Много се депресирам заради килограмите

  • 4 568
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 534
Ох ама защо се хванахте така сериозно за 100-те кила  Rolling Eyes ?"Казах го " просто така(имах предвид ако са качени малко повече от нормалното,какъвто не е случаят с авторката).Защо да съм й дала лош съвет?Писах ,че щом й ,че щом има нужда постоянно да яде да хапва плодове!От тях няма да качи много,ще утоляват глада и най-вече са полезни!Като трябва да има все пак поне две добре хранителни яденията!

# 31
  • Мнения: 8 163
Няма как да ти помогнем, ти си знаеш проблема. И за теб и за детето е хубаво да се храниш балансирано и здравословно докато си бременна. Това не значи да гладуваш в никакъв случай.

Запаси се с плодове вкъщи, за да имаш какво да хапнеш, когато просто нещо ти се гризка. Така няма да се нахвърляш на филии хляб. Или солети, от тях май не се пълнееше.

За да не се изкушаваш изобщо не купувай бял хляб - като нямаш вкъщи, няма да ядеш, вместо това взимай пълнозърнест.

Не се застоявай, прави си дълги разходки, запиши се на спорт за бременни.

От цитираните килограми не ми звучиш дебела. Да знаеш и че после не се свалят толкова трудно. Аз родих преди девет месеца и вече съм под кг на които забременях. На третия месец ги заравних. Гледането на бебе си е мн работа Simple Smile

Успех

Не е вярно това, че килограмите нямат значение, не се изхвърляйте само за да успокоявате момичето. Многото кг са опасни за майката и детето. Това, че й се хапва, не означава, че сега цяла бременност може да се тъпче с банкчки и вафли.

Здравословното хранене е особено важно по време на бременност! А хапвайки здравословно надали ще качи много. 15 килограма + обикновено се свалят два - три месеца след раждането без усилия. Плюс това момичето само каза, че няма да се чувства комфортно.

Абсолютно съм съгласна с Джейн: не купувай храна, която знаеш, че не е полезна за теб и бебето. Запиши се на спорт за бременни или намери подходящи упражнения в Интернет (в YouTube, например, ще откриеш камАри от пренатална йога). Спортуването, освен че ще ти даде тонус, ще повдигне духа ти.

Последна редакция: нд, 25 ное 2012, 18:16 от Фея Кръстница

# 32
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
аз от 4-тия месец започнах да правя пилатес за бременни с джим бол, някъде се среща и суис бол. Дори като разказвах на гинеколога какви упражнения правя и каза, че някои от тях са немски и са много популярни в Германия. Аз ходех на курс по пилатес за бременни, но има и доста упражнения в ютуб.

# 33
  • Мнения: 2 658
Ми... понеже питаш  Wink ще си кажа - за мене това са пълни глупости! Нямаш си друга работа явно  Laughing
Килограми... качват се, свалят се. Не е задължително да станеш някой кит...
Поне на мен изобщо не ми е и минало през главата да го мисля. Яла съм си всичко, изобщо... нищо не ми е оставало след ражданията, не знам.
Ти дори не си родила, да се притесняваш от сега, че си щяла да си дебела после ми е супер странно...

Това да са ти проблемите ти желая, лека!  Peace

Последна редакция: вт, 27 ное 2012, 15:35 от Сова

# 34
  • Мнения: 447
presley, чета те и все едно аз съм го написала! Стартирах от 49 кг, височина 158 см. Изключително бях притеснена от това да не кача прекалено много. Пушач съм и спрях цигарите веднага след положителния тест. Не се разпусках изобщо обаче с храната, салати и филийка-две черен хляб на ден.
Много, много вода. И въпреки това до към 6-ти месец бях качила около 10 кг. Движех се доста, после в летните месеци не заставах на едно място (родих септември). През последните три месеца качих още 3 кг, въпреки че тогава вече не си слагах ограничения, хапвах нормално. Равносметката - не беше толкова зле колкото мислех в началото.

# 35
  • Мнения: 1 252
Да , качват се килограми, но се свалят много бързо, или поне  така беше при мен- без особени усилия. Това са моменти, които трябва да изживееш пълноценно, радвай се, че носиш един нов живот, опитвай се храниш без да прекаляваш и здравословно и повярвай ми , когато гушнеш и се запознаеш с малкото човече всички тези терзания губят всякакъв смисъл... Лека бременност! hug

# 36
  • София
  • Мнения: 44 270
Доброто, средно, нормално качване през бременността по книга е по 1 кг първите 6 месеца на всеки месец и по 2 кг на всеки месец през последните 3...общо 12...може повече , може и по-малко според организма.
Има си обяснения как се разпределят тези кг...
Ти за колко - 3-4 месеца си качила 3-4 кг? Какъв е проблема точно?

# 37
  • София
  • Мнения: 39 849
С 1вата си бременност качих 25кг, но ядях сладко като за световно, т.е. все едно иде свършека на света.
Свалих ги.
С 2рата пак качих толкова (като стартирах с 2 или 3кг повече от 1вата). Кърмих сина си до 5тия месец, свалях кг. В момента съм на кг от 1вата бременност.

# 38
  • Мнения: 2 674
приеми ,че 1-2 пъти в живота ни се отдава да не мислим за кг, а да ядем "на воля" Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 241
приеми ,че 1-2 пъти в живота ни се отдава да не мислим за кг, а да ядем "на воля" Mr. Green


чак пък на воля, надали Simple Smile

Но 3кг за 3-4 месец е ОК  Peace

# 40
  • Мнения: 193
Според мен пък можеш да си позволиш да се отпуснеш, без да мислиш ежедневно за килограмите- добре е за бременността да си спокойна. Естествено ако видиш, че нещата отиват към прекаляване, тогава ще внимаваш повече. А и това с килограмите не може да се обобщи. Не винаги 12-13 кг е идеално.
Две седмици преди да родя кантарът показваше +17кг. Никой не ми вярваше, че съм качила повече от 10тина. Всичко беше само в корема. Носех си старите дънки (с много плитка талия) до последно. Чувствах се добре, а през цялата бременност не съм и помисляла за кантара. Ако лекарят ми не ме караше да се меря, нямаше изобщо да го правя. Сега (5месеца след раждането) съм си на старите килограми, без никакви услилия, диети или упражнения. Според мен килограмите след бременност се свалят много по-лесно от други излишни килограми.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Зависи кой какво влага в "на воля". Аз го разбирам, че ако например много ми се прияде вафла, не бих се ограничавала само защото не е полезна храна, не носи витамини на бебето, а само ми се лепи на за*ника. Тъпо е да сънувам вафли, а да ям само т.нар. полезни неща. Както е тъпо и да се тъпча само с вредни неща. Баланс трябва да има. И мярка.
Има разлика обаче между това да изям една и три вафли наведнъж, нали  Wink Mr. Green Примерно. Надявам се, че ме разбрахте правилно  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 3 241
Да, разбира се.
Не съм казвала никога да не помирисваш вафла.
Ама да не се храниш само с такива Simple Smile

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
И според мен няма от какво да се притесняваш.Не си качила чак толкова килограми.Че ти даже малко си качила.

# 44
  • Мнения: 4 668
приеми ,че 1-2 пъти в живота ни се отдава да не мислим за кг, а да ядем "на воля" Mr. Green

Тази "философия" е докарала доста жени до състояние да не могат да се погледнат в огледалото ... мдааа ...

Общи условия

Активация на акаунт