Ще заговори ли София на мьеко?

  • 90 776
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 25 804
В случая не обсъждам мекия говор, а това, от което се оплакват най-много софиянци – от хората, които са дошли да живеят и работят в града им, а го плюят и мразят.
Ти правиш същото, но за Пловдив. Прави впечатление, да знаеш.

# 1 936
  • Мнения: 3 981
Малко четене с разбиране. Плюя тоталното му икономическо сгромолясване, противоречащо на грандоманията от минали години. И претенцията за правилен говор. Не е диалектен наистина, но правилен не е. На черното бяло няма да кажа нищо, че по-голяма част от живота ми е тук. 

# 1 937
  • Мнения: 3 144
Харесва ми София, точно колкото и Бургас.
И на мен така, макар че май Бургас малко повече, защото има море, а София няма. Интересно дали Треща се дразни на мекия говор на местните, когато е на море. Или само на нейна си територия.

# 1 938
  • Мнения: 12 680
Слава богу около мен има само свестни и готини...."провинциалисти", някои мьекат, ама какво от това.

А готини софиянци никога ли не си срещала?  Или всички, които познаваш, са като колежката ти.

Кой пък я вдигна тази тема от преди години. Пуснах съвсем лекомислено и на шега, ама вече си направих извода, че с провинциалиста шега не бива.

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 07:15 от Трещерица

# 1 939
  • Мнения: 22 036
Слава богу около мен има само свестни и готини...."провинциалисти", някои мьекат, ама какво от това.

А готини софиянци никога ли не си срещала?  Или всички, които познаваш, са като колежката ти.

Кой пък я вдигна тази тема от преди години. Пуснах съвсем лекомислено и на шега, ама вече си направих извода, че с провинциалиста шега не бива.

 ooooh! Чак сега видях, че темата е стара, но явно проблемът е вечен Simple Smile.

# 1 940
  • Мнения: 3 659

Кой пък я вдигна тази тема от преди години. Пуснах съвсем лекомислено и на шега, ама вече си направих извода, че с провинциалиста шега не бива.

Ами докато ги наричате провинциалисти с такова пренебрежение ще е актуална темата. Иначе всички софиянци имат село някъде, ама на тия дето си живеят на село са провинциалисти. Оффффф  Crazy

# 1 941
  • Мнения: 12 680
Кажи как да ги наричаме, че да е политически коректно.

# 1 942
  • Мнения: 22 036

Кой пък я вдигна тази тема от преди години. Пуснах съвсем лекомислено и на шега, ама вече си направих извода, че с провинциалиста шега не бива.

Ами докато ги наричате провинциалисти с такова пренебрежение ще е актуална темата. Иначе всички софиянци имат село някъде, ама на тия дето си живеят на село са провинциалисти. Оффффф  Crazy

Доста ограничено изказване, защото не всички имат село, а и не всички се отнасят пренебрежително. Проявяваш комплекси.

# 1 943
  • София
  • Мнения: 18 146
Нямам село и към никого не се отнасям пренебрежително по признак местоживеене. Има много, много хора като мен, така че обобщенията са доста пресилени, Весела. А и думата провинциалист не е обидна.

# 1 944
  • Мнения: 3 659

Кой пък я вдигна тази тема от преди години. Пуснах съвсем лекомислено и на шега, ама вече си направих извода, че с провинциалиста шега не бива.

Ами докато ги наричате провинциалисти с такова пренебрежение ще е актуална темата. Иначе всички софиянци имат село някъде, ама на тия дето си живеят на село са провинциалисти. Оффффф  Crazy

Доста ограничено изказване, защото не всички имат село, а и не всички се отнасят пренебрежително. Проявяваш комплекси.

Ограничено е толкова, колкото и провинциалистите и мекането. Да, не всички се отнасят пренебрежително но на фона на изписаното те са доста малък процент.

# 1 945
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
А как да се нарекат живеещите извън столицата, освен провинциалисти. Или пък провинция. Някои се обиждат, но въпреки, че и аз  съм от нея, използвам това понятие, когато не искам да уточнявам определено населено място. Имам ходене до провинцията.

Ето кой е повдигнал темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=722985.msg33893988#msg33893988

Капинкааата удивена от варненската "пиперка". И веднага след това започва да се изпада в "див възторг" от мьекането.

# 1 946
  • Мнения: 83
Някакъв проблем ли е?

# 1 947
  • Мнения: 13 432

Кой пък я вдигна тази тема от преди години. Пуснах съвсем лекомислено и на шега, ама вече си направих извода, че с провинциалиста шега не бива.

Ами докато ги наричате провинциалисти с такова пренебрежение ще е актуална темата. Иначе всички софиянци имат село някъде, ама на тия дето си живеят на село са провинциалисти. Оффффф  Crazy

Нямам и по мъжова линия нямам, явно наблюденията ти не представляват представителна извадка.
София е прекрасен град през лятото и почивните дни, когато столичани в повече си заминат по родните места.

# 1 948
  • Мнения: 22 036
Във Варна не е пиперка, а пипер Simple Smile. Аз леко се дразня на "пазаря", макар че съм им свикнала.

# 1 949
  • Мнения: 9 805
В детството ми всички (буквално) около мен бяха родени в София, сега, казах вече, от фирма 100 човека - 2ма Simple Smile).
А дали всички колеги на родителите ти са били родени в София?

Това за преценката на око милион и колко е София беше добро.  Sunglasses
Не знам вече за кой път!
В София огромна част от хората нямат нищо общо с града.
Докога ще се делим и гледаме лошо? И на каква основа?
Хвана ли същината?

 

Общи условия

Активация на акаунт