За БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 435
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 214
То нишестето в случая не е пречка. Бактериите са важни.  Peace

# 676
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не го казвам относно подквасването. Никога не съм квасила мляко и мнение не мога да дам. Говоря по принцип.

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Антония, за закваска аз слагам по 3 с.л. на 1л. мляко. Преди половин година, откакто ползвам домашно мляко заквасих с кис. мляко Елена 3%.
А с каймака, които събирам си правя масло. Тъкмо преди малко правих. Simple Smile  Бътер милка от него ползвам за печива, както и цвиката от кис. мляко.
Нищо не остава фира. Simple Smile

# 678
  • Мнения: 9
Здравейте!Искам да направя раираните кифлички,но в последния момент видях ,че нямам прясно мляко.Мога ли да ползвам вода вместо мляко?

# 679
  • Мнения: 22 867
Здравейте!Искам да направя раираните кифлички,но в последния момент видях ,че нямам прясно мляко.Мога ли да ползвам вода вместо мляко?

Можеш, и айрян става. Peace

# 680
  • Мнения: 7 779
Дарина, Селма, описали сте го като много лесно. Утре ще ида за още мляко и ще опитам да направя и аз. Много ви благодаря! Hug
може да го квасиш в машина за кис.мляко. продават се такива.
можеш да го квасиш и в микровълновата. трябва да поддържаш температурата. от време на време пускаш МВ да около 30-на сек.  в рамките на 2-3 часа.
млякото трябва да е преварено. със сурово пр.мляко се прави сирене.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 2 105
Бонго, благодаря за идеите! За сега ще пробвам по стария метод с буркана и одеалото, другите уреди не са налични. И благодаря за напомнянето за суровото мляко! Hug

# 682
  • Мнения: 7 779
ако имаш ел.одеало/възглавница също ще ти свърши работа.

# 683
  • Мнения: 1 883
Днес в кварталния магазин видях  тъмно брашно от пшеница. Може ли някой да ми обясни какво означава това и какво да очаквам от това брашно ако си направя хляб. На пакета очаквах да пише какъв тип е брашното, за да се ориентирам, но нищо друго не пишеше.
такова ли (пост 571)  ? -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=587289.570
Същото е. Да купувам смело, а бонго? Искам да направя капамата на Ердинч, предполагам ще стане ако  сложа  от това брашно а не ръжено/ в момента нямам ръжено/?

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Здравейте!Искам да направя раираните кифлички,но в последния момент видях ,че нямам прясно мляко.Мога ли да ползвам вода вместо мляко?
Както вече ти е писала и Лабрекс - става... по принцип. Друг е въпроса, че с мляко определено ще е друг вкус и за кифлички мисля, че си е наложително... с вода ще е по хлебно тестото.  Това е по мое мнение. Simple Smile

# 685
  • Мнения: 7 779
Същото е. Да купувам смело, а бонго? Искам да направя капамата на Ердинч, предполагам ще стане ако  сложа  от това брашно а не ръжено/ в момента нямам ръжено/?
ако искаш ръжено това брашно не му е заместител.  Laughing
слагай до 1/3 от това брашно. хубаво е ,но ако е в малко количество. не съм правил хляб изцяло с него. стреми се да използваш пакета до 20-на дни след отварянето му.  действително в началото придава хубав вкус и вид на хляба. след това поема влага и по-трудно втасва тестото с такова брашно. поне това са моите наблюдения.   bouquet

# 686
  • Мнения: 1 883
bongo_2007   Hug

# 687
  • Мнения: 9 144
ако имаш ел.одеало/възглавница също ще ти свърши работа.

баба ти все с ел. одеало завивала млякото  Peace
Антония,  просто му направи дебела завивка - независимо какво старо одеало, няколко ката стари покривки, елечета, блузи дебели...... За да се задържи повече време Т* му топла, постави си бурканите/тенджерата в която квасиш млякото в една тава, увий хубаво с каквото намериш и прибери във фурната на печката. Дори изключена да е, ще задържи  Peace

# 688
  • Мнения: 8 532
Бонго, шъ ма прощаваш обаче кви са тия микровълнови и ел.одеала във връзка с подквасването на млякото? То самият процес на подквасване е свързан с отделяне на топлина. Напълно е достатъчно само да бъдат добре завити бурканите, за да си стоят на топло. Те си произвеждат точно толкова, колкото им е необходимо топлина. Баба ти едно време с одеало е квасила.

хъм едновременно сме писали с пеп-4o

# 689
  • Мнения: 9 144
 Laughing нали.

Микровълновата се ползва да задържа топлината точно, както голямата фурна. Някой го писа тук скоро като "откритие".
Мама, милата е спец по квасене на мляко. Вечно му изтърва топлината и или поставя  тавата с млякото във фурната и включи за малко, или ако е зима я постави на печката с дърва, но в/у тенджера с гореща вода - да стои там, докато мине времето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт