ОКТОМВРИЙКИ - Тема 7

  • 25 403
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 51
Аз вече споменах по-напред в темата - записах се за 28май (последен ден на 20г.с.) , падна ми се д-р Цолова . Оказа се , че няма как да съчетая във ФМ хем преглед на сърце , хем ранна диагностика на неврална тръба  . Предпочетох да видим сърчицето , а другата седмица вече ще се записвам на ЖК и се надявам АГ-то да ме успокои за невралната тръба , нали уж бил едва ли не рутинен преглед и евентуални проблеми лесно се отхвърляли с качествата на съвременната апаратура . Дано всичко да е наред , всички скоро да се радваме  на добри резултати и да си бременеем щастливо и необезпокоявано , че с тези прегледи този месец съвсем изпаткахме  ooooh!

# 721
  • София
  • Мнения: 8 131
Като се обаждаш ли казваш, че искаш и фетална ЕКГ или те те питат?

# 722
  • Мнения: 669
Хапвам си и си пийвам на воля и си дебелея порядъчно   261uu Аз съм последна по термин през октомври, а съм с най-много качени килограми. Дупе да ми е яко после  Mr. Green

Еееее Mamadona - с теб със сигурност ще се конкурираме. Изобщо не си мисли, че си първа в класацията  Joy Аз още сега изглеждам като в 6 -ти месец, та не знам до края на какво ще заприличам  Embarassed

# 723
  • Мнения: 51
Като се обаждаш ли казваш, че искаш и фетална ЕКГ или те те питат?
Ами аз вече бях подготвена след онлайн консултация от проф.Кременски и д-р Димитров(Фемина) , а и "дамата" от регистратурата потвърди , че ФМ включва и оглед на сърцето , а вече ако има съмнение за някакъв проблем , бременната се препраща при специалист-кардиолог . Това беше и причината първоначално да се ориентирам към доц. Томова , която е такъв специалист , но пък доста негативни мнения срещнах и се отказах...  Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 13
Хуба Буба, да не те разочаровам, но фетална ехокардиография се прави от кардиолог, а не от специалист по фетална морфология, каквата е Цолова. В Фемина работи и д-р Спасов, който си е кардиолог. Ще ти правят ФМ, но се надявам да си доволна. Аз бях при Врагалева миналата бременност, но понеже имам показания за проблеми със сърцето тя ме изпрати в трета градска, която е и националната кардиологична болница. 

# 725
  • Мнения: 7 803
mamadona, още не ги знам какви са бебоците, но са надявам на момиченца  Praynig

# 726
  • Мнения: 51
 smile3555 Уфф...Ами пък вече Господ да ми пази бебето ! Дотегна ми от всички "специалисти" , от ужасните им диагнози и безсрамни тарифи . Омръзна ми , а и не мога всяка седмица да пътувам до София , дано всичко е наред   Praynig

# 727
  • Мнения: 43
Хапвам си и си пийвам на воля и си дебелея порядъчно   261uu Аз съм последна по термин през октомври, а съм с най-много качени килограми. Дупе да ми е яко после  Mr. Green

Еееее Mamadona - с теб със сигурност ще се конкурираме. Изобщо не си мисли, че си първа в класацията  Joy Аз още сега изглеждам като в 6 -ти месец, та не знам до края на какво ще заприличам  Embarassed
Вие колко килограма сте качили до сега,аз съм в трети месец вече и миналия път като ходих на преглед бях качила 2кг и бях станала 54...а сега като се гледам сигурно съм качила още 2-3...а гърдите ми не спират да растат...моя не ме оставя на мира заради тях,била съм много секси така и с коремчето,хихии Simple Smile А я ми кажете понеже бременните с момчета,които съм виждала дебелеят само на корем,аз като се гледам сега,малко ми надебеляха дупето и краката,гърдите ми станаха тройни,корема ми доста порастна,а ръцете са си ми абсолютно същите,слаби и затова си мисля,че ще имам момче,дали ще е така ??

# 728
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте
Относно килограмите...аз съм отслабнала с 3кг от началото на бременността.Попринцип съм слаба и каквото и да правя,ям и т.н. съм била най много 43кг...сега съм 40...това гадене и повръщане направо ме стопиха.Аз съм си дребна така че не съм заприличала на скелет,ама...не знам какво да правя за да напълнея нямам апетит,още ми се гади....Вие какво хапвате?
Вчера ходих да се запиша на ЖК по здравна каса.....тая лекарка ме изкара извън нерви....като взе да ми се кара че съм щяла да родя дете с дефекти щото съм слаба,отказах се в един момент да и обяснявам,че не мога да си запуша устата за да не връщам.... #2gunfire
Свеки пък с друга теория,дори да повръщаш яж повръщай и пак яж.... ooooh! .... викам вие сещате ли се че почвам да връщам кръв...ама аз не съм важна явно  Shocked
Надявам се сега като съм малко по добре и апетита да ми се върне та да понапълнея малко  Tired
Иначе бебчо е много скоклив и едвам го оглеждат и все се крие та предположение за пол не са ми казали...нямам предпочитания,но ми е любопитно.

# 729
  • Мнения: 43
Здравейте
Относно килограмите...аз съм отслабнала с 3кг от началото на бременността.Попринцип съм слаба и каквото и да правя,ям и т.н. съм била най много 43кг...сега съм 40...това гадене и повръщане направо ме стопиха.Аз съм си дребна така че не съм заприличала на скелет,ама...не знам какво да правя за да напълнея нямам апетит,още ми се гади....Вие какво хапвате?
Вчера ходих да се запиша на ЖК по здравна каса.....тая лекарка ме изкара извън нерви....като взе да ми се кара че съм щяла да родя дете с дефекти щото съм слаба,отказах се в един момент да и обяснявам,че не мога да си запуша устата за да не връщам.... #2gunfire
Свеки пък с друга теория,дори да повръщаш яж повръщай и пак яж.... ooooh! .... викам вие сещате ли се че почвам да връщам кръв...ама аз не съм важна явно  Shocked
Надявам се сега като съм малко по добре и апетита да ми се върне та да понапълнея малко  Tired
Иначе бебчо е много скоклив и едвам го оглеждат и все се крие та предположение за пол не са ми казали...нямам предпочитания,но ми е любопитно.
Мацко,ти в кой месец си...Аз пък  не съм повръщала,само 4 пъти,но като съм повръщала после ми е гадно доста време,а на теб си представям какво ти е..дано се оправиш скоро Sad

# 730
  • Мнения: 0
Здравейте дами,

херцогиньо, супер за резултатите. Има ли как да смениш този твой лекар, за да си рахат при другите прегледи? 2 двойки близнаци са голяма рядкост, аз съм ти фен  Hug
Мануела, хич не се шашкай, ако докато сте бременни не напълните хазната, та кога иначе ? Сигурна съм, че няма за какво да се тревожиш.
За килограмите и пола - много са ми интересни и на мен тези наблюдения. Обаче познавам бременни с мъжко, които в 6 месец са плюс 20 кг..... та май май няма зависимост. Аз с щерка ми досега бях качила 6 кг, сега сам качила 0,5 кг. Пак ме избива на пица, ама предния път бях унищожител и на ягоди  Joy
А относно гърдите, моите не порастнаха много ( а не съм хич надарена  Joy ) обаче кърмих малката 1 година и 2 месеца.
Оставям ви, че уж работя Simple Smile

# 731
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Ето   bellaa777  Laughing вече се вижда почти сме заедно,но за сега вървя със седмица напред,и по на доктора и по мои изчисления тъй като ову ми е по рано та...някъде края на 13 седмица трябва да съм

# 732
  • Мнения: 43
Здравейте
Относно килограмите...аз съм отслабнала с 3кг от началото на бременността.Попринцип съм слаба и каквото и да правя,ям и т.н. съм била най много 43кг...сега съм 40...това гадене и повръщане направо ме стопиха.Аз съм си дребна така че не съм заприличала на скелет,ама...не знам какво да правя за да напълнея нямам апетит,още ми се гади....Вие какво хапвате?
Вчера ходих да се запиша на ЖК по здравна каса.....тая лекарка ме изкара извън нерви....като взе да ми се кара че съм щяла да родя дете с дефекти щото съм слаба,отказах се в един момент да и обяснявам,че не мога да си запуша устата за да не връщам.... #2gunfire
Свеки пък с друга теория,дори да повръщаш яж повръщай и пак яж.... ooooh! .... викам вие сещате ли се че почвам да връщам кръв...ама аз не съм важна явно  Shocked
Надявам се сега като съм малко по добре и апетита да ми се върне та да понапълнея малко  Tired
Иначе бебчо е много скоклив и едвам го оглеждат и все се крие та предположение за пол не са ми казали...нямам предпочитания,но ми е любопитно.
Мацко,ти в кой месец си...Аз пък  не съм повръщала,само 4 пъти,но като съм повръщала после ми е гадно доста време,а на теб си представям какво ти е..дано се оправиш скоро Sad
Ааа,сега видях и ти си като мен в третия месец...Аз отначалото си купувах ментови бонбонки и  сутрин като стана започвах да смуча,понеже бях чела,че за да се избегне повръщането и гаденете може да смучеш такива и не знам дали от тях или просто от организма ми,аз даже и болна да съм била не съм повръщала...

# 733
  • Мнения: 669
Здравейте
Относно килограмите...аз съм отслабнала с 3кг от началото на бременността.Попринцип съм слаба и каквото и да правя,ям и т.н. съм била най много 43кг...сега съм 40...това гадене и повръщане направо ме стопиха.Аз съм си дребна така че не съм заприличала на скелет,ама...не знам какво да правя за да напълнея нямам апетит,още ми се гади....Вие какво хапвате?

Ох ....... да ти завиди човек. Аз съм си по-пълна по принцип, да не говорим че последната година качих повече от 10 кг., точно преди да забременея, и сега от началото съм около +4кг.
Но съм си и гладна и си ям. Аз не помня някога да съм закусвала, а сега се събуждам със зверски глад, после си хапвам на обяд, на вечеря - абе като цяло си ям и си качвам. Корема много ми порастна, но силно се съмнявам, че причината е изцяло в малкото човече в мен, а по-скоро в резултат на хапването  Embarassed.
Видяло се е на къде вървят нещата - другата зима ще се вземем в ръце, та за пролетта за сме се вталили  Wink

Не мисля, че има зависимост между пола и качените кг. - според зависи. Аз миналия път бях качила 13кг. през бременността, определено не бях толкова пълна колкото съм сега. И бях с момче, сега дано е девойка - поне да има причина за качените в повече килца.

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 13:44 от krasy_alex

# 734
  • Мнения: 51
Questo sono io , не ти ли изписаха витамини , след като не можеш да се храниш пълноценно ? Въпреки , че масово бременните се оплакват от гадене след прием на витамини , аз мисля , че именно благодарение на тях се разминах без повръщане . Понеже ми ги изписаха още в 7-8г.с. , имах колебания дали е редно да ги пия толкова рано и ги бях спряла за няколко дни - точно и само тогава ми се проявиха неприятните симптоми . Естествено , възможно е и да си въобразявам  Rolling Eyes Дано скоро приключи и за теб този неприятен период  Peace

Общи условия

Активация на акаунт