Отговори
# 135
  • Мнения: 0
Рапси,аз също бях с умерена дисплазия.Откриха я още през 2008г.Гориха ме с ток,многократно със солкожин и накрая стигнах до конизация.На 11.09.2012 ме конизираха.Сега трябва да ходя за първата си цитонамазка.Не се страхувай,конизацията не е страшна.Прочети назад в темата,много момичета са писали как протича.Бъди спокойна и позитивна.Успех! Peace

Благодаря за бързия отговор!!!

# 136
  • Мнения: 123
Аз ви питах,ама пак да попитам,ако някоя от вас не ми е чела въпроса!
Преди 2 год.ми правиха конизация.Д-р Ганчева ми предложи да направи кюретаж на канала,за да сме сигурни че няма и навътр нищо.Друг начин нямало как да се разбере.Има ли такива сред вас,които са си правили кюретаж след конизация при добри резултати?

# 137
  • София
  • Мнения: 2 521
Аз ви питах,ама пак да попитам,ако някоя от вас не ми е чела въпроса!
Преди 2 год.ми правиха конизация.Д-р Ганчева ми предложи да направи кюретаж на канала,за да сме сигурни че няма и навътр нищо.Друг начин нямало как да се разбере.Има ли такива сред вас,които са си правили кюретаж след конизация при добри резултати?

Не знам да има такава практика. И на мен ми е интересно да разбера защо.

При теб има ли някакви съмнения за да се прави този кюретаж? Лошо цито?

# 138
  • Мнения: 117
Аз ви питах,ама пак да попитам,ако някоя от вас не ми е чела въпроса!
Преди 2 год.ми правиха конизация.Д-р Ганчева ми предложи да направи кюретаж на канала,за да сме сигурни че няма и навътр нищо.Друг начин нямало как да се разбере.Има ли такива сред вас,които са си правили кюретаж след конизация при добри резултати?

Има ли някаква причина, за да иска това нещо Ганчева? Лош резултат от канала или вижда нещо? Не виждам логика след конизация и добри резултати, но всичко е възможно. Rolling Eyes

rapsy не се притеснявай, ще мине и това. Изнервящо е чакането преди операцията, по време на конизацията няма да усетиш нищо. После се пази и чакай спокойно резултатите. Всичко ще е наред. Peace

# 139
  • Мнения: 1 983
Така, днес бях на преглед при друга лекарка. Като цяло много ми хареса отношението и, 45 минути сме говорили, разпитах подробно за всичко, тя ми обясни търпеливо. Погледна ме, каза че всичко е ок. Ужасно ме успокои и ми предложи вариант, който май ме устройва. Да ми взима тя цитонамазки и да ги нося на Ганчев да ги гледа...просто адски разочарована съм от отношението на Ангелов. ooooh!
Също каза, че съм извадила късмет (благодарения на вас, момичета  bouquet). Прегледа ме на колпоскоп, видях си шийката, там където са били конците и всичко. Обясни ми подробно кое, как, защо. Успокои ме, че ще мога да имам още едно дете. И така. Доволна съм и спокойна вече. Peace
Рапси, не се притеснявай, слушай лекаря си и всичко ще е ок. Peace
Янка2002, не знам защо го иска, но го направи. Peace
Момичета, благодаря Ви за всичко, благодарение на Вас, сега всичко е наред. Peace
Желая на всички здраве и спокойствие. Hug

# 140
  • София
  • Мнения: 568
Кокоша Нел, много, много се радвам, че всичко с теб е наред.  Hug Можеш дълбоко да си поемеш дъх. Доколкото знам Ганчев е добър патолог и можеш да му се довериш. И аз при него си носих биопсията.
Янка2002, аз също нямам представа. Не може ли да я питаш да ти обясни по-подробно защо иска да го направи, но и според мен на лекар като Ганчева можеш само да се довериш. Тя си разбира от работата.
rapsy, желая ти спокойствие, да минава леко и добри резултати.  Hug
ален мак, аз четох другаде за това лечение, но не съм го правила. Ако не помогне за друго, поне за венците е добре.  Peace

# 141
  • Мнения: 295
Кокоша Нел,радвам се искрено,че всичко вече е наред при теб! Hug
Янка,довери се на д-р Ганчева,добра е много.Успех!
Цитонамазките в Онкологията са готови максимум до 1 час.Веднъж ми излезе за 10минути,супер удобно е,няма го напрежението от чакането с дни,а и лекарят ти е там и може веднага да коментира резултата.

# 142
  • Мнения: 123
Д-р Ганчева каза,че много често 2-3 год.след конизация се появяват пак изменения.Клечката,с която взима цитонамазката не може да стигне чак навътре в канала и за да сме спокойни,че всичко е наред да направим кюртаж и да видим какъв ще е резултата.

