СЕПТЕМВРИйчето още "мама" не казва, но за 1-ви юни от нея подарък не отказва!

  • 29 362
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 201
Привет!
Фейти - уляла си си с поста Mr. Green, личи си че си с подкрепление.
Рошли - аз ей за това не ги харесвам тия кошари, имам чуството, че на земята лягат
Мози - сменихме го столчето, нищо че тези са до 13 кг, на Ники му беше много неудобно в него, стоеше свит милия като какавида, сега сме с такова от 9-36 кг и е определено по-добре
Деним - ти защо не ползваш държавна кухня
Ева - много гадно за малката Ема, стискам палци бързо да мине. Ти така чакаше прибирането на родна земя, а то какво стана

# 61
  • Мнения: 32
Ние пак сме тук Simple Smile
Тъкмо се наканихме да излезем и пак заваля, даже и град  ooooh!
Аз изчетох всичко,но да си призная незнам дали ще успея да се включа по всички теми дискутирани от вас.
За приспиването- ние се приспиваме на ръце от новородено.На леглото легнал до мен колкото и да му се спи-не става SadОпити правихме и сам в леглото си да се приспи,но сърце не ми дава да го оставя да плаче с глас  Sad
От доста време вече спи при нас на спалята, на моят мъж вече му натежава, но не може месеци наред да е неспокоен и по цяла нощ да се носим и приспиваме на ръце и да го сложа в неговото легло и след максимум 15 минути пак същото.На сутринта съм като парцал и тъй като живеем сами и си се гледаме съответно двамата, няма как да си позволя да съм неадекватна при положение, че той има нужда от грижи и внимание през целият ден.
Не че като спи при нас положението е много цветущо, вече от незнам колко месеци е неспокоен,но се надяваме скоро да се израсте и това, че силите понякога са многоооооо на изчерпване и се отчайвам все повече Sad
Зъбките -двата резци отдолу прорязаха едва от седмица.Много го дразнят,лапа всичко , чеше ги с каквото намери, с две думи мъка.
Не иска да лази, мрази да стои по корем или поне не за дълго.Като го държа за ръчичките или под мишницата ходи стабилно.В този ред на мисли да ви попитам с какво трябва да е обут вкъщи за тези първи стъпки-с буйки за прохождане или нещо меко9чорапче например).Мисля,че имаше значение това  Thinking
Вече сме захранени с почти всичко, е има още какво да се желае Simple SmileСега сме на киселото млеко.Още несъм дала , чудя се какво да взема.Тези от вас,които са давали, какво взехте ако не е тайна Stuck Out Tongue
От няколко дни го слагам на гърне,но много рядко.Не сме свършили още никаква работа в него SadДаже последните два пъти се разплака като го сложих на него Sad
И ние сме от тези бебета които казват Мама ясно и отчеливо,когато са гладни,кисели,спи им се и в момента в който си дойде тати слагаме една широка усмивка и го посрещаме така от работа Simple Smile
Ева дано Ема се оправи бързо , аз те разбирам перфектно.Александър един път ми е боледувал за кратко,когато беше на 3 месеца и от температурата беше толкова отпаднал,че само при вида му ме побиваха тръпки  Sad Дано скоро се възстановите и се насладите на престоя си тук без повече грижи и тревоги.
За мамите без татковци на близо са направо герои за мен.Аз незнам какво щях да правя ако бях сама.Въпреки,че неволята учи,но вярвам,че е много тегаво Sad
Аз май стига съм писала,че стана цял роман и да не досаждаме повече.Другият път по-малко.Ама така е като не се пише толкова дълго Sad
Хубав и спокоен ден на всички.Да оздравявате бързо и да нямате никакви грижи повече.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 773
Ева снощи се буди на няколко път с жесток рев , една уплашена такава. Днес обяснението излезе на яве - имаме си освен двата долни и горен зъб  Simple Smile
Днес цял ден пак спи по 20-30 мин. ядосах се вече , сложих я на спалнята, метнах и една олекотена завивка. Тя си поиграла и заспала навряна в нея  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 32
Ние от много време се будим с рев, говоря и за спането през деня и за това през нощта.това трябва ли да ме притеснява ?  Sad

# 64
  • Мнения: 2 802
Ева снощи се буди на няколко път с жесток рев , една уплашена такава. Днес обяснението излезе на яве - имаме си освен двата долни и горен зъб  Simple Smile
Днес цял ден пак спи по 20-30 мин. ядосах се вече , сложих я на спалнята, метнах и една олекотена завивка. Тя си поиграла и заспала навряна в нея  Mr. Green

Значи и нас ни чака същото .... тези дни както си спи и едни писъци на сън  ooooh!


Мобси ... кисело мляко дадох първо 2 % , а сега давам 3,6 на Бор Чвор и на Баба /все по БДС/. Днес взех за първи път на Верея 2,9 % ипредполагам, че тамще е златната ни среда  Mr. Green Не, че другите не са хубави и  не ги е ял, просто 2 процента ми се струват малко, път 3,6 повече, та сега ще видим  Heart Eyes

За ходенето - на вънка е с буйки на Колев и Колев, а вкъщи си е бос  Mr. Green Вчера и днес само му слагамчорапки, че нещо хладно ми се струва. Принципно съм чувала,че е най-добре детето да е босо, но има и пртиворечиви мнения. някой  казват, че и вкъщи  трябва да е с буйки, но не мога да му го причиня това   Crazy Той почти постоянно стои някъде прав или подпрян. Иначе много обича да си ги лапа  ooooh! а аако трябва и вкъщи да е съссъщите обувки като на вънка, ще трябва яко чистене и стерилизиране на буйките  Joy или пък да се вземат два различни чифта  Mr. Green  ... абе най-добре си е на босо  Mr. Green

Иначе и нашия мъник спи често при нас, да не кажа основно  Mr. Green
Слагам го вечер в кошарата и като стана да яде /към 24,00, 1,00, 2,00 и нт./ го местря при нас, защото става същото. Тъкмо го оставя и той скача и  започва да реве. Трябва да съм нон-стоп дежурна на кошарата, а не може така ... и аз сън искам  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 41
Мozy още съм с кошницата. Тя е до 13 кг, а дребното е 9. Ще изчакам малко тъкмо да си избера марка. Ще гледам да е хубав и удобен, че пътуваме доста.

И ние сме от доста пътуващите и заради това ми се иска нещо по хубаво, но не знам и аз какво е то. Като го видя и ми заговори, ще ви кажа какво е.
Преди това бях с на Бертони, но малкия много хлътваше на зад и го продадох  Mr. Green

Определено няма да е Бертони  Peace И браво на Пламен, че е качил тоооооолкова много. И последните ще станат първи някои ден Simple Smile 

# 66
  • Мнения: 32
И последно,че само досаждам вече,но като не помня така е Sad
То като не пиша не пиша,ама като се включа и няма спиране  Whistling
Та за кошчето.Ние още сме с него,малко е неудобно вече май,но сами обещали такова за след годинка и ще видим с него как ще е .Но немога да си го представя седнал на него,незнам защо.
За бибата-без нея не заспива , после я плюе веднага.А и през денч като го мучат зъбките си ч дувче,вади , слага, говори си и.Абе голяма любов,ще видим как ще се отърваваме от нея после Sad
Забравих и мерките да спомена на 15-ти правим 10 месеца , а сме 7600 и 75см.Педиатърката само ми мрънка,че сме били на долната граница.Много е досадна.А Александър е толкова жизнен и див , че изразходва всичко изядено.Как иска да качва тогава.А като и поискам полагащите ми се направления за профилактични прегледи , ме отсвирва на секундата. #Cussing out
Ще има смяна сокоро  ми се струва  newsm78
Хубав следобед от нас  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 2 802
Мобси ... в столче то е много по-удобно, повярвай ми. нашето дето го взехме даже е от 0+до 19 и според мен ще го откара поне до 3 годинки  Mr. Green
Не е така сгънато детето, гледа си напред и муе интересно, не му пече слънцето от задното стъкло  hahaha абе има си положителни неща, определено. Важното е да сте готови да го возите така  Heart Eyes

И Пламен не заспива без биба, а както викаш от зибите я търси още повече  ooooh!



Я кажете взехте ли подаръци за утре  Heart Eyes
Ще има ли някъде празненства ... нещо интересно за децата, програма, танци-манци, чудим се в Пловдив къде да забегнем

# 68
  • Мнения: 217
Хелоууу!!! Hug
И аз да се разпиша  Mr. Green
Ева 82 дано всичко мине бъзро  Hug
Стаси и за теб мила  Hug, успех на изпита и се зареди с положителни емоции и както е писала Агира, абе я им тегли една... и си свиркай и ще видиш, че всичко ще се оправи  Crazy
Днес водих Пламката на гастроентеролог заради повръщането на фонтен, което е по време на хранене с твърда храна без значение каква е тя. Като се има на в предвид, че всичко пасирам до гладка хомогенна смес, която никак не е гъста. Към края на яденето : се започва едно кашляне и кихане т.н. и резултата е: всичко изядено ми го връща ресто. Случва се 1 път на ден и то не всеки ден. Според гастрото е рефлукс, който можело да се овладее като намаля твърдата храна и давам на Пламен повече АМ. Е то хубаво, ама аз не съм съгласна  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Според педи, поради надутият му венец (още чакаме горните зъби, които са се заредили 4-5 броя) и голямото слюноотделяне, не може да си контролира лигите и слюнките и се дави с тях и се завъртаме в един порочен кръг от сополи и лиги и повръщане. Да подчертая не  е болен, носът му е ОК, гърло- ОК, абе не е болен, вторник бяхме при педи на ДК.
Вече ми писна и дано избият тия зъби, че да разбера от тях ли е или не  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Отделно нощем пак се дави с лигите си и така се буди през час, мине не мине през вечер. Някой имал ли е такъв проблем, че не знам какво ще го правя тоя моя сладур.
Другото, което исках да споделя и което ме потресе е, че гастрото ми написа в амб. лист, че неврологичното състояние на Пламен е изостанало и отговаря на 7-8 месеца.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Това е породено от, че не може да стои седнал стабилен (а все се кандилка, а то как няма като не стои на едно място и иска все да се изправя); не се изправял сам и дрън...дрън....Това било недопустимо, абе я...... newsm11 Стои стабилен на крака, но някой да го изправи. В проходилката няма грешка.
Стига се оплаквах, че много ги засърбяха д-тата докторите.
Барби, честито ви зъбче.
Облаче, ама ти верно си като 7-мокласничка  Crazy Приеми го като комплимент  Heart Eyes
Ех , какви сладки дечица има в албумчето, пу пу, да са ни живи и здрави.
Аз като Мобси се поулях, ама нищо де, да наваксам и аз докато малчо спи.
Спането в кошарата: в последно време е мъка да заспи при зъбна криза или като му е топло: върти се, сумти, лази и мрънка и така по час час и половина. Иначе си спи само в кошарата. Някои вечери спи при нас с ММ, че ми писва да ставам през час да се успокояваме. Буди се, но пак си заспива веднага. Търси ме и иска да го погаля или гушна, ако нещо много го мъчи. Това важи и за дневния сън. И естествено златното му АМ не си го дава нощем, да има там за успокоение- 40-60 мл. и всичко е 6.

# 69
  • Мнения: 217
Забравих да доложа 71 см. (+1) и 8500 гр. (+500) е Пламката.
Сточле за кола взехме на Макси- Кози и съм много доволна, първо бебето не сгънато като сардина в кошницата (разплува се в жегите и му е удобно), второ има степени за полулегнало и като пътуваме дълго спи там без проблем като сложа стола в най- легналото положение.
Аз още се чудя какъв подарък да му взема на Пламката  newsm78 Баси играчки бол, дрехи има за сега, какво да му взема...
Сега прочетох, Фейт и ние като вас, след 24 часа почва мрънкането и до към 3 го изтрайвам и после спим тримцата сгушени Crazy

# 70
  • Мнения: 2 802

Другото, което исках да споделя и което ме потресе е, че гастрото ми написа в амб. лист, че неврологичното състояние на Пламен е изостанало и отговаря на 7-8 месеца.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Това е породено от, че не може да стои седнал стабилен (а все се кандилка, а то как няма като не стои на едно място и иска все да се изправя); не се изправял сам и дрън...дрън....Това било недопустимо, абе я...... newsm11 Стои стабилен на крака, но някой да го изправи. В проходилката няма грешка.


 Shocked Това значи ли, че и другите бебета са изостанали, защото видиш ли аджеба още не могат да се обръщат или пък да стоят стабилно  Shocked Аман от специалисти малееееее, божееее  ooooh!
Според мен всяко дете прави това, което може ... когато може, тоест се почувства само, че е готово. А това дали по-бързо или бавно прави някой неща си е много относително. Значи ли това, че Пламен /моя  Laughing/ дето не яде все още твърда храна и зеленчукови пюрета е изостанал. Не мисля, просто си е различно детето и има някакви вкусови предпочитания, колко и нереално да звучи.
Знам, че не си се вързала много  Mr. Green, но поне си каза за да ти олекне малко  Hug

За повръщането го наблюдавайте дали наистина няма да е от зъби. Той този рефлукс, до кога може да го има, че не съм запозната  Thinking Малкия и той драйфаше като по-малък, но с времето се опреви

# 71
# 72
  • Мнения: 369
Joy Баткото още си умира за легени, топ игра става с него!

# 73
  • Мнения: 478
Фейт,АМ на ДМ,Бейби Лав,е 400гр за 10 лв...аз мисля да мина след време на него,мои приятелки са го ползвали,хубаво било.

# 74
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Фейт,браво на Пламката.Добре е наддал.
ХАха,това с легените ми е познато.
Тук валя,спря и ходихме на разходка,но пак заваля и се прибрахме.Сега пак спря и напече,но дребен заспа и чакам да стане и да видим ако се задържи да се разходим пак.
Поколоко,ние само се обръщаме,но друго не правим.Аман от доктори.

Общи условия

Активация на акаунт