Домакини - първи сезон / пети епизод

  • 23 103
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 265
А другата половина неговите родители ли ще я платят?  newsm78
Аз друга логика не виждам.

Другата половина ще я плати ТОЙ (т.е. ние, защото парите ни уж са общи)

Не е честно Naughty

# 16
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
А другата половина неговите родители ли ще я платят?  newsm78
Аз друга логика не виждам.

Другата половина ще я плати ТОЙ (т.е. ние, защото парите ни уж са общи)
Абе доведи го аз да му обясня на него, че в едно семейство няма ти , няма тоЙ .ИМА ВИЕЕЕЕЕ и ние.Пак е почнал и наистина в скоро време ще му набия яко канчето на това момче. Mr. Green Mr. Green
Добре де на него не му ли иде на ум , че това е инвестиция за общото благо.Един ден перспективата за по-добра работа и по-голямо заплащене е в пъти по-голяма.И от къв зор майка ти да ти плаща?Не е добре това подмятане, ама изобщо не е добре.Ами като стане трудно и не дай си боже нещо закъсате.Ако трябва той да те храни и издържа на 100%.Такива като него натякват до гроб от мен да го знаеш.Имала съм работа с такъв и мога с открито сърце да ти кажа, че нещата не свършват добре освен, ако не си мн търпелива и се оставиш да те правят на 2 стотинки.Така не се живее.Не не се живее.Вие не гледате и не вървите е една посока.Това е моето наблюдение.Съжалявам, ако съм била крайна. Sad

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 12:08 от Креми Анев

# 17
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
2800 лв. ли се полагаха на студентки (може да бъркам)?
Ако е така, какъв е проблема да дадете всичките 540 лв. вие?
 Кажи му, че ако родителите ти дадат половината пари за следването, то тогава заслужават и половината от помощта  Wink

# 18
  • Мнения: 274
ТУП! В новата тема  Hug
Ангелче, аз съм съгласна с мама-коко, нека одителите ти намерят начин за половината такса, а като вземеш помощта от близо 3000 им дай половината  Twisted Evil Заяви му го и да видим какво ще стане. Не си изпускай шанса  Praynig
И аз смятам да уча, но напоследък с тези двамата болните все взех да се разколебавам. За плащането на семестрите пък съвсем  Rolling Eyes А искам! Още смятам да се напъна до краен предел. И без това волю-неволю трябва да си сменя професията, нищо че я обичам.
Да се оплача и аз, и тук - развали ни се колата. Проблема не е механичен. Тест с компютър и от там - каквото сабя покаже. А тези саби МНОГО знаят!
Хайде приятен ви ден! Отивам да действам по домашните задачи.
Добре дошли на новите домакини (двечки май не съм отбелязала)  Hug

# 19
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А другата половина неговите родители ли ще я платят?  newsm78
Аз друга логика не виждам.

Другата половина ще я плати ТОЙ (т.е. ние, защото парите ни уж са общи)
Абе доведи го аз да му обясня на него, че в едно семейство няма ти , няма тоЙ .ИМА ВИЕЕЕЕЕ и ние.Пак е почнал и наистина в скоро време ще му набия яко канчето на това момче. Mr. Green Mr. Green
Добре де на него не му ли иде на ум , че това е инвестиция за общото благо.Един ден перспективата за по-добра работа и по-голямо заплащене е в пъти по-голяма.И от къв зор майка ти да ти плаща?Не е добре това подмятане, ама изобщо не е добре.Ами като стане трудно и не дай си боже нещо закъсате.Ако трябва той да те храни и издържа на 100%.Такива като него натякват до гроб от мен да го знаеш.Имала съм работа с такъв и мога с открито сърце да ти кажа, че нещата не свършват добре освен, ако не си мн търпелива и се оставиш да те правят на 2 стотинки.Така не се живее.Не не се живее.Вие не гледате и не вървите е една посока.Това е моето наблюдение.Съжалявам, ако съм била крайна. Sad
Опитах да му обясня, че след като завърша това имам напълно реален шанс да започна много добре платена държавна работа (че нашите имат и малко връзки където е нужно) и парите, които ще дам за 2 години следване ще ги взема с една месечна заплата... Не си крайна, а много, много права. Наистина не ми е ясно защо още го търпя... Уж не бях "такава"...

Мама-коко, не става въпрос за една такса да платят половината, а от цялото следване половината, т.е. около 1000 лева. Помощта е 2880 лева.

# 20
  • Мнения: 50
Айде и аз в кюпа -  да дам един глас за предложението на мама-коко Peace
Парите от помощта ще ти стигнат да си платиш семестрите, а щом и може да започнеш след това добре платена и спокойна работа - гласувам с две ръце и два крака  Mr. Green Вярно, че ако не учиш, тези пари ще ги оползотвориш за детето и за други неща, ама ... смятам, че понякога е хубаво да инвестираш в бъдещето си.
 После ще пиша пак, че сега много ме мързи  Grinning

# 21
  • UK
  • Мнения: 5 999
Скарлетче Hug ако знаеш мен Crazy как пък ме мързи днескаааааа  Sick
Ангелче на повечето места на държавна служба заплатите им хич не са за завижане, аз доскоро работех в една такава държавна службица, беше много хубаво, ама и супер безпарично Crossing Arms
Аз днес съм се паркирала яко на диваня Crazy и не смятам да си го пускам изобщоооо Mr. Green така ме боли главата, а и ми е замотано, чакам тия дни лелището Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 2 265
Миленчето ми е по-добре, но не съм я водила на доктор, утре иска да ходи на училище или поне на английски...

Петьо има малка температура, вече го боли и гърлото...., да не говорим за запушения нос Sad

# 23
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Кокона, взимай нещо противовирусно, че и аз и дребния така започнахме грипа, само главоболие.
Марулка, много е кофти да те остави каручката, дано бързо разберат какво й е, че с колите като при докторите-важна е първопричината.
Малкия се опитва да заспи на дивана, няма да го местя, като заспи ще легна и аз.
luss, най-добре гозаведи на лекар

# 24
  • Мнения: 2 169
Ангелче, не са добри тия работи, не са  Naughty Защо ти прави такива чалъми това момче?
Между другото, ние с моя мъж никога не сме се карали за пари. Не винаги сме имали, даже по - скоро обратното, но не допускаме да се караме точно по този въпрос. Кой колкото има дава, плащаме сметки, заделяме, харчим, внасяме, теглим, и така.........И до заеми сме опирали от приятели примерно, ако не можем да скалъпим месеца, и пак не сме се карали. Дано и занапред да продължаваме така  Praynig
Люси, за диетката да кажа - чувствам се много добре. Сутринта мислех че ще се събудя умряла от глад, но няма такова нещо. Днес продължавам, последно мисля да ям в 18:00 и после нищо.
Благодаря и аз на Бонболинка за новата темичка, хаирлия да е  Hug
А, пропуснах - както и очаквах, не съм бременна. Тази сутрин "цъфнах". Гадно.

# 25
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
Между другото, ние с моя мъж никога не сме се карали за пари. Не винаги сме имали, даже по - скоро обратното, но не допускаме да се караме точно по този въпрос. Кой колкото има дава, плащаме сметки, заделяме, харчим, внасяме, теглим, и така.........И до заеми сме опирали от приятели примерно, ако не можем да скалъпим месеца, и пак не сме се карали. Дано и занапред да продължаваме така 
Така трябва да е.И ние сме така.Всичко е общо.Обаче това си е до характер и вероятно пример в семейството.Знам ли и аз?

# 26
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Така трябва и според мен. В момента само мъжа ми изкарва пари, моя "принос" е 35лв. на месец.Даже като оперираха свекъра и трябваше да му се помогне, пак го обсъдихме заедно, нищо, че той е изкарал парите.
При нас неговото е общо Laughing

# 27
  • Мнения: 843
Здравейте:)))Редовно ви чета,но не винаги ми се пише.Нали съм ,,трудна'',много бързо се уморявам вече.
И ние с моя мъж не сме имали караници за пари.Добре,че е добър човек и много разбран,че надали щяхме да сме заедно.И на борсата бях,и безработна....никога дума не е казал,че ме е издържал.Да ми е жив и здрав!
Иначе,ангелче,съм имала връзка с такъв човек,много е трудно.Постоянно за пари се натякваше....

# 28
  • Мнения: 991
На нейния хубавец не са му парите проблема, а родителите ѝ.

# 29
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
На нейния хубавец не са му парите проблема, а родителите ѝ.

Не, не съм съгласна и ще ти се обоснова защо.Ако не бяха родителите й щеше да бъде нещо друго.Такъв му е модела на младежа.Да търси под вола теле и да мрънка за нещо.Добре де хипотетично казвам.Ако тя беше сирак Няма живи родители и наистина няма от къде?Мислищ ли, че нямаше да мрънка....О много се заблуждавате.Щеше да мрънка и винаги да натяква как, ако не той и неговите родители тя ще е нула.Тоя типаж са ми ясни като дланта.И това я чака занапред.Сори.Както споменах имала съм такъв тип до себе си 10 години. Sad :(10 пропилени години, в които се мрънка и натяква.

Общи условия

Активация на акаунт