Ще заговори ли София на мьеко?

  • 90 765
  • 1 987
  •   1
Отговори
# 1 950
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
И като напишеш снизходително "хвана ли същината", и кво - нищо. Нито изводът ти въз основа на това, че едно време всичките ти съученици и братовчеди са били родени в София, а сега колегите ти не са, ще стане верен, нито преценката на око колко души пребивават днес по обяд в София в сравнение с осми юли осемдесет и пета година по обяд ще стане възможна.
С това за лошото гледане и основата не разбрах аз какво общо имам, ма карай. Може пак да кажеш "хвана ли същината", ако искаш. Wink

# 1 951
  • Мнения: 9 787
Наистина няма смисъл.  Crazy

# 1 952
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Цялата тема е безумна!  Crazy

Едните се дразнят, другите се обиждат.....И това от зрели хора! Laughing

# 1 953
  • София
  • Мнения: 5 884
Де факто не е така, провинцията е територията извън големите градове.
Поне стохилядниците не ги наричайте така, а живеещите там не се чувствайте провинциалисти Flutter

# 1 954
  • Мнения: X
Цялата тема е безумна!  Crazy

Бих казала срамна.

# 1 955
  • Мнения: 11 154
Абе, не се карайте, "Всичко, което е далече от морето, е провинция", е казал Хемингуей Grinning

# 1 956
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Де факто не е така, провинцията е територията извън големите градове.
Поне стохилядниците не ги наричайте така, а живеещите там не се чувствайте провинциалисти Flutter

Еее, ето нещо успокоително. Хайде да пушим лулата на мира! Grinning

# 1 957
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Преди няколко години,когато търсихме да купим къща в планинско село разбрах,че и хората в селата никак не са толерантни.
В едно село направо ни отрязаха с думите-На варненци и софиянци не продаваме.Всичките сте бандити Shocked
Накрая намерихме къща в едно село в Стара планина .В началото местните ни гледаха подозрително,шушукаха зад гърба ми,но на следващата година дойде съседката и ми изтърси
-Може  да сте варненци,ама сте добри хора  Hug

# 1 958
  • Мнения: 1 909
Един Хелоуински поздрав от мен  Hug С любов и от сърцье  Heart Eyes

https://chitanka.info/text/5299-pechena-tikva

# 1 959
  • София
  • Мнения: 5 197
Един Хелоуински поздрав от мен  Hug С любов и от сърцье  Heart Eyes

https://chitanka.info/text/5299-pechena-tikva
Супер, довечера ще четемЕ с малкия  Grinning
Няма да пропуснем и хелуин де...

# 1 960
  • Мнения: 2 237
Трещерица е права.
Случвало ми се е хора дошли от селата да живеят във Варна, да ми обясняват колко шумен и пренаселен е града,колко гадни хора сме варненци и как хората от големите градове нямали никакви морални ценности.
Ей това ме дразни  мен.Всеки има право да живее и работи където иска,но би трябвало да се адаптира и да се съобразява на новото място.
veni35, не мисля, че хората, живеещи в селата около Варна, не харесват града, още по-малко да "мразят" варненци. Поне аз не съм останала с такива впечатления. Simple Smile По-скоро са благодарни, че живеят до голям град. Работят си в града, учат и същевременно си живеят "на широко" в провинцията, вместо да се бутат цяло семейство в 3-стаен апартамент, да речем. Има доста преселници в околностите, но и голяма част от хората са родени в града. Чувстват се варненци. А и каква е разликата дали ще пътуваш от Игнатиево, Владиславово, Галата, или Аксаково до центъра, като времето, за което ще стигнеш до целта от четирите места се равнява на 30-40 мин. Simple Smile Може би единствената разлика е, че две от местата се водят квартали на града, а другите две - не. Но е и факт, че някога Владиславово, Аспарухово, Кайсиева, Виница, Галата са били съвсем обикновени села. Simple Smile
Истинска злост срещу варненци съм "виждала" единствено у добричлии. Peace

Харесва ми да е претъпкано,забързано,пълно с хора. Не помня ,когато София е била малка и е нямало задръстване да кажем. Харесва ми големия град. Ако ще търся спокойствие,тогава ще се изнеса в околностите .
Младите напълно ги разбирам,защо избират големи градове.
Аз като млад човек също харесвам големите градове и възможностите, и забавленията, които предлагат. Но ако вие, софиянци, сте свикнали с навалицата от хора или все още се "приобщавате" към съвременна София, то във Варна например нещата стоят по малко по-различен начин.
Според последните статистики населението на Варна се изчислява на 334 466 души. Да, но според "стара градска легенда" през лятото гостите на Варна и съседните курорти надвишават броя на варненци. Придошлата навалица от хора е толкова осезаема, явна, видна, че е напълно в реда на нещата на доста хора да не им е приятно да се гъцкат сред тълпата.

Спомням си преди 6г. в автобуса разговор между две възрастни госпожи, беше точно 15-ти август (денят на Варна). Говореха си с лека досада, че "през лятото цялата п*плач на България идва във Варна". Така че изводът ми е, че не само кореняк софиянци недоволстват срещу новодошлите, а възрастните хора и в другите големи градове реагират по същия начин.



# 1 961
  • София
  • Мнения: 5 197
Повечето хора не обичат промяната ,особено възрастните.

# 1 962
  • София
  • Мнения: 5 884
А, надувки са си варненци, ама аз ги харесвам.
Обичам го тоя град, ей там отивам да живея, не ми пречи и да ми миекат hahaha

# 1 963
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Повечето хора не обичат промяната ,особено възрастните.

Така е и затова им прави впечатление промяната на говора около тях.

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 20:09 от Лилянa

# 1 964
  • Мнения: 3 138
Повечето хора не обичат промяната ,особено възрастните.

Така е и затова им прави впечатление промяната на говорът около тях.

Треща и абсурд са във възрастова категория "баби" вече, това обяснява много.

Общи условия

Активация на акаунт