Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 635
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • sf
  • Мнения: 10 156
За съжаление, епикризата май вече е ,за да си вземат парите от касата за дадената пътека  Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 47 991
Ми аз не съм лекар но при нас заговориха за астматичен статус след като направи 2 пристъпа в рамките на месец- тоест една пневмония или пристъп не значи непременно астма

# 692
  • Мнения: 2 652
Кажете мами,нормално ли е това?Лежахме в болница със пневмония според лекарите,правиха антибиотик и урбазон,вентолин инхалации.През това време свиренето не изчезна от гърдите на сина ми и на 4 пъти в добавка беше и със силно затруднено дишане.Според лекарите това било асматичен статус,но ... в епикризата няма и буквичка за това състояние на детето,пише само за пневмонията.Обясниха ми ,че в пътеката за пневмония нямало как да пишат за астмата.Вярно ли е,как не може като е факт ,че детето е с пристъпи,епикризата не е ли за да представи състоянието на детето по време на лекуването?

Не им знам и аз пътеките, но когато ние лежахме миналата година, в епикризата диагнозата беше ларинго-трахеит, защото нямало пътека за бронхит. Но в самото описание си беше обяснено всичко подробно, включително и обструкцията и как е лекувана.

# 693
  • Мнения: 7 171
Ми аз не съм лекар но при нас заговориха за астматичен статус след като направи 2 пристъпа в рамките на месец- тоест една пневмония или пристъп не значи непременно астма



Астматичен статус (status asthmaticus), не е идентично с диагноза астма. Това е спешно състояние.

# 694
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ели според мен просто ги е домързяло да опишат подбробно състоянието в епикризата, позачети я хубаво надолу. Примерно в Токуда на епикризите ни винаги пише - основна диагноза, т.е. тази с която е приети детето, отдолу пише придружаващи заболявания или диагноза при нас винаги пише бронхиална астма - примерно горе пише с какво е прието детето - да речем ларинготрахеит, под него си пише придр. заболявания астма и след това отдолу подробно се описва - първо в какво състояние е било детето, изреждат се всички правени му изследвания като си се вписват в епикризата, стойност, по стойност. Ход на лечението - как е протелкто самото лечение, какви лекарства са предписани и давани, след това се описва накратко състоянието при изписване, и се вписват и изследванията при изписване! Ние сме имали епикризи и по три листа дълги с подробности! Т явно при вас само са написали водещата диагноза- с какво е прието детето, но самия ход на лечението и усложненията не са описани!

# 695
  • Мнения: 5 531
Ето ни и нас с ларингитен спазъм. Ами крайно време беше, нали ги редува Михаил Wink Crazy
Та така, точно 2 дена, кашля тенекиено, едната вечер се р Crazyмина по леко с кашлица за около 30-40 мин. ,втората обаче с доста сериозен ларигитен спазъм. Но както и да е вече все е дно не е било. Първо го слуша личната лекарка, после говорих и с доктор Лисички. Повлиял се е от времето явно. Изглежда  си в момента перфектно, гърдите са му чисти, гърлото спокойно..... просто чудесно.

# 696
  • Мнения: 2 926
Имам въпрос към правилите тест за алергии при Мустаков.
По телефона ми казаха, че детето не трябва да е пило поне седмица нищо противоалергично.
Днес педиатъра ми каза, че трябвало поне две седмици.
Теста и прегледа са ни в сряда, от тогава ще са минали точно 8 дни от единичен прием на Фенистил заради уртикария.
Стягам се да заминавам утре сутрин за София, а сега се чудя дали няма да е напразно заради този Фенистил  Confused
Забравих - от днес пием и Синекод, защото сина ми започна да подкашля

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 755
Имам въпрос към правилите тест за алергии при Мустаков.
По телефона ми казаха, че детето не трябва да е пило поне седмица нищо противоалергично.
Днес педиатъра ми каза, че трябвало поне две седмици.
Теста и прегледа са ни в сряда, от тогава ще са минали точно 8 дни от единичен прием на Фенистил заради уртикария.
Стягам се да заминавам утре сутрин за София, а сега се чудя дали няма да е напразно заради този Фенистил  Confused
Забравих - от днес пием и Синекод, защото сина ми започна да подкашля

Ние правихме при него.7 дни не трябваше да сме пили противоалергично.Теста не се прави при него а в лаборатория ако говорим за крьвен тест де.Другият т.е кожните проби си се правят в кабинета и в рамките на 40-60мин.обикновенно са готови резултатите.
Само да попитам спешен ли е тозе тест?Като цяло е хубаво да се правят 10-11 месец от годината тези работи.Сега вече са наяве прьвите цьфтежи и  организма е по чуствителен.
Имате ли друга алтернатива при кого да идете??

# 698
  • Мнения: 953
Здравейте,ами след една седмица с Серетид,не е правил спазъм,но на нас не ни изписаха Сингулер,преди имаше с Флексотида.
Иначе пък сме с хрема и лека кашлица,по-скоро само храчки от време на време.
Момичета,водите ли децата на санотириум ,къде,какви са начините когато детето е с ТЕЛК и  в социалната оценка пише,че трябва да посещава.
До сега не съм го водила.
Търся из нета инфо,но явно не намирам.Благодаря ви
Освен всичко,мога ли да давам осцилококцинум или други подобни хомеопатични за имунната система със Серетида,защото доктора,който го изписа,ми каза да внимавам какви лекарства ще давам с него.

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 13:16 от desi.a

# 699
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета,водите ли децата на санотириум ,къде,какви са начините когато детето е с ТЕЛК и  в социалната оценка пише,че трябва да посещава.
Деси.а честно казано тук май никой не си води децата на санаториум, и то по НОИ, защото НОИ нищо не покрива за деца в санаториумите - всичко си се плаща. Е ако донесеш фактура за престой - нощувки и процедури в социалните и те ти признаят фактурата ще ти я осребрят - имай в предвид че полагаемата сума е малка около 190 лв. май беше или нещо такова, провери си. Може и с фактура от хотел, но стига социалните да ти я одобрят - това е по добрия вариант от санаториума. Санаториумите се водят за долекуване и винаги е пълно с болни - така че не е добро решение според мен.
За осцилокоцинума не мисля че пречи - може да се дава със Серетид, няма никакъв проблем, той е хомеопатичен продукт.

И ние отново се включваме в омагьосания кръг. Аз не смеех да пиша - ама уви - все пак имаме голямо постижение де - записахме седем дни на ДГ, две недели на балет и едно пътуване в провинцията. Е от днес сме с хрема, която уви незная на какво се дължи, но ми се струва че или е настинка или е алергична реакция. Сутринта и нямаше нищо уж  newsm78 - имахме консултация - поредната след операцията при лекаря, отидохме и той каза, че всичко е наред, но лигавицата и е все още подута, честно казано не му хареса много - изписа Риномер за пръскане, и виброцил на маз за мазане в носа, да успокои лигавицата, отделно и за 10 дни даде изопринозин. А след другия контролен преглед каза че май ще се наложи и малко Назонекс да попръскаме! След прегледа я заведох на ДГ - и на обяд като я прибрах носът и  се беше разтекъл и отвреме на време леко се запушва! Та явно си е тръгнало нещо и затова лигавицата и е изглеждала толкова подута и е имало вътре толкова секрети. Спирам я пак за няколко дни да видим какво ще излезе. Надявам се да се размине - ама знам ли. Но все ми се струва, че ако е вирус тя ще киха много, но пък и ако е алергична реакция също ще киха, а тя не го прави, само леко и протича нослето и отвреме на време се запушва леко и то само едната ноздра. Предполагам, че и е изстинала главата - вчера ги бяха извели навън без шпаки, на един гаден вятър във вътрешен двор без слънце да плевят тревички!!! Sad

