А кой ще се похвали от яслата или градината на детето си ?

  • 341 460
  • 732
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 430
Искам да похваля 10 ОДЗ"Чебурашка".
Моят син е на ясла там.Страхотни са сестрите/възпитателките Гери и Снежи.Моят син почти не плака,на яслата.Имат страхотно чувство за отговорност,гушкат децата,все едно гледат свои собствени деца.На няколко пъти съм заварвала,как малките са се струпали върху едната възпитателка Гери и я борят и гушкат Laughing Това ми е достатъчен знак,че наистина са страхотни,.защото знаете,че дете няма как да си скрие чувствата си.
Пари не са ни искали до сега,а и предполагам за  бъдеще,освен таксата  Laughing Самото ОДЗ е много добре поддържано,а и от няколкото ми разговори с директорката останах с впечатлението,че е човек ,който умее да си върши работата.

# 451
  • Мнения: 2 022
Аз ще похваля яслата, в която са ходили две от трите ми деца - 28 ясла на ул. "Христо Белчев" в София.
Малкият ми син тръгна на ясла там на 2 г. и беше почти безсловесен (само "мама", "тати", "ам" и "бау"). За по-малко от месец проговори, а после научи песнички и стихчета. Още ги помни. Помни и госпожите, макар че те вече не работят там. Но директорката си е същата и той страшно се радва, ако я срещнем на улицата.
Сега там ходи дъщеря ми. Още от втория ден (!) спря да плаче за мен и си влиза с усмивка в яслата. Даже в събота и неделя понякога се сърди, че няма ясла. Всеки ден, когато си тръгваме, си гушка госпожата и казва: "Асенова, обичам те". Това е абсолютно неподправен детски изблик на обич, което пък показва ясно как се грижи за нея тази жена. Там дъщеря ми се научи да се храни сама и да заспива сама (в къщи все още не иска да заспива без мен). Освен това там тя е без памперс и успяват да я опазят суха и чиста, докато в къщи тя неизменно успява да ме излъже и да свърши работата в гащите.  Grinning
Яслата е основно ремонтирана, мебелите са нови, чисто е, храната е хубава - щерката си е всеядна, но брат й беше много злояд, а там всичко му харесваше. Даже ме поставяше в доста неловко положение като заразправя колко хубаво и вкусно готви леля Пепи, а майка му не може така....  Embarassed
Никога, по никакъв повод не са ни искани пари (само таксата). Никога децата ми не са плакали, че не искат да ходят там. Винаги учителките и лелките са били приветливи и усмихнати (каквото и да им е коствало това - всички знаем, че не всеки ден ни е до усмивки). Винаги, когато съм я срещала, директорката е била внимателна, усмихната, отзивчива. Тя май е любимка на всички деца. И не защото ги глези, а защото успява да намери път към сърчицето на всяко от тях. Усмирява буйните, утешава разплаканите, решава проблемите им. С усмивка, с добра дума, с ласка. Какво повече му трябва на едно дете?!
Благодаря от сърце на тези жени: г-жа Куликова (директорката), г-жа Георгиева и г-жа Асенова (учителките на дъщеря ми), г-жа Атанасова и г-жа Колчева (учителките на сина ми - те вече не са там, от тогава мина много време).
   bouquet

# 452
  • Мнения: 132
Аз Ще похваля 15 ОДЗ Чучулига в Свобода.Синът ми тръгна там на 1.2 месеца на ясла сега вече е втора група, а малката е в ясла.много са ни добрички всички и директорката е много добра   bouquet

# 453
  • София
  • Мнения: 289
Влизам и аз да дам един глас за 63 ДЯ в Сухата Река! Прекрасна ясла, невероятни специалисти, които си разбират от работата и я вършат с любов, специални благодарности на сестрите Станкова и Павлова от първа група  Hug и на директорката Стоянова  Hug
Детето ми беше една година там и се чувстваше перфектно.
От 13.09.2010 сме в 05 ОДЗ и засега съм доволна Simple Smile

# 454
  • Мнения: 48 039
Искам да похваля 183 ЦДГ в Гео Милев, София  Peace
Тъй като не мога да редактирам вече, искам да кажа, че персонала на групата ни наистина е страхотен, но не мога да кажа същото за директорката и медицинската сестра на 183 ЦДГ
Изключително груби и некомпетентни, здравния контрол никакъв го няма

# 455
  • Мнения: 29
Много хубава тема. Нали всички искаме най-доброто за децата си, а детската градина е основополагаща и за мен изборът на градина е много, много важен. Та няма как да не споделя моя възторг от нашата градина - Ново поколение - всеотдайни, посветени на децата госпожи, много грижи и любов. Сега даже откриха група с разширено изучаване (занимания) по английски език в ново ремонтирана къща - толкова простор за игра, новичко, чистичко, уютничко. Детето си ходи с удоволствие на градина. Малко снимки и от нас: http://novopokolenie.eu/

# 456
  • Мнения: 5
Ние сме в ЦДГ"Росица" гр.Пловдив група"Дъга". Това е градината и групата в коята беше големия ми син, в настоящия момент е средния ми син, а се надявам след три години да е и най-малкия ми син. Обичам нашите госпожи- Галя, Биляна е Цецито(която в момента е в майчинство). Изключително съм благодарна на директорката на градината г-жа Пенка Дончева за чудесния климат които е създала в градината и нестихващото и желание за новаторство и подобряване на методите за работа с децата и материалната база. Това е градината която първа въведе в Пловдив програмата "Стъпка по стъпка". Първата градина в града която работи по програма КОМЕНСКИ - Всички еднакви всички различни.  Винаги съм срещала разбиране и съдействие от страна на персонала при решаване на различни проблеми. Винаги имам обратна информация от тях за възникнали трудности или постигнати успехи от детето.Има възможност да видя и да пипна всеки ден това което направило или научило детето. Харесвам това, че родители имат достъп до групите и по този начин можем да наблюдаваме децата си в обстановка различна от домашната. Имаме възможност да работим  с децата и да ги забавляване и обучаваме с неща които смятаме за важни. Достъпът в групата дава  възможност да се опознаем с родителите на другите деца, да обменяме впечатления и идей, да споделяме притесненията си и да търсим най-добрите решения, дори да станем приятели за цял живот.

# 457
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
И аз да се включа -дъщеря ми е в 6-та ясла "Щастие" в Стара Загора.Много съм доволна от обстановката,госпожите,храната.Директорката е страшно упорита и оправна жена .Детето ми се адаптира много бързо и сега ходи с удоволствие всеки ден.Всяка сутрин задъжително се мери температурата на децата преди да влезнат в групата .Това се  прави май само в нашата ясла  Peace Всяка вечер като я взема госпожите ми дават пълна информация за това как е протекъл деня ,има ли някакъв проблем с детето ми -дали се храни добре ,спала ли е и т.н.т.

# 458
  • Мнения: 307
Аз ще похваля яслата, в която са ходили две от трите ми деца - 28 ясла на ул. "Христо Белчев" в София.
Малкият ми син тръгна на ясла там на 2 г. и беше почти безсловесен (само "мама", "тати", "ам" и "бау"). За по-малко от месец проговори, а после научи песнички и стихчета. Още ги помни. Помни и госпожите, макар че те вече не работят там. Но директорката си е същата и той страшно се радва, ако я срещнем на улицата.
Сега там ходи дъщеря ми. Още от втория ден (!) спря да плаче за мен и си влиза с усмивка в яслата. Даже в събота и неделя понякога се сърди, че няма ясла. Всеки ден, когато си тръгваме, си гушка госпожата и казва: "Асенова, обичам те". Това е абсолютно неподправен детски изблик на обич, което пък показва ясно как се грижи за нея тази жена. Там дъщеря ми се научи да се храни сама и да заспива сама (в къщи все още не иска да заспива без мен). Освен това там тя е без памперс и успяват да я опазят суха и чиста, докато в къщи тя неизменно успява да ме излъже и да свърши работата в гащите.  Grinning
Яслата е основно ремонтирана, мебелите са нови, чисто е, храната е хубава - щерката си е всеядна, но брат й беше много злояд, а там всичко му харесваше. Даже ме поставяше в доста неловко положение като заразправя колко хубаво и вкусно готви леля Пепи, а майка му не може така....  Embarassed
Никога, по никакъв повод не са ни искани пари (само таксата). Никога децата ми не са плакали, че не искат да ходят там. Винаги учителките и лелките са били приветливи и усмихнати (каквото и да им е коствало това - всички знаем, че не всеки ден ни е до усмивки). Винаги, когато съм я срещала, директорката е била внимателна, усмихната, отзивчива. Тя май е любимка на всички деца. И не защото ги глези, а защото успява да намери път към сърчицето на всяко от тях. Усмирява буйните, утешава разплаканите, решава проблемите им. С усмивка, с добра дума, с ласка. Какво повече му трябва на едно дете?!
Благодаря от сърце на тези жени: г-жа Куликова (директорката), г-жа Георгиева и г-жа Асенова (учителките на дъщеря ми), г-жа Атанасова и г-жа Колчева (учителките на сина ми - те вече не са там, от тогава мина много време).
   bouquet

И аз съм безумно доволна от тази ясла, от г-жа Радкова и г-ж Владимирова!!!

