ОКТОМВРИЙКИ - Тема 7

  • 25 391
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 174
Adventurer стискам палци всичко с вас да е наред  Hug
Аз имам разминаване в седмиците от двата ехографа,според единия на 7,04 когато беше ФМ съм била 13.1 г.с.а по CRL, а според другия ехограф,на който пак ми правиха ФМ само,че на 17,04,което е 10 дни по-късно по CRL съм 14,2 г.с. доц.Балев е писал :касае се за ранна овулация.
Утре съм на консултация при моя лекар и ще искам пак да ме прегледа по-обстойно,за да разберем в крайна сметка в коя седмица съм,защото има значение за БХС и другите важни прегледи.
Извинявайте,че ви занимавам с моето БХС от няколко дни,но хем бях скептично настроена към изследването,хем ми се разклати света от резултата.Другата седмица четвъртък ще си взема резултата от второто ранно БХС,което пуснах,но с измерванията на доц.Балев.Дано има повече яснота и не се объркам още повече.
П.С. И мен ме наболява корема от два дни,и като кихнах снощи имах чувството,че ми се откъсна левия яйчник  Crazy

# 706
  • Мнения: 70
Добро утро Hug, за концертите - момичета всичко зависи къде ще стоите от моя опит. На Металика на концерта и аз бях от искащите по-напред и наистина беше страшничко, беше и много горещо. Но не съм имала никакви проблеми нито на Whitesnake, нито на Scorpions, просто си научих урока. А колкото до вибрациите - мисля, че все пак не е чак толкова притеснително, толкова са и в едно кино, а всички ходим там. Пожелавам ви много хубаво да си изкарате и на Bon Jovi, и на Depeshe. Hug

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 360
На мен сега ми се обжади,доц.Генетик да ми каже резултатите от БХС.Понеже вчера ми беше звъняла в 20ч и аз не съм си чула гсм и сега ми каза,че резултатите не били пред нея,но каза,че били добри резултатите,но 2 протеина били ниски и ми препоръчвала да повторя в 16-19 седмица  Confused
Вашите протеини как са,аз така без да го видя черно на бяло-нищо не разбирам,но определено ми стана кофти и вече съм във филма

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 11:32 от mannuella

# 708
  • Мнения: 174
На мен единия ми е понижен,а другия ми е завишен,от което изхождали,че риска ми е повишен.Според мен не трябва да се тревожиш предварително,защото все пак сигурно има значение с колко точно са ти понижени,а втори скрининг май на повечето препоръчват.

# 709
  • Мнения: 190
Какао, в никакъв случай не искам да психясвам никого, споделям опит на приятелки. Надявам се всички да сме добре и на никого да не се налагат допълнителни изследвания. Но оставям вече тази тема, че ми дойде в повечко. Crazy
и аз си чакам концерта на depeche и нищо не може да ме откаже  Peace а и бебчо трябва слуша хубава музика от малък  Mr. Green
   
 yes newsm10 newsm08 dazzler1
и на мен ДМ нещо ми се изплъзват, само в Прага съм ги слушала за сега. И този път май няма да ме огрее, но не заради бебчето - други ангажименти. Много весело изкарване ви желая на концертите, момичета!
За болките - и мен си ме преболява, не пия вече ношпа - но малко ме наболява. Док каза само при пътуването да си пия по 2х3 Thinking мисля само за дните с полетите да го правя - ще летим до Лондон по Великден newsm53

# 710
  • София
  • Мнения: 8 131
На мен единия ми е понижен,а другия ми е завишен,от което изхождали,че риска ми е повишен.Според мен не трябва да се тревожиш предварително,защото все пак сигурно има значение с колко точно са ти понижени,а втори скрининг май на повечето препоръчват.
И моите са така, но не мисля, че само това е причина за паника. Все пак е важен изчисленият риск. Стойностите сами по себе си нищо не значат.
Във форума на НГЛ кременски е писал, че много по-показателна е ФМ и че биохимичният риск не се отчита самостоятелно!
Мануела, на теб не ти ли казаха колко ти е рискът?

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Ами по телефона-не,тя е искала да ми каже вчера,но ми е звънила  в 8ч вечерта и видях телефона си доста късно.За нея добри резултати за,когато рисковете са 1:1000,но сега пък ме жегна за тези хормони.Ясно е,че ще ходя във Фемина за ФМ,но до тогава ще психясам.Успокоявам се,единствено,защото гледам,че не почти всички казват да повторят изследването.А тези хормони нямам идея каква роля играят.Сега си гледам резултатите от БХС от 1-та бременност,но нищо не разбирам,а и нямам разяснения,тогава са ми били :
afp 27.6,az imam 0.97
fb-HCG 19NG/ML-1.18
Ue3 4.78NMOL/L 0.56
И сега ми се виждат,че са били ниски,но нямам таблица-от...до

# 712
  • София
  • Мнения: 8 131
На мен ми се струва, че това са резултати от късен БХС. Алфа-фетопротеин (АФП) се изследва при късния.

# 713
  • Мнения: 3
Здравейте момичета  Hug
Как сте в този мрачен ден, или поне в София е такъв  hahaha
Аз вече съм без бременни симптоми, освен задъхването всичко друго ми мина пу-пу! Хапвам си и си пийвам на воля и си дебелея порядъчно   261uu Аз съм последна по термин през октомври, а съм с най-много качени килограми. Дупе да ми е яко после  Mr. Green
За концертите ви завиждам благородно и Бон Джоуви е Депеш ги обожавам, но пък съм бъзлива - не смея. Единствено на Металика на концерта много исках да отида, но тогава ММ не ме пусна, защото бях в 8 месец  Laughing Засега устисквам, но ако ме засърби може и аз да отида  Laughing Crazy Моята любима банда си остава Гънс и на тяхния концерт си направих такъв купон, че никога няма да го забравя   superuu
Adventurer ти се оправяй бързо, пък ще има и други концерти  fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover
Херцогиня фон Дж-то радвам се, че си се успокоила. И вторите близначета ли са пак момиченца?
astravera избора в Сф наистина е голям, но пък човек като мине през няколко некадърника и не смее вече да залага нито своя, нито на бебето си живот и залага на сигурно. А докторите за които най-често чуваш са млади и изключително добри специалисти и диагностици, които са обикновени и земни хора като всички нас, а не ламтящите за пари застаряващи гинеколози, лежащи на стари лаври, колко аджеба са добри.  #Cussing out Извинявам се, но като се сетя какво можеше да се случи с мен първия път и какво се случи с бебенцето на колежката ми, благодарение на тия "светила" и ми иде направоооо  #2gunfire
Taни , mannuella опитайте да борите настинките с хомеопатия и витаминки. На моите дечица също много добре им действа коластрата и инфлуцида. Бързичко да се оправяте  Peace Аз за преглед давам по 20 лв. Ееееее, тия генетици от Фемина направо ме разбиха. То според техните думи едно здраво бебе няма, бе  #2gunfire #Cussing out Ей за тоя пладнешки обир говоря, как ме дразни това искане на пари непрекъснато  #Cussing out

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 360
На мен ми се струва, че това са резултати от късен БХС. Алфа-фетопротеин (АФП) се изследва при късния.
дам,от късен са
Весето ти имаш ли якаква таблица за това в какви граници трябнва да са PAPP-A, Free bCG и NT MoM?

# 715
  • София
  • Мнения: 8 131
И вторите близначета ли са пак момиченца?
[ Ееееее, тия генетици от Фемина направо ме разбиха. То според техните думи едно здраво бебе няма, бе  #2gunfire #Cussing out Ей за тоя пладнешки обир говоря, как ме дразни това искане на пари непрекъснато  #Cussing out

И мен това почна да ме дразни. Затова се замислям за втората ФМ дали да ходя там...

Mануела, GoKo беше пускала един линк, да видим дали ще го намеря...

Ето го: http://geneticsmadeeasy.com/preguntas/pregunta46.html

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 12:01 от veseto87

# 716
  • Мнения: 51
На мен ми се струва, че това са резултати от късен БХС. Алфа-фетопротеин (АФП) се изследва при късния.
дам,от късен са
Весето ти имаш ли якаква таблица за това в какви граници трябнва да са PAPP-A, Free bCG и NT MoM?

GoKo беше споделила скоро този линк http://geneticsmadeeasy.com/preguntas/pregunta46.html Весе , писали сме едновременно , извинявай  Mr. Green
 
Относно Фемина - аз се записах там на втора ФМ , защото доста мами сте там , а пък сега какво се оказва , прецаках ли се ?!  newsm78

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Много ви благодаря
Почвам да дишам дълбоко и забравям притеснението,че ми стана кофти Hug
Добре,че по-късно съм на доктор,та да чуя и неговото мннение

# 718
  • София
  • Мнения: 8 131
Мануела, ще чакаме добри новини!
Хуба буба, нас ни е яд на генетичката. Иначе за ФМ е ок. Даже самата Врагалева ми каза, че ако БХС е добре (а 1:7900 уж е добре) да ходя направо на ФМ. Генетичката ме шашна! Ти за кога записа час, колко по-рано?

# 719
  • Мнения: 70
Момичета, като ви чета отстрани - като човек, който не познава Фемина, и генетици все още, да ви кажа ми изглежда наистина като нещо менте - всички сте пратени на 2-ро БХС, независимо от резлултати / с малки изключения/. На мен ми изглежда като начин за печелене на пари, жалко само, че се възползват така от нас. Извинявам се ако съм обидила някого, просто наистина така ми изглежда и започвам да се чудя наистина ли всички сме с риск все пак...толкова хора, толкова възрасти, семейни предразположености и т.н.
Мануела, стискам ти палци и на всички нас пожелавам само хубави емоции.

Общи условия

Активация на акаунт