# 700
  • Варна
  • Мнения: 395
Ох Ейфел,и аз не пишех,за да не дръпна дявола до сега,но това,което описваш вече го минахме-започна точно така със запушване на носа,хъркане и давене на моменти докато спи от надути лигавици,даже мислех да я водя на УНГ да погледне дали не е израснала пак пущината/3-тата сливица/.Та така,чаках една седмица да видя накъде ще се развият нещата,но като почна да ми покашля ларингитно вечер реших и на своя глава купих душ за нос със соли някви немски за промивка и АЦЦ за втечняване и.........след 3 приема на АЦЦ-то се почна едно ужасно кашляне,много,със секрети,влажно,а дадох само 3 пъти сироп,бяхме 2 дни на инхалации с физ. р-р само и 3-4 пъти успяхме с кански мъки да и промием носа.Това нещо /душа за нос/ е страхотно,излизат ужасни неща и после спокойно си диша през нослето,но моето е много рогато и не дава и изпада в див ужас,ако трябва да и се прави някаква процедура по носа-капки,промивки,каквото и да е,а всъщност тук трябва да преминат през нослето около 250-300 мл солен р-р и пада голяма борба,но пак казвам е страхотно.
Та,пуснах я кашляща на ясла понеже си беше иначе съвсем здрава,но ми я върнаха на обяд и я заведох при педи да я види.Тя каза детето си е супер,има само задни секрети,но е абсолютно чиста надолу въпреки ужасната кашлица с мноооооого секрети.Спряхме сиропа/АЦЦ/ и толкова,тя каза да дам антихистамин,но аз не дадох понеже знам,че при нас не помага,макар,че вероятността да е алергизирала нослето и от там да е всичко, е голяма.Та,почнах Цинабсин,Коралиум рубрум,самбукус нигра и еуфорбиума,но на капки през устата.Така 5 дни и вече е ок,е пръскам и физ. р-р в нослето,за да издуха поне малко няколко пъти на ден.

# 701
  • Мнения: 491
Ох ,ние сме все така със сополи водни , стичащи се назад.Последния път бяхме с гърди чисти гърло и то.Аз съм описала , какво ни каза УНГ , но пак със със съмнения.Тези секрети на какво се дължат на алергия или вирус?УНг  ни каза , че имаме типична алергизирана лигавица и ни предписа Флексоназе или Назонекс.Алерголожката каза , че иска да му направим тест, но според мен не подходящо сега пък сме и на 3, 3 г.Тя ни предписа Ериус.Може ли при водни сополи, да се говори за вирус?А може ли лигавицата да е алергизирана от капки?

# 702
  • Varna
  • Мнения: 417
Такааа ето ни и нас.Вече сме оперирани.Всичко мина добре,днес ни изписаха и ще си седим в къщи известно време.Беше доста притеснително,но попаднахме на много добър доктор.Да е жив и здрав.
След като ги извади ,каза че били гнойна,разложена маса ,а не сливици.
Поне да спра да го мисля правилно ли постъпихме или не.От тук нататък ще си покаже
Бързо оздравяване на всички

# 703
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Записвам се да ви следя. Моето момче прави бронхиални спазми, обикновено при вирус. На 1г.3м направи първият, след месец вторият и започна Сингулер, като го бяхме спряли лятото. Сега от два месеца пак го спрях и бяхме на хомеопатия, но от вчера започна да покашля, а днес вече е с тежък спазъм и сложихме Урбазон, дано не се стига до болница.  Praynig  Sad Казаха ни, че може би е от полените, тъй като няма зачервено гърло и хрема. Само кашлица и спазъм.

# 704
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
beki81, ще споделиш ли при кой лекар правихте операцията.

Моите и двамата са с проблемна трета сливица, но аз все си правя оглушки. Ева я мъчих шест дена да пребори вируса, днес вече е с хрипове и на антибиотик, не ми се получават нещата и това е.

Георги пие една седмица антибиотик и пак дрънчи зловещо.

Общи условия

Активация на акаунт