Пета тема на чакащите

  • 256 739
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 1 170
  • София
  • Мнения: 787
Децата "бродят" от една мярка за закрила към друга, от програма в програма, а хиляди кандидат-осиновители не получават никакви предложения (независимо приемливи или не за тях). Гложди ме чувството, че съдбите на изоставените деца се определят от вакантните места в една или друга мярка, а не от техния най-добър интерес... дано не съм права!

Това чувство ме гложди и мен. До степен, в която губя вяра в смисъла на приемната грижа (а бях възприела темата и като кауза) и на системата на закрила на детето (и съответната й регулация) така както се прилагат напрактика в България.

# 1 171
  • Мнения: 1 418
Системата е тромава...на нас ни предложиха детенце, което изобщо
не отговаряше на критериите ни. Не знам на какъв принцип работят, и има ли
изобщо такъв...

# 1 172
  • София
  • Мнения: 9 399
здравейте мили дами,
 като току що вписани в регистъра, се включвам във тази тема с надеждата ччакането да минава по лесно Grinning

при нас социалната беше доста организирана дама и много лесно и безпроблемно премина процедурата, всички срещи и уточнения, доклада ни беше изготвен и връчен срещу подпис за запознаване в срока, вкойто ни беше казано че ще приключи проучването.
но от срещата ми с други кандидат осиновители на курса установх че във всеки район в софия е различно, т.е. някъде не се спазва процедурата, на други места нехаят, на трети пък са прекалено стриктни и така.
надявам се да съм била полезна.

# 1 173
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
meme2 ,пожелавам кратко чакане и скорошно сбъдване на мечтата. Имаме група и във фейсбук, ако искаш заповядай и там.

# 1 174
  • София
  • Мнения: 9 399
благодаря, на този линк който сте пуснали тука ли да се присъединя.

може ли на лични повече инфо, че едва ли сте със никовете от тука  Laughing

благодаря момичета Hug

# 1 175
  • Мнения: 124
https://www.facebook.com/groups/1503130766583265/
 Позволих си да я създам. Само не знам как да ви добавя...

Няколко дни се опитвам да намеря групата във фейсбук, но ми дава, че съдържанието не може да бъде открито.

# 1 176
  • Варна
  • Мнения: 117
пишете си мейлите за да ви поканим Simple Smile

# 1 177
  • София
  • Мнения: 9 399
 тути писах ти на лични, за включване в групата, ако ме приемате Mr. Green Hug

# 1 178
  • Мнения: 268
И аз пратих мейл, а иначе във ФБ съм с имената си - Даниела Кондева /няма друга с това име/ - уточнявам, защото скоро от ФБ ми искаха втори мейл и не знам дали ще стане така. Предварително благодаря на този, който ще ме включи  Hug.

# 1 179
  • Мнения: 4
sylza писах ти на лични, за включване в групата във фейсбук. Simple Smile

meme2 желая кратко чакане и скоро да се похвалиш с добра новина Simple Smile

# 1 180
  • София
  • Мнения: 9 399
благодаря ти чаровница дано за всички ни чакането да е кратко Praynig

# 1 181
  • Мнения: 986
Здравейте,момичета!
Да се включа и аз в темата за чакащите с надеждата нашето чакане най-накрая да свърши...
Накратко нашата история-подадохме документи за осиновяване на 30,07,2013г.,на 08,11,2013г. бяхме вписани в нашата дирекция,след седмица и в другите,посочени от нас.На 16,04,2014г. получихме второ тъй чакано писмо с предложение за момиченце от Стара Загора.На 30,04,2014г. беше първата ни среща с нея,на 10,05,2014г.се състоя втората ни среща ,на която заявихме желанието си да осиновим това дете!Оттогава до днес чакаме-да ни впишат молбата в съда,да ни назначат особен представител,да ни насрочат дата за дело....Да,ама-не!Все още нямаме никакъв отговор кога ще е делото,за да можем да си приберем детенцето в къщи......Вярно,нетърпеливи сме,но и толкова дълго чакане,за да насрочат дата,сякаш е безумие!Бях чела в стари теми ,че да осиновиш в Стара Загора е ад,но все се надявах нещата да са се оправили и действително да се гледа интереса на детето,но не би...А тя вече толкова много иска да се прибере в къщи,след всяка наша среща е тъжна и плаче!
Ето ,оплаках се и аз!Не ми стана по-леко,но поне си излях душата.
Пожелавам на всички чакането да мине неусетно!

# 1 182
  • София
  • Мнения: 9 399
аз си признавам че не съм чела всичко от тази тема, но не бях чувала за толкова дълго чакане за подаване на документите в съда, от април до сега ми се вижда множко ooooh!

# 1 183
  • Мнения: 986
Множко си е,но май съда в Стара Загора не е като всички останали в страната,където тези дела минават възможно най-бързо....

# 1 184
  • София
  • Мнения: 9 399
стискам ти палци дано стане скоро, преди да излязат да почиват че те почват лятната си ваканция от 15 юли до 30 август и не знам дали ще разглеждат тези дела.
ти защо не звънеш да попиташ пак дали има развитие по това въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт