Париж 6

  • 60 140
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 340
запис   Hug Благодаря за труда

# 16
  • Мнения: 822
Здравейте,

малко на готово , но как най лесно да стигнем от Рaris Porte Maillot до Paris-05 - Quartier Latin 
France, Ile de France Paris - Paris
и ако можете да ми препоръчате магазин в района, както място за хранене... аз се опивам да се ориентирам, но е трудно когато не си бил в един град... а аз ще съм и с децата.

Благодаря!

# 17
  • Мнения: 6 031
Здравейте,

малко на готово , но как най лесно да стигнем от Рaris Porte Maillot до Paris-05 - Quartier Latin 
France, Ile de France Paris - Paris
и ако можете да ми препоръчате магазин в района, както място за хранене... аз се опивам да се ориентирам, но е трудно когато не си бил в един град... а аз ще съм и с децата.

Благодаря!

За да ви дадем точни насоки, не посочвайте цял квартал, а спирка или улица. Така посочено е много обширно и за различните масти на Латинския квартал е удобно с различен превоз.

# 18
  • Мнения: 822
Ако пак не съм объркала нещо адреса би трябвало да е RUe du Cardinal Lemoine Paris 71

На мен ми се стори добре като разположение спрямо туристическите забележителности, добро ли е мястото като квартал?

# 19
  • Мнения: 6 031
Ако пак не съм объркала нещо адреса би трябвало да е RUe du Cardinal Lemoine Paris 71

На мен ми се стори добре като разположение спрямо туристическите забележителности, добро ли е мястото като квартал?

Ето това дава сайта, като най-добър маршрут. Задала съм произволна дата след около два месеца. Можете да зададете вашата дата и приблизителни часове. http://www.ratp.fr/itineraires/en/ratp/resultat-detaille/start/P … _type/plus_rapide

Забелязах на сайта, че изписва за някакви прекъсвания на линия 1, за периода 13.03.2013-25.03.2013г. Който пътува в този период, да го има предвид.

# 20
  • Мнения: 66
За престоят ни мислим да позване 4-дневения Пас ( http://www.parispass.com/).
Скъпичък е, но включва входни такси за всички музеи, 2 дни туристически автобус, останалите видове транспорт, разходка по Сена, дегустация  на вино. Пасът дава свобода и безгрижие да не правиш сметка от кой музей или галерия да се лишиш,за да спестиш от вход. Е, не че можеш да посетиш 60 музея и забелецителности за 4 дни, но дори и десет са достатъчни, за да спестиш от Паса.
Следя темата с интерес!

Ние ползвахме също 4-дневен пас, но ето този http://en.parismuseumpass.com/rub-the-pass-price-36.htm Значително по-евтин е. За 4 дни изхарчихме за двамата 3 карнета с билетчета. Един ден се разхождахме за по 15 евро на човек с лодките, където с билета се качваш и слизаш неограничено през деня.  С две думи направете си сметка как ще ви е по-изгодно. Ако не държите на туристическите автобуси и при добра програма за разглеждане на забележителнистоти в близост една до друга с този пас и билетчета смятам, че излиза по-евтино.

# 21
  • Мнения: 1 243
Момичета, поздравявам ви с тези страхотни цветни снимки от началото на 20-ти век, направо останах без дъх! Wink

# 22
  • Мнения: 6 031

scaramouche, благодаря за споделените снимки - страхотни са!
Много ми хареса една градинка със зеленчуци с изглед към Айфеловата кула.  hahaha
Променил се е Париж...

# 23
  • София
  • Мнения: 1 340

Благодаря за красотата, която ми подари  bouquet
Метростанцията  Heart Eyes Heart Eyes

# 24
  • Варна
  • Мнения: 282
Запазихме си апартамент до Лувъра - установих че почти всички забележителности са на пешеходни растояние . Освен това ще пътуваме 1 ден до Дисниленд и 1 ден до Версай.  

Въпросът ми е да взема ли карта за транспорт за 1 седмица /Навиго зона1-3 за 24.85+5 евро или 1-5 за 33.9+5 ЕВРО/ или да си вземаме единични билети ако се наложи. Колко ще струва да пътуваме до Дисниленд и Версай с обиновен билет и с карта по-евтино ли ще излезе?
Децата на 11 имат намаление за траспорта? Чета за до 10 години, а за по-големите няма май.

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 13:29 от ilianagm

# 25
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета  Simple Smile петък вечерта се върнахме от Париж и какво да ви кажа, умряхме от студ  ooooh! вярно бяхме повече по работа, отколкото на екскурзия и не успяхме да разгледаме всичките забележителности, но мога да ви кажа, че в момента ремонтират Айфеловата кула, доколкото разбрах ще монтират нов асансъор по средата Thinking

# 26
  • Мнения: 2
Някой знае ли предназначението на кулата / бяла бетонна на върха има малко остъкление/намираща се югозападно от Айфеловата кула срещу RFI и статуята на Свободата?

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 21:13 от lz4ke

# 27
  • Мнения: 9 193
  bouquet
Да чета и въпрос и аз относно картите за пътуване видях в линковете съботно-неделни билети за пътуване дали са по на сметка или навиго да си вземем за 3 дни newsm78...http://goparis.about.com/od/transportation/ss/Metro_and_Buses_4.htm

Последна редакция: нд, 27 яну 2013, 23:00 от pinko

# 28
  • софия
  • Мнения: 66
Първо искам да благодаря за темата и богатата  информация, която може да се открие в нея!
Ние ще посетим Париж в началото на май. Ще пътуваме с кола от България.
Тъй като няма да ходим в Дисни, попаднах на един зоопарк в близост до Версай и ме интересува, ако някой е ходил там , дали си заслужава, защото билетите не са евтини.
Става дума за това:
http://www.thoiry.net/fr

# 29
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Запис с надежда тази година вече да посетим и Париж !

Общи условия

Активация на акаунт