Мнения за 32-ро СОУ

  • 152 348
  • 727
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 38
Аз също смятах да го пробвам в училищната занималня поне до края на първия срок. Всеки ден обаче ми казват, че е много бавен и трудно се концентрира. Налага се вечер да дописваме домашни, което си е мъка и за двамата. Мислех и за вариант да наема жена, която да се занимава следобед с него, но   това което ме притеснява при този вариант е, че може да стане още по-несамостоятелен. Страхувам  се, че ако сега не разрешим проблема, с времето ще става все по-зле.

# 121
  • Мнения: 7 947
Ооооо, чакай  Laughing
Това, че е бавен - не е проблем. Тези деца сега за първи път са в такива условия и за месец е абсурд да са се а даптирали идеално и да могат да спазват правилата. Часовете им са няма и 30минути, защото докато разберат кой час започва...то времето си лети.
Моят син си пише домашните при едната госпожа в занималнята, но понеже всяка седмица се сме4нят - излиза, че от госпожата зависи - защото в друг овреме с евръща с не напълно написани...дано ме разбираш какво искам да кажа.
Това обаче за концентрацията е друго  Thinking
Защо не се поровиш за събото-неделни занимания, свързани именно с концентрация?
Иначе цените са около 200лв за частните, жена ще ти вземе точно двойно.
Не зная кой е по-добрия вариант.
Но отчети - че сега поне е в един колектив, с едни и същи съученици. Следобед имат повече лични контакти.
Ако го запишеш другаде - това може да го отдалечи малко, знам ли...

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 35
Само за инфо:преди 3 седмици се обаждах в Адива и нямаха свободни места.

# 123
  • Мнения: 7 947
В района има някъде 5 занимални. Все някъде ще се намери - ако човек търси  Wink
Между другото имате ли възможност да взимате детето на обяд и да го водите другаде? Това не е маловажно...

# 124
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз съм много доволна от училищната занималня, в частност- от госпожата. От разказите на детето разбирам, че обръща внимание на всяко дете.
Днес се наложи да вземем екипа по физическо от училище (мъжа ми забрави екипа за тренировка и за да не идват до вкъщи му казах да вземат този от физическото, който си стои там по принцип). Сега установявам, че суичъра го няма, питам детето и получих следният отговор:
-Ау, ама аз съм забравила да ти кажа. Отдавна го загубих.
-Как така го загуби?!
- Ами ние си ги оставяме на закачалките и така един път просто го нямаше и не го видях повече.
Казах и утре да го търси отново, но ми се струва загубена кауза Laughing

# 125
  • Мнения: 38
viliko, точно защото се опитвам да отчета всички фактори, затова чуденката е толкова голяма:)
Относно вземането на обяд - до колкото разбрах, някои от занималните предлагат и тази услуга (като Адива, например).
Аз не съм недоволна от учителката от занималнята - виждам, че жената полага усилия и едва ли не ми се извинява, когато ми казва, че той не е успял да си напише всичко. Мога да си представя, какво е да работиш едновременно с 30тина деца. Освен това, проблемът не е само в занималнята, класната му също споделя, че е много бавен и разсеян. Когато дописваме вечер, дописваме и неща, които е трябвало в редовните часове да бъдат свършени. 
Идеята за допълнителни занимания специално за развиване на вниманието и концентрацията много ми допадна. Ще потърся и някакъв такъв вариант.
@Gina, и ние за момента имаме една трайно загубена блуза. Иначе на ротационен принцип се редуват разни неща, които губи и след няколко дни намира. Най-много се ядосвам за липсващи тетрадки, защото така съвсем не мога да проследявам какво се случва. Преди два дни се прибра без учебни тетрадки по математика и български с обяснението, че "май госпожата ги е взела". Говорих с госпожата, оказа се че не ги е вземала и я помолих да му помогне да ги намери. Вечерта бяха в раницата, но лисваха три други тетрадки #Crazy

# 126
  • Мнения: 335
Gina L.  и galpeta  за загубените дрешки ви съветвам да хванете някоя чистачка и да я помолите да ви съдейства за загубените дрешки. Понякога ги забравят на пейките по физическо и като не си ги потърси някой ги събират в един гардероб. Ако настоявате ще ви заведат до този гардероб(преди входа на стола им за хранене е) и ще ви оставят да си ги намерите там. Купчинката е доста голяма.От опит ви съветвам - аз миналата година съм издирвала на няколко пъти липсващи жилетки, шалове и т.н.

# 127
  • София
  • Мнения: 1 318
Щастлива съм!, много благодаря за съвета!  bouquet
Доволни ли сте от училищният стол? Ние се отказахме. Вярно, моето дете е доста злоядо, но 3.50лв на ден не са малко, а излезна, че тя не яде абсолютно нищо. Сега е на вариант сандвичи от вкъщи.
galpeta, при дъщеря ми също имаше проблем с концентрацията в началото. Точно госпожата от занималнята ми сподели, че когато е заета с друго дете, дъщеря ми започвала да си разглежда таваните, таблата, докато другите деца чинно си пишели. Първоначално го отдавах на това, че е по-малка /на 6 години и 3 месеца/, но вдледствие на разговори и упражнения вкъщи /игри, самостоятелна работа по Азбука на мисленето/ мисля, че това попремина, и двете госпожи споделят мнението ми.

# 128
  • Мнения: 7 947
Ооо, ние постоянно губим или забравяме. След няколко дена намираме или отписваме...Най-зле беше, когато загуби ключовете от вкъщи и се бръкнах със 100лв, за да сменя ключалките  Crazy И още по-тъпото беше, че сина твърди, че си ги е оставил на чина ипосле някой му ги бил откраднал нарочно...

За храната - и моят е злояд и не яде в стола, оставям настрана безумната цена от 3.50!
Обаче и другите неща в лавката им са на ужасни цени - не знам проверявали ли сте. Това е пълен абсурд, като се има предвид, че е редно в стол/лавка да са на по-ниски цени дори, но това е положението явно в това у-ще.

Това с гледането на таваните - и ние го имаме, спокойно ми е вече - явно се дължи на това, че все пак са дечица в нови условия...
Дописването вечер - да, правим го и ние, обикновено защото е писал  грозно. Тяхната класна държи на краснописа се оказва, защото добри за мен чертички - се поправят. Но е добре засега.
Ако занималнята е при господина - вкъщи пишем домашните.
Въобще далеч съм от идеята сина вечер да с еприбере и всичко да е ок  ooooh!  Wink

# 129
  • София
  • Мнения: 1 318
Това е пълен абсурд, като се има предвид, че е редно в стол/лавка да са на по-ниски цени дори, но това е положението явно в това у-ще.



Миналата седмица моето дете си бе похарчило 2та лв за "чипсче в консервичка", ето такова:
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://marzelivo.com/sites/de … p;ved=0CFMQ9QEwBw
Не само, че е чипс, но е и от най-скъпите чипсове, не зная колко струва навън, но цената му в лавката е 1.90лв.

# 130
  • Мнения: 335
Оффф това за стола и за лафката ми е коствало най много нерви в първи клас! А това чипсче  #2gunfire и едни дъвки от по 2 лв, но едно дете като купи и вече всички от класа се юрват...

Лафката е толерирано най-скъпата, а храната  за 3,50 в стола е  Sick Купувах, но после разбирах че не е яла нищо.

# 131
  • София
  • Мнения: 1 318
В момента в темата за първокласниците тече дискусия точно за училищните лавки. Аз не съм от хората, пускащи жалби и подаващи сигнали, но сятам, че асортимента в нашата наистина е под всякаква критика. А, изобщо не съм стриктна относно хранителните навици, колкото и да ми се иска детето да се храни само с био продукти и качествена храна, в действителност вкъщи далеч не е така.

# 132
  • Мнения: 335
За качествена храна не може и дума да става за лафката, но и цените в нея са завишени... а те деца, друго е да си го купят вече сами  Tired

# 133
  • София
  • Мнения: 1 318
... а те деца, друго е да си го купят вече сами  Tired
Да, пък и защо да не си купи чипс или "езиче"(не зная какво е това, но струва 1.20), като знае, че с мама тези неща ще се заменят от банан и солети, примерно.

# 134
  • Мнения: 7 947
... а те деца, друго е да си го купят вече сами  Tired
Да, пък и защо да не си купи чипс или "езиче"(не зная какво е това, но струва 1.20), като знае, че с мама тези неща ще се заменят от банан и солети, примерно.

А, езичето и ние купуваме  ooooh!
Въобще...

Аз също не съм от забраняващите, но на тези цени - съжалявам, ама получавам сърцетуп вече  Crazy

Чаят знаете ли колко е? Синът сподели 60ст, ама не знам вярно ли е...А някакво какао в чашка първо ми каза 1,20, после каза - забравих...

Общи условия

Активация на акаунт