Места за даряване, различни от домовете за деца.

  • 80 621
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 220
antom, благодаря  Hug Аз точно от този линк попаднах на темата Simple Smile Ще се постараем да намерим и конкретно нещата, които биха искали младежите Simple Smile

# 76
  • Мнения: 18
Здравейте, има една кампания за дарение на шапки, шалове и ръкавици, чорапи...изобщо всякакви плетива. Ще бъдат дарени на хората без дом. Сред нуждаещите се има главно мъже на средна възраст, но и дечицата не са малко. Ако не можете да плетете, може да пратите някое старо забравено кълбо прежда в гардероба. Също ще е от помощ! Това се прави за втора поредна година. Пратките се събират до края на ноември. Ако нямате прежда, органзиаторите могат да ви пратят материали и пак да помогнете. Може да видите къде да ги пратите и изобщо каква е процедурата тук: http://ngobg.info/bg/messages/9280-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B … %D0%BD%D0%B0.html

# 77
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
ekaterina_kokushkina от години /2005г/ момичетата от Фондация Движение на българските майки /неправителствена, с нестопанска цел/ помагат на деца отглеждани в институциите. Звената са в София, Пазарджик, Пловдив, Бургас, Русе и Видин. Поради факта, че го правят в извън работно време, отделяйки от личното си такова, както и малобройността им,  домовете, които посещават и на които могат да помагат периодично са малко на брой. Разбира се, опитват се да откликват на всеки зов за помощ и от останалите домове и на социално слаби семейства, но това става епизодично. За съжаление все повече са хората нуждаещи се от подкрепа  Sad Това роди и идеята за създаване на тази тема. В нея да се съобщават конкретни адреси и лица за контакт на места, за които е постъпила молба за помощ, но физически е невъзможно на членовете на движението да откликнат. Идеята е хора, желаещи да помогнат, влизайки в тази тема да откриват място, на което могат да са полезни към момента в който са пожелали да го направят.
Инициативата, за която пишеш е прекрасна! В тази тема обаче е добре да дадеш точни координати - Примерно "три центъра за временно настаняване: в община „Красна поляна (София), Захарна фабрика (София) и в Бургас"  Адресите на центровете, които се нуждаят от подкрепа, точно от какво се нуждаят, име и телефон за контакт в центъра, защото тази тема е информативна. Поста ти в този вид, в който си го пуснала е по скоро за форум "Хоби" при момичетата, които се занимават с плетене, в Клюкарник- отделна тема подканваща желаещите да се включат, както и да го пуснеш в подфорум - Родители по градове / по един пост във всеки град/ Мисля, че в тези форуми ще има по голям отклик за плетене. Традиционно в Благотворителния се описват спешни нужди, за които трябва да се реагира до няколко дни.
Пожелавам успех на инициативата, защото наистина много ми харесва и я смятам за прекрасна и вдъхновяваща! Красиво и благородно е желанието човешко да дарява любов, съпричастност, топлина!

# 78
  • Мнения: 18
Сдружение "Младежка инициативна група Крайморие" започна своята нова инициатива "Работилница за рециклиране". В работилницата ще участват деца в неравностойно социално положение, които заедно с четирима доброволци ще реставрират стари предмети. За тази цел са ни необходими стари вещи независимо от формата или материала от който са направени.  Предметите ще бъдат реставрирани и разпродавани за да бъдат закупувани материали, с които да подпомагаме работилницата

Ако имате желание да ни дадете своите вещи, които не използвате можете да се свържете с нас на тел. 0886/225222; имейл:kraimorie_beloslav@abv.bg или да ни ги донесете на ул."Свобода"№ 33, гр. Варна.
Децата и младежите ще Ви бъдат благодарни, също и екипът на сдружение "Младежка инициативна група Краиморие".

# 79
  • Мнения: 18
antom, благодаря за разяснението, наистина не знаех. Адресът, на който може да изпращате готови плетива, е "Калей" Център  гр. София, кв.Лозенец, бул. "П.К.Яворов" № 22 . Ако имате въпроси, може да пишете на този адрес :kaleiseminari@gmail.com или да се обадите 02/868 52 89 моб: 0889 334805. Още веднъж накратко, кампанията има за цел да събере шапки, шалове, ръкавици, чорапи за хора без дом. Можете да изпращате плетива до края на този месец, това е крайният срок. Не остава много. След това доброволци от ЦДР "Калей" ще раздадат плетивата в няолко центъра. В кои центрове ще стане ясно след като имат точна бройка на събраното. Simple Smile  Peace

# 80
  • Мнения: 13
Здравейте приятели! Аз съм социален работник в скоро открит Център за настаняване от семеен тип за хора с психични разтройства с. Горен чифлик, обл. Варна и тъй като нашия център все още няма много приятели като вас горещо желая да създадем връзки и контакти,  което ще допринесе  за по-доброто развитие на центъра. С настъпването на Коледните и Новогодишните празници Вие сте хората които може да зарадвате много от хората в неравностойно положение и да вдъхнете надежда и любов в сърцата им. Очаквам отзиви от ваша страна, за което аз и екипът на ЦНСТ предварително благодарим!
За връзка с нас тел.: 05146/9999

# 81
  • Мнения: 1 167
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

# 82
  • Мнения: 122
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

Тази мама има момченце на 2 години : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.300

# 83
  • Мнения: 1 167
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

Тази мама има момченце на 2 години : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.300

Подготвих ги за една друга мама сега от тука.Но в събота ще попрегледам и ще изпратя нещичко,благодаря ви.

# 84
  • Мнения: 1 525
Аз имам обувки, ботуши...номер 38-39.
Дрехи, които са ми малки. Запазени. Някои и съвсем нови.
Може ли да ме насочите към хора, които се нуждаят от такива неща?

# 85
  • Мнения: 122
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

Тази мама има момченце на 2 години : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.300

Тази мама има и 3 момичета Simple Smile

# 86
# 87
  • Мнения: 3
Здравейте!Искам да даря балната си рокля,но незнам къде,с кой да се свържа...Търсих много в гугъл,но попаднах на какви ли не истории за измами с бални рокли и т.н.. От Пловдив съм,моля кажете ми ако имате някаква информация!
Благодаря!

# 88
  • Мнения: 395
Здравейте!Искам да даря балната си рокля,но незнам къде,с кой да се свържа...Търсих много в гугъл,но попаднах на какви ли не истории за измами с бални рокли и т.н.. От Пловдив съм,моля кажете ми ако имате някаква информация!
Благодаря!
Попитайте в темата за "Защитеното жилище Заедно", там по принцип са тинейджъри и понякога имат абитуриентки...

# 89
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Кризисен център за настаняване на деца жертви на насилие "Вяра, Надежда, Любов" гр. София се нуждае от бельо за децата, като чорапи, гащи, потници.


Адрес:София 1220,
ж.к. Надежда 2, ул. Свободна 30
тел./факс: 02/ 936 00 11, 936 05 35
email: fhl.1995@abv.bg
Лице за контакт: Ивайло Йосифов

http://www.acybg.org/- Тук може да се запознаете подробно с организацията

Общи условия

Активация на акаунт