Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 624
  • 747
  •   1
Отговори
# 120
  • Varna
  • Мнения: 417
Аз давам Биозин.До нас в аптеката е 22 лв,а в интернет е по 30(аптека фрамар)
Да аз там гледах . Как сте - решихте ли дали да се обърнете към болнично заведение по въпросът за ангините - дано да сте добре и здравички. Имате ли полза от това сиропче ? Аз давах на моят синковец Имонобор - бронхо , но сега хомеопатът ни не ни дава нищо , даже и Биозин /вчера питах/.
 Ейфел , всичко ще мине като по вода - ще видиш . После ще си казваш ......А аз колко се притеснявах.. newsm78.... Hug Hug Hug
За сега изчакваме-давам Биозин и толкова.Личната му изписа и Ремунобил,това ми го препоръча и Грънчарова .Не се продава в България,но го има в Румъния.Сега съм в чуденка дали да му го купувам.Някой тук да има отзиви за него??

# 121
  • Мнения: 1 351
А сега де - върти ми се нещо в главата за този Ремунобил  newsm78. В интернет нищо няма - за какво се изписва , какво съдържа ....

# 122
  • Varna
  • Мнения: 417
Нещо като ваксина за остри респираторни заболявания,много по-добър от Бронховаксом и по-изчистен.Ние от Бронховаксом получихме сериозна кашлица,която продължи близо година..Но след като и Грънчарова го препоръча,почнах да се замислям,мъжът ми е категогирично против и сега търся отзиви...

# 123
  • Мнения: 1 351
Ние лятото правихме профилактика със Бронховаксом и след тримесеца кашляне ни диагностицираха с астма. Къде мога да прочета повече за Римунобил  newsm78

# 124
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Грешите му името, затова не ви излиза Laughing, името е Рибомунил, аз съм давала на детето кято беше много мъ ничка, беше здрава, докато го взема и после от един месец беше болна от различни неща 25 дни ooooh!

# 125
  • Мнения: 491
здравейте,
 Аз пак се включвам.В неделя бяхме вече добре, спазъма мина правихме инхалации с пулмикорт , вентолин и виз. разтвор, пихме си Мукосолван, капки Виброцил.Да ама вчера почна да подкашля. Днес сутринта почвана и тъй познатите и омразни водни сополи.Заведох го на преглед, но беше друга лекарка , която не ми следи много състоянието.Гърди чисти, гърло и то, вижда само сополи стичащи се назад.Лечението ни е капки Тобрадекс, те не са ли за жълти и зелени сополи, който имат бактерия?Флудитек , Синекод , каза да правим инхалации по два пъти на ден с Вентолин и Пулмикорт, предполагам че се презастрахова?Аз обаче направих само с вентолин, има ли смисал да включа Пулмикорта, при положение , че няма удължено дишане, спазъм , свиркане?
Кажете ми как се борите вие с тея сополи?Водни са му и все казват , че кашля от тях.

# 126
  • Мнения: 2 382
Според мен си започвай тобрадекса, защото поне има шанс да пресечете сополите и да не се задълбочи кашлицата. С виброцил или с промивки не минават.
А в този сезон вентолин включват профилактично веднага , щом започне кашлица. По-добре 2-3 дена вентолин, отколкото 10 дена як спазъм.

Аз в понеделник ще пускам малката на градина най-накрая, но имат варицела. Чудна картинка Confused!

# 127
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Според мен не тобрадекс, а нещо от рода на коларголовите капки ти трябва-те засушават и поне на Цвети действаха почти веднага, в рамките на половин ден.Освен това и те включват антибактериална съставка, така че са 2в1 Wink

# 128
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет
Лекарството за което пишете се казва РИБОМУНИЛ - френско е по принцип, до преди няколко години се продаваше и в България, представлява нещо като ваксина, т.е еквивалента му в България е Респивакса - българския вариант или бронховаксома и трите са едно и също нещо, но имат малка разлика в съставките. Бронховаксома примерно съдължа повече щамове, докато рибумонила тъй като е по старо лекарство - поне от преди 15 - 20 години, не съдържа толкова щамове, предимно е за профилактика на ГДП и белите дробове за есенно зимния сезон. Преди да излезе Бронховаксома това лекарство се ползваше масово, после изчезна, бронховаксома го замести. На нас също са ни го предписвали, но вече не се продаваше в БГ и аз така и не го намерих и не съм го давала. За алергични деца и деца с астма обаче не го препоръчвам, повечето от вас са се уверили че като давате бронховаксом и децата боледуват повече - което е странно по принцип. Аз на големия съм давала три мчети години подред бронховаксом - профилактично по препоръка на ЛК, уж да не боледува, еми уви на четвъртото хапче и му трегваше хрема, кашлица, правеше ангини, една година дори направи тежък бронхит и то в момента на третия курс. Лакарката казваше че не можело да бъде от това - но уви факт, следващата зима реших че няма да му давам нищо, дори витамини - еми цяла зима не се е разболял грам - нямаше нито един отсъствен ден от детската градина, и от тогава не го давам на никой.Според мен за нашите деца са хубави само чисти витамини, без консерванти, без оцветители, без неща които да провокират алергична реакция. На нас дори колстрата не ни помагаше, а напротив такива пристъпи ми правеше малката от нея  ooooh!. Сега съм намерила друг вариант за подсилване на имунната и система - бетаглюкани - купувам и едно сиропче имунобро кид - съдържа само бетаглюкани, дори витямини няма в него и е само за естествено засилване на имунната система! Доволна съм трето шише изпива вече!
здравейте,
 Аз пак се включвам.В неделя бяхме вече добре, спазъма мина правихме инхалации с пулмикорт , вентолин и виз. разтвор, пихме си Мукосолван, капки Виброцил.Да ама вчера почна да подкашля. Днес сутринта почвана и тъй познатите и омразни водни сополи.Заведох го на преглед, но беше друга лекарка , която не ми следи много състоянието.Гърди чисти, гърло и то, вижда само сополи стичащи се назад.Лечението ни е капки Тобрадекс, те не са ли за жълти и зелени сополи, който имат бактерия?Флудитек , Синекод , каза да правим инхалации по два пъти на ден с Вентолин и Пулмикорт, предполагам че се презастрахова?Аз обаче направих само с вентолин, има ли смисал да включа Пулмикорта, при положение , че няма удължено дишане, спазъм , свиркане?
Кажете ми как се борите вие с тея сополи?Водни са му и все казват , че кашля от тях.

Егати лечението - то тук има не презастраховане ами незнам и аз - тая да не е решила да Ви докара до пневмония и да влезете  в болница Shocked погледнете само какви неща е изписала. Как така И вентолин и Пулмикорт и Флудитек и СИНЕКОД Twisted Evil, тая не е нормална! Флудитека и Синекода хич и не си помислай да ги даваш!!! Слагай някакви капки наистина за подсушаване, може и Тобрадекса или макситрол или коларгол зависи какво как Ви действа! И за да избегнете този път спазъма правете си инхалации с Пулмикорти Вентолин. Според мен явно Пулмикорта трябва да го подишате малко повече без да го спирате, поне три месеца, за да се натрупа в организма, а сингулер пиете ли? Все пак много скоро картинката след последния пристъп се повтаря, и тази водниста хрема винаги, ама винаги според моя опит, а и по принцип до 48 часа води до пристъп и до спазъм, така че няма да сгрешиш ако правиш инхалациите на детето както са ги предписали!

# 129
  • Мнения: 493
<eiffel tower> И аз съм супер доволна от имунобора. А като се замисля и ние като започнем бронховаксома и на третия ден се разболява или прави спазъм.  Thinking

# 130
  • София,
  • Мнения: 4 267
<eiffel tower> И аз съм супер доволна от имунобора. А като се замисля и ние като започнем бронховаксома и на третия ден се разболява или прави спазъм.  Thinking
То даже и вътре в листовката си пише, че може да предизвика спазъм, и че не се препоръчва за алергични и особено за асматици!!! А баткото ми е алергичен , не е  бил с диагноза астма, но правеше и той разни пристъпи  по скоро ларингитни и проявяваше различни алергии! От години на него нищо не му давам вече и установих че боледува веднъж годишно - изкарва и то винаги през януари единвирус от грипната вълна и после лятот изкарва един от летните вируси и това е!

# 131
  • Мнения: 491
Почнах Тобрадекса от вчера, сополите станаха пак гъсти и доста.Правя инхалации с Вентолин и физиологичен разтвор.Пулмикорт не включих , реших че щом е чист няма нужда, а май трябваше нали?Само че дава, Флудитек и Синекод, голяма каша ми е още в главата с тея лекарства, кога какви се дават.Ние си пием от 8 месеца само Сингулар.Минават ми някави мисли , че не се оправил от неделя.Само да ви споделя, че 3 месеца давах Изопринозин по- схема и май няма никакъв ефект.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 948
И аз като се замисля за Бронховаксома, май и при нас на втория месец прием винаги прави леки пристъпи. А за Рибомунила, през есента на 2011г. Захариева ни го беше предписала, като каза, че в БГ вече не се продава и го търсих в Гърция, в Белгия и Франция, но беше спрян от производство. Явно добре е станало, че не съм го намерила...

# 133
  • Мнения: 732
Кажете мами има ли някоя от вас която да е подновявала ТЕЛК без да има епикризи от болнично лечение?Искам да подновя ТЕЛК-а на сина ми,но въпреки честите му пристъпи и пневмония от миналата зима ,той не е лежал в болница и ден.Лекувам си го в къщи(за щастие не е имал нужда от венозен урбазон или антибиотик).Та мисълта ми е има ли смисъл въобще да подавам молба за подновяване или ще ме отрежат щом не сме лежали в болница?

# 134
  • Мнения: 30
Кажете мами има ли някоя от вас която да е подновявала ТЕЛК без да има епикризи от болнично лечение?Искам да подновя ТЕЛК-а на сина ми,но въпреки честите му пристъпи и пневмония от миналата зима ,той не е лежал в болница и ден.Лекувам си го в къщи(за щастие не е имал нужда от венозен урбазон или антибиотик).Та мисълта ми е има ли смисъл въобще да подавам молба за подновяване или ще ме отрежат щом не сме лежали в болница?

Не е нужно задължително да сте лежали в болница, но е добре да имате фишове от бърза помощ, амбулаторни листове за домашни посещения на ЛЛ ( ако детето е лекувано в дом. стационар) и най-важното е какви ще са мотивите за преосвидетелстване на специалиста издал етапна епикриза (пулмолог, педиатър, алерголог).

nnnn82 , какво е това лечение?!  #Crazy Консултирайте се с друг СПЕЦИАЛИСТ!

 Шайн, ако можеш задръж още малко градината...предвид грипната обстановка, а и както казваш Варицела ...помисли  Thinking

katerinia, браво на вас! Hug

eiffel tower,  с вас сме духом  Praynig

Да се оплача и аз сега...след много силен спазъм снощи, пак зачестихме инхалациите и почнахме и бабините илачи. Към 02ч сутринта събудих ЛЛ за съвет да включвам ли тежката артилерия, защото дори директното впръскване на Салбутамол не помогна и устата на малкия взе да става лилавникава... за мое учудване тя ни прати навън със Салбутамол-а докато премине спазъма и веднага след това да направим инхалация със магнезиев хлорид и да му дам една таблетка магнезии ( имам дъвчащи се таблетки магнезий)... newsm78 За мое очудване ефекта беше почти мигновен и не се наложи да използваме метилпреднизолон. Сутринта като ЛЛ дойде да го види, чак не и се вярваше, че е имал тежък спазъм. Освен леко учестеното дишане - гърдите са чисти!

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 14:50 от Marmaladi

Общи условия

Активация на акаунт