Ще заговори ли София на мьеко?

  • 90 825
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 1 920
  • Мнения: 12 688
Е от Париж и аз имам впечатленив, както не говоря френски. Точно хора родени и израсли там са се отнасяли супер, само като пробвам да кажа някоя дума на френски се почва.  Laughing Но те са известни с това, не е нищо лично. С италианци пък още по-малко проблеми съм имала, а съм женена за такъв. Така че... Всъщност и в София никой от познатите ми кореняци не е пребелвал очи и не се е превземал, само разни прости индивиди из градски транспорт или на улицата съм чувала да говорят против 'селяните'.

А ти обясняваш ли им колко им е  кофти градът и какви простаци са самите те?

# 1 921
  • Мнения: 13 513
 Laughing Ха-ха тясно, явно не сте се движили с кола по европейски магистрали и градове, да видите какво е задръстване, това нашето е с мед да го намажеш.

# 1 922
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 337
Трещерица е права.
Случвало ми се е хора дошли от селата да живеят във Варна, да ми обясняват колко шумен и пренаселен е града,колко гадни хора сме варненци и как хората от големите градове нямали никакви морални ценности.
Ей това ме дразни  мен.Всеки има право да живее и работи където иска,но би трябвало да се адаптира и да се съобразява на новото място.

# 1 923
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Е, предполага се, че се опитва да се адаптира, обаче нищо не пречи да има мнение за хората и града като цяло. Може да му се е наложило по ред причини да живее на новото място, това не значи автоматично, че трябва да го харесва.

# 1 924
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 337
Има и такива,които не искат да се адаптират,защото не им харесва .Искат да си продължат както на село.

# 1 925
  • Мнения: 12 688
И да ти обяснят колко ти е кофти градът.

# 1 926
  • Мнения: 11 241
Laughing Ха-ха тясно, явно не сте се движили с кола по европейски магистрали и градове, да видите какво е задръстване, това нашето е с мед да го намажеш.
Движили сме се. Хич не е приятно (и там съм автомобилофоб и предпочитам метрото), но поне няма качили се вчера на колата граждани, които да те натискат отляво, да ти подсвиркват отдясно и да си спират в два реда на абсолютно забранени места.
Т.е. има повече логика и уважение към другите участници в движението. Тукашният трафик повече се доближава до азиатския и северноафриканския по игнор на правилата, само дето са ни по-калпави шофьорите.

# 1 927
  • Мнения: 4 000
Харесвам ми София.................
Харесва ми да е претъпкано,забързано,пълно с хора. Не помня ,когато София е била малка и е нямало задръстване да кажем. Харесва ми големия град. Ако ще търся спокойствие,тогава ще се изнеса в околностите .........
Младите напълно ги разбирам,защо избират големи градове.

И аз. Не съм от София, нито съм живяла там. Ходя само по работа. Макар да живея в Пловдив не бих седнала да ги къдря как София е мръсна, гадна и тем подобни. Модерен и голям град като за нашата си страна, която, да не забравяме, е съставена предимно от селца. А в тях времето е спряло нейде в средата на осемдесетте. Картинката им в повечето случаи ми е сходна - един магазин, отдавна неработещо кино/читалище и пивница, където уморено дремят местните 5-6 пияндета. Тишината чак подтиска.
Не са за упрекване хората, че бягат.

Да, харесвам столицата ни. Има достатъчно безплатни базари, изложения където да се помотаеш, мероприятия, които да посетиш, различни видове танци, спорт. Само време и парички да имаш.  Е, може да не е супер космополитна столицата ни (поне по разбиранията на nilig), но поне не прибират тротоарите в 6 вечерта. И ако шефът хептен те дразни, има с кой друг да го замениш.

# 1 928
  • MI
  • Мнения: 11 868
Не, не им обяснявам такива неща, както не го правя и със софиянци. Въпрос на елементарно възпитание. Споменавала съм че бих откачила с тези растояния, трафик и липса на слънце, не се обиждат. И софиянци не са се обиждали че е неподдържан в много отношения града. Пак въпрос на обективност и възпитание.

