Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 685
  • 747
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 492
Утре ще го заведа, но как да процедирам до утре.Тя искаше да ми даде Мукоплант на д-р Тайс, но аз категорично отказах.Все пак детето е доста алергично и досега не съм давала много билки, а и като знам аз как се подувам от мащерка.Какво да изключа, с какво да давам, а инхалации?

# 136
  • София,
  • Мнения: 4 267
nnnn82 я ни поразкажи всъщност какво е състоянието на детенцето в момента - освен хремата какви други симптоми имате, а и казваш, че тя се е посгъстила вече! Има ли кашлица, имало ли е свиркане, аз това не разбрах, явно е имало щом толкова  Илачи са Ви предписани!
Моят съвет какъв е: непременно включи Пулмикорта - сутрин и вечер, по половин ампула - т.е. 1мл. може да се инхалира и с Вентолина заедно, плюс задължително физиологичен разтвор! Сещаш се мисля, че и предния път правихте такива инхалации. Явно сте ги спрели по рано - детето не се е изчистило и оправило напълно и се е задръстило отново! Не се притеснявай - тези състояния понякога трудно се оправят - но се оправят. Нужно е повече време, търпение и инахалации.
За  Сиропа Флудитек - НЕ го препоръчвам, особено на децата с астма - това е продукт, който развалжнява МНОГО, ама много секретите, помислете си само - тръгва от нослето бистър воден секрет, този секрет както изтича напред през нослето така се стича и надолу. Ти почваш да даваш на детето примерно точно от този сироп, и какво става - тоя бистър секрет НЯМА спиране, а става още повече! Какъв е резултата пренатрупва се в бронхите, детето запова да кашля сухо, слиза надолу изпълва дробчето, то се затормозява и се почва свиркане, клочене, дробът се пълниии. Сега към тази картина си представете и изписания СИНекод, синекода е лекарство което подтиска кашличния рефлекс- централно в мозъка, т.е. действа на мозъчните рецептери директно, и какво става кашлицата се потиска, това е напълно погрешно, защото именно чрез кашлянето секрета се изкарва от бронхите и от дроба и се прочиства, а като се потисне кашлицата какво става - секрета остава вътре всичко се запушва - стига се до пневмония!!!! Така сега тая докторка дето Ви е прегледала не е успяла да установи дали пристъпът е ларингитен или асматичен и какво е направила - презастраховала се е и Ви е изписала две напълно различни лечения за различни състояния, които са несъвместими заедно! Флудитека и Синекода ги изхвърляш в кофата - ако си ги купила изобщо и правиш единственото съвместимо и за двете състояния лечение - инахалации с Пулмикорт! Тук в последно време мисля, че постоянно точно това разискваме -много от нас сами достигнахме до извода, че Пулмикорта е единственото лекарство, което спасява от използването на тежката артилерия Урбазона, спасява от лежането в болница, и се ползва успешно и при двата вида състояния и астма и ларингит, страхотно облекчава и е доста пречистен продукт! Примерно ако пристъпът е ларингитен Вентолина няма да помогне кой знае колко, а напротив, както се е получило снощи при Marmaladi, Салбутамола не е помогнал, а напротив състоянието на детето се е влошило, явно пристъпът си им е бил типично ларингитен, щом и гърдите му са чисти, и днес няма помен от нищо! И в техния случай Пулмикорта е щял много да помогне! Имайте едно на ум! Аз вече моята почне ли да кашля - първо правя Пулмикорт - инхалация, ако не съм сигурна какъв е пристъпът, но аз вече почти безпогрешно ги разпознавам и гледам да спасявам положението веднага - не чакам, усетя ли че дишането загрубява, почне ли леко да подкашля дори, веднага включвам инхалациите, за да не се стига до по тежки състояния. Успех и се надявам да се оправяте бързо!

# 137
  • Мнения: 5 531
nnnn82 я ни поразкажи всъщност какво е състоянието на детенцето в момента - освен хремата какви други симптоми имате, а и казваш, че тя се е посгъстила вече! Има ли кашлица, имало ли е свиркане, аз това не разбрах, явно е имало щом толкова  Илачи са Ви предписани!
Моят съвет какъв е: непременно включи Пулмикорта - сутрин и вечер, по половин ампула - т.е. 1мл. може да се инхалира и с Вентолина заедно, плюс задължително физиологичен разтвор! Сещаш се мисля, че и предния път правихте такива инхалации. Явно сте ги спрели по рано - детето не се е изчистило и оправило напълно и се е задръстило отново! Не се притеснявай - тези състояния понякога трудно се оправят - но се оправят. Нужно е повече време, търпение и инахалации.
За  Сиропа Флудитек - НЕ го препоръчвам, особено на децата с астма - това е продукт, който развалжнява МНОГО, ама много секретите, помислете си само - тръгва от нослето бистър воден секрет, този секрет както изтича напред през нослето така се стича и надолу. Ти почваш да даваш на детето примерно точно от този сироп, и какво става - тоя бистър секрет НЯМА спиране, а става още повече! Какъв е резултата пренатрупва се в бронхите, детето запова да кашля сухо, слиза надолу изпълва дробчето, то се затормозява и се почва свиркане, клочене, дробът се пълниии. Сега към тази картина си представете и изписания СИНекод, синекода е лекарство което подтиска кашличния рефлекс- централно в мозъка, т.е. действа на мозъчните рецептери директно, и какво става кашлицата се потиска, това е напълно погрешно, защото именно чрез кашлянето секрета се изкарва от бронхите и от дроба и се прочиства, а като се потисне кашлицата какво става - секрета остава вътре всичко се запушва - стига се до пневмония!!!! Така сега тая докторка дето Ви е прегледала не е успяла да установи дали пристъпът е ларингитен или асматичен и какво е направила - презастраховала се е и Ви е изписала две напълно различни лечения за различни състояния, които са несъвместими заедно! Флудитека и Синекода ги изхвърляш в кофата - ако си ги купила изобщо и правиш единственото съвместимо и за двете състояния лечение - инахалации с Пулмикорт! Тук в последно време мисля, че постоянно точно това разискваме -много от нас сами достигнахме до извода, че Пулмикорта е единственото лекарство, което спасява от използването на тежката артилерия Урбазона, спасява от лежането в болница, и се ползва успешно и при двата вида състояния и астма и ларингит, страхотно облекчава и е доста пречистен продукт! Примерно ако пристъпът е ларингитен Вентолина няма да помогне кой знае колко, а напротив, както се е получило снощи при Marmaladi, Салбутамола не е помогнал, а напротив състоянието на детето се е влошило, явно пристъпът си им е бил типично ларингитен, щом и гърдите му са чисти, и днес няма помен от нищо! И в техния случай Пулмикорта е щял много да помогне! Имайте едно на ум! Аз вече моята почне ли да кашля - първо правя Пулмикорт - инхалация, ако не съм сигурна какъв е пристъпът, но аз вече почти безпогрешно ги разпознавам и гледам да спасявам положението веднага - не чакам, усетя ли че дишането загрубява, почне ли леко да подкашля дори, веднага включвам инхалациите, за да не се стига до по тежки състояния. Успех и се надявам да се оправяте бързо!
и аз съм напълно съгласна - аз категорично отказвам да давам сиропи за кашлица, особено на билкова основа. Единственото което давам, по препоръка на д-р Лисички е Мукосолван, за отхрачване, и то след като го е прегледал и казал че е нужен.
Пулмикорта е препарата който и аз бих препоръчала с две ръце - облекчава и при асматичен и при ларингоспазъм. За последните месеци при нас се събраха 2 ларингитни и 5 бронхоспазъма. Аз просто увеличавам броят на инхалациите при наличен спазъм = примерно, ако направи през нощта, добавям още една инхалация с Пулмикорт.

# 138
  • Мнения: 492
Почнахме така - сополи, чисти гърди , зачервено гърло.Лечение - Ефизол, Виброцил, по 2 инхалации с Вентолин.След два дни започна кашлица, но без спазъм , свирене и т.н.Аз пак съм на лекар , която каза да продължа лечението.Да ама на следващия вече свиркаше.Та лечението вече беше Ефизол, Виброцил, Мукосолван, инхалации / 3 пъти на ден с Вентолин, Пулмикорт и физ. ратвор, само че продължиха само 3 дни, а следващите 3 бяха с Вен., метилпреднизолон, защото в целия град не намерих Пулмикорт/.Та инхалациите бяха общо 6 дни по 3- пъти на ден.Последва преглед , на който казаха че е добре и да спираме всичко.Два дни всичко беше добре, но в четвъртък почна леко да покашля.В петък сутринта почнаха бистри сополи.Последва преглед- гърди чести, гърло и то , а на татък историята ви е позната.Една торба с лекарства , от който аз се лутам кой да дам.

# 139
  • Мнения: 492
Само да кажа , че той в момента няма спазъм, кашлял от сополите според нея.

# 140
  • София,
  • Мнения: 4 267
О и как така шест дни само на лечението и после хоп спираш всичко изведнъж! Така не се прави - всичко се спира постепенно. Като се намаляват броя на инхалациите. А при спазъм три инхалации на ден с Вентолин са си супер малко! А колко е голямо детето като възраст. В острите състояния - когато има много силна и честа кашлица, когато се чува свирене, инхалациите се правят на малки периоди и дори и през нощта. Като най краткия пероид обаче в домашни условия не трябва да е по малък от 4 часа. Примерно как протича едно такова лечение при нас. Като почне свиркане или по скоро кашлица - инхалациите ги правя на 4 часа с Вентолин, а с Пулмикорт вече според зависи, на 12 примерно или на 6, но не повече. Спирам ги бавно и постепенно - примерно три пълни дни Вентолина е на всеки 4 часа и през нощта. Като има подобрение, намалям- т.е инхалациите остават на през 4 часа - но махам една от нощните инхалации, и през ноща примерно правим един по голям интервал от 8 часа без инхалация. Другият вариант е просто да увелича и часовете между инхалациите - по скоро така правя - през 5 часа ги правя така поне още два дни, после още два дни през 6 часа, после три дни на 8 часа, после два - три дни на 12 часа. И вече то си проличава - ако между този голям интервал от 12 часа няма прокашляния - значи е добре и тогава спирам вече и Вентолина! В началото явно е почнало от гърлото и е било на ларингитна основа, но после е слязло и надолу. А сега щом сте без спазъм си продължете на осем часа инхалциите с Вентолин и на 12 Пулмикорт поне още три дни, после намаляш и Венотлина още. А защо не Ви предпишат заедно със Сингулера и Пулмикорт - да си го взимате по каса и да го инхалирате поне три месеца, сигурна съм че ще се повиаете много по добре и спазмите доста ще се разредят. При нас Сингулера също не даде сам очаквания резултат. Трябваше паралелно с него да пръскаме и Фликсотид и то в големи дози три години без прекъсване, за да се стабилизираме. Ефект наистина имаше от фликсотида още на втория месец!

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 17:50 от <eiffel tower>

# 141
  • Мнения: 492
Направих това която ми казаха, защото ние до сега сме със 5 спазъма и още доста неща не са ми ясни.Каквото ми казаха това и направих, но според мен детето остана не излекувано.Ние никога не сме кашляли през нощта. Каза ми по 3 инхалации на ден смесени Пулмикорт и Вентолин и аз си ги правих сутрин, на обед и вечер.След тия  6 дни  направих два дни по една вечер с Вентолин.
Изясни ми се сега , че не трябва да ги спирам рязко, но сега какво да правя?
Малкия ми е на 3г. и 1 месец, никога не е бил със силна и продължителна кашлица, не бих казала че са му силни спазмите.Просто чуха свиркане със слушалките, което на 2 ден го нямаше, но кашлицата остана и затова продължихме с инхалациите.
Искам да попитам нещо , ако има спазъм през 4 часа и ги будите дечицата ли вечер?

# 142
  • Мнения: 492
при нас има разминаване на мненията на пулмолог и алерголог.Пулмолога казва ,че няма нужда от Флексотид, а според алерголога да.Аз послушах пулмолога, което сега може и като грешка да отчета.Но той за 9 месеца има 5-6 спазъма, кото май не е много , като чета другите по- колко имат, а и последния беше септември.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 395
Според мен не тобрадекс, а нещо от рода на коларголовите капки ти трябва-те засушават и поне на Цвети действаха почти веднага, в рамките на половин ден.Освен това и те включват антибактериална съставка, така че са 2в1 Wink

Да,Коларгол е по-добре,но след като отминат спазмите
nnnn82 я ни поразкажи всъщност какво е състоянието на детенцето в момента - освен хремата какви други симптоми имате, а и казваш, че тя се е посгъстила вече! Има ли кашлица, имало ли е свиркане, аз това не разбрах, явно е имало щом толкова  Илачи са Ви предписани!
Моят съвет какъв е: непременно включи Пулмикорта - сутрин и вечер, по половин ампула - т.е. 1мл. може да се инхалира и с Вентолина заедно, плюс задължително физиологичен разтвор! Сещаш се мисля, че и предния път правихте такива инхалации. Явно сте ги спрели по рано - детето не се е изчистило и оправило напълно и се е задръстило отново! Не се притеснявай - тези състояния понякога трудно се оправят - но се оправят. Нужно е повече време, търпение и инахалации.
За  Сиропа Флудитек - НЕ го препоръчвам, особено на децата с астма - това е продукт, който развалжнява МНОГО, ама много секретите, помислете си само - тръгва от нослето бистър воден секрет, този секрет както изтича напред през нослето така се стича и надолу. Ти почваш да даваш на детето примерно точно от този сироп, и какво става - тоя бистър секрет НЯМА спиране, а става още повече! Какъв е резултата пренатрупва се в бронхите, детето запова да кашля сухо, слиза надолу изпълва дробчето, то се затормозява и се почва свиркане, клочене, дробът се пълниии. Сега към тази картина си представете и изписания СИНекод, синекода е лекарство което подтиска кашличния рефлекс- централно в мозъка, т.е. действа на мозъчните рецептери директно, и какво става кашлицата се потиска, това е напълно погрешно, защото именно чрез кашлянето секрета се изкарва от бронхите и от дроба и се прочиства, а като се потисне кашлицата какво става - секрета остава вътре всичко се запушва - стига се до пневмония!!!! Така сега тая докторка дето Ви е прегледала не е успяла да установи дали пристъпът е ларингитен или асматичен и какво е направила - презастраховала се е и Ви е изписала две напълно различни лечения за различни състояния, които са несъвместими заедно! Флудитека и Синекода ги изхвърляш в кофата - ако си ги купила изобщо и правиш единственото съвместимо и за двете състояния лечение - инахалации с Пулмикорт! Тук в последно време мисля, че постоянно точно това разискваме -много от нас сами достигнахме до извода, че Пулмикорта е единственото лекарство, което спасява от използването на тежката артилерия Урбазона, спасява от лежането в болница, и се ползва успешно и при двата вида състояния и астма и ларингит, страхотно облекчава и е доста пречистен продукт! Примерно ако пристъпът е ларингитен Вентолина няма да помогне кой знае колко, а напротив, както се е получило снощи при Marmaladi, Салбутамола не е помогнал, а напротив състоянието на детето се е влошило, явно пристъпът си им е бил типично ларингитен, щом и гърдите му са чисти, и днес няма помен от нищо! И в техния случай Пулмикорта е щял много да помогне! Имайте едно на ум! Аз вече моята почне ли да кашля - първо правя Пулмикорт - инхалация, ако не съм сигурна какъв е пристъпът, но аз вече почти безпогрешно ги разпознавам и гледам да спасявам положението веднага - не чакам, усетя ли че дишането загрубява, почне ли леко да подкашля дори, веднага включвам инхалациите, за да не се стига до по тежки състояния. Успех и се надявам да се оправяте бързо!

Подкрепям с две ръце!!!!
В никакъв случай отхрачващ сироп и Синекод,НИКОГА,КАКЪВТО И ДА Е СИРОПА.!
Аз м/у другото съм доволна от АЦЦ и от Мукосолван,Флудитек,не толкова.
Пулмикорта е златен и е нужен поне за 3м според мен.Другото не чак толкова.Замества Флексотида успешно и е много по-добър според мен.
Като цяло лечението е супер грешно от самото му начало.Защо Вентолин за зачервено гърло и сополи,ужас.
Мое мнение,но според мен си почваш Пулмикорта и го даваш 2 по 1мл с 2мл физ. р-р за 3м.Даваш 5 дена отхрачващ сироп,но само 5.Капеш Коларгол също 5-6дни и постоянно обаче промиваш нослето,за да го увлажняваш,целта е да засуши отзад секретите,а не да изсуши цялата носна лигавица и да почне сухо кашляне,много е важно според мен.Ако е червено гърлото още даваш нещо за него-примерно Ангинхил
Успех
Ейфел,кога е Денят?

# 144
  • Мнения: 492
Не сега нямам червено гърло, сега сме само със сополи и кашлица.Момичета, златни сте!

# 145
  • Мнения: 2 382
Ох, момичета , недейте така категорично да отричате лечение, защото никой от нас не знае какво е положението на слушалка Peace.
Синекод пием винаги когато малката е с неспираща кашлица, дори и в двете различни болници , в които сме лежали. И то точно в такава комбинация- синекод вечер, за да може детето поне малко да поспи, а до 16 ч- някакъв отхрачващ сироп.
Майката пише, че е имало свирене предишните дни- така, че и вентолинът не е толкова абсурден. И при нас са включвали вентолин още при първите наченки на кашлица, защото преди да се натрупа профилактиката след такава начална кашлица до другата сутрин сме били със спазъм, въпреки вентолина.

# 146
  • София,
  • Мнения: 4 267
Шайн ние не отричаме напълно Синекода, но аз примерно твърдя че за деца с астма не е подходящ. Ако пристъпът е ларингитен и няма секрети може да си дава, за да подтисне неспирната кашлица, но както са повечето дечица тук с астматични пристъпи, синекода е нож с две остриета. При нас лично колкото пъти съм го двала не  е помагал толкова, да не кажа че първият път когато ни го изписаха, направихме пневмония след тридневното му пиене и после лежахме 10 дни в болница Peace. Сега наскоро пак ни го бяха предписали - защото пристъпът уж беше от ларингса, е да ама след втория ден без подобрение, се разсвири и аз го спрях, тогава още не бях почнала да изпробвам Пулмикорта! От както го изпробвах обаче - и разбрах каква му е ползата, вече не бих дала друго.
nnnn82 за буденето на децата през нощта аз не го правя - като беше по мъничка ставах - гушвах я в мен на един стол и си я държах и тя си спеше и дишаше. Сега вече е по голяма и само леко я намествам примерно на по висока възглавница, закачам и маската на ушите с ластика и тя си спи и си диша. Но честно казано моята е свикнала и не реве от инхалатора, изобщо никаква реакция, даже много го обича, умира да си прави инхалации, много и е приятно и нямам  никакви проблеми. Ако има риск обаче детето да се изплаши и разплаче може би е по добре да се събуди - знам ли!!! Thinking
А ти не се шашкай толкова - просто си продължи лечението още няколко дни докато напълно не се изчисти хремата и не спре кашлицата напълно- дори два три дни поне въобще да не кашля!

# 147
  • Мнения: 492
Аз Синекод и друг път съм давала, но както казва Шайн вечер, въпреки че с него и без него ние не се будим и не кашляме.Аз за отхрачащите също знам , че след 18 часа не се дават.Сега ме учуди ,не бях при моята любимка, че давам синекод 3- пъти на ден , както и Флудитека.Аз си мисля , че просто много рано спряхме инхалациите, а може и това че по средата заменихме Пулмикорта.Сега мисля да се запася.Каква е разликата между Флексотида и Пулмикорта.Разбирам , че Пулмикорта е по- добър при ларинго спазми, но ние до сега нямаме такъв.Колко време ви продължават инхалациите след като спазъма отшуми.Мислих да го пускам на детска , а то какво стана.Той тръгна януари , след като навърши 3 г. исках да си го захраня с млечните вкъщи и без да боледува.Ходи детето 1 ден и се разболя, а как му се ходи. С рев го прибрахме, всеки ден пита кога ще ходи.

# 148
  • Мнения: 2 382
A, Синекод в един прием с флудитек си е пълен абсурд Peace. Явно аз нещо не съм дочела предишните постове.
И аз мисля, че рано сте спрели инхалациите.
Пулмикорта е по-добър от където и да го погледнеш Peace. Единствено дозата трябва да се съобрази спрямо тази на фликсотида, когато е за профилактика. Аз виждам огромна разлика дори и при профилактиката с двата препарата.

# 149
  • Мнения: 540
Хайде и ние в темата. Нико изкара грипа с високата Т - 4 дни 39 и нагоре. После беше здрав 3-4 дни и сега е със задна хрема, без още да е ходил на ясла след грипа.  Кога ще дойде юни месец еххх далеч ми се струва  Confused

Общи условия

Активация на акаунт