Пролетните две чертички, Януари ще са ококорени очички

  • 22 113
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 397
Не ме разбирайте грешно-напълно разбирам страха и болката.Разбирам и притесненията на всички в началото на бременността.Не ми и пречи, иначе няма да съм в темата.Мисълта ми беше,че трябва да се постараем да мислим положително, а примерите бяха просто тези, които ми хрумнаха.
Пандичка, аз прочетох за целувките по коремчето и ми стана много мило, но моята щерка още не се проявява /тя е и по-малка/ и просто нямаше как да го изкоментирам, освен, че е много сладко, просто съм пропуснала.


Ето това е наистина интересно-особено за разликите, които се дават при преглед с ехограф.

# 691
  • Мнения: 0
Леле аз пък никак апетит нямам  newsm78
Не ми се гади, нито съм гладна....
Ако милото не ми каже, че иска да му правя компания на масата, няма и 1 хапка на хапна.
Киселите храни по ми се нравят, когато се налага да хапвам  Simple Smile

А за хубавите темички съм на 100% съгласна с  ♥Пандичка♥ , непрекъснато мисля за колички, за легла, дрешки, биберони и пр. Както и около мен е пълно с новородени бебета, най-голямото е на 4 месеца  baby_neutral
И съм на една такава бебешка вълна почти нон стоп....

Ама до някъде пък малко ме е страх още да ги мисля тези неща, поне докато сърчицето не се види  Heart Eyes

# 692
  • Мнения: 1 266
Аз съм тук, чета ви, ама не ми се пише. Малко съм в "оцеляващ режим". На доста приятели съм казала вече, но само на много близки, а и на малката не сме казали. Първо, тя ще издрънка веднага на баба си и дядо си, а те предпочитам да не знаят засега и второ, малко ще ми е тъпо, ако нещо стане и се наложи после да обяснявам защо и това бебе "е отишло на небето". Е, по някое време ще й кажем, но се съмнявам, че някой от нас ще е спокоен, докато не се роди.
Разни бебешки теми май хич не ме вълнуват. На нас ни трябва май само количка и може би момчешки дрехи, ако е момче. Иначе всичко си имаме, а и то на едно бебе не му трябва кой знае колко. С малката по цял ден бразувах нета и зяпах, ама после установих, че на бебето му трябват един слинг и пет ката дрехи, останалото са някакви глупости, дето ти ги внушават производителите, че много, ама много ти трябват, а те реално не ти.

# 693
  • Мнения: 0
Рано е да се мисли но аз лично не мога да не мисля  Embarassed като вляза в стаята и започвам мислено да размествам обаче по някое време спирам защото не знам още колко кошарки ще трябва да сложим  Laughing и бременна приятелка имам която вече си набавя нещата и с нея по магазините влизахме. Всичко е толкова хубаво само дано не се окаже сън

# 694
  • Мнения: 5

">#![/video]

За неспящите Красавици!

# 695
  • Мнения: 1 569
Възкресителнице, извинявай, не съм видяла, че искаш филми за гледане онлайн.  Embarassed Вярно, че от Замунда не може да се тегли извън бг, което много ме дразни. Все пак ако имаш възможност отнякъде да си намериш препоръчвам още един филм - Beautiful creatures - тип Здрач. На мен лично много ми хареса. И ако обичаш без приказки за напускане на темата!!! Наистина!!!  Naughty Hug

Котката мара, абсолютно си права за нуждите за бебо и производителите! Живот и здраве и на нас ще ни трябва нова количка (че старата я продадох) и дрешки за момче - при необходимост.  Mr. Green

Момина сълзице, не съм сигурна, че но шпа "предотвратява" контракции, но дано поне ако се появят ги облекчи. Както казах на мен но шпа за контракциите въобще не ми помогна и оправих нещата с Магнезий.

Елг, KFC? Еееее стига дееее, сърце нямаш!!  Joy И аз вчера точно това исках да ям, но понеже нямаше напът от работа за вкъщи и се спрях в Макдоналдс.  Joy И аз ядох череши, но слава богу бяха минали към 4-5 часа от макето. И аз съм качила 1кг. С предната бременност качих 16, сега ще видим. Старая се да се храня здрвословно, но уви понякога ми се дояжда и макдоналдс...  Embarassed

Девойки, разбра ли се кой ще прави новата тема? Помня, че някой беше изявил желание, но не помня кой. Само да знаете, че мога и аз. Понеделник и вторник почивам и ще имам време.

# 696
  • Мнения: 397
Аз качих 17кг до две седмици преди раждането, та може и още, но и тези са ми достатъчни. Качвах още от първия месец по 2кг., горе-долу равномерно всеки месец. Което е странно де, ама така си беше.
Почти три години след това тъкмо си върнах старите кг. и пак ще качвам Joy Като гледам пак за какво ядене иде реч-натам съм се отправила...
Иначе цяла бременност ми беше супер твърд корема-нямах контракции изобщо, но на пипане беше като надут плондер. Сега беше така няколко дни и от вчера е мекичък, снощи имах и контракции и то болезнени, та глътнах едно но-шпа.
Утре ще ходя да си взимам направление, ще водя и малката на преглед и ако се справя може и до гинеколожката да допра, ако не-във вторник.
Хайде, мързелива и отпускаща неделя!

# 697
  • Мнения: 26
Здравейте!  Hug
Моля за малко помощ относно здравните осигуровки, защото съм много боса. Аз съм студентка, но задочно и не ми се полага нищо. Преподавам в един частен езиков център на граждански договор, но парите, които взимам са по-малки от минималната работна заплата. Плащам здравни осигуровки 16,80. Въпросът ми е от тези осигуровки ще ми се покрие ли нещо по бременността и раждането? (дай Боже да се стигне до там) И още нещо - дали мога да получавам някакви помощи като за безработен?  newsm78

# 698
  • Мнения: 397
Здравейте!  Hug
Моля за малко помощ относно здравните осигуровки, защото съм много боса. Аз съм студентка, но задочно и не ми се полага нищо. Преподавам в един частен езиков център на граждански договор, но парите, които взимам са по-малки от минималната работна заплата. Плащам здравни осигуровки 16,80. Въпросът ми е от тези осигуровки ще ми се покрие ли нещо по бременността и раждането? (дай Боже да се стигне до там) И още нещо - дали мога да получавам някакви помощи като за безработен?  newsm78

На помощи за безработна нямаш право. На помощ за майка-студентка-нямаш право.
Имаш право на 100лв на месец за една година след раждането, на 250лв. за раждане на първо дете и 100-150 еднократно-питай в социалните.
Съвет-намери си кой да те назначи на трудов договор, ако не сега, то поне 45дни преди раждането, т.е преди болничния да си на такъв, за да получиш после минималното майчинство от 310лв. първата година и 240лв. втората. Докато си в болничен се плащат само здравни осигуровки, така че може да те назначат и сега и да излезеш пак в болничен.  Имаш ли някакъв трудов стаж на трудов договор?-ако нямаш, но ме послушаш и започнеш на тр. договор, когато направиш достатъчен стаж, тогава ще ти дадат 310лв, т.е не е автоматично веднага след раждането. След раждането ще подадеш и за детски надбавки-35лв. на дете, ако дохода на член от семейство за година назад не надвишава 350лв.
Здравните осигуровки ти покриват раждането и т.н-там си ок.Също и си се водиш здравно осигурена, така че имаш право и на женски консултации по ЗК и т.н, всичко, което се полага на здравно осигурените.
Ето ти една тема, питай всичко, което не ти е ясно:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=697166.msg25240870#msg25240870

# 699
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен

Днес видях + на теста и съм много щастлива. В същото време обаче съм и много нервна,защото края на Февруари имах спонтанен аборт и не знам дали да се радвам.

Надявам се да съм в тази темичка до края и януари 2014 да се радвам на така далгоочакваното малко съкровище.

Росичка

# 700
  • Мнения: 0
Добре дошла Росичка!
Опитай се да мислиш позитивно и гледай да си спокойна за доброто на бебчо. Дано всички сме в темата до януари 2014  Praynig
Аз още преди да знам че съм бременна имах един скандал на работа който много ме ядоса, направо се разтреперих и тогава след тия нерви започна и корема да ме боли ниско долу като преди цикъл, така че когато ние сме зле и бебо е зле и обратното, затова мисли само за хубави неща  Hug

# 701
  • Мнения: 361
01.01.2014 г.

♥Пандичка♥ :   втора бременност, София

Дейзи:   първа бременност

02.01.2014 г.

LuzMaria:   първа бременност, София

Ivi4ka, втора бременност,
03.01.2014г.

Рени Калпачка:   втора бременност

cerezas:   първа бременност

04.01.2014г.

miika, втора бременност,

05.01.2014 г.

dani 1986:   втора бременност

06.01.2014 г.

marinamihailova:   втора бременност

07.01.2014 г.

Tid :   първа бременност

elly_1986: ? бременност

11.01.2014 г.

Хриси.:   първа бременност, Варна

mama_na_kiki:   втора бременност, Варна

Lexy/Nety:   първа бременност

Elg:   втора бременност, София

galina_yordanova_: първа бременност,

14.01.2014 г.

Zolka, втора бременност, Пловдив

15.01.2014 г.

vili_98:   първа бременност

Iv Mincheva:   първа бременност

Яни_Ди: втора бременност,

16.01.2014 г.

desita bonita:   първа бременност

sladyrana_90:   първа бременност

Котката Марта:   трета бременност

Hope Stevenson:   втора бременност

gazzella: първа бременност, гр. Бургас

17.01.2014г.

Цветно, втора бременност,

18.01.2014 г.

toridim:   трета бременност, София

layra: втора бременност,

19.01.2014г.

Момина сълзица, първа бременност, Русе

vesel4ynka: четвърта бременност,

23.01.2014г

jj77: втора бременност, Варна

24.01.2014 г.

Нели А.:   първа бременност, София

Звезден^Прах: първа бременност, Бургас

Кайлис: втора бременност, София

galeto123: втора бременност, София

25.01.2014г.

tinabambina, първа бременност, Пловив

Loulou, първа бременност,

27.01.2014г.

Merrida: втора бременност, София

29.01.2014г

cuni83, втора бременност, Русе





ИЗЧАКВАТ ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ТЕРМИН:

Шанта:   втора бременност, термин ?

miika:   втора бременност, термин ?

matevska:   първа бременност, термин ?

elira_sladurankata:   втора бременност, термин ?

Звезден^Прах:   ? бременност, термин ?

violetka_86:   първа бременност, термин ?

Nikol_1189:   ? бременност, термин ?, Асеновград

galina_yordanova_:  ? бременност, термин ?

Tsvetka Koketka: втора бременност, термин ?, София

mimozka7729: ? бременност, термин ?, София

tonny: втора бременност, ? термин, Бургас

teodora_popova: втора бременност, ? термин, Пловдив


Така, моля отново новите мами да ми пишат на ЛС: термин, коя бременност и кой град са.


Панди- ти беше споменала преди, че можеш да направиш темата. Мен ме мързи малко, а и не съм фен на украсяването и мигащи разни неща.


Дребното беше зле вчера, тече и кръв от ухото и днес към ИСУЛ. Та сега е на антибиотик и ще си е вкъщи. Понякога хич не мисля, че съм бременна. Ето тези дни с нея разни разправии, днес се скапах от чистене.
Иначе и аз няма да купувам нищо освен количка и комплект за изписване. Дори и момче да е имам доста универсални дрешки на първо време.

Много   bouquet Hug

# 702
  • Мнения: 23
Росичка  Hug
Преживяла съм такова нещо ooooh! Бях почти на легло 9 месеца ,но ми се роди прекрасно мoмченце (второто) Обезателно трябва да идеш на лекар Naughty
Аз забременях веднага след спонтанния аборт и още матката ми не се беше възтановила след кюртажа. Беше полуотворена и докторите искаха да ми правят серклаж. То и на това не се съгласих, страх ме беше  и алтернативата беше ЛЕЖАНЕ ама много и няколко пъти в болница за наблюдение и лечение също...   
Няма да се притесняваш, много е важно да си спокойна. Пожелавам ти едно здраво и сладко бебче  Hug 
Само да те успокоя, че родих съвсем нормално, здраво и доносено бебе (напук на всички доктори дето ме увикваха що съм заченала толкова рано и не съм се пазила докато се възстановя 6 месеца Shocked)  Роди си 3.450кг. и 50см. 

# 703
  • Мнения: 26
Zolka, много ти благодаря!  Hug

# 704
  • Мнения: 1 569
Елг и на мен ми е малко кичозно с мигащи работи и анимацийки  Laughing Ок, утре ще се захвана и както я направя, така.  Mr. Green

Росичка, добре дошла, лека и прекрасна бременност!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт