Бременни майки в чужбина - Тема 45

  • 28 231
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045

 Crazy Това кой ли си го е измислил? Никъде няма нито думичка по този повод, единственото, което срещнах е, вярвания в Колумбия, че бебето дишало през фонтанелата  hahaha hahaha hahaha Всъщност само като прочетох, че препоръчват да се забелва кожата на момченцата  Stop (аз съм твърдо против)... ми стана ясно, че информацията не е достоверна. Най-малкото може да се каже, че има две опции, а не да се препоръчва едната само.

Дори чисто физически няма начин, по който кислорода да премине през кожата, за да влезе в тялото. Още докато е в матката, дробовете тренират с амниотична течност, за да са готови да си изпълняват функцията, когато бебето се роди. Ако има опасност да се роди преждевременно, се бие инжекция бетаметазон, за да подпомогне по-бързото разгръщане на дробчетата и бебето да може да диша самостоятелно като се роди.  Peace От 9 месец дробовете са напълно развити и готови да работят.

Интересно ми е по другия въпрос, за задушаване на бебета от обиколници.  Thinking Как ще се задуши това бебе в голяма кошара, при положение, че дори не се обръща?  newsm78 особено пък ако е и в спално чувалче. Представям си го как се гърчи като червейче, за да се премести на друго място в кошарата  Joy

За къпането, четох изследване точно от Великобритания, че последните години драстично се е увеличил броя на бебетата с проблеми с кожата заради честото къпане.
Специално за кожата на новородените е специфично това, че най-горния слой на кожата още от самото раждане има няколко функции за новороденото - пази го от загубата на течности, контролира инфекции, има антиоксидираща функция, терморегулация, защита от УВ лъчи и други химикали от околната среда. Затова при новородените не се препоръчва често къпане в първите дни.  Peace

Момичета, не четете статии от какви да е вестници, тук сме събрани хора, които знаят поне един чужд език, и научната информация поне от тази гледна точка е достъпна за нас в оригинал. Търсете изследвания, които доказват или оборват дадена теза, за да знаете кое е правилно за децата.  Hug

# 721
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Kosty благодаря за линка . Откровено казано съм направо  newsm09 Жалко е как се заблуждават мамите и до колко проблеми  могат да докарат бебето си следвайки подобни безумни / меко казано / статии .
Лунна самодива и аз останах със зяпнала уста относно съветите за забелването и по-лошото е , че не е споменато дори до какво води или не води то , колко много проблеми и болка може да донесе на бебето тази манипулация  Shocked    . Както и да е , аз лично се доверих първо на педиатрите тук /които не знам защо си мисля са доста по-информирани с последните новости относно развитието на бебето / и после на инстинкта си . Всеки има глава на раменете си и може да прецени кое е правилно за него и кое - грешно . Съвета ми към всички вас е да се доверявате на повече от един източник , по възможност извън България Peace

# 722
  • Мнения: 1 107
 ooooh!
Къде съм тръгнала да се надпреварвам с големите умове на Западна Европа Laughing с всичките им иновации и модерни схващания.
За едно нещо обаче съм съгласна с вас
Цитат
Всеки има глава на раменете си и може да прецени кое е правилно за него и кое - грешно

И не смятам, че гледам децата си по-некачествено от вас Peace

# 723
  • Мнения: 17
Добро утро момичета Hug
Kosty защо така остро реагираш,всяко от момичетата споделя мнение или опит. Никоя не казала-прави това или не прави онова на всяка цена.Темата е за бременни в чужбина и е нормално да споделяме,кое как се прави в дадена държава.Никой с нищо не задължава. Карай го по-спокойно Peace За какво надпреварване говориш Peace
  За къпането на бебето...сина ми го къпем всеки ден от деня на раждането,моето мнение е че докато беше бебе обожаваше да е във вода (той и сега обожава) и след всяко къпане масажче с бебешко олио.
  За позата при спане нашата педиатърка в началото,която беше в България ми даде много ценен съвет да редуваме позите;един път на ляво,после на дясно и после на гръб.Така се оформя правилно главичката,която е доста мекичка при новородените.С очите си видях на едно детенце тук,на което даже ще ставам кръстница как главата му се деформира от спане само в една поза и сега носи специален шлем за половин година докато му се оправи.Няколко пъти казвах на "умната"му майка да го обръща,но според нея на детето не му харесвало #2gunfire. Така че,попитайте си акушерките си за това.
 За пишката на сина ми съм в голяма чуденка.И педиатърката ни казва,че е доста затворена,изписа ни едно кремче с което го мажем два пъти в годината.През останалото време не пипам и не дърпам(само при баня леко за да я измия) но ефект няма от крема,седи си доста затворена.
Дайте съвет,ако имате опит момичета Hug

