За БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 424
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 734
Искам да направя гъбена супа. Имам малко сушени манатарки, имам и печурки пресни. ММ иска да е по-гъстичка и се чудя как да я направя - с двата вида гъби ли, да сложа ли картофче? Въобще моля за рецепта!
Аз съм си я измислила сама.  Simple Smile Обичам гъсти супи.
Скрит текст:
Супа от гъби-печурки
1 вр пресен лук / 1 гл стар/
300 г печурки
моркови, картофи / 2 бр средни/, целина, фиде, зехтин+масло
Задушавам в мазнина,  лука + нарязаните гъби + нарязани моркови+ нарязан картоф + нарязана целина. Прибавям вода около 1- 1 1/2.  След като заври прибавям фидето. Сол и черен пипер. Накрая посипвам много магданоз и копър.
.
Това е.

# 706
  • Мнения: 4 785
Норвежка гъбена крем супа ни е любима  Peace И да - с течна сметана да е  Wink Може и аз да завъртя една  Mr. Green

# 707
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Норвежка гъбена крем супа ни е любима  Peace И да - с течна сметана да е  Wink Може и аз да завъртя една  Mr. Green
Някакъв шанс да стане със заквасена  newsm78 Днес пазарувахме и забравих за течна. Нямам никаква възможност днес или утре да излизам пак.
Коригирам се - бързах да питам преди да прочета ...
Обмислям вариантите и след малко почвам да готвя. БЛАГОДАРЯ! Много сте мили..

# 708
  • София
  • Мнения: 5 606
Аз за подквасването да се включа  Laughing Сега точно слагам да квася, ама на мен ми става най-хубаво млякото като го квася във фурната. Пускам я на вентилатор на 50 градуса и за около два часа и половина млякото е екстра. Веднага след рова го слагам в хладилника. Млякото е по-водно като се извади от фурната, но се сгъстява в хладилника.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Да се включа и аз с отзиви от заквасването. Изпълних препоръките от тук стъпка по стъпка. Сложих един буркан за проба. Завих го в одеала. Престоя към 4 часа и като го отвих беше още топло, но доста рядко /приличаше на много гъст айран/. Сложих буркана в хладилника и се посгъсти, но има още доста "водичка". Да питам нормално ли е така? Не стои така като желирано, както са купешките, така ли трябва да е?

# 710
  • Мнения: 8 529
Този вариант ми се е получавал когато не е било с много висока масленост и по-воднисто прясното мляко. Когато имам съмнения преди заквасването варя малко по-дълго.

# 711
  • Мнения: 22 867

Да, ще я хвърля. И ще имам предвид, че явно не съм уцелила правилния начин за съхранение на тиква този път...

scaramouche, може и да си я хвърлила вече, но дано си накарала още някой да опита. Имам предвид, че доста след като изкарах един хубав грип, всичко ми горчеше и ми беше безвкусно, но останалият народ твърдеше обратното. Така се бях засилила лапад да хвърлям от фризера, пък се замислих, преди не ми е горчал никога, няма логика да горчи и този, замразен в пликчета. Наготвен, го опитах след ден, не ми горчеше. Laughing Peace

Още един глас за норвежката гъбена крем супа, любима е и вкъщи. Heart Eyes Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 5 606
Момичета и Бонго  Laughing, я дайте идея за чистене на фурна. От миризмата на препаратите за фурна ми става лошо и имам чувството, че храната месеци наред после мирише на препарат. Поради тази причина много пазя фурната, но вчера пекох месо и явно много е пръскало, хич не съм забелязала и сега на дъното се в образувало гадно мазно петно и едната страна е с мазни пръски. Естествено е засъхнало. Пуснах фурната да квася мляко и е леко загряла та се чудя със сода или нещо подобно ако пробвам да изчистя дали ще стане? Да не я надраскам пък. В нета чета за лимон и оцет newsm78. Моля ви дайте идея!

# 713
  • София
  • Мнения: 11 734
Момичета и Бонго  Laughing, я дайте идея за чистене на фурна. От миризмата на препаратите за фурна ми става лошо и имам чувството, че храната месеци наред после мирише на препарат. Поради тази причина много пазя фурната, но вчера пекох месо и явно много е пръскало, хич не съм забелязала и сега на дъното се в образувало гадно мазно петно и едната страна е с мазни пръски. Естествено е засъхнало. Пуснах фурната да квася мляко и е леко загряла та се чудя със сода или нещо подобно ако пробвам да изчистя дали ще стане? Да не я надраскам пък. В нета чета за лимон и оцет newsm78. Моля ви дайте идея!
Съжалявам, но само препарат мога да препоръчам, но ти не искаш. Много мирише, вярно е. Ама и чисти перфектно.  Друго... newsm78
Сетих се! meglio сваля мазнини. Мирише на лимон. Чисти - добре. Но, малко и тел ще трябва. Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 21:16 от marche14

# 714
  • Мнения: 7 779
Момичета и Бонго  Laughing, я дайте идея за чистене на фурна. От миризмата на препаратите за фурна ми става лошо и имам чувството, че храната месеци наред после мирише на препарат. Поради тази причина много пазя фурната, но вчера пекох месо и явно много е пръскало, хич не съм забелязала и сега на дъното се в образувало гадно мазно петно и едната страна е с мазни пръски. Естествено е засъхнало. Пуснах фурната да квася мляко и е леко загряла та се чудя със сода или нещо подобно ако пробвам да изчистя дали ще стане? Да не я надраскам пък. В нета чета за лимон и оцет newsm78. Моля ви дайте идея!
за мазното се продават обезмаслители за фурна. за загорялото ще трябва да търкаш с ръчички. предполагам,че фурната ти е емайлирана отвътре и няма да се надраска.

# 715
  • Мнения: 6 713
Някой може ли да даде лесна рецепта за мекици със суха мая ? Благодаря!

# 716
  • Мнения: 6 214
преди заквасването варя малко по-дълго.
Това е ключът към гъстото кисело мляко.  Heart Eyes Даже става на конци. Дайте салфетките, че ми потекоха лигите.

# 717
  • София
  • Мнения: 5 606
преди заквасването варя малко по-дълго.
Това е ключът към гъстото кисело мляко.  Heart Eyes Даже става на конци. Дайте салфетките, че ми потекоха лигите.
и аз недоразбралата да питам в какъв смисъл се вари по-дълго?

# 718
  • Мнения: 6 214
преди заквасването варя малко по-дълго.
Това е ключът към гъстото кисело мляко.  Heart Eyes Даже става на конци. Дайте салфетките, че ми потекоха лигите.
и аз недоразбралата да питам в какъв смисъл се вари по-дълго?
Ми как да кажа  newsm78 да стане по-гъсто, по-концетрирано, по-маслено. Но трябва да бъркаш, за да не загори.

# 719
  • София
  • Мнения: 5 606
преди заквасването варя малко по-дълго.
Това е ключът към гъстото кисело мляко.  Heart Eyes Даже става на конци. Дайте салфетките, че ми потекоха лигите.
и аз недоразбралата да питам в какъв смисъл се вари по-дълго?
Ми как да кажа  newsm78 да стане по-гъсто, по-концетрирано, по-маслено. Но трябва да бъркаш, за да не загори.
Не, не, мисълта ми беше млякото като се вари ли да се вари по-дълго или това, което затоплят за закваската?

Общи условия

Активация на акаунт