Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 636
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 395
beki81, ще споделиш ли при кой лекар правихте операцията.

Моите и двамата са с проблемна трета сливица, но аз все си правя оглушки. Ева я мъчих шест дена да пребори вируса, днес вече е с хрипове и на антибиотик, не ми се получават нещата и това е.

Георги пие една седмица антибиотик и пак дрънчи зловещо.


Не съм Беки,но д-ра е Сапунджиев в Терапията,и аз гласувам с две ръце за него!!!!

# 706
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ох Ейфел,и аз не пишех,за да не дръпна дявола до сега,но това,което описваш вече го минахме-започна точно така със запушване на носа,хъркане и давене на моменти докато спи от надути лигавици,даже мислех да я водя на УНГ да погледне дали не е израснала пак пущината/3-тата сливица/.................

Ох, това сега ли или както е при нас - след операцията. Възможно ли е след опарецаията лигавицата да се подуе още повече и да секретира така? Аз си мисля че тум има и друга намеса - примерно е позастинала, защото си говори носово, очите и леко светята, нослето и около него е подуто някак си - има си типичните симптоми на хремав човек при настинка. Не мисля че е вирус или алергична реакция защото няма кихане, а и секретите не изтичат сами напред - напротив аз я карам да духа често и пръскам със Риномер! Кажи ти с какво пръскаш, то вече какво ли не сме пробвали. На мен ми у чудно как така като се пръсне и изкарва всичко - при нас няма таво нещо - пръскам и в едната ноздра, а то излиза от другата ноздра, половината и се стича в гърлото защото го преглъща, но така да изтекът сополи няма такова нещо и като издухва също много малко нещо излиза! Дано и не се разкашля както казваш  - засега и е леко обострено дишането!

# 707
  • Мнения: 2 652
Eiffel, това е най-вероятно от сорта на синус ринз бутилките, където наливаш в едната ноздра, водата минава през цялата носна кухина и излиза от другата ноздра. Така се промиват и задните секрети. Ние имаме такава и мойта щерка сама си го прави. Единствено знам, че не се препоръчва при запушен нос и набъбнала лигавица.

# 708
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Аз малко не по темата, но да попитам, знаете ли какви са негативните последици от продължителното пиене на Сингулер?  Confused

# 709
  • Мнения: 46
Момичета и аз искам да попитам,но за Пулмикорта дали има странични ефекти като забавяне на растежа и др. И също да питам вие изхвърляте ли вентолина /за инхалации/ след един месец , защото тъка пише и аз все купувам нов. И физилогичния разтвор го изхвърлям.

# 710
  • Мнения: 5 531
nadia аз също се притеснявам от това дали кортикостероидите водят наистина до забавяне на растежа. Говорих с д-р Лисички, и той каза, че за да има забавяне, количествата на приеманият кортикостероид трябва да са наистина големи, а дозите които дишат децата не са в такова количество че да повлияят на растежа. Иначе, да аз лично Вентолина го изхвърлям, не изхвърлям физиологичният разтвор. За Сингулара - ами като всеко лекарство си има и своите негативни последици, различни при различните деца.

# 711
# 712
  • Germany
  • Мнения: 7 948
Момичета, каква разфасофка ви е Вентолина, който хвърляте? Аз го купувам тук на ампули и каквото ми остане си го пазя. При вас в шишенце ли е, че се налага да го хвърляте?

# 713
  • Мнения: 2 652
Пулмикортът има странични ефекти, разбира се, особено при продължителен прием. Макар, че уж инхалаторните КС имат по-малко негативи. Жалкото е, че тук на никой не му пука да следи децата. Мои познати в щатите са ми казвали, че тяхното дете на определен период се тества за определени концентрации в урината, за недостиг на калций, мерят му ръста, преглед на очите и т.н. Но това е така, защото в щатите докторите си връзват гащите и действат отговорно, в противен случай в съда обезщетенията са космически. Тук сме пълна мизерия.

Между другото, някой беше питал за ултразвуков инхалатор - скоро прочетох, че не можело с него Пулмикорт да се инхалира. За Вентолин не знам.

