БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-24

  • 23 307
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 114
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема  Simple Smile

# 1
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
  Честита нова тема и все така да сте бързи и точни с отговорите си! Радвам се, че ви има!  Hug Hug Hug

# 2
# 3
  • Мнения: 513
запис  Party

# 4
  • Мнения: 16
 Благодаря за помощта момичета!  newsm51

# 5
  • Мнения: 7 987
Sourcherry, какви рискове?

# 6
# 7
  • Мнения: 4 615
Нова храна не се въвежда за такъв кратък период. Най-малко не би разбрала към какво детето проявява алергия, в случай, че недай си Боже прояви такава.

# 8
  • Мнения: 7 987
Ами аз нямам и не съм имала никакви алергии, баща и също. Не очаквам и тя да има. Досега не е имала здравословни проблеми. А и алергията няма ли да се прояви на същия или на следващия ден?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 082
И аз тук да не ви изпусна  Rolling Eyes

celika, това че вие нямате алергии не означава, че детето няма да има. И ние нямаме, но и двете ми деца имат. Малко повече предпазливост и по-бавно въвеждане на новите храни няма с нищо да навреди., това не е състезание  Wink

# 10
  • Мнения: 7 987
Добре де.. кога се проявяват алергиите?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 082
Може да се проявят и по-късно, в пубертета. Това че не е имало явна реакция при захранването не означава, че всичко е наред, за съжаление.

# 12
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Според мен не трябва да се бърза с новата храна и поради това, че на организма му трябва малко време да свикне с нея. Все пак досега е приемал само мляко и изведнъж започваме да блъскаме тиква, картофи, моркови, ябълки и други почти всеки ден. Може да е малко пресилено, но аз така го чувствам. Въвеждах 1вите храни по 7-8 дни точно и изобщо не бързах.

# 13
  • Мнения: 3 114
Нова храна се въвежда 4-7 дни не само заради риска от алергии /понякога се проявяват веднага/, а и за да свикне храносмилателната и отделителна система с дадения вид. Бързото препускане може да доведе до запек, който със седмици да не може да се оправи и колики.

# 14
  • Мнения: 7 987
Досега съм и давала картоф, морков, тиква и тиквички. Започвала съм всичко с по 2-3 малки лъжички. Вчера за пръв път изяде може би около 30 грама морков. Не се е запичала.  Повече не е яла. Не смятам да въвеждам нови докато не стане на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт