Отговори
# 525
  • Мнения: 2
Здравейте мацки!
 Може ли някой да ми разясни, какво е "еритроплакия" и "ектопия"?
Много малко инфо намерих за еритроплакията специално.Лекарката каза,че не е ужасяващ резултата, но така като гледам,тук има много,много информирани момичета, и мисля,че някоя би ми обяснила по-добре от лекарката(поне по многословно)
 Благодаря предварително!

# 526
  • Мнения: 9
Здравей, pella123,
Назад в темите е писано за еритроплакията, вероятно си проверила - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356057.300
Ектопията е следствие на хормони. Общопрактикуващите гинеколози често им казват ранички или още съм го срещала обяснено като "ранички, несъздаващи проблеми". Разб., под влияние на хормоните линията на трансформация се измества навън и така се вижда друг тип лигавица - по-кръвоснабдена, оттам и по-червена на цвят... а също и по-податлива на инфекции. Ектопията сама по-себе си не е патологично състояние. Ако не ти създава проблеми, добре. В твоя случай обаче има еритроплакия, а тя вече се води състояние с по-висок риск за развитие в нещо лошо.
Моят съвет е да вземеш мерки. Аз също бях с ектопия, за която според повечето лекари не трябвало да взимам мерки преди да родя и пр., въпреки че имах оплаквания непрекъснато и лекувах ту едно, ту друго възпаление... та накрая CIN 1, вследствие на хроничен цервицит. 
(доста нелепо се чувствам да обяснявам медицински неща от гледната си точка на лаик) Всеки случай вземи мерки навреме. Не се шашкай, но не се и успокоявай, че "не е ужасяващ резултата". Потърси мнение на онкогинеколог, още повече ако ще се налагат допълнителни изследвания и манипулации. По-добре е да се консултираш с доктор, който е специалист. Не знам доколко можеш да се довериш на твоята лекарка.

# 527
  • Мнения: 5
Здравейте! Нова съм тук, една от причините поради която се регистрирах е ЧПВ. На 19 съм, а изследването ми излезе 16ти тип положителен.  smile3518 А доколкото знам това е най гадния тип! Имам плоски папули/кондиломи (така се изрази дерматоложката ми). С тях ще се справя, има доста методи за унищожаването им, но вируса?? Има ли някой излекувал се от този тип..  newsm12 Има ли някоя жена излекувала се от този тип? Има ли някаква надежда да НЕ получа рак след 10 години когато съм на 30?! Знам че е леко параноично от моя страна..но съм чела много по темата..изчетох и почти всичко написано в този форум...четох за рисковите групи..За бога започнах полов живот на 17г. и 11м. и съм имала само 1 полов партньор. Та въпроса ми е има ли шанс? Искам да науча повече от човек преживял моя проблем с щам 16  Sad

# 528
  • Мнения: 2
Lia_st, благодаря за отговора.Искам да изпратя писмо на лични, но кутията е пълна.
 Надявам се,че съм вземала необходимите мерки и че всичко ще е наред.Чакам резултат от биопсия и лекарката смята,че изменения участък ще се премахне чрез изгаряне.

# 529
  • София
  • Мнения: 964
Има ли някой излекувал се от този тип..  newsm12 Има ли някоя жена излекувала се от този тип? Има ли някаква надежда да НЕ получа рак след 10 години когато съм на 30?! Знам че е леко параноично от моя страна..но съм чела много по темата..изчетох и почти всичко написано в този форум...четох за рисковите групи..За бога започнах полов живот на 17г. и 11м. и съм имала само 1 полов партньор. Та въпроса ми е има ли шанс? Искам да науча повече от човек преживял моя проблем с щам 16  Sad

Ако  наистина  си  изчела  почти  всичко написано  ,както  казваш  - би  следвало  сама  вече  да  си  намерила  отговорите  на  тези въпроси !  Всичко  ,за  което  питаш  е коментирано  подробно  във  всичките  25 теми и  то  хиляди пъти .........   

Никой  на  никого не  би  могъл да  даде  "прогноза " какво ще  му се  случи  след  10 години . Добрата  новина е  ,че специално  рака на шийката на матката  не се появява  ей така  от днес за  утре ,а  се предшествува  от  четири  предракови  етапа ,  на  всеки  от които  могат да се  вземат мерки и  проблема да  бъде  отстранен! Peace

Това  ,че си  носител на вируса  не те прави  болна или  обречена .  Необходимо е редовно  проследяване  при  добър  специалист , за предпочитане  онкогинеколог . Задължително  цитонамазка  ,колпоскопия  и  ако  има  налични  изменения  (по  преценка  и  биопсия ) . Ако  има  нужда  се  назначава съответното лечение .

 А  що  се  отнася  до  заразяването  с НРV  - това също е  коментирано  многократно  - може да се случи  дори  и  от  един  ,единствен  полов контакт .

# 530
  • Мнения: 5
Да, изчела съм всичко и цялата процедура с цитонамазките през 6м и постоянното следене ми е ясна...просто исках някой който е преживял точно моя случай да разкаже как се е справил при евентуални усложнения и т.н spoko

# 531
  • Мнения: 22 978
Да, изчела съм всичко и цялата процедура с цитонамазките през 6м и постоянното следене ми е ясна...просто исках някой който е преживял точно моя случай да разкаже как се е справил при евентуални усложнения и т.н spoko
Аз бях с тип 16,проявяващ се в рецидивираща умерена дисплация,без ЦИН.Премахнаха ми дисплазията чрез ел.примка,после горене на новия рецидив/съвсем малък участък/.Това беше през 2007-2008г.Оттогава родих още едно дете ,ходя редовно на лекар и съм в прекрасно здраве. Grinning

# 532
  • Мнения: 6
Момиечта на сестра ми ще и правят конизациото със скаппел има ЦИН  тежка форфма на дизплазия!!Специалист от ВМИ Пловдив ще и го направи!!КОга излизат резултатите?

# 533
  • София
  • Мнения: 134
Нормандия,аз ти отговорих,зависи от болницата,но сигурно до 10 работни дни трябва да са готови.Успех! Peace

# 534
  • Мнения: 6
bonibon]Благоадря ти миличка,дано се оправи боже неискам да си го помислям даже!!!!Немога да плаа пред нея силна съм но сама рухвам!!!Тежко ми е и сега ще живея и със страх при всяка цито уи за себе си!!! Weary smile3518

# 535
  • Мнения: 5
Момичета, излязоха ми резултатите от цитонамазката. Едното е Pap 1, a другото 2.. едното е CC , а другото PVCU ..Това са различните слоеве епител така ли? Поне аз така си го обясних.. Също това Пап 2 си го обяснявам с факта че в момента имам гъби които лекувам и може да е леко възпалено...та някой може ли да обясни с прости думи за CC и PVCU?

# 536
  • София
  • Мнения: 134
Хей,недей така,по-оптимистично гледай ! Всичко ще мине!Знам,че е тежко,но сестра ти ще се оправи.Конизацията не е страшна,а и хистологията,ще е добра.Вярвай в това! Hug

# 537
  • София
  • Мнения: 134
Момичета, излязоха ми резултатите от цитонамазката. Едното е Pap 1, a другото 2.. едното е CC , а другото PVCU ..Това са различните слоеве епител така ли? Поне аз така си го обясних.. Също това Пап 2 си го обяснявам с факта че в момента имам гъби които лекувам и може да е леко възпалено...та някой може ли да обясни с прости думи за CC и PVCU?
Всичко е наред! PeaceСС-това са клетките от канала,там си супер-рар1.РVCU-влагалищната част от шийката-рар2 и там е добре. PeaceНяма нищо страшно.  Hug

# 538
  • Мнения: 2 534
Момиечта на сестра ми ще и правят конизациото със скаппел има ЦИН  тежка форфма на дизплазия!!Специалист от ВМИ Пловдив ще и го направи!!КОга излизат резултатите?

Дишай, спокойно,  Hug аз също съм с тежка форма на дисплазия, но на мен ще правят LEEP.
Стискай зъби, няма страшно, има много по-ужасни неща. Аз сякаш се поуспокоих малко, но си запазвам правото на следващия цикъл, след който ще правим процедурата, да психясам от ужас Laughing

# 539
  • Мнения: 1 037
Момиечта на сестра ми ще и правят конизациото със скаппел има ЦИН  тежка форфма на дизплазия!!Специалист от ВМИ Пловдив ще и го направи!!КОга излизат резултатите?
Здравей,
аз съм с ЦИН 3 и скалпелна конизация. Няма нищо страшно, не се шашкайте. Моите резултати бая се забавиха, тъй че не мога да кажа кога излизат. Peace
Само спокойно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт