За БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 423
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 779
ако имаш ел.одеало/възглавница също ще ти свърши работа.

баба ти все с ел. одеало завивала млякото  Peace
не е имала , иначе щеше да се възползва  Joy
целта е да се поддържа някаква температура докато закваската действа , нали така ? вместо да се завиват бурканите с одеала съвсем спокойно може да си изпозва електрическо такова или да се подгряват в МВ. на същият принцип действат и машините за кис.мляко - пода им поддържа температурата и така бурканчетата се затоплят.
пп. аз съм пробвал с МВ , даже от известно време там , в МВ , си правя сиренето.  hahaha

# 691
  • Мнения: 9 125
тя си се поддържа. Добре завито, с какви да е завивки, на топло място, 3 часа ще изкара всякак.

а баба имаше ел. одеало и възглавница, ама за други цели ги ползваше.

# 692
  • Мнения: 7 779
всъщност пробвали ли сте подквасване и подсирване в МВ  за да говорите така ?  #Cussing out

# 693
  • Мнения: 9 125
честно бонго - да  Peace. Но микровълновата ми е необходим уред, като съм в къщи и не мога да си позволя да я заемам. Предпочитам да си уцеля Т* на млякото и да си го подквася  по класическия начин. А  за подсирване ми идва твърде тясна за  мин. 10 л. прясно мляко и честно - не съм.
и се допълних за ел. одеало. Мамини донесоха такова  в ранни години от Чехия и баба си имаше и двете.
Що се ядосваш сега. Ами да ти покажа някой път как оливам тия завивки за млякото с мляко и сам кажи струва ли си да си цапам електрическото  с него?

и не, че няма да стане в мв-то или с ел. одеало - ама може по лесния начин - само си му следи Т* на подквасване. Сега и термометри има, лесно е.  37-39* и готово.  Peace

# 694
  • Мнения: 7 779
точно , за да избегна такива цапаници за мен е по-лесно и приемливо да използвам уредите предназначени за тази цел. поставено в бурканчета млякото не ми излиза да цапа.  Laughingвиждал съм как се завива с одеала , но не го практикувам. в МВ спокойно си слагам 4-5 л мляко и го подсирвам. така използвам печката по-рационално   bouquet

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Аз увивам направо бурканчетата, без тава или други съдове, в две одеала и до сега проблем не съм имала. Като ги отвия, дали след 4 часа или след цяла нощ, все са си топли. Слагам в хадилника и готово. За друг вариант не ща и да чувам - намерила съм си най-удобния и удачен за нас.

# 696
  • Мнения: 4 864
Днес взех от карамелизираното кондензирано мляко от Лидл (150 гр) какво мога да направя с него? Да е нещо като пастички или мъфинчета, няма да стигне за цяла торта..?

# 697
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
моята свекърва подквасва мляко във фурната,вкл. я на на най-ниска степен и така,отвеме на време май изкл.и пак вкл.

# 698
  • Мнения: 1 777
Днес взех от карамелизираното кондензирано мляко от Лидл (150 гр) какво мога да направя с него? Да е нещо като пастички или мъфинчета, няма да стигне за цяла торта..?
Можеш да направиш карамелени квадрати.

или пай банофи в чашки.

# 699
  • Мнения: 1 243

Аз пак с един въпрос.  Embarassed

Сетих се, че имам една тиква от есента и реших да направя с нея сладкиш. Опекох я просто така, без нищо и направих пюре. Сега го опитах и ми се струва, че нагарча доста. Иначе си мирише добре и на цвят е съвсем наред. Чудя се дали в сладкиша ще се убие този горчив вкус или това просто си значи, че тиквата е развалена и най-добре да я хвърля?

# 700
  • София
  • Мнения: 11 734

Аз пак с един въпрос.  Embarassed

Сетих се, че имам една тиква от есента и реших да направя с нея сладкиш. Опекох я просто така, без нищо и направих пюре. Сега го опитах и ми се струва, че нагарча доста. Иначе си мирише добре и на цвят е съвсем наред. Чудя се дали в сладкиша ще се убие този горчив вкус или това просто си значи, че тиквата е развалена и най-добре да я хвърля?
Ако нагарча...май ще отиде в боклука.  newsm78

# 701
  • Мнения: 1 243

Да, ще я хвърля. И ще имам предвид, че явно не съм уцелила правилния начин за съхранение на тиква този път...

# 702
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Искам да направя гъбена супа. Имам малко сушени манатарки, имам и печурки пресни. ММ иска да е по-гъстичка и се чудя как да я направя - с двата вида гъби ли, да сложа ли картофче? Въобще моля за рецепта!

# 703
  • Мнения: 9 125
с двата вида ще стане най-добре. А с картофа я сгъсти - сложи да се вари във супата, накрая изкарай,  намачкай фино  и сгъсти супата.

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Искам да направя гъбена супа.
У нас тази е любимата ни суpа с гъби, за да е по-гъста - повечко ориз. И според мен с двата вида гъбки, само ще спечели супата. Simple Smile  Допълнително бульона може да уплътниш с нишесте/брашно.

Общи условия

Активация на акаунт