# 714
  • Мнения: 5 531
ООО, I see you разбира се че има отрицателни ефекти, в това няма спор. Просто аз също бях чела, много и когато го изписаха на Михаил питах именно за растежа как влияе. Затова и казвам какво ми отговориха.Иначе, Иванова периодично, ги мери децата, колко са пораснали на ръст. А аз имам подозрения че Михаил има проблеми с очичките от Пулмикорта, но засега са си само мои подозредния. Питах и очен лекар, и пулмолог - нямам конкретен отговор.

# 715
  • Мнения: 47 991
Все пак се води че приемани инхалаторно, страничните ефекти са много по-малки, а позлите- много по-големи
Моят син не инхалира кортикостероиди, но понякога от инхалации с вентолин цялото лице и очичките се зачервяват- но това е само понякога, не знам на какво се дължи

# 716
  • Мнения: 5 531
При Михаил, когато е с пристъп и увеличат и инхалациите с пулмикорт, започва едно внезапно пропищяване от болки в очите. Както седи и пропищява, казва че го болят, мием ги с вода и се поуспокоява до следващият път. Това започна малко след като започнахме инхалациите с Пулмикорт. И сега се появява при увеличаване на честотата на инхалациите.

Последна редакция: нд, 07 апр 2013, 17:38 от marychery

# 717
  • Мнения: 1 351
За инхалаторният Вентолин ли става въпрос за изхвърлянето. newsm78

# 718
  • София,
  • Мнения: 4 267
Да Клемче инхалаторния вентолин - този който се продава в шишенца от 20 мл. инхалационен разтвор 5%. Той се изхвърля след като е стоял отворен повече от 30 дни. Аз също го изхъврлям, и не за друго ама съм пробвала и да не го изхвърлям - но явно си изветрява и няма ефект! Аз го изхвърлям като е минало повече от месец от както съм го отворила и си купувам нов - винаги даже ми се събират в къщи едно ново неотворено и едно отворено шише.  В момента в който отворя шишетго на кутията си записвам датата на която го отварям и така няма чудене после Ми кога беше, сега годен ли?
И според мен у нас още нищо не може да се каже за пулмикорта и затова всички лекари вдигат рамене като почнем да ги питаме за страничните ефекти, или да споменаваме за неща забелязани при нашите деца интересувайки се дали са странични ефекти! Лекарството е ново и засега явно няма достатъчно наблюдение - но пък уж било по добро и масово го изписват. Незная може и така да е. Примерно Фликсотидът също има същите странични ефекти - забавяне на растежа, намаляване на калция в организма, на нас примерно изведнъж ни се развалиха няколко зъба, и подозирам, че това е именно от употребата на фликсотида - три години подред - почти без прекъсване.
Иначе ние сме отново болни - на АБ. Гърлото и отново е кошмар, все едно не сме махнали сливицата, явно трябваше директно всичко да махнем - вече почвам да се чудя и затова. Една седмица на ДГ, и ето отново! Незная какво става - но ми се струва че вече не е нито от ДГ, нито от вируси, нито от нищо.  Прави ми впечатбление че минат ли две седмици от поредното пиене на АБ и гърлото веднага се влошава. Сливиците и са огромни и лимфните възли са супер подути, няма гной, но един секрет отново бълва отзад. Доктора дори се зачуди направо да ни остави в болницата, но като ме видя как пребледнях явно при споменаването и каза да почнем днес АБ и то ударно две дози да дам, и ако вдигне Т или почне да повръща утре направо в отделението да я приеме!   Embarassed Вече не зная на кой свят се намирам. От два дни и все ми се струва и че просвирва, но явно си е само от секретите, дишането е леко обострено, но още изчаквам и не смея да включвам нищо! Дори пулмикорта съм спряла!  Crossing Arms

# 719
  • Мнения: 5 234
<eiffel tower>, стискам палци бързо да оздравеете!  Praynig Hug
Аз си мисля, че до 40-45 дни след отваряне беше годен вентолина.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт