ОКТОМВРИЙКИ - Тема 6

  • 20 436
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Аз искам да кажа,че като родих по естествен път половин година не можех да си седна на Д-то и не можех да пишкам нормално от болки,та мисля,че възстанмовяването си е Божа работа

# 736
  • София
  • Мнения: 8 131
Какао, много ми хареса постът ти!  newsm10 newsm10 newsm10

# 737
  • Мнения: 5
Какао, много ми хареса постът ти!  newsm10 newsm10 newsm10
  Peace

# 738
  • Мнения: 7
Аз личен отип с раждане в държавна болница нямам, но знам какво се случи с детенцето на колежката, която роди 2 месеца след мен на държавно. Първо направили ужасно секцио, след което се възстановявала 2-3 месеца. Понеже се роди много голямо бебче - 5,200 кг., бебенцето имало недостиг на желязо ли беше или калции, вече не помня точно какво, но го изписват без да му направят някакви задължителни тестове, които се правели на толкова големи бебенца. В резултат на немарливостта на лекарите, малкият вечерта спрял да диша за няколко секунди. От там тръгват веднага за болницата и им казали, че заради това спиране на дишането може да е получило мозъчно увреждане и се почват някакви изследвания, тестове и ходене по мъките. Детенцето е със затруднено дишане, изписват майката, а детето чак след месец. Сега слава Богу и двамата са ок, но са изживели ужасен кошмар.
И на частно и на държавно си има плюсове и минуси. Всеки залага на каквото прецени, според това как нарежда приоритетите си. Пожелавам ви каквото и да сте избрали да бъде правилно и всичко да мине благополучно.
позволи ми да не се съглася с това изказване. какво означава ужасно секцио  Shocked това е операция като всички други и вьсяка такава крие рискове от усложнение, за които лекарите не са виновни. има жени, които се възстановяват много бързо като мен, аз станах от леглото 4 часа след операцията и се къпах, отказвах всички обезболяващи и за няколко дни нямах и болки. за сметка на това има жени, които 2 седмици не могат да станах пт леглото, но не смятам че доктора е виновен за това
има и един друг момент, че ако нещо объркат докторите, ние сме последните които ще разберат затова. никой няма да ти каже доброволно какво са сгрешили, а всичко останало са догадки.
лоши неща се случват навсякъде и най-добрите специалисти също грешат. затова се настройвам, че всичко ще е ок с мен и малките и ще се приберем живи и здрави вкъщи. друго не ми остава, а и предния път функционираше  Wink
Пак повтарям, нямам личен опит от държавни болници относно раждане, но са ми споделяли. За операцията искам да кажа, че са и направили огромен разрес и шев, заради което се възстановяваше 2 месеца. А операцията веднага се е разбрало, за какво става на въпрос, понеже като са я приели и са я прегледали на спокойствие (планирано секцио, не е било започнало раждане) са казали, че бебето е около 4 кг. (въпреки, че тя е казвала, че се предполагало да е по-голямо). Тръгват да правят операцията, бебето се оказва доста по-голямо, трябва да разширят разреза, а тя през това време губи и ужасно много кръв. Съжалявам, но не мога да оправдая лекарите в случая, а мисля, че и не трябва. То за всяка грешка е лесно да си кажем "Е! Случва се." , ама когато става въпрос за някой друг. Ако става въпрос за мен и моето дете едва ли толкова лесно ще простя на някои подкупен и некадърен лекар. Не трябва всяка грешка да я отдаваме на съдбата, а виновните да си поемат отговорността. Не отричам, че си има и доза късмет, но не мога да се осланям само на него, когато става въпрос за нещо толкова важно.

# 739
  • Мнения: 7
Всико това си е просто мое мнение и убеждение. Напълно уважавам вашето мнение. Все пак всеки събира впечатления и опит и на тази база си гради възгледите.
Моята дъщеричка на 9 месеца прекара доста тежък бронхит. Наложи се да ходим до спешното отделение по 2 пъти на ден, за да и правят инхалации. Всеки път когато отивахме имаше различен лекар, който изказваше различно мнение за лечението. От всяка инхалация излизахме с нова рецепта за лекарства. Един казваше тези антибиотици трябва да се страт, друг, че не сме давали правилния сироп за кашлица, трети каза, че Вентолинът бил в много големи дози. Последният път, в който стъпих там ни казаха, че сме изключитено зле и няма да можем да се справим сами, затова трябва да ни хоспитализират. Лекарката дори излезе при мъжа ми и започна да му дрънка колко сме били зле  и т.н., изкара ми акъла и ни отпратиха. От там директно в часната болница. С един лекар, който завежда отделение и проследява цялостно състоянието ти. Казаха, че изобщо не сме за хоспитализиране, дори и за антибиотици не сме. Излекуваха ни само с инхалации. А аз натъпках малката с всевъзможни лекарства, оставихме 150лв. в аптеките. Как да имам добро мнение за държавните здравни заведения след такъв горчив опит.

# 740
  • Мнения: 18
Аз съм раждала в Токуда и избрах тази болница заради по-добрите условия и защото знаех, че моят лекар е с 2 ръце за естествено раждане. Няколко мои притялки в момвнта се водят на ЖК във Вита, но като гледам как там (без да се засегне някой) повечето раждания заършват със секцио и май се отказах да сменям болницата и лекаря. Ако бях във Вита първия път с толкова трудно  и бавно протекло раждане като моето сигурно на 3-тия час вече щак да съм срязана. Е сега едната о т моите приятелки роди. Когатое била с 8см разкритие и пукат водите и решават че не са в добро състояния при което са искали да и правят спешно секцио. Тя се е съпротивлявала, при което за 15мин след това ражда здрава беболинка. В последно време лекарите като чели не им се рискува ли ен знам, но от половината ми колежки родили, които всичко им беше наред, в последния момент родиха със спешно секцио...

# 741
  • Мнения: 258
milena_lazarova, каква точно е логическата връзка между работата на тези лекари и работното им място? Защото мога да ти разкажа доста по-потресаваща история от моето семейство, свързана с 4 поредни операции в частната "Токуда", по време на всяка от които, хирурзите си оправяха грешките от предишната.

# 742
  • Мнения: 16
Точно поради тази причина предпочитам да родя в частна клиника, а и от както в държавна болница забравиха на снаха ми плацентата и след 14 дни личният и гинеколог видя при преглед, че половината и плацента е вътре ми стана ясно, че ако все пак си платиш това няма как да ти се случи. Спомням си и как ми е разказвала, че е ходила да ги вика, че раждала, а те са си пушили и са я отпратили с думите ,,ти ще родиш сутринта'', е...родила след точно 20 минути.
Абсолютно съм съгласна с Милена, че не може така да кажем ,,е случва се'' такива лекари трябва да ги линчуват, причиняват ужасяващ стрес. Аз лично не искам да разчитам на късмет само, както и да преживея подобно нещо. Сигурно ще изперкам. Искам да знам, че ще имам лекар, на които да разчитам денонощно и да знам, че ще получа нужното внимание и отношение.

Това е мое мнение, не искам да оборя никой, аз лично достатъчно съм се наслушала на ужасяващи неща и то все от близки хора. Всеки сам взима решение все пак.

# 743
  • София
  • Мнения: 8 131
Момичета, ясни са доводите на всички, но Какао много хубаво казва, че тези неща зависят от лекарите, а не от условията в болницата!

# 744
  • Мнения: 7
Cacao, връзката им не е логическа, тя е фактическа - работят там  Simple Smile Не искам изобщо да споря, всеки гради мнението си на личен опит, аз уважавам и приемам твоето мнение и (за съжаление) горчив опит, както и това на всеки друг. Единствено споделям своите виждания за нещата и искам ако мога само да помогна с тях. Ние сме личности, всеки прави своите избори.
За съжаление нещата в България станаха нещо подобно (визирам всички здравни заведения):
" – Леле божке! Да доведа ли доктор?
  – Ти луд ли си!? Нали искаме да оживее!" (Тери Пратчет)  Simple Smile

# 745
  • Мнения: 205
Без да изказвам мнение за раждането в частна или държавна болница, с или без избор на конкретен лекар, аз мисля ,че това е избор, който всяка от нас ще направи като се съобрази с различни нейни тревоги, предишни преживявания, препоръки и друга събрана информация. Хубави неща се случват и на двете места, за съжаление грешки се допускат също и на двете.
Аз искам да сменя темата (моля не ме линчувайте) и да ви питам: какво мислите за  кола-маска по време на бременност, особено приложена на по-интимни места, които са и в непосредствена близост до бебето? Laughing

# 746
  • Мнения: 13
Кой ще пусне нова тема?  Embarassed

# 747
  • Мнения: 3
Привет момичета!  Hug
Единственото нещо за което се моля е аз и бебенцето ми да имаме късмет да попаднем в добри ръце, когато времето дойде.  Praynig
С първия ми син и аз като всички мами на които им беше за пръв път реших да заложа на частна клиника. 2003 г. платих 900 лв. пакет за ЖК през 9-те месеца в болница Свети Лазар и след това още 3000 лв. за секцио, което се наложи благодарение на тях. 12 часа бях с контракции, никой не ми обърна внимание, никой не ми сложи система за разкритие, за да може да се наложи операция, която разбира се струваше два пъти колкото нормалното раждане. Накрая почнаха да губят тоновете на детето и само Господ помогна тогава да стане всичко бързо и да не ми уморят детенцето  #Cussing out Втория път, естествено след преживяното никой не беше в състояние да ме убеди да раждам нормално, затова отидох на планово секцио в Тина Киркова при д-р Григорова. Страшно съм доволна от отношението на персонала, лекарката и анестезиолога, както и за грижите за бебето ми в неонатологията. Напоследък обаче чувам, че е станала доста меркантилна въпросната лекарка и затова по препоръки но мои близки почнах да се следя  в болница Надежда. За сега съм доволна от отношението там, а живот и здраве като дойде време за раждането ще го мисля, но мисля пак да е там. Дано Господ е с нас и бди над малките ни душички  Praynig
Без да изказвам мнение за раждането в частна или държавна болница, с или без избор на конкретен лекар, аз мисля ,че това е избор, който всяка от нас ще направи като се съобрази с различни нейни тревоги, предишни преживявания, препоръки и друга събрана информация. Хубави неща се случват и на двете места, за съжаление грешки се допускат също и на двете.
Аз искам да сменя темата (моля не ме линчувайте) и да ви питам: какво мислите за  кола-маска по време на бременност, особено приложена на по-интимни места, които са и в непосредствена близост до бебето? Laughing
Съгласна съм с теб  smile3521
Аз си правя кола маска на триъгълника и то на целия. Мисля, че няма никакъв проблем, друг е въпроса какъв ти е прага на чувствителност. Аз лично търпя  Mr. Green Даже да не звуча голословно, консултирала съм се с лекар по въпроса  Wink

# 748
  • Мнения: 258
Весето ме е разбрала чудесно. Професионализмът на лекаря не зависи от местоработата му.
За съжаление, повсевместно, дори извън сферата на здравеопазването, много хора си мислят, че само ако си платят ще получат най-доброто и като работа, и като отношение.

Adventurer, май го дискутирахме, но няма значение. Аз ходя на кола маска. Правех го и по време на първата бременност, до самото раждане (което ми спести и бръсненето преди раждане). Не е толкова близо до бебето, а и то е доста добре защитено.  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 38
veseto87 искаш ли да направиш нова тема, до колкото си спомням беше писала, че знаеш как става.

За колата някъде бях чела, че не е препоръчителна, защото предизвиква контракции. Но дали наистина е така  newsm78, то не трябва да се вярва на всичко прочетено.

Общи условия

Активация на акаунт