Ще заговори ли София на мьеко?

  • 90 804
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 1 905
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
За мен истината е ,че никой не обича пришълци.
Софиянци се дразнят,че дошли хора от провинцията.варненци се дразним ,че дошли хора от селата.
А когато ние отидем в чужбина ,дали пък местните не се дразнят....?

# 1 906
  • MI
  • Мнения: 11 868
Зависи от града, в истински космополитните градове почти липсва дразненето. Характерно е за по-затворените, по-провинциални градове.  Laughing

# 1 907
  • Мнения: X
Въобще не ме дразнят никакви пришълци. Дразня се на милионите трошки само. Станах автомобилофоб.

# 1 908
  • MI
  • Мнения: 11 868
Трябва да направят входа в центъра с кола платен, но може и да набият кмета ако пробва.  Crazy А и градският транспорт трябва да е достатъчно добър, иначе не е честно.

# 1 909
  • София
  • Мнения: 24 839
Зависи от града, в истински космополитните градове почти липсва дразненето. Характерно е за по-затворените, по-прови нциални градове.  Laughing
Ми, не е така!
Просто нямаш близък допир с кореняците, че да ти го кажат право в очите.
От Франция имам опит- Париж и Ница.
При това, с добър френски, учен от забавачка.
Но, парижани, че и тия в Ница, кореняците, свиваха устни като ми доловят " литературния" акцент.
А, съм се старала, не съм си позволявала да " мьекам"! Naughty

# 1 910
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е от Париж и аз имам впечатленив, както не говоря френски. Точно хора родени и израсли там са се отнасяли супер, само като пробвам да кажа някоя дума на френски се почва.  Laughing Но те са известни с това, не е нищо лично. С италианци пък още по-малко проблеми съм имала, а съм женена за такъв. Така че... Всъщност и в София никой от познатите ми кореняци не е пребелвал очи и не се е превземал, само разни прости индивиди из градски транспорт или на улицата съм чувала да говорят против 'селяните'.

# 1 911
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля си, че има разлика между това, да не говориш езика и да го говориш, но с акцент.
Когато си чужденец, де!
Щото, да не можеш да говориш свястно на собствения си език, е друг разказ. Mr. Green

# 1 912
  • София
  • Мнения: 6 374
И да, София не е особено голям град.

не е. но никъде в Европа не съм се чувствала толкова... "натясно", никъде другаде не съм имала усещането за такава навалица, претъпканост, трафик, слалом между хора и коли навсякъде... улиците ли са ни тесни, много хора без работа ли има, транспортът ли ни е лош, ти ми кажи....

# 1 913
  • MI
  • Мнения: 11 868
Транспортът ни е лош според мен... Ако инвестират в него (не само метро) и наистина затворят центъра, веднага ще се усети. Иначе трафикът в Милано или Париж е в пъти по-кошмарен от софийския, но извън центъра.

# 1 914
  • София
  • Мнения: 24 839
Транспортът ни е лош според мен... Ако инвестират в него (не само метро) и наистина затворят центъра, веднага ще се усети. Иначе трафикът в Милано или Париж е в пъти по-кошмарен от софийския, но извън центъра.
Ако затворят центъра, ще спре движението въобще.
Погледни картата на града и ще разбереш защо. Peace

# 1 915
  • MI
  • Мнения: 11 868
Нали довършват околовръстното, не казвам веднага но е възможно.

# 1 916
  • София
  • Мнения: 5 197
Харесва ми София, точно колкото и Бургас.
Харесва ми да е претъпкано,забързано,пълно с хора. Не помня ,когато София е била малка и е нямало задръстване да кажем. Харесва ми големия град. Ако ще търся спокойствие,тогава ще се изнеса в околностите и няма да има кой да псувам /нищо лично/, че не е дал мигач,че чака на зелено и т.н.
Тук срещам различни хора,от различни градове. Харесва ми да ги опознавам. Естествено ми е супер болно,когато кажат,че в града им работа няма. И не само работа. Младите напълно ги разбирам,защо избират големи градове.

Простаци има навсякъде вкл.и софиянци. Такива идиоти ,които само ползват , а не правят нищо за града в който живеят  пак има навсякъде.

Лошо е устроена цялата държава. И да се разпъват теории, как България и всички градове да се развиват, без помощта на правителството няма как да стане.

То уж от хората тръгва промяната , но ми се струва ,че като цяло българите не сме хора на промяната.

Последна редакция: чт, 27 окт 2016, 22:20 от Wind .

# 1 917
  • Мнения: 1 911
То уж от хората тръгва промяната , но ми се струва ,че като цяло бъларите не сме хора на промяната.

Точното. Такава еснафщина и тесногръдие, че и криворазбрано самочувствие...

# 1 918
  • София
  • Мнения: 24 839
Нали довършват околовръстното, не казвам веднага но е възможно.
Околовръстното е крайния ринг и няма как да поеме всички коли от центъра.
Ако работеха поне другите два, можеха донякъде да облекчат, но с безразборното строителство и частичните изменения, които го разрешиха, работата се отече.

# 1 919
  • Мнения: 6 122
Въобще не ме дразнят никакви пришълци. Дразня се на милионите трошки само. Станах автомобилофоб.

А същата съм и аз, автомобилофоб. Не ме дразнят хората, идващи в София, а и ми прави впечатление, че след определено време, спират с мьекането.

Общи условия

Активация на акаунт