Рисуване за начинаещи и не само -8

  • 153 000
  • 798
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 077
Здравей Gercho,

ето малко черепи. Напоследък съм и аз на тая вълна заради една картина, ткоято искам да нарисувам.
http://prikachi.com/images.php?images/338/8055338W.jpg
Гледах от една енциклопедия, която взех от художника при когото ходя на уроци. Той има какви ли не анатомични книжки за обучение. Това е начина, гледаш в различни ракурси и рисуваш и то ти се набива в главата.Най сложно ми се видя да се предаде дълбочината на очните ями.

Успех!  bouquet

# 556
  • София
  • Мнения: 15
Когато се рисува с маслени бои, може ли да се ползва минерален терпентин от железариите?

Може да се използва терпентин, само че мирише доста по-гадно от разредителите, които се продават в специализираните магазини (и в определени ситуации може и да се понадрусаш с него  Crazy ). Някои колеги разреждат маслото и с газ от железариите, но аз лично не съм пробвала такова нещо.

# 557
  • Мнения: 838
Здравейте! Начинаеща съм в рисуването, занимавам се с графика, т.е. изучавам особеностите и техниките на графиката. Бих искала да помоля, ако някой някъде в нет-а е срещал напътствия за рисуване на череп да ги сподели. Стори ми се ужасно трудно, да не кажа невъзможно с всичката тази симетрия, пропорции, съотношения и визиране. Предварително благодаря.   bouquet

Анатомията на Бамес. Има черепи, тяло, мускули, кости,...

# 558
  • София
  • Мнения: 3 912
fineluart,

Благодаря. Нaмерих си White spirit от литър.

# 559
  • Мнения: 838
Има ли някаква група, в която да се задават теми и да се рисува по тях? Нещо като така наречените предизвикателства. Не конкурс, а просто да се рисува по дадена тема. Много ми се рисува, а ми е така трудно да измисля какво!

# 560
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Има ли някаква група, в която да се задават теми и да се рисува по тях? Нещо като така наречените предизвикателства. Не конкурс, а просто да се рисува по дадена тема. Много ми се рисува, а ми е така трудно да измисля какво!
Хе хе,аз пък имам хиляди идеи и много малко желание да рисувам. Чак ме е срам, ама така си е. Напоследък правя в сътрудничество с една керамичка чинии, на които рисувам центъра, а тя прави декора. Ще се опитам да ви кача снимка . Един вид да ви представя! bowuu

# 561
  • Мнения: 260
Има ли някаква група, в която да се задават теми и да се рисува по тях? Нещо като така наречените предизвикателства. Не конкурс, а просто да се рисува по дадена тема. Много ми се рисува, а ми е така трудно да измисля какво!
Това е хубава идея!

# 562
  • Мнения: 639
Има ли някаква група, в която да се задават теми и да се рисува по тях? Нещо като така наречените предизвикателства. Не конкурс, а просто да се рисува по дадена тема. Много ми се рисува, а ми е така трудно да измисля какво!
аз направих една група за съвети и техники за рисуване,ако иска някой може да се присъедини,там се задават въпроси свързани с рисуването и т.н

# 563
  • Мнения: 1 286
Чудесно, бих искала да се присъединя  bouquet

# 564
  • Мнения: 639
Чудесно, бих искала да се присъединя  bouquet
Заповядай Simple Smile
https://www.facebook.com/groups/786891794731561/

# 565
  • Мнения: 1 286
Благодаря, ще следя!

# 566
  • на село
  • Мнения: 56
здравейте знам че е малко късно за записване но имам един въпрос. Та въпросът ми е дали тази група ще продължи и дали може да качвам и на детето снимките понеже на мен не ми остава време понеже сам сама майка.

# 567
  • София
  • Мнения: 193
Реших да видя дали помня как ставаше номерът с таблета и се появи това:



Оригиналът не е мой, направих малки промени, има още доста какво да се желае и ще се радвам на критика, а пък следващият път - още по-добре.

# 568
  • Мнения: 19 303
Здравейте! Дъщеря ми иска да рисува върху камъни, които после да оставим в градината. Четох, че трябва да купя акрилни бои. Може ли да ми препоръчате марка. Нали няма да се отмият от дъжда?

# 569
  • Мнения: 838
Здравейте! Дъщеря ми иска да рисува върху камъни, които после да оставим в градината. Четох, че трябва да купя акрилни бои. Може ли да ми препоръчате марка. Нали няма да се отмият от дъжда?
Не, няма да се измият, но ще са уязвими на драскане, ако не се лакират, за предпочитане с яхтен лак, щом са за двор. Според мен да вземе на daler rowney, за цената си са добри. Акрилните, които се водят за декорация- например Пебео и Марабу...мисля, че имах нещо избеляло от слънцето нарисувано с тях.

Общи условия

Активация на акаунт