Клуб на храбрата шивачка - тема 13

  • 80 137
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аха, като каза пико се сетих Simple Smile  Що трябва да си играеш, ако шиеш с два конеца и възможно най-сгъстен бод не става ли?

# 721
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Ами не съм пробвала така и не знам  Simple Smile ама що пък да не стане. Техника така ме инструктира да ползвам с 3 конеца за стандартно пико. С 2 става много хубаво, но разглобя ли я тази чудесия, няма да има сглобка после и ще се наложи да го викам, за да го сглоби, знам си аз  Simple Smile На мен тази машинка ми е супер сложна и нещо не мога да и свикна, а мина доста време откакто я имам.

# 722
  • Мнения: 1 761
И на мен настройката на оверлога ми отнема повече време от самото шиене.
Какви ли не експерименти си правих,що игли изпочупих  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

Сега нямам търпение да усхия на бебка рокличка,същата,като на мен и да излезем двете  еднакво нагласени.Ако някой има идеи или интересна кройка за мама и щерка,ще съм много тенкю вери мач:)

# 723
  • София
  • Мнения: 3 789
Лейди, ти с Елна про ли си?
Аз за пико използвам само двуконечно- много по-фино и красиво стои. А настройката е съвсем проста. Дотолкова съм свикнала да настройвам, че вече дори и не ползвам книжката с инструкции или водача на оверлога

# 724
  • Мнения: 1 291
Мишле, твоят оверлог какъв беше?  newsm78
Изобщо, момичета, да вземем да си добавим в подписа марките на машините или да направим един списък за първа страница.  Grinning

# 725
  • Мнения: 101
Много ми чудно,на кое казвате двуконечен  оверлог?По  принцип оверлозите са 3 и 4 конечни.На първия вид се шие с 3 макари-две за плетачите и една за иглата.Втория е с 4 макари  -две за плетачите и две за двете игли.4 конечния става 3 конечен като се махне едната игла. Пико се прави на 3 конечен със сгъстен бод.От 15год. съм шивачка и моя оверлог е Жуки професионален.

# 726
  • Canada
  • Мнения: 3 358
По принцип са три и пет конечни Wink

Шила съм на много видове машини, но вкъщи ползвах Janome, около 15 г - супер машина, що тормоз е видяла, но не мръдна. сега съм със Singer Esteem II от няколко седмици, добре се държи, но ми е малко бавна Simple Smile

# 727
  • София
  • Мнения: 3 789
Пико се прави и с 2 конечен със съответните настройки.  Той е предимно за много тънки и фини платове.  Разбира се, че остава и най- популярния-3 конечно пико, но сравнено с 2 конечното- разликата е радост за очите.

# 728
  • Мнения: 555
Има 3,4 и 5 конечни Peace Моя е 5 конечен, но искам да го сменя с малко по-мощен. Проблема е, че пространството ми е наистина ограничено и искам да е компактен. Предложиха ми един ама ми е доста обемен и наистина няма къде да го държа ooooh!
Вашите оверлози как се справят местата, където се натрупват по няколко ката плат? Например подмишниците, ластиците и такива места, където се събират понякога по 4 ката плат.
Моя в началото се справяше перфектно ама сега е леко разцентрован и вижда зор най-вече с изплитането на правия тигел Thinking

# 729
  • Мнения: 1 815
Най-новото..
Като се украси-няма да го познаете!


# 730
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Лейди, ти с Елна про ли си?
Аз за пико използвам само двуконечно- много по-фино и красиво стои. А настройката е съвсем проста. Дотолкова съм свикнала да настройвам, че вече дори и не ползвам книжката с инструкции или водача на оверлога
Да  Peace
Може да е проста настройката, ама за който си я може  Grinning

# 731
  • Мнения: 111
Мили дами, много Ви моля да ми кажете къде в София има шивачка с покривна машина?

# 732
  • Мнения: 555
Включвам се да ви кажа, че бях в магазина на Ивна и малко се разочаровах. Нямали домашни оверлози втора ръка  Confused
Харесах си една Елна ама 620 лв ...
Какво ще кажете за това http://prodavalnik.com/prodavam-4etirikone4en-overlog-i25449567
http://prodavalnik.com/overlog-toyota-i25385255
http://www.ads17.com/2012/01/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B … 0%BB%D0%BE%D0%B3/

# 733
  • Мнения: 0
Bertichka   По снимките този на Жаном ми допада най-много, newsm78  въпреки че моят е Тойота пак втора употреба и съм много доволна,  Sunglasses но този на ТОйота ми изглежда доста използван.  newsm78 Моят съвет, ако имаш възможност да го пробваш с 3-4 метра тигел, с плат от  различни дебелина

# 734
  • София
  • Мнения: 9 958
Привет Simple Smile
Вкъщи имам една Union, с двигател (с шкаф е) - стои като мебел, но ми се ще да се понауча да шия по-прости.



Например искам да си направя калъф/кобур за няколко инструмента. От брезент или тънка кожа, велур. Ще се справи ли с такива материали? В ръководството видях, само американ, вълна...
Мисля, че е същата:
http://dorrrrrrrrra.snimka.bg/hobby/up-tvane-na-shevna-mashina-y … 0753.15833857.big

Какви са възможностите на такава машина? Като първа стъпка искам да си подкъся едни дънки и ръкави на престилка, също и направата на "кобура"  Blush   bouquet

2. Къде в София може да се закупи закопчалка, която да се захваща за колан, метална?
Става дума за нещо като кобур и искам да може да се сваля, без да си махам колана, но да е не пада твърде лесно.  Peace

Последна редакция: сб, 22 юни 2013, 11:29 от hakama

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт