Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 21

  • 53 632
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Varna
  • Мнения: 417

Иначе ние сме отново болни - на АБ. Гърлото и отново е кошмар, все едно не сме махнали сливицата, явно трябваше директно всичко да махнем - вече почвам да се чудя и затова.
Много жалко за вас,дано се оправяте бързо.Аз знам ,че след като се извадят сливиците(дали трите или само третата)си минава известно време,докато децата спрат да боледуват.
Самата процедура също намаля имунитета.така че брой 2-3 месеца след ваденето за да се стабилизира.Иначе дано не ви се налага да махате и другите

# 721
  • Варна
  • Мнения: 395
Eiffel, това е най-вероятно от сорта на синус ринз бутилките, където наливаш в едната ноздра, водата минава през цялата носна кухина и излиза от другата ноздра. Така се промиват и задните секрети. Ние имаме такава и мойта щерка сама си го прави. Единствено знам, че не се препоръчва при запушен нос и набъбнала лигавица.




Да,за нещо такова става въпрос,обаче това не е противопказно при запушен нос,а тъкмо напротив-препоръчително го дават.
Не знам,според мен си е супер,но моето диване не го ще и това е,иначе с него всичко излиза,а иначе нищо,колкото и каквото и да пръскам,да инахалирам и т.н ,но....
За лигавицата след операция е отекла поне 2 до 3 седмици дооста и е нормално да хърка и да говори носово,кактои да е запушенонослето,така ми каза доктора.При нас това беше повечко време с хуркането,но иначе си беше ок,но пак почна веднага с ларингитите и аз като теб Ейфел се бях отчаяла понеже и нашето гърло е така на цикъл от две седмици и хоп,обаче......след катои си мина известно врема-вече около 6м от ,които 3-4 на Пулмикорт нон-стоп и всякви др съпътстващи истории за укрепване и т.н,мога да кажа смело ,че въпреки ,че и сега сливиците са и ужаасно големми и останалите две ,даже едната доста често образува тапички и то все на едно и също място,вече нещата минават доста по-леко и по по-нормален начин и всъщност не сме пили АБ от след операцията,което за есенно-зимен грипен сезон и то за дете с проблеми като моето/било то астма или ларингит/ си е постижение и аз съм много доволна.Лекувам я ,както преценя аз,симптопатично,но е под наблюдение ,де,ако се наложи.Всичко отминава и гърло и заден ринит доста по-лесно и предимно с хомеопатия ,слава богу.
Не се отчайвай,дано и на вашата улица скоро изгрее слънце и да се успокоиш,но си мисля,че лятото ще укрепнете и на есен ще е значително по-добре,надявам се.Важно е обаче постоянно да се промива нослето и да духа,излиза или не трябва да духа,така ми е казал доктора,за да не се регенерира сливицата наново.И море,колкото повече,толкова повече......

# 722
  • Мнения: 2 652
mucata, имам предвид запушен нос със силно оттекла лигавица почти без секрети не трябва да се прави. Тук на warnings си го пише http://coldflu.about.com/od/naturalandherbal/fr/Neilmeds-Sinus-Rinse.htm. Също и при налична ушна инфекция. Увеличава се много налягането и може да стане беля. Прави се, когато има много секрет жилав, който няма издухване. И още нещо важно - винаги с преварена вода, най-добре с дестилирана дори.

# 723
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Здравейте, момичета, пожелавам на всички болни дечица скорошно оздравяване и вече да се махат тия вируси викам. Ние два месеца сме си вкъщи и се въртят единия - другия, вече сме абонати при личната лекарка и при педиатърката ooooh!

На дъщеря ми и изписаха инхалации с вентолин, аз си знам от Гого, че много му разхлопва сърцето и вместо предписаните 0,3 слагам 0,2 мг. с 3 мл. разтвор обаче и тя получава сърцебиене. Много се притеснявам, не смея и да не го давам, смятате ли, че трябва да се спре или да се намали още дозата, тя е 14 кг. Знам, че тук имате доста опит за съжаление, затова се обръщам към вас за съвет.

# 724
  • София,
  • Мнения: 4 267
Кой ще ме вземе лятото на гости за два месеца на морето - с две деца, ще чистя, ще готвя и всичките деца ще гледам, по цял ден на плажа ще ги държа и от водата няма да им давам да излизат! Praynig
Абе това нашето е странна работа - вчера още след първата доза АБ и детето светна - съвсем друг и беше видът, еми сега да си го въобразявам Crossing Arms, зная че е невъзможно и че си трябват поне три приема за да почне да действа АБ-то и поне три дни за да има подобрение, но си е факт. Аз се съмнявам дали бяхме за АБ, и малко съжалявам - трябваше да се обадя и на един хомеопат и да пробвам първо с хомеопатия, а ако видя влошаване, тогава да пусна АБ-то в действие,  но се притесних, честно казано! И при условие, че толкова време я тъпча с какво ли не - то не са витамини, имуностимуланти, че и тантум верде и пръсках още предната седмица ей така профилактично, отделно и давам лимфомиозот, но никакъв ефект от него.
Сега се сетих и и включих витамини - Д3 и Омега - 3 от зор от два дни я научих да ги пие на цели хапченца! Ей дано да укрепне вече - такива планове имахме тази седмица - има концерти и от танците и от балета, и дори са я включили да участва - въпреки, че за цялата година има по три посещение, но учителките много доволни - справяла се перфектно и научила танците много бързо! Sad Чудя се да я пускам ли изобщо на изявите!  ooooh!

# 725
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
<eiffel tower>, навих се, прибирам те за лятото Laughing

При моите и двамата след първия ден на антибиотик и дойдоха на себе си, то не беше температура, не бяха сополи, само кашлицата край няма.

# 726
  • Varna
  • Мнения: 417
Eiffel и аз те искам:)
А да питам мамите,които са вадили сливици на децата-има ли промяна на гласа след това.Моят юнак ми говори с едно нежно и бебешко гласче....Не знам дали е защото още го боли и не смее да се напряга или нещо друго,но определено има разлика

# 727
  • Мнения: 46
ООО, I see you разбира се че има отрицателни ефекти, в това няма спор. Просто аз също бях чела, много и когато го изписаха на Михаил питах именно за растежа как влияе. Затова и казвам какво ми отговориха.Иначе, Иванова периодично, ги мери децата, колко са пораснали на ръст. А аз имам подозрения че Михаил има проблеми с очичките от Пулмикорта, но засега са си само мои подозредния. Питах и очен лекар, и пулмолог - нямам конкретен отговор.

Какви по точно проблеми с очите?

# 728
  • София,
  • Мнения: 4 267
А идвам един месец при едната  - и един месец при другата!  Peace
Виви ти пробвала ли си вместо да го инхалираш вентолина да им го даваш на сироп - вярно че по бавно започва действието - иска се време да се натрупа и разнесе по кръвта, но така поне няма да предизвика такова силно тресене, треперена и учестен пулс. Консултирай се с лекар и опитай така, а с инхалатора инхалирай само ФР, за втечняване на секретите! Другият вариант е драстично да намалиш дозата, примерно наполовина от това което ти изписват!  Peace
Беки вие и трите сливици ли извадихте или само носната и вие, че  неразбрах. При нас като че ли нямаше промяна в гласа, даже напротив още след операцията първо малко хриптеше, но после почна веднага да си говори нормално, може би съвсем леко и е по дрезгав гласа! Ама ние на другия ден след операцията дадохме сладолед - по препоръка на лекаря, действа като студен компрес явно и свива и отбъбва лигавицата, въпреки че аз имам съмнение, че точно заради сладоледа и се зачервиха веднага след това другите две сливици - та се наложи и АБ да пием след това. Вече им изгубих бройката на АБ- тата за този есенно - зимен - пролетен вече сезон. Предишните години - дойде ли вече март - април и сме спирали с боледуванията - а сега какво става Confused???

# 729
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Аз все си мислех, че инхалиран вентолина няма толкова странични ефекти, както през устата ако го взима и затова все се натискам да го инхалирам. Започнах да давам по малка доза и два пъти дневно вместо три, дано не усложня нещата само.

# 730
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте! Чета ви късно нощем, но сила да пиша не остава Embarassed И наша Цветка минава само от едно разболяване в друго, сесга имаше силна хрема с болка в синусите, че и нямаше възможност да я водя на преглед-нали сме и с бебока и с нея и хич не ми се обикаляше по поликлиниките с кашлящи и подсмърчащи, та си се лекувахме у дома с наръчниците по хомеопатия и спомени кога какво е давано. Засга удържа фронта, дано се справи без да задълбочава надолу, че нали е кака вече Wink
На Никола давам профилактично всеки ден по няколко гранулки осцилококцинум, дано преминем през този гаден сезон здрави Praynig
Нямам търпение и аз да идва вече лято, Айфел, и да сме по разходки и морета Blush  Обожавам морето, еххх, следващият ми имот ако имаам възможност някога за такъв, ще е морски fingerscrossed

# 731
  • Varna
  • Мнения: 417

Беки вие и трите сливици ли извадихте или само носната и вие, че  неразбрах. При нас като че ли нямаше промяна в гласа, даже напротив още след операцията първо малко хриптеше, но после почна веднага да си говори нормално, може би съвсем леко и е по дрезгав гласа! Ама ние на другия ден след операцията дадохме сладолед - по препоръка на лекаря, действа като студен компрес явно и свива и отбъбва лигавицата, въпреки че аз имам съмнение, че точно заради сладоледа и се зачервиха веднага след това другите две сливици - та се наложи и АБ да пием след това. Вече им изгубих бройката на АБ- тата за този есенно - зимен - пролетен вече сезон. Предишните години - дойде ли вече март - април и сме спирали с боледуванията - а сега какво става Confused???
Извадихме и трите.И ние давахме сладолед,но си говори тъничко.Тази седмица сме на контролен и ще питам за гласа,дали е нормално

# 732
  • Мнения: 601
Ние миналата година махахме третата и д-р Войчева каза че това е нормално. И че по този начин детето се щади гърлото докато се възстанови.  Другата седмица сме на преглед при нея да види и другите две сливици, че пак е болна с налепи. От октомври месец до сега за 8-ми път   Cry а пие антибиотик за 6-ти път и картината все една и съща, зачервено гърло , малко налепи, без Т и кашлица. Беше здрава само февруари за 4 седмици и после пак през две седмици едно и също. Ходихме и на рехабилитация и Бронховаксон пи и Фариностим смука няма и няма подобрение. Ако каже де се махат ще го направим при първия удобен случай. Когато махнахме третата сливица имаше подобрение, боледуванията се разредиха и и минаваше сравнително леко по за 3-4 дни без Аб. Не беше пила Аб 11 месеца и сега от есента наново. А вече и алергията и почти отшумя.
beki81 тя сега е на Аб. Кога се ходеше на УНГ нали като е здрава, а не болна?

# 733
  • София,
  • Мнения: 4 267

beki81 тя сега е на Аб. Кога се ходеше на УНГ нали като е здрава, а не болна?

Аз вече почвам да процедирам така - няма здрава няма болна, щом се усъмня, че идва нещо - право при УНГ-то, да си я следи той, да си я гледа, да знае какво се случва - а не после да се правят грешни изводи и констатации. Искат неискат ще я следят - докато не отмине всичко напълно! Peace

Бубанка - съжалявам, че и при вас не се е получило само с махането на носната сливица - все пак си е доста и е същото разболяване  - на две седмици- и аз съм на мнение - че няма смисъл да се мъчи детенце - щом оздравеете веднага насрочвайте дата за махане и на другите два проблема. Аз също се чудя - нашия доктор първо искаше да махаме всичко, но аз не се съгласих и той омекна - каза хайде пръво едната, пък ще видим- ако няма ефект - после и другите две. Но като гледам какво става - вече съжалявам, хич не ми се мисли и за следващата зима, какво ще е!!!!
Лъки, радвам се че писа - мислех Ви от няколко дни, да оздравява бързо Цветка! Hug
Ми то време като време ли е - вчера жега, по къси ръкави, а днес студ. Как няма да върлуват вируси и болести. И мен ме хвана нещо  - явно от малката, днес ужасно ме боли гърлото и мен!!!

# 734
  • Varna
  • Мнения: 417
Ами аз съм го водила и болен и здрав.
Ние много трудно се решихме на махане,не е шега и определено си е трудно решение.Ако беше само третата нямаше да се замислям,но при нас бяха категорични,че трябва и трите.За една година ми направи над 18 гнойни ангини,не всички бяха за Аб и се оправяше с хомеопатия,но след седмица-две пак болен и така го мъчихме докато не изкара скарлатина и варицела една след друга.Това направо си го срина и ангините вече бяха през седмица.
Времето ще покаже дали е било за добро:)

Общи условия

Активация на акаунт