КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 2

  • 66 005
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 655
Някой ако е пробвал да добавя подсладител освен захарта за повече сладост на козунака да сподели  колко слага. На мен захарта по рецептите ми идва малко като сладост Peace.
Какви форми използвате за козунака. Аз предпочитам да са в правоъгълна форма, а в тава един до друг не стават сполучливи пък не ми се ще за едни козунаци да купувам форми.  Дайте някакви идеи как ги правите вие.

# 691
  • Мнения: 2 826
Някой ако е пробвал да добавя подсладител освен захарта за повече сладост на козунака да сподели  колко слага. На мен захарта по рецептите ми идва малко като сладост Peace.
Какви форми използвате за козунака. Аз предпочитам да са в правоъгълна форма, а в тава един до друг не стават сполучливи пък не ми се ще за едни козунаци да купувам форми.  Дайте някакви идеи как ги правите вие.

В рецептата, която правих, захарта беше 180 грама - аз сложих 150 гр.+1 с.л. подсладител. На опаковката на подсладителя е дадено указание колко мл. на колко гр. захар се равнява.
Двата козунака ги правих в обща правоъгълна тава, но ги разделих с пекарска хартия и добре се получиха.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
dolores, козуначеното тесто е меко, а и доста утежнено със захар и яйца, та определено трябва да е във форма за да го подпира... така да се изразя, ата да не се разлива, а да расте нагоре. Както е писала и Sea lights явно става, но не трябва да е свободно оставено тестото... да има място настарани.

# 693
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Може би си прав, дядо хаджия, сега погледнах на класик-а, понеже си купих един пакет, и там е упомената аскорбиновата киселина. и на Екстра-та също. В магазина не гледах за това специално,забелязах само на това за козуанци дето пише, че е.

dolores, ами аз специално за козунаците съм си купила много форми. Има доста евтини на пазара,какво ти пречи да си купиш? То няма как иначе да получих тези форми, които искаш.

# 694
  • София
  • Мнения: 7 972
Някой ако е пробвал да добавя подсладител освен захарта за повече сладост на козунака да сподели  колко слага. На мен захарта по рецептите ми идва малко като сладост Peace.
Какви форми използвате за козунака. Аз предпочитам да са в правоъгълна форма, а в тава един до друг не стават сполучливи пък не ми се ще за едни козунаци да купувам форми.  Дайте някакви идеи как ги правите вие.

За подсладителя и аз питах веднъж ама нямам спомен дали ми отговориха, още повече че аз конкретно се интересувам от стевията тъй като тя не е на химическа, а на билкова основа. За вкуса - предпочитам да правя по-малки козунаци с по-малко захар, като после пък отгоре компенсирам с повече ръсене на захар. Така не си утежнявам тестото.

Иначе аз купувам едни еднократни алуминиеви форми за печене (те са правоъгълни има ги в малки и големи размери) и ги пека в тях. Даже си признава откровено, че някой път ги разнасям директно с формите. Ето ви една снимка с два големи и четири по-малки.

# 695
  • Мнения: 21
Кажете за замразенот тесто .Никй ли не е замразявал?

# 696
  • Мнения: 2 826
Като говорите за алуминиеви форми да ви споделя, че в каталога на Кауфланд видях такива на промоция тази седмица. Лошото е, че не са дали никакъв размер и не мога да преценя дали стават за козунаци.

# 697
  • Мнения: 11 607
Като говорите за алуминиеви форми да ви споделя, че в каталога на Кауфланд видях такива на промоция тази седмица. Лошото е, че не са дали никакъв размер и не мога да преценя дали стават за козунаци.

Довечера ще ходим до там....ако ги видя - ще дам после отзиви....

# 698
  • Мнения: 2 826
Като говорите за алуминиеви форми да ви споделя, че в каталога на Кауфланд видях такива на промоция тази седмица. Лошото е, че не са дали никакъв размер и не мога да преценя дали стават за козунаци.

Довечера ще ходим до там....ако ги видя - ще дам после отзиви....

Ще съм ти благодарна  Heart Eyes

# 699
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 675
Момичета, аз да задам един лаишки въпрос, има ли разлика във вкуса на козунака, ако се прави с кубче мая или с мая на прах?
Питам, защото от доста години вече, ползвам само мая на прах, само, защото съм сигурна, че няма да ме издъни, а и тестото втасва по-бързо. Миналата година за рожденния ден на малката правих погача с кубче мая и не ми шупна, като я сложих първо с мляко. Наложи се да действам бързо със суха мая, че времето беше напреднало.
Сега се чудя с козунаците каква мая да слагам, но тъй като ще правя 4 козунака, май смятам да играя на сигурно.

# 700
  • Дива Индия
  • Мнения: 624
Идвам да благодаря на Джемма и останалите, които се включихте с мнение и съвет относно въпроса ми за изсъхването на козунаците. Утре дано имам време - ще си избера вероятон рецепта от първа страница. С това много мляко - какво ще се правим...не знам.

# 701
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
И аз мисля,че сухата мая е по-сигурна.  Суровата ,на кубчета винаги различно действа,веднъж е по-силна,някога по-слабо втасват изделията ми. Не мога да и хвана мярката.

# 702
  • Балчик
  • Мнения: 9 219

 тестото втасва по-бързо.

Това не е вярно. Сухата мая е по-бавнодействаща. Ако прясната не ти се е активирала е била стара. А и ако само в мляко си я разтворила няма как да ти шупне. Разтваря се мая и брашно и за нула време втасва.
Купувайте си само качествена прясна мая, проверена марка. Съобразявайте количеството ѝ в тестото, утежняващите фактори и няма да имате оплаквания.

Разлика във вкуса нямам как да има. Peace

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 17:35 от Джемма

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 729

 тестото втасва по-бързо.

Това не е вярно. ...
Абсолютно заставам зад всяка дума.

# 704
  • Мнения: 1 517
Днес ходих да сравнявам брашната на София мел точно.Досега съм купувала само екстра. Еми то е  тип 550, Класика е с 500, а това за козунаци тип 600. Белтъчното съдържание е с незначителна разлика в полза на това за козунаци. Оставам вярна на екстрата, като включвам и класика в употреба. А това за козунаци, продължава да ми е безразлично. Между другото то е обагатено и с аскорбинова киселина. Абе с две думи никакво значение няма кое от трите вида ще вземете. Peace
Тъй като сте на брашната пак, тази седмица в кауфланд има мелко с пепелно съдърание 580 става нали?"0.99лв е и мисля да си взема 10тина Mr. Green други голям магазин в града (без Лидл) не ни остана та имам само избор между Кауфландските брашна newsm78

Общи условия

Активация на акаунт