# 1 929
  • Пловдив
  • Мнения: 14 858
В детството ми всички (буквално) около мен бяха родени в София, сега, казах вече, от фирма 100 човека - 2ма Simple Smile).
А дали всички колеги на родителите ти са били родени в София?

Това за преценката на око милион и колко е София беше добро.  Sunglasses

# 1 930
  • Мнения: 2 811
И да, София не е особено голям град.

не е. но никъде в Европа не съм се чувствала толкова... "натясно", никъде другаде не съм имала усещането за такава навалица, претъпканост, трафик, слалом между хора и коли навсякъде... улиците ли са ни тесни, много хора без работа ли има, транспортът ли ни е лош, ти ми кажи....
хм, за мен София е много удобна и приятна за живот на фона на Рим, Лондон, Париж. В Рим направо не ги знам как оцеляват хората...постоянно някакви мотори карат по пешеходните части, абе, ужасно е Simple Smile)) Само красотата го спасява тоя град. За Ню Йорк и Москва няма да споменавам. Там е ужасно....И навсякъде се краде и в Рим и в Париж. Буквално трябва винаги да гледаш да не ти се лепне някой да те обере. В София винаги ми е много спокойно уютно и лежерно. Не са ме обирали от години! Ако не беше и толкова мръсно, щеше да е супер!

Аз си харесвам градове от среден размер. София, Мюнхен, Цюрих

# 1 931
  • Мнения: 12 688
В детството ми всички (буквално) около мен бяха родени в София, сега, казах вече, от фирма 100 човека - 2ма Simple Smile).
А дали всички колеги на родителите ти са били родени в София?

Това за преценката на око милион и колко е София беше добро.  Sunglasses

Когато бях малка, не питаха откъде си . От София. Хм, а майка ти и баща ти откъде са. Не знаех.

# 1 932
  • Мнения: 25 868

И аз. Не съм от София, нито съм живяла там. Ходя само по работа. Макар да живея в Пловдив не бих седнала да ги къдря как София е мръсна, гадна и тем подобни.

Ама няма нужда! Достатъчно е, че плюеш Пловдив във всяка тема, в която има такава възможност.
За София ще трябва да почакаме, докато се преселиш там.  Peace


Когато бях малка, не питаха откъде си .

Че защо да те питат? По правоговора ти са те разпознали.  Laughing

# 1 933
  • Мнения: 6 122
В детството ми всички (буквално) около мен бяха родени в София, сега, казах вече, от фирма 100 човека - 2ма Simple Smile).
А дали всички колеги на родителите ти са били родени в София?

Това за преценката на око милион и колко е София беше добро.  Sunglasses

Съмнява ме. От баба ми знам, че София е била межу 100 и 300 000. Някъде в този порядък. И след 1945 идва една огромна вълна от хора от провинцията. Именно техните наследници са гордите софиянци, гледащи отвисоко простите "селяни". Достатъчно е да си роден в София, за да плюваш провинцията, нищо, че майка ти и баща ти са именно от там. Аз бях изумена, когато една моя колежка от Пловдив ми обясняваше какви били...провинциалистите и как децата й (софиянчета) се сблъскват с напоритостта на "селяните". Буквално бях  Shocked. Слава богу около мен има само свестни и готини...."провинциалисти", някои мьекат, ама какво от това.

# 1 934
  • Мнения: 4 000
Ама няма нужда! Достатъчно е, че плюеш Пловдив във всяка тема, в която има такава възможност.

По отношение на икономическото положение и почти несъществуващото Е в говора, да, точно така е. Ти си склонна от десет източника цитати да поднесеш, за да оправдаеш мекия говор. Всеки с неговата си. Прибери иронията.

Общи условия

Активация на акаунт