Луди Блогъри

  • 19 859
  • 303
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 368
Моят блог тръгна с такава идея - да събирам рецептите си. После всичко еволюира - аз, блогът, някак си станахме как да кажа взаимно зависими Simple Smile Първо не берях грижа за качеството на снимките, после започнах да зяпам блогове с невероятни фотографии и започнах да се уча да снимам. След това, започнах много внимателно да подбирам рецептите, които публикувам. След като изкарах професионалните сладкарски курсове, ориентирах блога изцяло към сладкарството и започнах да пускам само рецепти, адаптирани от чуждоезични сайтове или мои измислици.
Някои коментират, че рецептите ми са сложни, но аз съм на мнение, че всяко нещо трябва да се развива и ако няма такива блогове, сладкарството ни ще остане на ниво баклави и толумби.

Така че, вече блогът е силно публичен, със собствена страница във Фейсбук, индексиран и си живее свой живот, който аз почти не мога да контролирам Simple Smile Той много ми помогна на самата мен да изкача няколко нива нагоре, както във фотографията, така и в рецептите. Всеки път ме предизвиква да показвам нови неща и експерименти.

# 241
  • Мнения: 2
записвам се да ви следя, защото и аз си имам един блог, но той е много личен и не давам на никой да го чете, но искам да създам и един официален за хубави и интересни неща.
 newsm53

Извинявам се за вероятно тъпия въпрос, но като тематиката е много лична и "не даваш на никого да чете", всъщност за каква аудитория е предназначен блогът ти?
Някакси не ми се връзва да имаш блог, който да не се разпространява никъде и да не е достъпен и четим - това са основни характеристики на един блог.

Моите роднини и близки не знаят за блога ми, но го поддържам и разпространявам сред непознати (например тук, във форума).
Причината да не го показвам на близките си е, че за мен това е хоби и отдушник от "публичния" ми живот и искам да си го запазя само за себе си, без да има връзка със социалните ми контакти (макар и да не е на лична или "тайна" тематика, а да пиша за козметика).

Да подчертая, че не нападам, а просто питам, защото ми стана някак странно обяснението ти Rolling Eyes
Разбирам абсолютно въпроса ти.
Моят блог също е тип отдушник, но аз все още не се чувствам ок, да го споделя дори и с непознати.
Затова събирам кураж за друг блог, който да споделя с всички.
 Peace

# 242
  • Мнения: 257
записвам се да ви следя, защото и аз си имам един блог, но той е много личен и не давам на никой да го чете, но искам да създам и един официален за хубави и интересни неща.
 newsm53

Извинявам се за вероятно тъпия въпрос, но като тематиката е много лична и "не даваш на никого да чете", всъщност за каква аудитория е предназначен блогът ти?
Някакси не ми се връзва да имаш блог, който да не се разпространява никъде и да не е достъпен и четим - това са основни характеристики на един блог.

Моите роднини и близки не знаят за блога ми, но го поддържам и разпространявам сред непознати (например тук, във форума).
Причината да не го показвам на близките си е, че за мен това е хоби и отдушник от "публичния" ми живот и искам да си го запазя само за себе си, без да има връзка със социалните ми контакти (макар и да не е на лична или "тайна" тематика, а да пиша за козметика).

Да подчертая, че не нападам, а просто питам, защото ми стана някак странно обяснението ти Rolling Eyes
Разбирам абсолютно въпроса ти.
Моят блог също е тип отдушник, но аз все още не се чувствам ок, да го споделя дори и с непознати.
Затова събирам кураж за друг блог, който да споделя с всички.
 Peace

Моят въпрос беше по-скоро в смисъла - след като е блог, значи е качен в публичното пространство, в блог сайт. Това автоматически означава, че ти дори да не го споделяш с никого и никъде, пак някой случайно - чрез търсачка или по друг начин, може да се натъкне на него.
Това ми е идеята.
Иначе, кураж! И успех - дано ти дойде муза и смелост за публичен блог Hug

# 243
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не е задължително. Някои платформи, като Wordpress например, имат опция да направиш блога си private, само ти си го виждаш, дори някой да има линк към блога ти, пак няма да може да го отвори, ще му изпише, че достъпа до блога е ограничен. Както и има опция блога да не може да бъде откриван чрез търсачки, но да може да се отвори, ако собственика на блога ти изпрати линк към него. Подобни опции има и за всяка една статия по отделно, дори блога да е публичен и всек ида може да го открие и разгледа.

# 244
  • Мнения: 36 104
и Блогър има тази опция

# 245
  • Мнения: 257
Ясно.
Това не го знаех, мерси за разяснението Embarassed

# 246
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да попитам тези от вас, които праввят сетове в Polyvore, нормално ли ви работи сайта? На мен от седмица насам някъде нищо не ми функционира там и се чудя само при мен ли е проблема.

# 247
  • Мнения: 7
  bouquet Чудесна темичка, дами

Мога ли да попитам кой е по-добрия вариант за блог- wordpress или blogspot.hu.


Ентусиазирахте ме Simple Smile)))

# 248
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз предпочитам Wordpress.

# 249
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Аз пък предпочитам Blogger.
Пробвах и двете платформи, въпрос на вкус е. Разгледай ги и прецени
  Peace

# 250
  • Мнения: 36 104
Блогър прави повече неща вместо теб, а Уърдпрес дава възможност на теб да правиш повече неща

# 251
  • Мнения: 7
Благодаря много. открих чудесни блогове тук Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 298
Искам да попитам по-запознатите с Blogger, защото в момента дооправям блогът ми/ни. Досега не ми се беше случвало.
Когато пиша даден пост и сложа примерно снимката на Bloglovin или за Фейсбук страницата размерът на снимката им е нормален, но когато публикувам поста те са разширени на цялата страница и изглеждат меко казано отвратително.
Някой някаква идея как да го оправя?

# 253
  • Мнения: 5 102
Здравейте!

Присъединявам се към темата. От известно време ми се иска да си направя и аз блог. След четене разбрах, че wordpress предоставя повече възможности за персонализация и затова бия към него.

Записвам се да чета и да черпя опит от вас.  Peace

# 254
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Искам да попитам по-запознатите с Blogger, защото в момента дооправям блогът ми/ни. Досега не ми се беше случвало.
Когато пиша даден пост и сложа примерно снимката на Bloglovin или за Фейсбук страницата размерът на снимката им е нормален, но когато публикувам поста те са разширени на цялата страница и изглеждат меко казано отвратително.
Някой някаква идея как да го оправя?

Аз бих помогнала, доколкото мога, но не можах да разбера точно проблема.  Rolling Eyes Принтскрийн-че нещо?

Общи условия

Активация на акаунт