Kuzey Güney-Север - Юг ﻉ с участието на Къванч Татлъту - 93

  • 29 101
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 31
Само се чудя- защо давате примери с личния си живот?
   Кажете ми моля, колко от Вас са израснали в среда подобна на Кузей и Гюней, а? И колко са изпитали на гърба си Макаренковските методи? И колко са чувствали разликата в отношението на родителите си? Дори и при такива родители можеше да има близост при К/Г , ако я нямаше любовта към една и съща жена и ината на малкия брат! Неизречените упреци, неудовлетворението от отношението на родетелите, винаги са трупали гняв у единия, така е и в живота, и във филма! И дали личния родителски пример- Сами, се приема еднакво и еднозначно от синовете му? Изобщо не, за мен!
   От позицията на обичани деца изобщо не бива да се чудите на образите във филма. Изказвания от типа "ако бях аз" или"ако на мен ми беше..." изобщо не пасват на развитието на драмата. Вече само гледам, че дори и не ми се мисли и правят анализи на героите. Не Ви съветвам да правите същото, но като страничен и дистанциран наблюдател и зрител откривам повече истини, отколкото като пристрастена фенка!


Без съгласието на Шани  Heart Eyes копирам поста тук ! Шани, извини ме, моля те !   bouquet
Тинтири,  Hug моля те, посочи или маркирай, на кое точно трябваше да реагирам, за да не ме обвиниш в двоен стандарт ?
Както казах - никъде няма - не пишете, нямате право или пък квалификации.Както и остри и рязки забележки. Ако, предлоложението, че пишете от позицията на обичани деца, е това, което те дразни - ок. Права си, можеше да предположи, че пишете и от позицията на необичани деца, тогава пък не знам какво щеше да настане.Както и да е, единственото, което звучи категорично, е цветният пасаж. И, ако това те е подразнило, ок - имаш своето право. Peace
Само че, това звучи като приказка за лека нощ, в сравнение с постовете, които ти посочих. Peace
Според мен, пак да кажа, щото явно нещо в моя телевизор, е проблема. Thinking


Разводнихме темата с обяснения, но накратко искам да отговоря - всеки пост от Джемрейки, започващ към Вас с: ЗАЩО ПИШЕТЕ еди какво си, получава моментална реакция тип-скачане и ответни удари - ще пишем каквото си искаме, ние също сме част от темата, не можем ли да изразяваме мнение, никой не може да ни казва какво да правим и т.н. Е, постът на Шани започва с ЗАЩО ДАВАТЕ ПРИМЕРИ ОТ ЛИЧНИЯ СИ ЖИВОТ, сякаш някой трябва да й дава обяснение защо е решил да разсъждава по този начин, вмъквайки опит от своя житейски път.
След това продължава с единствените условия при които може да си позволим да го направим - ако сме изпитали на нашия гръб абсолютно същата ситуация /това е невъзможно по законите на вселената/  - както и да го гледаш, Госпожата, постът на Шани е именно това - Вие изпитвали ли сте тези методи? Били ли сте в тази ситуация? Ако не - значи не можете да го коментирате.
Е, мерси. Но както ти напоследък повтаряш - ще си коментирам каквото реша. Peace

Иначе със сигурност е имало много ситуации, в които аз не съм реагирала - аз съм в темата доста рядко, все пак. Аз пък никога нямаше да се закача за тази ситуация, ако ти не беше точно в този момент в темата да пишеш. То е ясно, че всеки може да изпусне много други моменти и двойни стандарти и ако не си на линия - какво може да се очаква?

Хубав ден момичета и прекрасна седмица!  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 371
Добър ден !

Тинтири,
Скрит текст:
благодаря за отговора ! Разбирам позицията ти, но не разбирам моето присъствие или отсъствие в момента, как и защо изобщо, се отразява на нея. Независимо дали съм тук или не, щом имаш позиция или нещо те е провокирало и искаш да го споделиш, можеш да го направиш, нали така ? Аз не чакам нечие присъствие или отсъствие за да изразя мнението си. Така поставени нещата, разбирам, че предимство се дава не на изразеното мнение, а на конфронтацията. За мен това не нито конструктивно, нито нужно !  Peace
Извинявам се за разводняването на темата !   bouquet

Дафне,  Hugблагодаря ти за глътката чист въздух ! Винаги е добре да започнеш денят си със свежо настроение !   bouquet
 Днес сутринта, бродейки из телевизионния ефир, чух реплика, която ме впечатли и ми хареса . Мисля, че е актуална и приложима във всички сфери на живота !  Peace

“Липсата на етика, не е здравословно състояние “
Приятен ден !