# 143
  • Мнения: 9
Не не ми се чака, но Огнянова казва LEEP или конизация веднага при нея или в болницата, където работи, професора казва след два цикъла ела пак да те видя, накрая съм аз ни-насам ни-натам. При Огнянова не искам, а професора предлага да изчакам два месеца, за които нищо по-лошо от това в момента нямало да стане.
... А не е ли меко казано странно, че тази жена при резултат ПАП 3д от цитонамазка, без типизация, без биопсия директно предлага операция - при нея, в частната болница, в която оперира? И на мен ми препоръча директно операция с този резултат. Разказа ми се и иносказателна история за момиче, което оперирала наскоро и била с най-опасния 16-ти тип.
Ганчева само ми прочете тези изследвания и каза - "Да изчакаме 3 месеца".
Защо и проф. Златков, и Ганчева, и истински разбиращите лекари предпочитат да изчакат, да съберат повече изследвания и тогава да вземат решения как да лекуват пациентката, а Огнянова директно примката хваща? Тя е по-добър диагностик, или оператор или какво от тях? Не може да спекулираш със страховете на хората по този начин! И не може да се облагодетелстваш финансово за сметка на страдащи пациенти. Май всичко опира до онези пари, които ще вземе от операцията. Не знам колко изкарва в "Лора", но има нещо гнило в цялата схема Коева (резултат 3д) + Огнянова (мнение директно за конизация).
Търсете разбиращи лекари и дано повече момичета четат темите и избягват тези печалбарки!

# 144
  • Мнения: 295
Lia_st,евала!  bouquetМного добър пост!
Мен патолозите в "Лора"ме изкараха с микроинвазивен спинуцелурален карцином,а от  хистологията  при конизацията дори и ЦИН не излезе.

# 145
  • София
  • Мнения: 964
Аз ви питах,ама пак да попитам,ако някоя от вас не ми е чела въпроса!
Преди 2 год.ми правиха конизация.Д-р Ганчева ми предложи да направи кюретаж на канала,за да сме сигурни че няма и навътр нищо.Друг начин нямало как да се разбере.Има ли такива сред вас,които са си правили кюретаж след конизация при добри резултати?

janka2002_ Това е предишният ти  пост в миналата тема ,но  тъй като  тя  е вече заключена не  мога  да я  постна  тук като  цитат.  Мисля,че при  този резултат  последния  РАР 2-3 с дискариоза е  съвсем ясно защо  Д-р Ганчева  ти предлага този кюретаж  на  канала ! Дискариозата е  индикация  за  вероятно  рецидивиращ  проблем и затова  иска  да  провери  хистологично какво точно е състоянието на  канала . А  не ,че е   практика  при  "добри " резултати  да се прави кюретаж след конизация.

 Цитат  на   janka2002_
Цитат
Кюретажът при д-р Ганчева се отлага засега.Преди 6 месеца всичко беше наред и ПАП 1,а сега ПАП 2-3,дискариоза и от микробиологията-хламидия.Сега лечение и след следващия цикъл ще е кюретажа.........

Кокоша Нел,  много се  радвам за теб ,че си намерила  лекар ,който  ти  допада и те разбира ! И най-вече ,че  си  спокойна !


... А не е ли меко казано странно, че тази жена при резултат ПАП 3д от цитонамазка, без типизация, без биопсия директно предлага операция - при нея, в частната болница, в която оперира? И на мен ми препоръча директно операция с този резултат. Разказа ми се и иносказателна история за момиче, което оперирала наскоро и била с най-опасния 16-ти тип.
Ганчева само ми прочете тези изследвания и каза - "Да изчакаме 3 месеца".
Защо и проф. Златков, и Ганчева, и истински разбиращите лекари предпочитат да изчакат, да съберат повече изследвания и тогава да вземат решения как да лекуват пациентката, а Огнянова директно примката хваща? Тя е по-добър диагностик, или оператор или какво от тях? Не може да спекулираш със страховете на хората по този начин! И не може да се облагодетелстваш финансово за сметка на страдащи пациенти. Май всичко опира до онези пари, които ще вземе от операцията. Не знам колко изкарва в "Лора", но има нещо гнило в цялата схема Коева (резултат 3д) + Огнянова (мнение директно за конизация).
Търсете разбиращи лекари и дано повече момичета четат темите и избягват тези печалбарки!

   newsm10 newsm10

  Аз  пък се чудя  кога  тази  Огнянова  придоби  такъв  голям  "опит" ,че  вече  оперира  и прави конизации ? (  Това от  Вас  сега  го  разрах ).  Както казах  вчера  последно  бях при нея 2009 г. и при  същия  резултат от  Коева  РАР ІІІ Д гр.  тя  директно  ми написа направление  за  колпоскопия  и биопсия и ме  изпрати в Майчин дом  за това  с  думите : " Аз  нито  взимам биопсии, нито  правя  колпоскопия !?" Тогава  колпоскоп   в Лора на Хр. Ботев нямаше .
Отидох при Д-р Клисурски ( Майчин дом) за  колпоскопия  и той  не  видя  абсолютно  нищо  на  шийката ми , която преди  две години беше  горена с лазер . Каза ,че  изобщо не вижда  участък,  от който  би  могъл да  вземе биопсия ? Гледаше  резултата от  Коева  ІІІ Д  и се чудеше и  взе  нова цитонамазка ,която  излезе  РАР  ІІ . Така  приключих с него  ,но  страха  и ужаса  остана  в мен ......  Не  се спрях и  след  още  3 дни  отидох  в Онкодиспансера в Младост .Там  попаднах  на  Д-р Тошева -  преглед с колпоскоп ,отново  нищо не се  видя , взе  ново цито -  пак  излезе  РАР  ІІ .

Но  познайте  каква  беше  изненадата ми ,когато си  взех резултата и  видях същия  почерк  като този от  цитото  в Лора ,но  разликата  беше  ,че  нямаше  изобщо  име и печат  кой  го е гледал , а само един  драснат подпис  ,но  абсолютно  същия  като  на  ІІІ Д  .  Не  се  сдържах - взех и  двата  резултата и  право в  цитологията на  Онкодиспансера да  намеря  въпросната  г-жа  Коева за  обяснение - как  така  за  няма и  10  дни  тя  ми пише  веднъж  ІІІ Д  , след  това  РАР  ІІ  гр.  без  никаква  интервенция  и  лечение между  двата резултата ?   #Crazy

Намерих  я  и  тя като ги видя  потвърди ,че  тя  ги е гледала и двата и да съм се  успокояла  ,че  нямам  рак  и  нямало  нищо  страшно ......... Чудеше  се  какво да каже  и каза ,че вируса  бил  ретро - ту  го  има  ,ту  го няма ???  Shocked

Въпросната  Коева  не е  лекар -патолог , а  лаборант - цитолог !  Изглежда на  видима  възраст около  70 г. Още  тогава се питах  какво  прави  изобщо тази жена в официално специализирано  лечебно заведение  като  Онко -диспансера ,който е областен за София  град ?  Thinking

( В  МЦ "Лора "  Коева  работи  с  Огнянова на  "частно " -самата тя  ми го  каза !)

  Пиша  всичко  това  ,за да си правите  сами изводите  :  има ли  действително  нещо  гнило  или не ?

# 146
  • София
  • Мнения: 2 521
Значи Янка имала си Пап 2-3, затова ти искат кюретаж?

Джеси!   bouquet

# 147
  • Мнения: 1
На 11.09.2012 ме конизираха.Сега трябва да ходя за първата си цитонамазка.

bonibon 44, ако си спомняш и мен ме конизираха същия ден. Бях на преглед преди една седмица, а  цитонамазка лекарят рече да направим през януари, което си е 4 месеца след операцията.  thinking:
Ти точно на третия месец ли ще я правиш? А на преглед след конизацията ходила ли си?
При прегледа д-рът установи, че каналът ми е започнал да зараства.  Последва една трудна за описване болезнена манипулация, при която трябваше механично да бъде отворен канала. Предполагам, че за целта беше използвана клечицата за цитонамазка.  #Crazy Толкова бях потресена, че нищо не можах да попитам за този "метод". Кошмар, но мина. Сега си задавам много въпроси, вкл. ами ако пак зарасне? Ако на някоя от вас се е случило нещо такова, ще съм благодарна ако сподели по какъв начин е бил отворен канала и има ли рецидив на зарастването на канала след като веднъж е бил отворен. 

# 148
  • София
  • Мнения: 964
При прегледа д-рът установи, че каналът ми е започнал да зараства.  Последва една трудна за описване болезнена манипулация, при която трябваше механично да бъде отворен канала. Предполагам, че за целта беше използвана клечицата за цитонамазка.  #Crazy Толкова бях потресена, че нищо не можах да попитам за този "метод". Кошмар, но мина. Сега си задавам много въпроси, вкл. ами ако пак зарасне? Ако на някоя от вас се е случило нещо такова, ще съм благодарна ако сподели по какъв начин е бил отворен канала и има ли рецидив на зарастването на канала след като веднъж е бил отворен. 

Доколкото  съм запозната медицинската процедура по "отваряне/разширяване "  на  канала се нарича дилатация и  се  извършва оперативно. Била  съм свидетел ,че  доц. Дянкова когато ме приемаше  за  операцията ми  ,докато аз  си попълвах  документите  в кабинета тя  преглеждаше  жена на  50 г., точно със  сраснал канал и й  каза ,че задължително  трябва да  направи LEEP, с  която  да  се  отвори канала .

Направо съм изумена от това,което  споделяш за "механично отваряне  на канала с  клечка / четка  за цитонамазка " ?  Още  повече  ,че това го  прави лекаря  извършил  конизацията  ...... ooooh!
(  Кой  е  и  къде  практикува този  лекар ,ако не  е тайна ?)

# 149
  • Мнения: 1
Gesika, благодаря за отговора. По всяка вероятност каналът не е бил напълно зараснал, а на някакъв етап на срастване, защото иначе нямаше да има никаква проходимост. Все пак конизацията беше скоро. Не съм напълно убедена, че трябва да казвам името на лекаря, затова засега ще се въздържа.

Общи условия

Активация на акаунт