БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-24

  • 23 309
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 114
Цитат
Когато моето дете беше бебе, педиатъра ме закле да дам жълтък минимум на 10 навършени или най-добре 12 месеца.
Жената в дългогодишната си практика се беше нагледала на масови алергии към яйчен жълтък, предвид по-ранното въвеждане, че мнението й считам за меродавно.
Имах си съсед - професор по неонатология и педиатрия. Човечецът почина, но и той говореше същото. Казваше, че преди години масово децата са били с яйчна непоносимост, предвид ранното въвеждане.
А и бебето под 12 месеца реално няма чак такава ужасна нужда от жълтък.

Подкрепям напълно!
Непоносимост и алергия на са ли различни неща обаче?

# 46
  • Мнения: 15 379
Непоносимост и алергия на са ли различни неща обаче?

Тънка е границата. Има хора, които непоносимостта я израстват, други - не.
Професорът разказваше как е захранвал алергични към яйце - капка по капка сурово яйце, добавено към печиво например.

# 47
  • Мнения: 3 114
Аз знам, че непоносимост се нарича, когато даденото вещество не може да се усвоява от организма.

# 48
  • Мнения: 15 379
Непоносимостта представлява забавена неалергична реакция към храната, която може и да не е свързана с имунната система.
Непоносимостта към храна може да се и на алергична реакция и чувствителност към даден продукт или негова съставка, като проявите са най-различни - обрив, диария, дихателни проблеми, ринит, главоболие, метеоризъм.
Границата е тънка, много тънка.

# 49
  • Мнения: 7 987
Да, но едно време са го въвеждали много по-рано от 7-ми месец жълтъка.

# 50
  • Мнения: 15 379
Да, но едно време са го въвеждали много по-рано от 7-ми месец жълтъка.

Именно - 5-ти месец.
Едно време е за едно време. Практиката  показала, че това вреди и не бива да се прави.

# 51
  • Мнения: 7 987
Искам да кажа, че затова е имало толкова алергии към него.

# 52
  • Мнения: 15 379
Искам да кажа, че затова е имало толкова алергии към него.

Да, това е идеята.

# 53
  • Мнения: 2 216
Едно време е за едно време. Практиката  показала, че това вреди и не бива да се прави.[/i]
Ето това е истината и трябва непрекъснато да се повтаря, защото има много майки, които слушат баби, съседки и тетки.....

# 54
  • Мнения: 3 114
Джи, и това не помага при някои хора. Има майки, които ми казват, че щом лекар го е казал, значи е закон. Имам една позната, която въведе жълтък на 7 м. Детето й е на почти 2 г. и тя до скоро ми каза, че си вари и дава  Crazy.

# 55
  • Мнения: 27
здравейте мила мами .Аз вече съм се побъркала какво да пратя - имам дъщеричка на 4 месеца и по много малко яде- сутрин към 5- 6 часа -100 мл след това в 9 не иска грам ,чакам я да огладнее към 10-11 часа давам и тя пак само 100 мл(а не е яла от 6 часа) и другите 3 пъти в 15,18,21 часа пак по 100 ми пие само Сменях и всякакви шишета и млека и пак същото.  Ходихме на лекар нищо и няма -каза да не я насилвам да яде - но как като тя постояно ръцета в устата ,вси4ко хапе ,устата и е отворена.   Започнах я на плодови пюрета но и тях не ги мн харесва .
Ако някои зане защо е това без аптит да каже - БАЛАГОДАРЯ

# 56
  • Мнения: 7 987
А не наддава ли?

# 57
  • Мнения: 27
здравейте мила мами .Аз вече съм се побъркала какво да пратя - имам дъщеричка на 4 месеца и по много малко яде- сутрин към 5- 6 часа -100 мл след това в 9 не иска грам ,чакам я да огладнее към 10-11 часа давам и тя пак само 100 мл(а не е яла от 6 часа) и другите 3 пъти в 15,18,21 часа пак по 100 ми пие само Сменях и всякакви шишета и млека и пак същото.  Ходихме на лекар нищо и няма -каза да не я насилвам да яде - но как като тя постояно ръцета в устата ,вси4ко хапе ,устата и е отворена.   Започнах я на плодови пюрета но и тях не ги мн харесва .
Ако някои зане защо е това без аптит да каже - БАЛАГОДАРЯ
НАДАВА НО ПО МАЛКО мин.месец с 500 гр, а този в неделя сме на консултация да видим Simple Smile

# 58
  • Мнения: 15 379
Че половин кило никак не е малко за бебе на 4 месеца.
Бих оставила детето само на мляко и колкото иска - толкова.

# 59
  • Мнения: 27
здравейте мила мами .Аз вече съм се побъркала какво да пратя - имам дъщеричка на 4 месеца и по много малко яде- сутрин към 5- 6 часа -100 мл след това в 9 не иска грам ,чакам я да огладнее към 10-11 часа давам и тя пак само 100 мл(а не е яла от 6 часа) и другите 3 пъти в 15,18,21 часа пак по 100 ми пие само Сменях и всякакви шишета и млека и пак същото.  Ходихме на лекар нищо и няма -каза да не я насилвам да яде - но как като тя постояно ръцета в устата ,вси4ко хапе ,устата и е отворена.   Започнах я на плодови пюрета но и тях не ги мн харесва .
Ако някои зане защо е това без аптит да каже - БАЛАГОДАРЯ
но тя плаче  е е гладна , като и дам не иска Sad

Общи условия

Активация на акаунт