Отговори
  • Мнения: 155
Забременях с второ детенце, желана и чакана бременност, на 37 години съм. Записах се да ме следи д-р Габровска, по препоръка на колеги. В третия месец се разболях от вирусен хепатит А, имаше епидемия, заразили сме се в заведение двамата със съпруга ми - до там стигнаха следите според инспекторите на ХЕИ, които проучваха всеки случай индивидуално. Слава богу опазихме малката си дъщеричка, но започнаха притесненията около бременността ми. След триседмичен престой в болницата, вече бях влязла в четвъртия месец. Ами сега накъде? Още след поставяне на диагнозата, разтревожено звъннах на лекарката си. Тя поиска да се консултира и тогава да ми даде отговор. Звъннах за втори път след няколко дни и тя каза: аборт- ще се роди сляпо, глухо или ненормално! и не поиска да обясни нищо повече. Незная дали някой може да се постави на мое място и да изпита ужаса и паниката, които изживях в болницата след тази присъда, но сега нямам сили да се спирам на това. Консултирах се с гинеколози и вирусолози в болницата и след това, пусках допълнителни изследвания, абсолютно всички ми дадоха обнадеждаващи прогнози. Поисках да разговарям с гинеколожката си да прегледа резултатите, да преценим риска и т. н. Още с влизането от вратата бях посрещната с цитирам разговора:
- Ааааааа, хепатитната, (поглед с отвръщение, към едва изпъкналото ми коремче) ти още ли не си направила аборт, аз на тебе какво ти казах?
- Докторе, идвам да поговорим, да ви покажа резутатите, изследванията..., препоръчаха ми фетална във София...
- Аз на тебе нямам какво да ти кажа, казах вече, аз на твое място щях да съм направила аборт!
- Докторе само да поговорим... ,моля Ви...
- АЗ НА ТВОЕ МЯСТО ЩЯХ ДА СЪМ НАПРАВИЛА АБОРТ, НЯМАМ КАКВО ПОВЕЧЕ ДА ТИ КАЖА!!!
- Разбрах Ви!
Само това успях да кажа и излязох, за да не плача пред нея, тя вече беснееше.
Заминавам за София след НГ, за ФМ в майчин дом.
Исках да споделя... имам нужда от подкрепа...
В яростта си искам да я осъдя... за безчовечност..., нека Бог да я съди..., намам време обаче и излишни сили сили, и излишна енергия. Нямам и време да търся друг гинеколог, а всичко плащаме от джоба си...
Ако някой може да ми даде съвет, ако някое майче е боледувало от такъв хепатит в първи триместър и родила своето детенце, нека пише.
Моля да не спамите темата, в защита на тази гинеколожка, ако сте доволна от нея.
Не търся възмездие, а помощ и подкрепа.

# 1
  • Мнения: 155
Моля модератор, ако темата ми не е за тук да я премести!

# 2
  • Мнения: 253
 mamaVladi,от все сърце ти желая да се върнеш от софия с добри новини PraynigА тая"докторка"ако може така да се нарече,и тегли една м****а.И те давали клетва уж ,да ни помагат ooooh!,аман от такива "кадърни доктори'.

# 3
  • Мнения: 0
Здравей,аз боледувах от хепатит А, когато бях бременнаръчаь във втория месец.След излизането ми от болницата и след всички направени изследвания,гинеколози и лекарите в инфекциозното отделение ми препоръчаха аборт.Аз не ги послушах и реших да запазя бебето,въпреки че всички ме убеждаваха,че най-вероятно плода е увреден защото през първия триместър се формират всички основни органи.За съжаление загубих бебето в края на третия месец в резултат на прекараната инфекция.Най-вероятно плода е бил увреден защото просто спря да се развива.Пожелавам ти при теб всичко да се развие по най-благоприятен начин,но все пак добре обмисли решението си защото хепатита е тежко инфекциозно заболяване.От все сърце ти пожелавам всичко да завърши добре.

# 4
  • Мнения: 73
И аз от сърце ти желая само добри новини от София.  newsm17

# 5
  • Мнения: 155
Ще пиша, момичета, засега бебче се държи здраво, не се пуска, расте, развива се нормално. Пое ме гинеколог на частно, очевидно за майки като мен с редовни здравни осигуровки няма никаква възможност да ползват услугите на здравната каса. Пресиянка съжалявам Cry не съм спряла да мисля (имам здраво момиченце, това касае пряко и нея, годините ми не са малко, не съм правила аборти до сега - в глават ми е магистрала от мисли), Кирова, благодаря ти  bouquet! Аз се поуспокоих, бебче вече ме побутва оттук-оттам, дано всичко това приключи успешно. Аз вярвам! Ще пиша.

Последна редакция: вт, 25 дек 2012, 04:41 от mamaVladi

# 6
  • Мнения: 2 732
Успех мила .Стискам палци всички да е наред  Hug

# 7
  • Мнения: 62
Включвам се само да ти кажа, че по време на бремеността си можеш да смениш АГ, след като вече си избрала един.Така, че смело при ЛЛ за ново направление за проследяване на бремеността.

Искрено се надявам вече всичко да е зад гърба ви  Hug

# 8
  • Мнения: 155
Върнах се от София, гледа ме д-р Цанкова от Майчин дом. След ФМ ме прати на БХС, резултатите са отлични. Не мога да кажа, че не ме е страх, но смятам да си бременея.
Marigoldd, аз вече намерих един квартален гинеколог, който каза прие да ми води женска консултация и да помага с каквито направления може. Зная, че бременната жена има право на един преизбор на специалист по програма майчино здравеопазване. Самообразовам се доколкото мога и се надявам на още една красива и жизнерадостна девойка Blush

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В коя седмица си в момента?
Ако има възможност, направи още една ФМ при друг специалист в Сф. Амниоцентеза или някакво друго сериозно изследване предлагал ли ти е да правиш някой?

Не че по каса се полага нещо /няколко изследвания на кръв, урина, 2-3 ехографа и толкова/, но все пак се запиши при друг лекар. Много добри отзиви има за д-р Кироваков, работи в "Св. Николай Чудотворец".

Стискам плаци всичко да е наред и да имаш здраво и хубаво бебче на финала, въпреки всичко и всички  Praynig Hug

# 10
  • Мнения: 1 280
 И аз щях да попитам за амниоцентеза никой ли не ти спомена като вариант?

# 11
  • Мнения: 62
Върнах се от София, гледа ме д-р Цанкова от Майчин дом. След ФМ ме прати на БХС, резултатите са отлични. Не мога да кажа, че не ме е страх, но смятам да си бременея.
Marigoldd, аз вече намерих един квартален гинеколог, който каза прие да ми води женска консултация и да помага с каквито направления може. Зная, че бременната жена има право на един преизбор на специалист по програма майчино здравеопазване. Самообразовам се доколкото мога и се надявам на още една красива и жизнерадостна девойка Blush

 Дай боже всичко да е наред и скоро да се радваш на още едно здраво и пухкаво детенце!
Вече са ти писали другите момичета, но ако имаш възможност направи амниоцентеза. За разлика от БХС-то, което е по- скоро статистическо изследване, амниото дава направо диагноза!
Мисля, че при няма да е  излишно изследване.
Успех и ни дръж в течение какво става с теб и бебо Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 509
Амниоцентезата има смисъл (аз самата съм на 37 години, предстои ми раждане до 10-15 дни и я правих по желание, макар всички да ме гледаха странно), но не мисля, че може да ти отговори на въпроса засегнал ли е хепатитът плода. Тя хваща хромозомни и изобщо генетични увреждания, не придобити по време на бременността. Доколкото знанията ми позволяват да преценя, правилно са те посъветвали за фетална морфология.

Лекарката не я мисли, сменяй я и това е. А и не виждам какво толкова е направила, освен че се е държала грубо. Другото е мнението, което е изразила и за което - само по себе си - не виждам причина да и се сърдиш. А не можем да очакваме всеки да е учтив и мил, за съжаление - дори да е лекар.

Успех, стискам палци!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 594
Аз също правих амнио тук в Бургас заради възраст.
Попитай,защото тъкмо сега ти е времето,да не стане после късно.
Късмет! питай,ако нещо те интересува.

# 14
  • Мнения: 155
Да за Амноцинтеза ми казаха ако желая, но в края на януари, макар малко да се колебая
... но не мисля, че може да ти отговори на въпроса засегнал ли е хепатитът плода. Тя хваща хромозомни и изобщо генетични увреждания, не придобити по време на бременността. Доколкото знанията ми позволяват да преценя, правилно са те посъветвали за фетална морфология.

Лекарката не я мисли, сменяй я и това е. А и не виждам какво толкова е направила, освен че се е държала грубо. Другото е мнението, което е изразила и за което - само по себе си - не виждам причина да и се сърдиш. А не можем да очакваме всеки да е учтив и мил, за съжаление - дори да е лекар.

Успех, стискам палци!
Не заради лошото отношение съм толкова потресена, макар, че да ти "заповядат" по телефона  да правиш аборт и после да не искат да те изслушат и да погледнат мненията на други специалисти в комбинация с отказ да се следи бременността, чието продължаване е само и единствено мой личен избор е меко казано грубо. Спестих в първия си пост част от нещата които чух от устата й, само моите реплики предадох дословно от нежелание да изпадам в гадни подробности.
Опитвам се да се отърся от страха с позитивизъм и да приема бъдещето каквото и да е то, вече съм решила, няма връщане назад. Втора ФМ ще направя в края на януари докато обмислям амноцинтезата, защото за хепатита тя наистина няма да ми даде отговор. Доктор Душепеев, с когото ми се случи да се консултирам в болницата се зае сериозно с моя случаи и прави редовни замервания на и съпоставки на пропорциите на костичките. Не ми дава да мисля негативно и ми показва всеки видим детайл от вътрешните огранчета. Изключително внимателен и вдъхващ увереност човек е. Вярно, не работи със здравна каса, но за там както писах си намерих един кротък и внимателен възрастен лекар в трета поликлиника.
Ще пиша разбира се как е приключило всичко, нали "утре" не дай Боже някое майче може да се изпадне в моята ситуация и да потърси надежда или отговор...
Благодаря на всичко които се вълнуват с мен!  bouquet

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 18:17 от mamaVladi

Общи условия

Активация на акаунт