# 459
  • Мнения: 18
Аз мога да се похваля от яслата на дъщеря ми. Тя е частна ясла и се намира в квартал Борово, казва се Цветенце.  Искрено благодаря на директорката и целия персонал,че така хубаво гледат децата ми.

# 460
  • София
  • Мнения: 114
И аз искам да похваля нашата детска градина - 174 "Фют" в кв. "Лозенец". Екипът там е страхотен. Вероятно основнота заслуга е на директорът г-жа Хинова, но и госпожите (нашите са г-жа Узунова и г-жа Джамбова) са изцяло отдадени на децата. Сърдечно БЛАГОДАРЯ за грижите!   bouquet

# 461
  • Мнения: 4 204
С удоволствие се включвам , за да похваля ЦДГ  №87"Буката".
Големия ми син беше там , сега е малкия.
Малкото ми моченце е много свитичко и притеснително, трудно се отпуска сред непознати. За капак и се разболя 2 пъти , което още повече затруднява бързата му адаптация.Но, госпожите и лелката са страшно внимателни с него. Държат се нежно и спокойно с детето, опитват се да го приобщят, не го насилват по никакъв начин. Когато не е на градина синът ми иска в къщи да играем на ДГ и от репликите му разбирам какво му говорят и как се държат не само с него, но и с другите дечица леля Зори ,г-жа Божилова и г-жа Нешева. Много съм им благодарна за отношение, за чуството за сигурност и принадлежност, което лека-полека се изгражда у моето дете. Късмет е да попаднеш на такива педагози в днешно време.
Най-вече се впечатлявам от отношението, защото психическото здраве у едно дете  е най-важно. Не мога да не спомена обаче и хигиената, начина на преподаване, разнообразните прояви, които се организират в градината.
Доколкото имам поглед върху другите групи, мисля че това което писах за нашата важи в пълна сила и за там.

Така че, ако някой си прави проучване и се чуди коя градина да пише на 1 място при кандидатстването, мога  да му кажа, че не се сещам за абсолютно нищо в момента, което да посоча като недостатък. База, отношение, занимания..и не на последно място не са ни искали пари за никакви подобрения по материалната база, а постоянно се прави нещо и обстановката е прекрасна.

# 462
  • софия
  • Мнения: 636
Искам да похваля нашата градина - 114ДГ в община "Красно село" с директор г-жа Елина Джурджова. Браво на тази дама и на всичко, което прави за децата и екипа от учители. Възхитена съм от отношението на госпожите Ботева и Теохарова към децата. Това са едни прекрасни хора, които имат подход, отношение и най-вече любов към малчовците. Дъщеря ми ходеше половин година в частна детска градина, но я спряхне защото беше един кошмар за нея и за нас като родители. Тя е щура и беше постонно наказвана и тормозена от учителите в частната градина, тъй като на тях с такива деца не им се занимава. Тук в тази градина е от октомври и направо нямам думи- детето прегръща госпожите, чувства се добре, радва се, не иска да си ходи от градината, така тези жени успяха да прадразположат Елена. Тя навсякъде се хвали с тях. Общува с тях като с приятели, иска да ги кани на гости, въобще ги приема едва ли не като членове на семейството. Много сме благодарни на тези дами.

# 463
  • Мнения: 15 379
Хайде и аз да засипя ДГ и персоналът й с похвали Simple Smile.
11-та ЦДГ "Корабче", кв. Лозенец - прекрасен директор - г-жа Иванова, госпожи - Добрева и Андреева, леля Мариана. Прекрасни са!
Моят глезльо ходи с огромно удоволствие и нетърпение. Грижата за децата е превъзходна - и като чисто обслужване и като обучение и възпитание.
До голяма степен храненето на децата там ме удовлетворява, поне 2 пъти дневно ядат пресни плодове и зеленчуци. Не им предлагат пакетирана храна от рода на вафли, меденки и пр., а за мен това е важно.

# 464
  • Мнения: 572
Най после и аз да мога да се похваля с ДГ на малката. Не защото е лоша а защото не се бяхме класирали до Декември.

Става дума за 11ОДЗ Мики Маус София Младост
Много съм доволна от отношението на мед Сестри и лелките към децата. Ние сме в първа яслена група Големите Мечета. Много съм благодарна на мед сестра Михайлова и нейните колежки. Благодарение на тях малката се адаптира много лесно и още първия ден прецениха че можем да останем и след обяд.

По на там пак ще пиша  Hug

Общи условия

Активация на акаунт