Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 964
Gesika, благодаря за отговора. По всяка вероятност каналът не е бил напълно зараснал, а на някакъв етап на срастване, защото иначе нямаше да има никаква проходимост. Все пак конизацията беше скоро. Не съм напълно убедена, че трябва да казвам името на лекаря, затова засега ще се въздържа.

Разбира  се , това  си е твое право!
Аз  на  твое  място  за  собствено спокойствие , бих  отишла при  друг  доказан специалист  за второ мнение ,за да се изясни  има ли  срастване -дали е пълно или  частично и т.н.  Още  повече ,че  вече е  момента за  преглед и  първа цитонамазка след конизацията ! Peace

# 151
  • София
  • Мнения: 2 521

При прегледа д-рът установи, че каналът ми е започнал да зараства.  Последва една трудна за описване болезнена манипулация, при която трябваше механично да бъде отворен канала. Предполагам, че за целта беше използвана клечицата за цитонамазка.  #Crazy

 #Crazy  #Crazy
Без упойка? А той предупреди ли те какво ще ти прави?
Не мога да повярвам.....

# 152
  • София
  • Мнения: 134
На 11.09.2012 ме конизираха.Сега трябва да ходя за първата си цитонамазка.

bonibon 44, ако си спомняш и мен ме конизираха същия ден. Бях на преглед преди една седмица, а  цитонамазка лекарят рече да направим през януари, което си е 4 месеца след операцията.  thinking:
Ти точно на третия месец ли ще я правиш? А на преглед след конизацията ходила ли си?
При прегледа д-рът установи, че каналът ми е започнал да зараства.  Последва една трудна за описване болезнена манипулация, при която трябваше механично да бъде отворен канала. Предполагам, че за целта беше използвана клечицата за цитонамазка.  #Crazy Толкова бях потресена, че нищо не можах да попитам за този "метод". Кошмар, но мина. Сега си задавам много въпроси, вкл. ами ако пак зарасне? Ако на някоя от вас се е случило нещо такова, ще съм благодарна ако сподели по какъв начин е бил отворен канала и има ли рецидив на зарастването на канала след като веднъж е бил отворен. 
Rockforever,ходила съм 2 пъти на преглед след конизацията.Знам,че след 3 месец трябва да се вземе цитонамазка.Мисля другата седмица да отида.На мен Дянкова нищо не ми е казвала за канала,но предполагам,че е наред,защото имах вече 3 доста обилни цикъла.

# 153
  • Мнения: 1
Gesika , благодаря за съвета - вече обмислям сериозно къде да отида за второ мнение. Може би отдавна трябваше да го направя, но... Работата е там, че като се доверя на лекар - особено гинеколог, трудно се решавам да го проверя/сменя.

alpha_beta, никаква упойка не ми постави. Каза ми какво ще прави точно преди да го направи и въобще не можах да реагирам. Не попита може ли да го направи. Не предупреди, че ще боли.  Ако знаех за какво става въпрос и че ще бъде болезнено, нямаше да се съглася сигурно. По принцип дори при вземането на материал за цитонамазка ме боли.

bonibon 44 , щом нищо не е казала, значи всичко е наред, което си е чудесна новина. Аз се зачудих защо чак на четвъртия месец ще правим цитонамазка, но може би имаше предвид да мине известно време след последната интервенция.

# 154
  • Мнения: 0
Благодаря на всички прочетох всичко което сте писали , но ми е притеснено!!!2010 година направих инсулт , пия хапчета за кръвно , на 02.11.2012г ходих в онкология в Хасково и нали ми казаха конизация обаче след като ми дойде цикъла. Притеснено ми е защото съм на 47 г. и ми закъсня и чак сега мога да отида дали това няма да повлияе на резултатите след конизация. От 18.10.2012 Биопсия ми е ЦИН 2.

# 155
  • София
  • Мнения: 9 880
Това е само месец и половина, няма да  повлияе, не се безпокой! Hug

# 156
  • София
  • Мнения: 134
Rapsi,спокойно!Аз ти писах,че от 2008 бях с умерена дисплазия.Гориха ме,но много често цитонамазките ми пак бяха 3d група.Сега след конизацията ,резултатът от хистологията ми пак беше дисплазия 1-2 степен.Така,че за 1 месец няма какво да стане.Знам,че е много притеснително,но трябва да се успокоиш,още повече,щом си изкарала и инсулт. Hug

# 157
  • Мнения: 123
alpha_beta и Gesika,д-р Ганчева ми предложи кюретаж още на прегледа,като каза ,4е всичко е наред,още не беше излязъл резултата от цитонамазката.За хламидията също каза ,че няма смисъл за пълна микробиология,но аз реших за мое успокоение.Та и затова ме учуди,че точно на самия преглед каза,че всичко  е много добре.Да си призная -страх ме е от упойки.Досега 4 пъти са ме приспивали уж за малко и до вечерта спя.Но ме учуди и това,че не съм чувала и на  някоя от вас да са и правили.

# 158
  • София
  • Мнения: 964
alpha_beta и Gesika,д-р Ганчева ми предложи кюретаж още на прегледа,като каза ,4е всичко е наред,още не беше излязъл резултата от цитонамазката.За хламидията също каза ,че няма смисъл за пълна микробиология,но аз реших за мое успокоение.Та и затова ме учуди,че точно на самия преглед каза,че всичко  е много добре.Да си призная -страх ме е от упойки.Досега 4 пъти са ме приспивали уж за малко и до вечерта спя.Но ме учуди и това,че не съм чувала и на  някоя от вас да са и правили.

Тя  ти казва ,че  изглежда добре  това  ,което е видимо от нея  на колпоскоп - РVСУ . В канала няма как да види какво е  положението и ето ,че от  цитото  излиза дискариоза . Затова ти казва  да  изследва  канала чрез  кюретаж.  При мен  положението беше идентично  май  м.г. Но  аз  вместо да  правя кюретаж  и после  конизация  се реших директно на конизация  на  канала . Друг  е въпроса  ,че  дисплазията ми е била толкова  навътре ,че  и  с  LEEP  пак  не  ми се реши проблема  и  последва  хистеректомия......

rapsy, спокойно ще  мине и твоята конизация ! Успех и от мен !  Hug

# 159
  • Мнения: 123
Да,точно така!

# 160
  • Мнения: 103
Здравейте, мадами! Аз утре съм на контролен преглед и цито при Ганчева. Някой има ли час за утре, за да идем заедно. Още от сега се треса от притеснение и се надявам да нямам пак дисплазия. Малко се съмнявам, тъй като имунитета ми е паднал страшно много. За месец-два може би 4 пъти ми изби херпес. Стискайте ми палци! Хайде, ако някой утре има час да ми пише. Аз съм от 4 и 15 Simple Smile Прегръдки.

# 161
  • Мнения: 117
plodovo_mlqko стискам палци мила. Hug И не мисли глупости, всичко ще е наред! Peace

# 162
  • Мнения: 73
Днес най-после бях на първа контрола 2 цикъла след конизацията (за плосък кондилом + ЧПВ 66-ти положителен). Лекарката ми направи колпоскопия и взе цитонамазка. От колпоскопията уж всичко изглеждало нормално, но имало някакви малки много бледо бели участъци  Shocked  , и понеже още заздравява тъканта трябвало да се види цитонамазката какво ще покаже.
Някой имал ли е такива резултати след конизация....аз пак почнах да се притеснявам,мисля че ще се побъркам от притеснение докато излязат резултатите.

# 163
  • Мнения: 117
Моли не е добре да има бели участъци, но може би е минало малко време от конизацията. Нали уж на 3-ия месец трябва да е цитото. Не знам дали това е нормално или просто значи, че не е изчистено всичко както трябва. Поговори с доктора си. Peace

# 164
  • Мнения: 38
Здравейте отново! Днес звъннах на гинеколога ми да видя какви са резултатите от цитонамазката и биопсията, та и от двете са лоши  Sad Трета Б ПАП с умерена дисплазия! Утре отивам до кабинета му да вземе материал за ЧВП тест! Незнам какво ми предстои, какво ще е лечението и т.н...Горе долу успях да прочета до някъде темата, но в момента ми е каша в главата! Ще следя темата и се радвам че има такова място в нета, където да се подкрепяме и помагаме. Лека вечер на всички  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт