Не обичам празниците.......

  • 27 405
  • 529
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 164
Насилвам се да украсявам и да правя разни неща по тези празници само и единствено заради децата.Имам много неприятни  и самотно изкарани Коледи преди години,че и Нови години, въобще дойде ли декември ми става едно такова чоглаво,макар че в него и аз и щерка ми имаме рожденни дни.Много ми се иска не само в тези дни да се събираме заедно на масата,да си поговорим мило и спокойно едни с друг ,с децата,но уви.Ей затова мразя и препълнените молове и вериги хранителни магазини,всички пазаруват като луди,все едно ,утре няма да остане една трохичка хляб за никого.
И аз като  Вашата Богиня! мразя насилното "добро настроение". Confused
Хубавото е ,че вече поне не рева,а преди що сълзи и рев е падало от декември до януари не е за приказване newsm45

# 31
  • Мнения: 12 666
В Сатурнова дупка съм, присъединявам се към мразещите.

# 32
  • Мнения: 1
И аз се присъединявам.Още от дете ги мразя подобните празници.

# 33
  • Мнения: 201
Някой ми е прочел геховните мисли...Преди си казвах, че като имам собствено семейство, ще ми мине, защото празниците като дете ги свързвах с готвене до побъркване и задължителното гости в кръстниците. Но не би,макар и да не готвим почти нищо специално у дома и да не ходим по родата, програмираната истерия продължава все така да не ми понася! Sad
Което не значи, че не украсяваме елха и не правим подаръци на децата, просто не мога да разбера как и защо точно трябва да ми е „празнично“ Thinking
И не е от сезона, обожавам зима, сняг, студ, а преспи и виелици направо ми липсват!

# 34
  • Мнения: 4 892
Още една тема за "раздразнението от празниците". Колкото има такива за обичането на празниците, толкова и за обратното. А за мен тези неща, усещания и настроения са толкова изменчиви. Един път с любов ще ви обладае коледния дух и ще пърхате с мигли, друг път ще го начука болезнено и ще мразите всичкото празници на света. Животът е радост и тъга.
Малко ми е смешно, защото, казвате, че "щастливеенето" по празниците било фалшиво. Ами аз мисля, че и с "мразенето" е същото. Наумил си някой, че не обича празници и сакън да не изневери на имиджа. Не вярвам тези ви настроения да са константа, не се пренавивайте.

Весела Коледаааааааа   madnoel

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не обичам празниците, защото ми напомнят колко бързо лети времето. Не посрещахме ли вчера 2012?!
А за рожденни дни да не говоря, особено за моя Crazy
Освен това не обичам пазаруването като за последно и предпразничната суетня. Олеква ми като минат празниците.
Обаче пък се кефя как се изнася народа и настава спокойствие по улиците Mr. Green

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз тоз' израз(амин) не го признавам.
Наистина е като едно чудо. Май критиката покрай номинациите се отразява добре.

Да се върнем на празниците сега - днес е празник за мен, започва ми отпуската. Този празник си го обичам.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен с времето ми се промениха възгледите, но винаги има някои неща, които ме подлудяват като има масови празници.
 Едното е принципът "да ядем и пием като за последно" - юрват се едни ужасни тълпи от хора по магазините, все едно изведнъж за Коледа, Великден или някой национален празник, са се сдобили с два стомаха. Разбирам, че катосе съберат повечко почивни дни повечето хранителни магазини не работят и трябва да се планира предварително, но всичко ми се вижда прекалено.
Другото е в задължителните ритуали, които дори да не искаш да спазиш, все някой ти натяква, че "трябва". И то в 99 процента от случаите все са някакви битово-гастрономически, които ме вкарват в кухнята целодневно. И това го разбирам, едно време жените са крепяли всичко, при цялата немотия и беднотия, празниците са били моментите на отпускане на душата.
Третото е очакването, дори задължителността да си в еуфорично настроение, да се хилиш идиотски и да пожелаваш я светли празници, я весели празници, я нещо друго.
Четвърто - такова комерсиализиране и кичовизиране, че вече като чуя някоя коледна или определена за празника песен, направо откачам. Мине човек по някой тротоар, и на три крачки сергии с всякакви боклуци.
С времето модифицирах подхода си и го пригодих.

Много обичам спонтанните поводи за празник, или дългоочакван такъв, но несвързан с масовката.

# 38
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Не харесвам мероприятия под строй.
В момента се опитвам да се абстрахирам от всичко и и всички. Горе-долу ми се получава.
Старая се детето ми да има хубави спомени от детството си, независимо дали са празници или не. Да сме добри и внимателни един с друг по всяко време на годината, а не само по празници  Confused

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Предвид лошото време и непочистените пътища силно се надявам, че ще си спестя единия "празник" на 24.

# 40
  • Мнения: 191
И аз тоз' израз(амин) не го признавам.
Наистина е като едно чудо. Май критиката покрай номинациите се отразява добре.

Да се върнем на празниците сега - днес е празник за мен, започва ми отпуската. Този празник си го обичам.



и моята ,  и моята започна .....

# 41
  • Мнения: 54 445
Ох , че тема за мен ! Wink

Не обичам празниците по принцип !
Но знам защо - излизам от обичайния си ежедневен ритъм и  ми е дискомфортно .
Не обичам и почивните дни , по същата причина , отпуските ме изнервят и повече от 5 дни не вземам наведнъж , защото не издържам . Crazy Crazy

Коледа , аз лично не съм я празнувала като дете , празнуваше се НГ .
Затова ми е непривичен празник , като добавим студа , който не понасям  Crazy Crazy + комерса , който буквално ме влудява - навсякъде е не отрупано ,  а задръстено с коледни украси , е , не , никакъв Коледен дух не ме обзема , просто е ужасно !!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Не обичам насилственото настроение !

Иначе изобщо не ми е депресивно , напротив , ако трябва да си правя равносметка , а аз си правя , нещата са повече от добри , доволна съм от себе си и щастлива ! Grinning

А това пък ме отвращава най-много :

А какво  ще кажеш за приказките " Да хапнем, да  пийнем , нали е празник ", сякаш през другото време са били гладни и жадни . Нещо не ми се връзва   ,  това ми прилича на лакомия и свинщина.Все  едно  като за последно . Грозна приказка .

Понеже съм на принципа ям , за да живея , се потрисам от гледката в магазините , повечето хора живеят , за да ядат ... Confused Confused

Обаче Великден го харесвам и наистина тогава ми е светло и леко на душата !    bouquet

# 42
  • Мнения: 8 242
Ау, чудно - мойта тема  Crazy
От малка не понасям празници. И ми е тъпо и смотано настроението, и всичко ми е криво.. И майка ми винаги ми е казвала, че развалям всеки празник с някое изпълнение  Confused А на мен наистина не ми е до празнуване  Rolling Eyes

Не ме кефят.
Суматоха, хаос, суетня... и накрая винаги съм супер изморена и крива  Rolling Eyes

Всяка годна едно и също  Crossing Arms

Тая година на Коледа ще правя суши  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 216
Имаш много съвпадения с моите мисли в последно време, Богиньо.
Признавам, че съм те смятала за досадна.
А сега признавам, че намесата ти е много точна и в други теми.

Омразата ще затопли отношенията...Вече стопи ледовете Grinning
Не мразя празниците

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Лиляна, не мисля, че номинациите имат някакво влияние. Просто не си ме чела.

От религиозните празници обичам само тези, посветени на мен  Mr. Green Приемам всякакви приношения и дарове, най-вече в малки кутийки, красиво опаковани и по възможност поднесени от модел на Келвин Клайн  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт