Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 363
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22 867
здравейте,
бях попадала в нета на рецепта за мъфини от яйца и сирене и подправки /нещо като омлет във формички  Laughing/ но не мога да намеря рецептата..
ще бъда много благодарна ако някой ми помогне

Нещо подобно на описаното. Peace

Не знам защоне се отваря линка в поста? newsm78 Ето рецептата (или пишете в гугъл - Inspired Fit Strong – Солени мъфини за закуска):

Необходими продукти за 8 мъфина:

8 яйца

250гр. месо (шунка, наденица,пилешко,свинско)

зеленчуци по избор( броколи,чушки,гъби)

сол

черен пипер

Начин на приготвяне:

Рабзъркайте всичко, като за стандартен омлет. След това използвайте форми за мъфини. Сипете в тях сместа.Печете около 20мин. на предварително загрята на 200 градуса фурна.

# 211
  • Мнения: 11 828
Много подходящо подреждане на мъфини за детско парти! Цветно и закачливо!

# 212
  • Мнения: 4 864
Да,стига родителите да не откачат на тема: ама как така ще боядисвате храна??? Simple Smile

# 213
  • Мнения: 11 828
И с небоядисани мъфинчета пак ще се получи красива гъсеничка, просто хартиените кошнички ще са цветни..

# 214
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 664
Едни мъфини с шоколадова глазура и от мен Simple Smile



Рецептата за мъфините е тук Simple Smile само че този път са без цитрусовия вкус Simple Smile

# 215
  • Варна
  • Мнения: 355
Ето едни икономични мъфини (рецепта на Блонди) с крем от кондензирано мляко.
(извинявам се за лошата снимка)

# 216
  • Мнения: 1 934
Здравейте, четох назад в темите, но не мога да намеря информация за някои неща, които ме интересуват  Embarassed

Мога ли да ги слагам силиконовите формите в тава, защото ме е страх да не се разлеят във фурната?

Някой да има сполучлива диабетична рецепта за мъфини?

# 217
  • Мнения: 22 867
Мога ли да ги слагам силиконовите формите в тава, защото ме е страх да не се разлеят във фурната?

Някой да има сполучлива диабетична рецепта за мъфини?

Кливия, можеш, но няма смисъл, не се разливат, само по-внимателно трябва да ги слагаш, имам предвид тези с по 6 гнезда. Аз пека направо на решетката, т.е. на нея слагам силиконовите форми. Имам единични, тях слагам в една стара алуминиева тава, защото е по-лесно да ги занеса и поставя във фурната. Вчера правих Бомбички-те на Джейми Оливър за диабетик, сложих една с.л. течен подсладител в тестото, но можеше и по-малко. Просто за пръв път го правя и не съм много наясно колко от тези подсладители трябва да се слага. Вътре слагах конфитюр за диабетици.  Погледни рецептата, дали другите съставки те устройват. Peace

# 218
  • Мнения: 6 105
Кливия, ето виж моите силиконови форми как ги слагам.  Peace

# 219
  • Мнения: 8 313
Кливия, ето виж моите силиконови форми как ги слагам.  Peace



И аз точно по същия начин  Mr. Green

# 220
  • Мнения: 1 934
Благодаря ви за отговорите   bouquet

Лабрекс, течният подсладител нагарча когато се предозира и затова трябва съвсем внимателно да се подхожда по въпроса  Peace Другото, което е, че 1 лъжица течност трябва в случая да замести 1 чаша захар и това никога не се получава, защото количеството е различно и защото захарта играе ролята и на бухвател и активатор в повечето случаи.

Пробвала съм сладкиша с майонеза на Хапка, какви ли не други рецепти, но винаги си личи, че са с подсладител  Sad и по вида им-небухнали достатъчно и по вкуса им.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте момичета, да попитам и тук, че в темата за бързо отговори не ми отговарят, а тук коментирахме шоколадовия ганаш наскоро:
ще правя шоколадов ганаш за една торта (350г. сметана и 200г шоколад). Но имам само 200мл. животинска сметана. Мога ли останалите да ги заменя със сладка течна сметана на My day? Ще стане ли?Предпочитам животинската сметана, ама няма за кога да ходя до магазина.

# 222
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, течният подсладител нагарча когато се предозира и затова трябва съвсем внимателно да се подхожда по въпроса  Peace....... Пробвала съм сладкиша с майонеза на Хапка, какви ли не други рецепти, но винаги си личи, че са с подсладител  Sad и по вида им-небухнали достатъчно и по вкуса им.

Кливия, не нагарчаше, просто на мен ми се стори повече сладко, т.е. можело е и по-малко да сложа, но ще се ориентирам постепенно, че половинката има проблем и ще ми се наложи. Иначе, аз не харесвам нито купените, нито домашните сладки неща с подсладител, колкото съм опитвала, все са ми някак особени..........
А ти можеш да потърсиш с гугъл Кухнята на Жоро Бордовски или Рецептите на Жоро Бордовски, те са пригодени за диабетици и има доста вкусотии. Peace

# 223
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета, да попитам и тук, че ........

portokalche, не съм най-големия спец, имам предвид, че ганаш не ми е любим крем, но погледни поста на Йоли, може би ще ти помогне. Доколкото си спомням, съм попадала на рецепти за ганаш с растителна сметана. Peace

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Благодаря Лабрекс!
В моята рецепта няма да разбивам ганаша след охлаждане, тъй че трябва да стане и с тази сладкарската сметана.

Общи условия

Активация на акаунт