Коледа 2012 - 5 част

  • 90 052
  • 704
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     Tatitt , благодаря за темата!

 Вчера правих сладките "Ангелски очи", намерих рецептата на Мариета.Тестото стана ужасно сухо и трошливо.И тогава си спомних благите майчини съвети на Наталина, която хиляди пъти ги е писала.Започнах да добавям жълтъци докато тестото не стана като описаното в рецептата и се получиха страхотни сладки.

 Благодаря мила, Наталина, за търпението ти да пишеш едно и също нещо толкова много пъти, че да се набие и в моята глава! Laughing  bouquet Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 3 211
Tatitt, благодаря за темата.

Mamagemelar, и моите меденки са подобни Hug Колкото - толкова, важното е, че е от сърце Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 1 883
mimi0585 сложих всичко както е по рецептата с тази разлика че глюкозата ми е от аптеката , а не от магазина. Ей това последното много късно го прочетох.

# 18
  • БГ
  • Мнения: 735
тъкмо се престраших да пробвам да направя фондан, защото няма за кога да го чакам ако  поръчвам....ама с вашите опити нещо ме достраша  newsm78 Глюкоза купих от магазин за диетични храни. Има ли значение какъв глицерин ще взема от аптеката?

# 19
  • Мнения: 3 271
  bouquetблагодаря за новата тема

# 20
  • Мнения: 1 883
тъкмо се престраших да пробвам да направя фондан, защото няма за кога да го чакам ако  поръчвам....ама с вашите опити нещо ме достраша  newsm78 Глюкоза купих от магазин за диетични храни. Има ли значение какъв глицерин ще взема от аптеката?
Не глицерина си е един. Добре си направила ,че си взела от магазин глюкозата.От аптеката е като вода. Иначе лесно се прави.

# 21
  • БГ
  • Мнения: 735
мерси за отговора, ще опитам да направя малко количество за проба и ще пиша за резултата , че имам и боички , да видим какво ще направя, че детето иска като на Бианка  коледните картички! Whistling Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 6 031
Сигурно е питано 100 пъти, но ... Коя рецепта е подходяща за къщичка?  Embarassed

# 23
  • БГ
  • Мнения: 735
Сигурно е питано 100 пъти, но ... Коя рецепта е подходяща за къщичка?  Embarassed
аз миналата година по тази на Джули направих и издържа почти цяла година без да се пука !а и са вкусни меденките и ароматни от тестото!

# 24
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
mimi0585 сложих всичко както е по рецептата с тази разлика че глюкозата ми е от аптеката , а не от магазина. Ей това последното много късно го прочетох.
Ето къде е проблема. Това е ТЕЧНА глюкоза, нали?! Това е съвсем различно. Можеше да замениш глюкозата с евтин купешки мед - той съдържа почти само глюкоза. Опитвала съм - получава се.

С течната просто няма шанс - сори Sad

Малко помощ за Ella:

1. Много внимаваш с желатина - разтопяваш на водна баня бавничко и да не заври. Оставяш да се поохлади.
2. Пресяваш хууубаво пудрата (поне 2 пъти). Желателно на Оберон - най-фина е.
3. Слагаш 2/3 от пудрата и в средата сипваш течните съставки, като последно слагаш желатина.
4. В робот става чудесно, ако иамш такъв.  Peace
5. Остави тестото леко лепкаво - винаги можеш да доомесиш с пудра, ако е нужно. След като престои ще прецениш по-добре.  Peace

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 17:05 от Tatitt

# 25
  • Мнения: 8 220
При нас нстъпи момента за линцеровите сладки   bouquet

# 26
  • Мнения: 0
И аз да се запиша в новата темичка, та да следя всички красоти, които публикувате. Тези дни ще правя меденките, линцеровите сладки и естествено любимите рохлички. Благодаря ви момичета за споделените вкусни рецепти и опит  newsm51

-spam172-

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 17:44 от rumibeauty

# 27
  • Мнения: 885
Да не ви изпусна. Simple Smile
Аз вчера правих медена къщичка с тестото за меденки на Джемма.Но за първи път тестото стана като на люспи,мазно(като че олиото му изби).Досега не ми се е случвало,а съм го правила поне 8-10 пъти.
Засега няма какво да снимам,че каквото и да приготвя - изчезва Laughing

# 28
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Един страхотен туториъл за Щолен руло с марципан.  Heart Eyes
http://www.stumbleupon.com/su/1V5TXT/bobbiesbakingblog.com/blog/ … -recipe-tutorial/

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Има ли в сега  някъде масло на промоция или аз в манията си започнах да си въобразявам ? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт