Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 732
  • 747
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 531
Аз също не будя Михаил нощем. Закачам маската и той си спи и диша. Но и моят син е свикнал, особено сега когато профилактиката ни е с Пулмикорт, задължително 2 пъти на ден е окачен на инхалатора. Аз нямам мнение за синекода, просто защото никога не съм го давала, а когато са ми го изписвали не съм го купувала.
nnn, поят син ходи на ясла. Не му харесва особено, сутрин много реве. Но аз вече съм на работа, и засега няма изход. Засега ежемесечно е болен, понякога и по-често.

# 151
  • Мнения: 492
Бяхме на преглед, за щастие уцелихме лекарката която го следи, явно заради грипа е дошла и тя на смяна.Според нея , а аз доста и вярвам има няма нищо надолу, но гърлото му е сочно и зачервено.Сополите били жълти и гъсти, аз не ги виждам,той нали е със заден ринит.Кашлял от сополите. Каза в никакъв случай Синекод по 3 пъти на ден, а само вечер.Да си давам флудитек , за да си отхрачва.да не правя инхлации, защото бил чист.Но аз си мисля да правя само с физиологичен , за да втечнявам секрета.Изписа ни и изопринозин и каза да го следя за температура.
Сега ми минават някави мисли да му пусна една проба за сополите, но колко време след тобрадекса може да е?

# 152
  • Мнения: 540
Ние пак сме със спазъм, значи 3та седмица започва болен. Ама ще се лекуваме.
Много ми е смешно как ги изписват тези сиропи, не мислят ли малко поне, или им плащат на изписана бройка  Rolling Eyes

На мен редовно в Лора ми дават я АЦЦ, я Синекод. Изобщо не се замислям далид а ги купувам. Синекода е оправдан при ларингиален спазъм според мен и то само вечер. Поне педиатъра ни така твърди, обоснова се логично човекът, съответно - вярвам му.
Останалите "отхрачващи" сиропи да си ги държат. При нас само усложняват положението. Все пак проблемът е, не липсата на храчка, а задържането й в бронхите.  Rolling Eyes

# 153
  • София,
  • Мнения: 4 267
Имам спешно питане,  който е правил скоро тестуване за алергии и упойки и е бил на терапия с кортикостероид - Пулмикорт или фликсотид, кажете ми спирате ли котрикотстероида преди тестуването. Аз съм спряла вече десет дни противоалергичното, и от няколко дни спрях и Пулмикорта. Но от днес отново ни се появи леката кашлица, отвреме навреме и се чудя дали да не си и правя пак инхалации с Пулмикорта, отзад и се стичат отново секрети и почва явно пак да се задръства! Тестуването ни е в други ден - вторник на 12 и ми се ще да я позакрепя дотогава, но незная дали пък като включа отново пулмикорта да не даде негативен резултат на тестуването. Да минава вторник и да си и включвам и противоалергичното, че ееее   .... мъчи се без него, много секрети има. Дайте идея какво да правя - да я позакрепя още два дни.....

# 154
  • Варна
  • Мнения: 395
Eiffel,ние само Ксизала спряхме до тестуването за около 10 дни,после пак,но тогава бяхме само на Сингулер,но ми казаха,че само антихистамина да спра и него /Сингулара не съм го спирала.Давах го даже и в деня на операцията,въпреки,че си отнесохме два дни на Урбазон и още 8 на АБ.В деня на операцията в 6 сутринта дадох Ксизал.Е,на тестуването,а беше за мнооооого упойки и др не показа реакция,а естествено по време на операцията си направила спазъм,от какво и защо-вдигнаха рамена,но мина.

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 756
Ние сме вече добре сьвкупум и баткото вьрви кьм оправяне.
Мравче нали точно за тези задьржани секрети си даваме Вентолина под различни форми ама после като освободи бронхите все пак е нужно малко отхрачващ сироп.Аз залагам на обикновенния Амбрех   винааги него ни е давал Филчев при нужда ама виждам и че ни действа.
Сега  аз в чуденка колко дни да правим инхалациите с златното лекарсво на форума Пулмикорт.Днес мисля да спирам от време на време се чува едно прокашляне от тук натам ще продьлжа с хомеопатия и сиропа още някой друг ден.
Ейфеел знам ли  newsm78 коготж ние правихме операцията бяхме само на Сингулар и нита даже бях спряла.Марийчето ще ти каже най точно тя доста пьти се  сбльска с операциите след нас тамьн два пьти.За пьрвият пьт сьм сигурна че се тестуваха и те.Питай как е процедирала тя  Hug
Видях че сьм писала с Муцата заедно и ние когато направихме спьзьма на операцията се опитаха да ми обяснят че било от интубацията.Ние сьщо бяхме на Зиртек 20дни медрол 3дни и Урбазон час преди операцията и ето имахме си спьзьма а тестуването беше отрицателно за 20вида упойки  newsm78
Господ да ви пази и това  Hug

# 156
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ох, в чуденка съм, а будалата не се обадих да питам алерголожката дето ще ни тестува, но ние така или иначе бяхме до скоро само на Сингулер, Пулмикорта ни го включиха съвсем наскоро и аз го правих, половин месец, после реших да го спра да видя как ще са нещата на своя глрава и го спрях, ама тя и докторката каза да не насилвам нещата - да го правя само когато е болна има пристъп - и после да го спирам и да видя как ще е, ако пак почва с пристъпите, да го включвам и да не го спирам поне три месеца - така ни го е изписала и на талона за три месеца. Еми ще си и направя днес и утре по един пулмикорт поне да видя дали ще кротне пак кашлицата, страх ме е да не направи някой спазъм точно сега! Благодаря Ви!
КАте радвам се че сте добре! Продължавай с ХЛ, поне при вас наистина действа!!!!

# 157
  • Мнения: 540
Катериниа, при нас отхрачващите сиропи водят до безкрайна кашлица от повечето храчки. В Александровска също така ни лекуваха (само Вентолин), а с подобрението разреждане на инхалациите. Без сиропи.
Видях, че сте обсъждали болницата. Отвратителни условия наистина, но специалистите им си разбират от работата. Наистина не са разговорливи, но пък и аз не съм мълчала. Доста досаждах и ми отговориха на всички въпроси  Flutter

# 158
  • Мнения: 5 531
Ох, в чуденка съм, а будалата не се обадих да питам алерголожката дето ще ни тестува, но ние така или иначе бяхме до скоро само на Сингулер, Пулмикорта ни го включиха съвсем наскоро и аз го правих, половин месец, после реших да го спра да видя как ще са нещата на своя глрава и го спрях, ама тя и докторката каза да не насилвам нещата - да го правя само когато е болна има пристъп - и после да го спирам и да видя как ще е, ако пак почва с пристъпите, да го включвам и да не го спирам поне три месеца - така ни го е изписала и на талона за три месеца. Еми ще си и направя днес и утре по един пулмикорт поне да видя дали ще кротне пак кашлицата, страх ме е да не направи някой спазъм точно сега! Благодаря Ви!
КАте радвам се че сте добре! Продължавай с ХЛ, поне при вас наистина действа!!!!
не сме спирали кортикостероида, а само антихистамина. Не се тревожи от сега ще стане ли нещо по време на операцията илине. До главата и неотлъчно ще седи анестезиолог, реагират много бързо при нужда. Добре е да се сложи урбазон един час преди операцията, да си давала м/у 3-5 дена антихистамин, и още поне 2=3 дена след упойката. Моите пък са реагирали на теста за упойки, особено Мария. Винаги дава реакция поне към една. Но досега с реакция при слагане на упойка е била само лъм лидокаин, места упойка. Тогава доктора ни каза, че се е обринала цялата около врата и надолу и ни държа 2 часа след като я ши в коридира да я следят дали е одбре.

# 159
  • София,
  • Мнения: 4 267
Благодаря! Hug
Меричери ти си ми писала онзи ден и на скайпа, ама аз чак сега получих съобщението!  Peace
Сега следобеда не е кашляла много, намали доста, но довечера ще си и направя задължително пулмикорта и утре сутрин пак! Във вторник като минем теста и още вечерта веднага и почвам пак ериуса тъкмо до 20 ще имаме доста приеми, а и после ще си го продължим, живи и здрави само до тогава!

# 160
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
<eiffel tower> при последната ни операция ми казаха да не давам Фликсотид само сутринта преди операцията.Предния ден спокойно и направиха тестването за алергии и упойки.Два часа след като излезна от упойката ми казаха да си и дам лекарствата и фликсотида нищо ,че ги правим сутринта по принцип ,а тогава минаваше обяд.

# 161
  • Мнения: 732
Момичета какви инхалатори ползвате,че докато спят ги инхалирате?Моя е на Омрон и е доста шумен а и трябва да е право или седнало детето,не може в легнало или полу легнало положение да работи.През колко време сменяте инхалаторите,на моя пише,че след 6 месеца интензивна употреба трябва нов.

# 162
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ели, ти ме разби това пък къде го прочете, как шест месеца! Да не си чела за филтъра, че той трябва да се сменя на шест месеца? Няма такова нещо! Аз си ползвам моите инхалатори вече пет години! Имам два, и двата са на Медел Фемили, единият е мъничък и компактен, за разнасяне и пътуване, много е миниатюрен и не е много шумен наистина - сега го ползваме него постоянно, другият е доста по голям - като тези в болниците и е малко като каменотрошачка, но аз него го купих още едно време, беше първия и откъде да знам, какво да купя, мъжът ми това намерил по спешност - това купил. Сега съм го занесла в провинцията, там стои и там го ползваме, ама се сещам, че не съм му сменяла филтъра изобщо, все забравям да му занеса и да го сменя, а си го ползваме и него често! Аз последния път се сдобих с една много хубава маска - комплект с чашка - взехме си я от болницата като ни изписваха, винаги си ги взимам - те и без това ги изхвърлят - поне в Токуда е така, дават ти я чисто нова - от плик я вадят пакетирана, ползваш и после хвърлят, но аз си ги взимам - доста съм насъбрала Mr. Green. Та тази е някак си затворена отвсякъде и не тече и може да се ползва и в легнало положение, даже по добре разпрашава. За шума от инхалатора, аз правех един трик, слагам го върху дебела хавлиена кърпа, за да обира шума и тракането, ако е на някой шкаф, или на леглото го слагам, на земята на килима, само гледам вентилационните отвори да не са покрити, няма проблеми! Та така, ние сега го ползваме малкия инхалатор тук повече от няколко месеца - въобще не съм го прибирала, аз си правя от два месеца вече всеки ден инхалации, малката също от както сме на Пулмикорта също по два пъти на ден се инхалира, а понякога и повече  и изобщо нямам и намерение да го сменям, то така се дават по сто и кусур лева на всеки шест месеца  Shocked! Peace

# 163
  • Мнения: 732
В книжката на моя пише,че компресора отслабвал след 6 месеца интензивно ползване и инхалатора е за смяна.

# 164
  • София
  • Мнения: 936
Нашият инхалатор е Унимарк, във формата на пингвин . Ползвам го вече две години. Не съм сменяла никакъв филтър. Сега от вас научавам затова.Ако някой има такъв да ми драсне къде е този филтър и как става смяната, че не знам къде ми е книжката.
Относно инхалациите нощем, дъщерями е свикнала и не са буди.Наистина е шумен инхалатора, но не ни е дразнещ шума.Дори бебето се приспива от бученето му.Май приспада към т.нар. бял шум, който е приятен и успокоява бебетата с колики  Grinning Иначе на детето не слагам маската с ластиците, а я придържам близо до лицето й и я понамествам, така че да може да течността да се изпарява  Peace

Общи условия

Активация на акаунт