Последна редакция: пт, 15 фев 2013, 09:54 от macinka_

# 724
  • Мнения: 170
За къпането на бебето...сина ми го къпем всеки ден от деня на раждането,моето мнение е че докато беше бебе обожаваше да е във вода (той и сега обожава) и след всяко къпане масажче с бебешко олио.
  За позата при спане нашата педиатърка в началото,която беше в България ми даде много ценен съвет да редуваме позите;един път на ляво,после на дясно и после на гръб.Така се оформя правилно главичката,която е доста мекичка при новородените.С очите си видях на едно детенце тук,на което даже ще ставам кръстница как главата му се деформира от спане само в една поза и сега носи специален шлем за половин година докато му се оправи.Няколко пъти казвах на "умната"му майка да го обръща,но според нея на детето не му харесвало :2gunfirе прави онова на всяка цена.Темата е за бременни в чужбина и е нормално да споделяме,кое как се прави в дадена държава.Никой с нищо не задължава. Карай го по-спокойно Peace За какво надпреварване говориш Peace
  e:. Така че,попитайте си акушерките си за това.
 

на същото мнение съм на 100%  Peace

# 725
  • Мнения: 1 107
Цитат
Оххххххххх просто не мога да се въздържа да не обясня за къпането   . Новородено НЕ СЕ КЪПЕ всеки ден , защото водата нарушава естествената секреция на кожата . Препоръчва се къпането да е през 2-3 дни като само 1 път седмично с някакъв препарат . Задължително се маже през лятото с мляко а през зимата с бебешко олио отново за да се поддържа влажността на нежната бебешка кожа .
macinka_ а това според теб не е ли като заповед какво да правим и какво не. Може аз да не ви разбирам правилно, но на мен хич не ми прилича "просто на споделяне на опит". А как изобщо не обичам някой да ми размахва пръст. Е, затова реагирам остро!

Относно забелването, милото дете, нека се изкажат тези, които са толкова против ранното забелване.

# 726
  • Мнения: 14
Чета ви,какви са разбиранията в Англия,и съм малко  Shocked,тук казват “както прецениш“,не е нужно да е всеки ден,но поне през ден,и то с козметика,още в болницата ти дават един пакет на Мустела,шампоан за коса и тяло,лосион за тяло и олио за баня,а пъпчето аз лично не съм го пазила,така ми казаха в болницата,само след баня да го мажа със спирт,но той не е толкова силен както българският,дори и спирта го дават от болницата,с един пакет памперси,изобщо много неща дават,даже и дрешките може да си вземеш.Както и Мацинка е казала,при спане да се поставя бебето всеки път на другата страна,моят син обаче спеше най-добре легнал на дясно,в началото си помислих че е признак за нещо и питах,оказа се че и бебетата като нас имат предпочитания Laughing,но аз си го въртях,всеки път го слагах на другата страна.За забелването не съм го пипала,отричам го напълно,тук още преди доста години са го спряли,казват че до две год. възраст,момченцата сами го забелват,посредством игра,ако ли не се стига до лекарска намеса,важно е само да се следи дали няма проблем с уринирането,синът ми е на 18месеца,почти е забелена,без никаква намеса от моя страна.
За човалчетата мога само да кажа-зависи си от бебето,Ники от новороден рита ужасно,и чувала винаги му е идвал тесен,така и не се научи да спи в него,имам поне 7 различни модела,успех нямах никакъв,сега пак ще пробвам с чувалче,дано това бебе е по “послушно“,за обиколниците съм с две ръце ЗА,особено като по-малък много се заглеждаше в картинките,и много се е смял,все пак те се завързват за решетките и няма как да се омотае бебето в тях,а без човал,самата завивка се подпъхва под матрака,и така бебето не може да се оплете  Hug Hug Hug.Хайде спирам се че ви станах досадна сигурно  Joy

# 727
  • Мнения: 17
Kosty или аз не мога да чета български или ти newsm78,ти са самата си го цитирала...''Препоръчва се...'' от там нататък ти си знаеш кои препоръки да следваш,ако искаш ги къпи по 5 пъти на ден никой не може да ти забрани Peace.Другото което е не размахвам пръст а два пръста.Емотикона значи peace... на български МИР,на гръцки не знам как е.
  И какво значи ''милото дете'' според теб детето ми е нещастно или болно или недъгаво...обясни моля те.

# 728
  • Мнения: 50
Добро утро на всички,благодаря на момичета ,които ми отговориха за пъпчето,сега чета и останалата информация която сте написали и се чудя дали  всичко това е нужно,все пак това са живи същества и умеят да показват кое за тях е комфортно и кое не(това е мое мнение).Смятам да се доверя на мамите ,които очакват второ или трето,смятам че практиката учи,и те знаят най добре.Снаха ми например роди преди 3 год. момиченце тук,единствените продукти които ползваше бяха зехтин(extra virgin) и sudocream.Когато акушерката дойде на първата консултация у тях,бебето имаше проблем с очичките(събираха му се гурлички и залепваха),акушерката препоръча да се капват с кърма,и понеже в Англия неможеш да си купиш спирт свободно,кърмата се препоръчваше и за пъпчето.

# 729
  • Мнения: 1 107
Значи от всичко цитирано, ти видя само препоръчва се. Ама онези големи букви и задължително. Явно четем избирателно.
Точно това е размахването на пръст, т.е. изразих се метафорично. Ако искаш да ти обясня и какво значи метафорично.

Детенцето, просто си преставих, че може нещо да го боли и да не се чувства комфортно. Не разбирам от това, не съм мъжка майка. Не се заяждам, те дечицата са само едни невинни душици, нека не ги забъркваме Peace

Всъщност и да ти кажа как е МИР на гръцки, едва ли ще ти е от полза, а и не мисля,че ти пука.

# 730
  • Switzerland
  • Мнения: 86
Kosty я успокой топката   , Whistling  Като пускаш инфо което изкарва децата едва ли не амфибии , така ще реагирам я . Най-малкото защото имам три деца гледани по различни начини . И трите са живи и здрави . И определено споделям опит  а не нареждам , явно и ти четеш избирателно  Wink , Относно големите букви - те са за да се открои текста  Wink ,  както ти сама си ме цитирала - всеки има глава на раменете си и може да прецени сам  Peace Ти гледам имаш дъщери , та моля не давай съвети дали да се забелва или не при момченцата след като не можеш да споделиш личен опит . А относно изказването за въпросното забелване , вземи попитай  мамите в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=690068.0 , там са мами от цял свят и могат да споделят опит  Peace
Iveli1 пъпчето пада по различно време , на моя син щипката беше паднала на втория ден и след това около 2 седмици третирахме с това http://www.weleda.de/Arzneimittel/RatgeberGesundheit/Verletzunge … endulaEssenz.html Не сме пазили да не се мокри или пък да слагаме лепенки , предупредиха ме , че най-добре кожата ще зарасне като "диша"  Peace За очичките от личен опит мога да споделя следното - чай от лайка , помага дори при конюктивит .  Wink
Съжалявам , че се стигна до такъв спор , тук е място да се обменя инфо а не да се правим на кой е по-по -най   Peace Айде оставям ви  Hug

# 731
  • Мнения: 1 107
...сега чета и останалата информация която сте написали и се чудя дали  всичко това е нужно,все пак това са живи същества и умеят да показват кое за тях е комфортно и кое не(това е мое мнение).
Няма как да не се съглася. Това е и моят апел, да се ориентираме по децата си Peace

Ето, още едно противоречие: Акушерката на снахата на Iveli1 е препоръчала кърма за почистване на очето и пъпчето. Защитници на друга теза, обаче, веднага ще скочат да обясняват, че кърмата води до инфекции и да се ползва само физиологичен разтвор. Иди се чуди какво да правиш Thinking

Затова не обичам генерални заключения като НЕ ТРЯБВА това или онова...

# 732
  • Мнения: 1 107
Значи кожата могла "да диша" Grinning

И на двете мястото ни май вече не е тук, така че ... оставям ви и аз.

# 733
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте. Какво става днес  Rolling Eyes какви са тези  страсти дето се раздават. Не се впрягайте,всяка мама сама да преценя кое е добро за детето си,все пак въпроса е децата да са добре и обичани така че  Stop Я някоя мама да сподели как е прекарала празника,ако е имало нещо по-специално та да се успокоим

# 734
  • Мнения: 14
Извинете че се бъркам в спора ви,но ще ви кажа,че спорейки за неща които в последствие всеки сам си решава как ще процедира,форума не изглежда никак приветлив,дори напротив леко отблъсква,имам искренното желание да си пиша с вас,но всеки път попадам на спор,така беше и в отчетната тема на бг-мама,сигурна съм че на много момичета не им е приятно,още повече че сме бременни и се тресем от хормони,нека всеки внимава как се изразява,за да може да не се стига до подобни неща и темичката да си върви и да се сближим.На мен ми е интересно как е в другите държави,но за сега групата от Англия доста надделява,а гледам че има мами и от много други държави,ще ми се и те да пишат.Хайде мамчета  Peace Hug,нека има миррр  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт