Гей-парад 2013

  • 30 413
  • 1 169
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 682
Да бе, много са толерантни в западна Европа, ама французите изгониха циганите, нали? От Холандия не ни ли ги върнаха също?

Ами те са си наши, разбира се, че ще ни ги върнат. Не ни пращат техни.
Що бе, нали всички са хора? Какви са тия "наши" "ваши" сега? Съвсем се оплетохте.

Наши - български граждани. Спорът е безпредметен.

# 1 096
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016


За осиновяване не знам да има точка или въпрос -гей ли сте? Thinking Предполагам се гледа дали имаш финансов ресурс и условия да отгледаш дете.


Ти сериозно ли? И как ще впишеш имената и на двамата хомосексуални родители в докуменитте? Разбира се, и сега има начин еднополова двойка да отгледа дете, дори може биологично да не е на нито един от двамата, но единия родител няма документално да присъства никъде. Той е лишен и от права и от задължения при една евентуална раздяла или смърт на другия партньор. От там и самото дете е ощетено. Обяснено беше подробно няколко пъти.

# 1 097
  • Мнения: 15 619
 
 
 ...
Добре, да го пре-формулирам - собствена "оценка" е "гейовете са ненормални, защото аз съм нормална и тяхната ненормалност потвърждава моята нормалност" или "гейовете са готини понеже познавам двама трима". Не, че човек не трябва да оценява нещата в и около себе си: "днес преживях Х, от което се ядосах", но пък някои казват: "падна ми химикала" (падна или ти го изпусна?). Сега как е?
 
За миг си помислих, че повтаряш думите ми за " важността  на само-оценката".  Peace А какво ще кажеш за човека, който е в мир със себе си и поради тази причина нему не са жизнено необходими външни оценки, външно 100-процентово одобрение?   Аз приемам, що се отнася до сексуалността, тази на човека, с който деля брачно ложе. Останалите как да ги приема? Че някои дори не подозират за съществуването ми, нито пък аз за тяхното. Как точно се приема нещо, което е извън живота ти, независимо към кой пол са ориентирани предпочитанията ти? Всеки един извън живота ми си съществува не благодарение на мен, моите предпочитания, мисли и действия. Затова и не разбирам това веене на секс. За мен просто външен фактор, оценяващ интимността ми не съществува. Аз не изпитвам нужда и да получа такава оценка. Затова и не разбирам хората, които държат на външно, обществено оценяване точно на сексуалността им.
"Приемането на хомо- от хетеро-", дори и милиони пъти повторено, няма да се изпълни със смисъл, защото в същината му е залегнал друг проблем - приравняването на агресията към личността до хетеро-агресия. Няма такова животно.  
С афиширането обаче има навиране на сексуалност в лицето на хората, които не желаят да бъдат заливани с такава. По нищо не се различава това от чалгата, която повсеместно бива заклеймявана като пошла точно поради развяването на секс.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 12:37 от luna

# 1 098
  • Мнения: 62
Мъдрите хора казват:'' Никога да не влизай в спор, защото може да промениш и контролираш само себе си, и така да владееш света.'', само че тва е трудна работа, затова все искаме да контролираме другите. Wink Никой нема да си промени нагласата и от най-добрите аргументи, тъй че...

# 1 099
  • София
  • Мнения: 4 878
Израждането става малко по малко. Ако сега ни се струва немислимо да има книжки с Червената шапчица травестит, то след години това може да е нещо нормално. Ето и сега разни пълни идиотки смятат, че дядовата ръкавичка е безобразна книжка и трябва да е забранена, защото имало насилие към животните! А това е чудесна и интересна книжка, децата я обичат и не започват да измъчват животни, след като са я научили наизуст от много препрочитане. Ами неродена мома, където отрицателната героиня е циганка? И нея сигурно трябва да преправим. И накрая какво - да отглеждаме безполови, безкритични и безмозъчни, но за сметка на това адски толерантни същества, на които да четем книжки с безполови и добронамерени герои.

Точно това имах предвид, като писах, че толерстията ще доведе до деградация/упадък и дегенерация/израждане на обществото, и в крайна сметка - до самоунищожение. Да се надяваме, че инстинкктът за самосъхранение у човечеството ще надделее над разрушителните и разлагащи инстинкти и няма да се стигне до там.

# 1 100
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080


За осиновяване не знам да има точка или въпрос -гей ли сте? Thinking Предполагам се гледа дали имаш финансов ресурс и условия да отгледаш дете.


Ти сериозно ли? И как ще впишеш имената и на двамата хомосексуални родители в докуменитте? Разбира се, и сега има начин еднополова двойка да отгледа дете, дори може биологично да не е на нито един от двамата, но единия родител няма документално да присъства никъде. Той е лишен и от права и от задължения при една евентуална раздяла или смърт на другия партньор. От там и самото дете е ощетено. Обяснено беше подробно няколко пъти.

А като живее с двама бащи не е ощетено?

# 1 101
  • Мнения: 9 144
Кафенце, чии граждани са въпросните цигани?
Не съм Кафе, ама граждани са на ЕС. Sunglasses

Ааааа патриотите-националисти не мислят така, даже искат да излизаме от клуба, лошо ни било в него  Peace

# 1 102
  • Мнения: 682
Кафенце, чии граждани са въпросните цигани?
Не съм Кафе, ама граждани са на ЕС. Sunglasses

Франция е наложила разрешителен режим, вместо свободен достъп.

# 1 103
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016


За осиновяване не знам да има точка или въпрос -гей ли сте? Thinking Предполагам се гледа дали имаш финансов ресурс и условия да отгледаш дете.


Ти сериозно ли? И как ще впишеш имената и на двамата хомосексуални родители в докуменитте? Разбира се, и сега има начин еднополова двойка да отгледа дете, дори може биологично да не е на нито един от двамата, но единия родител няма документално да присъства никъде. Той е лишен и от права и от задължения при една евентуална раздяла или смърт на другия партньор. От там и самото дете е ощетено. Обяснено беше подробно няколко пъти.

А като живее с двама бащи не е ощетено?

С какво точно е ощетено? И по-неощетено ли е било в дома за сираци, където е отглеждано преди това? По-добре, без никакви родители, отколкото с двама от един и същи пол, така ли?

# 1 104
  • Мнения: 9 144


За осиновяване не знам да има точка или въпрос -гей ли сте? Thinking Предполагам се гледа дали имаш финансов ресурс и условия да отгледаш дете.


Ти сериозно ли? И как ще впишеш имената и на двамата хомосексуални родители в докуменитте? Разбира се, и сега има начин еднополова двойка да отгледа дете, дори може биологично да не е на нито един от двамата, но единия родител няма документално да присъства никъде. Той е лишен и от права и от задължения при една евентуална раздяла или смърт на другия партньор. От там и самото дете е ощетено. Обяснено беше подробно няколко пъти.

В миналата тема няколко пъти, в тази само веднъж-дваж  Peace

# 1 105
  • Мнения: 329
Тази тема умишлено я пропусках с подозрения за нажежена до червено атмосфера вьтре. 70 страници назад няма да се вьрна, така че предварително се извинявам ако мнението ми е вече преекспонирано. Отнасям се с тьрпимост и толерантност кьм т. нар. "различни". И те са хора, и те душа носят, не ми пречат, освен когато не са откровено гнусни. Не разбирам обаче защо трябва да има парад и парадиране. Ми дайте тогава и хетеросексуалните да си устроим парад. С каква цел е това парадиране? Нетолерантните да ги приемат?! И мислите, че това ще се получи като правят паради? За мен цялата тази показност е излишна. Нито изпьлнените с омраза ще станат по-малко изпьлнени, нито правата им ще се увеличат. Освен това наистина смятам, че не са добра гледка за децата. Прочетох едно мнение дето: "Какво лошо имало едни весели и шарени чичковци да минат по улицата". Еми не е добре. :stop

# 1 106
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
...
Ти сериозно ли? И как ще впишеш имената и на двамата хомосексуални родители в докуменитте? Разбира се, и сега има начин еднополова двойка да отгледа дете, дори може биологично да не е на нито един от двамата, но единия родител няма документално да присъства никъде. Той е лишен и от права и от задължения при една евентуална раздяла или смърт на другия партньор. От там и самото дете е ощетено. Обяснено беше подробно няколко пъти.
И по-логичното е да нямат деца. Защо да страда детето после?

# 1 107
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

И по-неощетено ли е било в дома за сираци, където е отглеждано преди това? По-добре, без никакви родители, отколкото с двама от един и същи пол, така ли?
Хайде стига с тоя театър. Има предостатъчно нормални семейни двойки, желаещи да осиновят дете. Ама имат милион спънки, преди да успеят. Дай сега да дадем нещастните деца да ги отглеждат гейове, щото нямало било кой ooooh!.

# 1 108
  • Мнения: 682


За миг си помислих, че повтаряш думите ми за " важността  на само-оценката".  Peace А какво ще кажеш за човека, който е в мир със себе си и поради тази причина нему не са жизнено необходими външни оценки, външно 100-процентово одобрение?   Аз приемам, що се отнася до сексуалността, тази на човека, с който деля брачно ложе. Останалите как да ги приема? Че някои дори не подозират за съществуването ми, нито пък аз за тяхното. Как точно се приема нещо, което е извън живота ти, независимо към кой пол са ориентирани предпочитанията ти? Всеки един извън живота ми си съществува не благодарение на мен, моите предпочитания, мисли и действия. Затова и не разбирам това веене на секс. За мен просто външен фактор, оценяващ интимността ми не съществува. Аз не изпитвам нужда и да получа такава оценка. Затова и не разбирам хората, които държат на външно, обществено оценяване точно на сексуалността им.
"Приемането на хомо- от хетеро-", дори и милиони пъти повторено, няма да се изпълни със смисъл, защото в същината му е залегнал друг проблем - приравняването на агресията към личността до хетеро-агресия. Няма такова животно.  
С афиширането обаче има навиране на сексуалност в лицето на хората, които не желаят да бъдат заливани с такава. По нищо не се различава това от чалгата, която повсеместно бива заклеймявана като пошла точно поради развяването на секс.


Ще кажа, че човек, на който му е нужно външно одобрение, е склонен към зависимости, зависим е от хората, чието одобрение търси. Още много може да се каже. Толерантността не е одобрение, нито пък хомосексуалните търсят одобрение. Останалата част предпочитам да не коментирам.

Уморих се. I'm out of here.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 12:53 от Devorah

# 1 109
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080


За осиновяване не знам да има точка или въпрос -гей ли сте? Thinking Предполагам се гледа дали имаш финансов ресурс и условия да отгледаш дете.


Ти сериозно ли? И как ще впишеш имената и на двамата хомосексуални родители в докуменитте? Разбира се, и сега има начин еднополова двойка да отгледа дете, дори може биологично да не е на нито един от двамата, но единия родител няма документално да присъства никъде. Той е лишен и от права и от задължения при една евентуална раздяла или смърт на другия партньор. От там и самото дете е ощетено. Обяснено беше подробно няколко пъти.

А като живее с двама бащи не е ощетено?

С какво точно е ощетено? И по-неощетено ли е било в дома за сираци, където е отглеждано преди това? По-добре, без никакви родители, отколкото с двама от един и същи пол, така ли?

По-добре е да го дадат на една самотна майка, отколкото на еднополова двойка.

Общи условия

Активация на акаунт