Прием в СМГ след четвърти клас-ІІ част

  • 279 243
  • 1 657
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4
Полезно сравнение ант. Благодаря
Аз лично смятам че ОМТ не е по-лесно от 4ти пробен,  или по-скоро е подобен. Подозирам,  че доста хора следят темата активно и поради това предлагам да си направим едно малка сверка на часовника вместо да чакаме до петък, по-точно да си публикуваме очакваните резултати на нашите деца и така да се ориентираме. Едва ли ще отнеме много време на всекиго да публикува две цифри.
Аз очаквам  31-32 т за синът ми
А Вие?

# 46
  • Мнения: 1 776
Хм, дали няма да има струпване на резултати 28-32 и рейтнигът, за който казахме, че тази година е без големи амплитуди всъщност да си свърши работата, за която е предвиден и да отсее кой да влезе и кой не.
Или изпитът наистина е бил по-труден тази година и границата на приетите ще падне до около 24-25 точки от ОМТ.

# 47
  • Мнения: 115
Напълно съм съгласна с Алек Димитров. Ако публикуваме очакваните резултати, ще трябва някой да ги систематизира и единственото което ще получим е Х на брой резултати между 27- 31, което няма да доведе до никаква ориентация. Ще изчакаме петък и най-вече Алек да ни помогне да се ориентираме в обстановката.....
Сравнението на Ант12 ми носи само Надежда Simple Smile

# 48
  • Мнения: 8
Тъй като следя темата редовно, а съм и заинтересована- искам да отбележа, че тази година ОМТ е много по-труден от миналата година. В първия модул повечето задачи, за да решиш трябва да ги разпишеш.Почти няма такава, която да се решава наум. Втората част, за големите сигурно са лесни задачите, но искам да кажа, че за зад.-2/в- се получава квадратно Диофантово у-ние, което децата трябва да решат , за да стигнат до следващата част от заданието но те степенуване още не са учили. И двете задачи не са типови  или шаблонни, които те да са взимали като тема в курсовете.
Така , че според мен резултатите ще са са по-ниски от пробния изпит на 09.06.13г.

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 12:29 от seriousv

# 49
  • Мнения: 4
Моите уважения към съставителите на задачите, но нещо ми липсва в тях. Струва ми се, че на модул две трябваше да има нещо малко по комплицирано от математическа гледна точка, а не комплицирано откъм описание на условието. По мое мнение условие описано на 9 реда (без да включвам 2 реда за примера и още 9 реда за трите под условия) клони повече към игра на думи в стил "открий уловките в условието", а не към проверка на математическите знания на кандидатстващите.
По-голямата част от децата ни са решавали доста (да не казвам ужасно много) и съставянето на коректни задачи които да отсеят по-добрите е и знак на уважение към техния труд, който не е никак малък. Моите уважения към тези деца, дано най-добрите са успели да се представят на ниво.
Личи, че целта не е била просто да бъдат "забити" по някакъв начин, но не смятам, че с тези задачи най-добрите наистина ще бъдат избрани.
Това все пак си е мое мнение, но нали тук е форум и ми се искаше да го споделя.

# 50
  • Мнения: 920
Предполагам, че целта на формата на описателни задачи с много подусловия е да даде възможно най-голямо разслоение на резултатите и да се избегне струпването на еднакви резултати.

Това разслоение се търси в посока на:

1. Обхващане на възможно най-много материал – реално погледнато подусловие в) на 1-ва задача няма много общо с предходните подусловия (т. е. нищо от решението на предходните подусловия не ни „подсказва” решение на следващото), а 2-ра задача са си три съвсем различни задачи (за обиколка, за лице и за . . .);

2. Време – предполагам, че има доста добри, но просто по-бавни деца, които биха се справили перфектно, ако имаха повече време, но в случая СМГ търсят по-скоро „бързи състезатели”, отколкото „задълбочени изследователи”;

3. Градиране на трудността – има подусловия, които голяма част от децата решават, такива, които само малка част от децата решават и такива, които само 2-3 деца или никой не решава.

Ако дадат кратка, но много трудна задача (тип 4-та задача на ПМС), много малко деца ще я решат и ще има струпване на нерешилите я. Ако пък дадат кратка, но лесна (тип Читанка), много ще я решат и ще има струпване на решилите я, както впрочем стана на Олимпиадата.

Не коментирам дали това е добре или не, просто търся някаква логика в този формат. 

# 51
  • Мнения: 1 210
Леле, как имате нерви да дълбаеше "минало-бешело". Каквото са решили. Чакаме резултати. Аз вчера гледах максимално да си запълня сутринта, че да не го мисля. Даже след като излезна детето мъ забраних са говори за изпита. Това е. Дръпнал е казанчето и ще чакаме какво ще изтече. Но ме радваше, че излезна обнадежден.

# 52
  • България, София
  • Мнения: 638
Никак не върви темата ...   Thinking  На никой не му се говори или всичко си казахме? Simple Smile

# 53
  • Мнения: 6 031
Никак не върви темата ...   Thinking  На никой не му се говори или всичко си казахме? Simple Smile

Ще тръгне, особено на 28-ми.  Laughing

# 54
  • Мнения: 4
Към ант:
Абсолютно съм съгласна с мнението ти за разслояване на резултатите просто в предишния ми коментар идеята ми беше че задача 1от модул 2 е сякаш търсят изследователи а не математически мозъци. Определено  можеха да измислят много по интересни задачи с поне три пъти по кратко условие. Имам претенции че разбирам от математика и по мое мнение задачите са писани от теоретик.

# 55
  • Мнения: 4
Аничка Благодаря че ни информира че пусна водата. Ти май не си единствената която го е направила но само ти ни удостои с тази информация. Joy

Според мен това че никой не желае да споделя предварителни резултати е знак че не са доволни от тях. На 28 ми вече информацията ще е налице и няма да има нужда от инфо. Сега би било интересно да се ориентираме ама като пускат водата в тоалетната няма да стане. Явно ще си мълчим и ще чакаме.

# 56
  • Мнения: 8
Аз не мисля, че като не се споделя мнение с нещо ще помогнем. Според мен не е отговорно, от позицията на родители да не намерим отговорите  даже и да решим задачите ако трябва и по бланката на която са написали отговорите, да не разберем колко точки има детето  поне на първи модул. Сигурно всеки за себе си вече е разбрал колко точки се очаква да има детето му , тъй като вече отговорите и задачите са побликувани в сайта на Алек Димитров. Като предположенията могат да се разминават до една две точки.

# 57
  • Мнения: 6 031
И като публикуват несигурни резултати 50 дори и 100 човека да са, какво ще стане ясно?
Аз лично не съм проверявала какво е писал моят. Като излязат резултатите ще му мислим.
 Сега стягам багажа за море.  Laughing
Света за нас не започва и не свършва със СМГ. Имам прекрасно дете/деца/ - това ми стига.

# 58
  • Мнения: 920
Почти сигурен съм, че задачите са съставени от Иван Симеонов, дългогодишен учител в СМГ, а по-отскоро и в ПЧМГ (първата снимка на линка): http://www.parvamatematicheska.com/prepodavateli-fpmg.html

P. S. Алек Димитров е момче 5-ти за 6-ти клас, ето го тук в челото на рейтинга за 5-ти клас: http://alekdimitrov.com/20122013/def.asp?order=&cls=5. Във форума пише баща му.

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 00:23 от Ant12

# 59
  • България, София
  • Мнения: 638
Колко деца тази година са на 1-во място на ПМС и Кенгуру?

Общи условия

Активация на акаунт