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 76
Здравейте дами! smile3525Вчера бяхте качили 1 част от 78 еп, с руски субтитри.Моля , някоя добра душа да го качи пак,че не мога да го намеря в предишната тема !  Praynig

# 48
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Добър ден дами Hug Hug Hug
Желая ви успешна нова седмица.  bouquet

И понеже съм си сама, ще си позволя да се развихря по някой въпроси.
А, именно : "братската любов на Гюней" и ''подаръкът Джемре".

Така, определено мога да твърдя, че Гюней не обича Кузей. Защо?
Защото проблемите му с него не датират от от 10 серии насам. Това е и причината поради която не слагам Джемре като основна причина за разлъката. Защото 78 серии се наблюдава тази ''братска любов'', а олмаза падна преди 10 серии. Какъв беше проблема 69 серии назад? Какво всъщност е очаквал Гюней като отсвири Джемре? Тя по никакъв начин да не диша в орбитата на Кузей ли?
Ако е така...много наивно от страна на Гюней.
Бил се измъчвал от дългът към Кузей...еми това си е било лично негово решение. Защо не се предаде и не си излежа присъдата? Защо на инсценировката отново не пожела да поеме вината...та макар и за да си върне дълга и да се освободи от тази ''тежест''? Няма сърце!

"Подаръкът Джемре".... ooooh! ooooh! ooooh!
Как може жив човек да е подарък някому и да бъде използван като разменна монета за изплащане на дълг? Crazy
Дори и в очите на Гюней да е така...хората разговарят помежду си.
След оня каст когато Гюней реши да си вземе билета за излаз от квартала (Бану) и напусна Джема, някак си беше необходимо да разговаря с Кузей. Може би трябваше да му каже нещо от сорта : "Слушай братко...знам, че обичаш Джемре и заради това я напускам. Не искам да те дразня, но няма да се почувствам комфортно ако ти си с нея. Тя би оказала голямо влияние на нашите отношения и ако примерно държиш да сме братя по сърце, моля горещо...недей да бъдеш с нея. Това ще ме опустоши..."
Какво стана...диалог ЙОК! Само напрежение между двамата. Гюней не обясни как се чувства, но въпреки всичко Кузей направи и невъзможното да поддържа олмаза.
Кой е виновен за падането на олмаза? Джемре ли? Кузей ли? Категорично НЕ!!!
Единствения виновник е Гюней. Той лично тласна Джемре в ръцете на Кузей.
Просто се оказа, че вместо да извади очи, изписа вежди. Вкара Джемре в затвора с ясното желание да си остане там. Уж освободи пътя на Кузей...пък после...олеле майко.
Гюней всичко си направи сам...и сега или трябва да се гръмне или трябва да се стегне и да преодолее всички последствия които сам си постигна. Никой не му е виновен и не е редно Вселената да се върти около него.

Да обобщя...нещата са дълбоки и непреодолими. Най-голямата грешка е липсата на комуникация. Заради това и не осъждам Джемре за срещата. Разговор трябваше да има и се случи. Оттам на татък каквото...такова. По-добре да допусне грешка, отколкото да чака да я тресне талпа по главата.

# 49
  • Мнения: 186
Зизку, не си сама. С кеф прочетох и теб и тинтири. newsm51 newsm51


И подкрепям написаното. Peace Peace
Все пак,зЗа срещата Джемре-Гюней, все пак смятам, че този разгово трябваше да го започне Кузей.
Дължеше откровен разговор и на Зейнеп.
-Харесвал съм те, но никога не съм те обичал. Единствената жена, която обичам и ще обичам до края на дните си, е Джемре. Съжалявам, ако съм те наранил, но не мога да насилвам сърцето си.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 685
Зизу Heart Eyes Hug и аз  съм тук    love001
Алиса Heart Eyes Hug
Подкрепям напълно и аз! Peace
nitka Hug
Кузей Гюней 78 серия 1 часть http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JNPqzh41CKU

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 76
Диди,благодаря ти!  bouquet

# 52
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Алиска, Hug Heart Eyes може би трябваше Кузей да се избясни със Зейно...ама като гледам не е счел за нужно. Ето, липса на комуникация...ПРОБЛЕМ!!! Peace
Може би в неговите очи не е необходимо точно защото не е имал чувства. Какво да се обяснява...и как по-точно да обясни нещо което даже го беше страх да произнесе на глас?

Зейно не е неразрешим проблем. Не са рекли не са я изритали от полезрението си. Сега ми е интересно какви ще ги стъкми ''без да иска'' Mr. Green?

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 11:44 от Зизу

# 53
  • Мнения: 3 371
ОФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ ooooh! ooooh! ooooh!
Вай, вай, вай, до къде са я докарали някой ooooh! ooooh! ooooh!

Цитат
Цитат на: sinq laguna в Нед., 16 Юни 2013, 23:57
Цитат на: shaane в Нед., 16 Юни 2013, 23:50
Госпожата,  Hug
Ами аз си тръгвам преди да ме набият!  Peace
Заради червения картон- пропускам полуфинала и финала!  Peace

Това сериозно ли? Шанииииииииии!  Hug Love Аз ще те чакам. Решила сам да гледам онлайн следавщата серия.

Тези , които раздават картони, просто опитаха да покажат съпричастност към съотборничките и каузата им.

Лагуниии,  Love Hug Love сега, ако обясниш и каква точно е каузата им ?  Laughing Ако е да останат на финала само подкрепящите ВНЛ- то, това си е кауза пердута ! Решила съм и аз като Зейнеп/ щото нали ми е любимка и все някакви черти от нея трябва да имам в характера си !  Mr. Green/, да остана до края, ей така - да дразня с присъствие !  hahaha hahaha hahaha hahaha

Докъде, Диди ? Хайде, светни ме сега, докъде сме я докарали някоИ ?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 685
Госпожата, на мен специално много зле ми зву4и написаното,  newsm78 необходимо ли е вси4ко това, не ми се влиза в спор, не съм тук в темата за това, просто се възмутих ooooh! ooooh! ooooh!

# 55
  • Мнения: 445
Здравейте  Hug

Първо искам да се извиня на Зиз, че не успях с озета, то не ми е за първи път де, ама дребното наистина заспива по това време, а смс-те ги видях чак сутринта  ooooh!  Tired Много бях изморена..
Зиз, добри разсъждения, подкрепям  Peace

Бих искала и да отговоря на Шани, прочетох всичко, знам, че я няма, но... и аз видях себе си в нейн пост. Този, за примерите от живота и защо сме се поставяли на мястото на героите от филма. Имам въпрос към нея - ако все някога ме прочете може и да ми отговори - Ти откъде знаеш моя живот какъв е бил и какви методи са били използвани върху мен?! Сигурна ли си, че не съм изживяла нещо подобно като тяхното?! На живо познаваш ли ме?!. На всички тези отговори отговорът е "НЕ". Съответно няма да си разказвам живота тук, знаем, че ме четат и наблюдават, та не смята да си разголвам душата. Обаче....

Колкото и да ви се струва неправдоподобно много макаренковски методи съм изпитала на гърба си, не искам да влизам в подробности, щото наистина не знам кой какво чете  Whistling Но съм в пълното си и неоспоримо право да говоря от опит. И се дразня когато някой почне да ме квалифицира като такъв или онакъв... Или като "обичано" и каквото и да било друго дете... Дадох пример със сестра си, защото си имам база за сравнение с филма, защо - това си е моя работа  Peace

Няма да взимам отношение в споровете, дето се вихрят тук - само искам да кажа, че освен, че ще си пиша какво си искам, когато си искам и по колкото си искам, ще си давам също примери от моя живот и ще се поставям на мястото на когото си искам.  Peace Защото доколко съм се припознала в героите от филма всички вие не може да знаете, защото ме познавате по една снимка и името *helen*... Нищо друго не знаете за мен.  Peace

И понеже не ме познавате ще ви кажа, дори и да не ви се вярва, че аз свободни съчинения и измишльотини не пиша, щото нямам време за глупости. Влизам тук, защото харесвам филма, давам примери и изказвам мнение, защото някои неща ме вълнуват. Да си съчинявам и измислям не ми е в природата, нито ще ми донесе някакви облаги. Форумни ръкопляскания и целувки не са ми цел, за да си редя свободни съчинения. Целувките и прегръдките тук, в темата, използвам за да покажа на хората, които ме кефят, че ме кефят  Peace И приемам такива от тях.

Постът ми не цели да обиди или предизвика някой. Напротив. Не визирам абсолютно никого, с изключение на Шани, към която се обърнах в началото и то единствено с цел да й отговоря.
И си оставам с най-добри чувства към нея, не търся конфликт  Peace  Hug

# 56
  • Мнения: 2 282
Шани, Hug  Heart Eyesумолявам те, пиши в темата. Всички имаме нужда от твоето мнение. Нима не си очаквала тая офанзива. Обстановката е изнервяща заради кошмарния озет. Няма сватба и Джемре не губи девствеността си. Последният й шанс. Кузей не вижда в нея жената. Отсъства всякакво мъжко желание. Потурите не падат, значи и Олмазът не е паднал. Обратно на очакванията на Джемрейките.
И почват да губят надежда. Не остана време. Ама, както казва Снежка  Hug свиркаме се и продължаваме.

# 57
  • Мнения: 3 371
Госпожата, на мен специално много зле ми зву4и написаното,  newsm78 необходимо ли е вси4ко това, не ми се влиза в спор, не съм тук в темата за това, просто се възмутих ooooh! ooooh! ooooh!

Диди, извини ме, но не си ти човекът, който понякакъв начин, какъвто и да е бил той, можеш да даваш оценка на написаното от мен. След като не си в темата за това, не трябваше да коментираш потребителите и написаното от тях. Аз също се възмущавам от много неща, но не съм ти чертала пътя в живота, нали така ?!
Както казах неведнъж, мога да пиша, каквото намеря за добре, стига да не нарушавам правилата на форума . На кого и как му въздейства написаното от мен, не е предмет на обсъждане на темата.
Цитирането и “възмущението “ ти от постовете, в които няма нито обиди, нито квалификации към потребители, е тенденциозно и грозно . И е определено повод за спорове.
Ще се въздържа от повече коментари, защото и без това са излишни ! И, ако трябва да вляза в твоята стилистика -  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 58
  • Мнения: 2 282
И престанете с тия истории от личния живот, не ни интересуват. Има си други теми за искрено и лично. Свършиха аргументите от филма, почнахте да ги търсите в собствения си живот.  И всякакви аналогии за безсмислени, защото Вие не сте Кузей и никоя не си призна, че се женила за бившия годеник на сестра си.  

# 59
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Шани, Hug  Heart Eyesумолявам те, пиши в темата. Всички имаме нужда от твоето мнение. Нима не си очаквала тая офанзива. Обстановката е изнервяща заради кошмарния озет. Няма сватба и Джемре не губи девствеността си. Последният й шанс. Кузей не вижда в нея жената. Отсъства всякакво мъжко желание. Потурите не падат, значи и Олмазът не е паднал. Обратно на очакванията на Джемрейките.
И почват да губят надежда. Не остана време. Ама, както казва Снежка  Hug свиркаме се и продължаваме.
Дафне, Hug Кошмарен озет не виждам!
Дали са се оженили или не....не можем да твърдим със сигурност...все пак предстои да видим.
Дали Джема е още девствена или не...това също предстои да видим.
Кузей не виждал жена в нея...хаххахаххахха... Joy Joy Joy Joy
Дали има паднали потури ли не...как разбра като не са го показали...
И ти твърдиш, че не вярваш на озети и фрагмани...или може би само когато ти изнася... Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт