134-то СОУ за първокласник?

  • 43 444
  • 198
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 993
Ние сме в "Еврейската градина",където са и част от учениците...там съм го чувала,незнам дали е вярно!
Предполагам имаш предвид 1 ОДЗ, защото т.нар. еврейска градина, която е само за предучилищна не е в същата сграда, а на Екзарх Йосиф, като действително половината от децата, записани там са с еврейски произход, но имам чувството, че поне още десет пъти повече родители се опитват да го докарат като през десето поколение. Много ми е странно, по официално преброяване последно обявиха, че 5000 души са евреи в България, колко деца да има от един набор на такава бройка общо хора при нашия демографски прираст, но щом става въпрос не за отговорност, а за предимство и привилегия както винаги нещата стоят различно...

# 61
  • София
  • Мнения: 17 592
А резултатите се очакват във вторник в 5... на сайта, надявам се?.. Или?

# 62
  • Мнения: 377
Ние не сме приети Sad.

# 63
  • Мнения: 2 993
И ние не сме, не се притеснявай, нашият опит от предучилищна там не показа да е нещо супер това училище, аз хич не съжелявам, приети сме в друго по-близко училище. От всички деца в предучилищната ни група няма нито едно прието, дори и резерви няма от тях. А на родителската среща за ПГ директорката обясняваше, че е толкова добра подготовката, че почти всички от предучилищна ги приемат. Пиша го за тези, които тепърва ще се "възползват" от следобедната им предучилщна група - отбиване на номера и допълване на училищния бюджет. Гледах, че сега дори са приели 26 деца в тази подготвителна група, което е немислимо, стаята е твърде малка за толкова много, не се знае и учителката коя ще е. Така че, ако ви е само заради последващия прием в първи клас, хич не се надявайте. Има приети само от сутрешните групи и то основно неслучайни, както личи по имената...
Никитали, а приеха ли ви в 133-то?

Последна редакция: ср, 04 юни 2014, 09:09 от Mira_p

# 64
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте Simple Smile
Има ли вече впечатления от приема 2014 ?
Очаквам с нетърпение мнения тъй като ни предстои и на нас....

# 65
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Впечатления за какво точно? Дали приетите са доволни от училището, дали приемат деца без връзки..?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 902
Приемат основно деца с Еврейски произход,оставащите места са единични бройки.Ние сме в тяхната градина,но в у-щето надали ще влезем...

# 67
  • София
  • Мнения: 17 592
Какви по-конкретно впечатления се търсят? Учи се по учебниците на Просвета - поне в 1ви клас, поне в класа на сина ми.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 370
Не мога да разбера защо толкова се спекулира с произода на децата. Ние сме кандидатствали сега и сме с произход , но към момента , в който ми издадоха документа имаше само 19 деца с произход.Предполагам, че бройката не е нарастнала драстично. Относно имената на децата  и моето дете е с българско име и фамилия , но моят баща си е евреин и аз цял живот съм си носила фамилията  и негативите от това. Между другото и ние сме българи със смесен етнос, не бъркайте нещата. Друг е въпроса, че по време на промените много хора се писаха с произход по незнайно каква линия, но не ми е и работа да знам.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 902
Незнам за какво спекулиране говориш.Лично аз познавам дете с произход,което миналата година не го приеха Whistling.Ние се отказахме,успех на всички Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 1 370
Спекулация с това, че се приемат само деца с произход. Сама казваш, че дори и деца с произход могат да не бъдат приети. Ние също сме подали документи и в други училища, защото нищо не е сигурно.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 592
Незнам за какво спекулиране говориш.Лично аз познавам дете с произход,което миналата година не го приеха Whistling.Ние се отказахме,успех на всички Peace

Аз също познавам едно от миналата година.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 243
Здравейте, записвам се да следя темата...ние също сме от тези "БЕЗ произход" Grinning но имам за сега желание да кандидатства там синът ни...само това ли е темата за 134-то, странно ми е как на фона на толкова много коментари за училищата в София, точно за 134-то, водещо се едно от най-елитните няма дълги коментари и теми?
Ще се радвам, ако някой ме ориентира към по-стари теми, за да добия по-ясна представа.
Благодаря  bouquet

# 73
  • Мнения: 2 993
Не мога да разбера защо толкова се спекулира с произода на децата. Ние сме кандидатствали сега и сме с произход , но към момента , в който ми издадоха документа имаше само 19 деца с произход.Предполагам, че бройката не е нарастнала драстично. Относно имената на децата  и моето дете е с българско име и фамилия , но моят баща си е евреин и аз цял живот съм си носила фамилията  и негативите от това. Между другото и ние сме българи със смесен етнос, не бъркайте нещата. Друг е въпроса, че по време на промените много хора се писаха с произход по незнайно каква линия, но не ми е и работа да знам.
Предполагам, че коментарът е насочен към моя предходен пост, но наистина смятам, че се спекулира. Знам, че се попълва само декларация, а кой, дали и как прави проверка - не е ясно. Не че тези, приети с връзки не са повече. Не е редно според мен хора, които не се считат от този етнос по всичко останало, само защото училището е добро, да се приемат без значение на способностите на детето. Пиша го най-отговорно, защото имам две познати с деца там, приети по линия уж произход. Едното дете беше толкова зле като ниво, че на 7 години неможеше да говори правилно, а за букви, числа и логически задачи не беше и чувало, така че абсурд да се е справило добре на изпита. Това семейство си празнува Коледа, Великден, а за кашер и Ханука не са й чували. Нямат понятие от иврит и със сигурност момчето не е обрязано, но щом е за елитно училище изведнъж са с произход. Влачат го до там от края на София, а деца живеещи срещу училището, които са се готвили за изпита и то усилено, не ги приеха. Същото важи и за второто ми познато дете, но е една идея малко по-добре справящо се.  Извинете, но не считам за нормално това. Изобщо въпреки наличието на т. нар. приемен изпит, това е едно от училищата с изключително непрозрачен прием. Защо като са точкувани децата, не изнесят списък с класирането - като в НУКК например.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 370
Тук предполагам, че биха писали само хора, които наистина са с произход и то доказуем и няма как да раберем как точно доказват произход тези без. На мен лично при издаване на декларацията са ми искали акта за раждане на детето ми, в който е вписана моята фамилия, която си е еврейска. Всяка година си внасям членски внос в еврейската организация. Аз друго не мога да си обясня , защо освен на тези с релаен произход и тези, на които училището им е удобно като дистинация и нямат против детето им да изучава езика и традициите , толкова се бутат за там. Бих навлезла в дълбоки води ако започна да ти разкавам колко бяха хората с еврейски фамилии през цоциализма и колко станаха евреи след промените. Само да кажа, че не всеки си обрязва детето, защото в България на първо място преобладаващи са смесените бракове и на второ самото обрязване се прави от равин на 8 ден от ражденето на детето, което в повечето случаи е невъзможно да се направи.

Общи условия

Активация на акаунт