Отговори
# 495
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Nikk@rt, да не би групите да са две, защото се взимат от различно място - cc и pv? Защото и аз имах два резултата, 1 и 3А.

Аз нямам два резултата. Резултата е един. Просто за група е написано I-II т.е. уж съм първа, ама не съвсем.
Лошото е, че цитонамазката ми е правена на профилактичните прегледи от работодателя. Разбирайте работодателя сключва договор с конкретна клиника /в случая Софийска/, която си изпраща специалистите в Бургас. Те ми правят нужните изследвания и си заминават. Резултатите излизат двадесет дни по-късно в интернет и няма кой да ми ги разчете  Thinking Глупава работа са тия профилактични изследвания, ама нейсе.
В началото на февруари имам преглед при гинеколог и ще го питам.... да видим той какво ще каже.

# 496
  • Мнения: 2 544
О, не ги слушай тогава, и ние имаме такива прегледи и винаги ми изписват един куп глупости, на твое място щях да направя нов преглед.

# 497
  • Мнения: 6
Momicheta eto me pak mene!!Utre sestra mi chaka rezultati ot biopsiqta si!!Neznaem kakvi shte sa te i sreshtu kakvo shte se izpravim!!Noemvri bqh s neq na pregled kogato i otkriha 3a i genekolojkata preceni che nqma nujda ot citonamazka zashtoto sam davala april!!No az napravo se pobarkah s tezi problemi i sam reshila poneje sam ot Plovdiv da otida vav voenna bolnica da si pusna cito..da ne chakam chak april!!Vie kakvo shte kajete,dali na genekolojkata ne i se e zanimavalo da mi pusne cito ili prosto e reshila ot pregleda che nqma nujda!!!???

# 498
  • Мнения: 2 544
Мисля, че ако си втора група и нямаш други проблеми, спокойно можеш да си правиш веднъж годишно, но момичетата да кажат.

# 499
  • Мнения: 4 500
И преди да имам проблеми си правих 2 пъти годишно, просто така.....заедно с прегледите при зъболекаря ходих и на гинеколог  Simple Smile

# 500
  • Мнения: 6
Da 2-ra grupa sym noemvri me pregleda i na vaginalen videozon i obiknoven pregled napravi mi mikrobiologiq nqkakvi bakterii diskretno irazeni lekuvah s betadin 3 vecheri po edna globulka,i tova e!!no mene me ozadachava fakta che i sestra mi beshe 2-ra grupa i za nqkolko meseca stana 3a noemvri a sega qnuari 3 b s nalichie na HPV kletki!!Ujasih se..!!Blagoadrq vi za byrzi te otgovori.

# 501
  • Мнения: 9
Полезна информация:

По повод Европейската седмица на борба с рака на маточната шийка, от 21 до 26 януари в МБАЛ за женско здраве „Надежда” ще се проведе кампания за профилактика на рака на маточната шийка. Прегледите са напълно безплатни и ще включват пълния набор необходими изследвания. Прегледите ще се извършват от онкогинеколози под ръководството на д-р Людмил Еленчев.

Ракът на шийката на матката е една от най-честите локализации при жената. Данните от Националния раков регистър сочат, че ежегодно заболяват над 1000 жени, а смътните случай са около 350.

МБАЛ "НАДЕЖДА" се присъединява към Европейската инициатива.

Навременното диагностициране на рака на маточната шийка и успешното лечение на преканцерозите, е възможно само чрез редовни профилактични гинекологични прегледи.

Не се бавете, мили дами!


Запишете си час на телефон: 02/ 4417970 и 0882 193 970.
 Източник http://www.purvite7.bg/actual/view/3415/evropeyska_sedmica_za_bo … _yanuari.html?rc=

# 502
  • Мнения: 4 500
Да докладвам - може да е от полза за тези, които са допълнително осигурени. Започвам да задвижвам машината, която е доста тромава чисто административно....След като се информирах, че фонда към който съм осигурена работи с болница Лозенец, другия месец съм на преглед/отново!!!/ заедно с всички изследвания до момента. Ако се наложи правят нови, които ми ги плаща работодателя. Така че от Ганчева ще се откажа да ми прави ЛИИП, защото този фонд не работи с болница Сердика. Реда е следния: плащам сумата, минава операцийката и после с фактура + епикриза + копия от изследвания + заявление/което е доста специфично/ се носят в централата на фонда. И после чакам да ми възстановят разходите. Имам си едно наум, разбира се, все си мисля, че ще олетя  Mr. Green Живи и здрави да сме, пък другото.... Peace

# 503
  • Мнения: 3 061
благодаря за инфото, lia_st   bouquet
Utopia, моля те, кажи на Станков колпоскопа с монитор ли е или без  Crazy Някой беше коментирал горе, че с или без - нямало значение, важното било опитното око на д-ра (и компетентно-), но аз нещо съм си навила , че е друго, ако си го видиш (каквото и да е то;-) Извинете за малко странния тон Wink И ако греша, моля поправете ме. Защото добре си спомням, че видях бели участъци при първия ми колпоскоп, колкото и той да трая части от минутата.

# 504
  • Мнения: 2 544
Има, има монитор Simple Smile

# 505
# 506
  • Мнения: 6
Момчета на сестра ми ще и правят конизацио,знае ли някой колко струва!?ПО здравна каса ли минава тази операция?

# 507
  • Мнения: 805
Момчета на сестра ми ще и правят конизацио,знае ли някой колко струва!?ПО здравна каса ли минава тази операция?

Зависи в коя болница ще се прави, кой онко-гинеколог ще я прави. Писано е в темата (тази и по-старите) безброй пъти.
Токуда - 700
Ганчева - 400
Национален Онкологичен Център - по каса

# 508
  • Мнения: 4 500
Ганчева 400 лв за конизация? И пак 400 лв за LEEP....хм странно

# 509
  • София
  • Мнения: 134
Normandiq,в Онкологията е изцяло по здравната каса,заплаща се само престоя,около 6 лв. на ден.При кой лекар ще е конизацията и какъв е резултатът от биопсията на сестра ти?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт