"Разкарай се "

  • 2 617
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Май авторката трябва да разкаже отново случката, че нещо не й се получи.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 498
Явно бабата си знае много добре какво и е кучето и че може да създаде проблем.
Затова реагира така остро и истерично като крещи на детето да се разкара, защото ако му се случи нещо заради кучето, тя ще изяде скандала.
А и е виновна, че е пуснала кучето без повод.

# 17
  • Мнения: 3 241
Мисля, че изразът "разкарай се" е груб определено, към когото и да е отправен.

# 18
  • Мнения: 6
Дали са баба и дядо на детето или по-възрастни майка и баща - не знам .
Действието не се развива на поляна , а в парка - хората се разминават , а аз минавам покрай тях  и ставам неволен свидетел .
Обърнах им внимание защото още като се задаваха малкото си вдигаше блузата нагоре , а дядото / бащата го перна по дупето за което   Thinking Въобще отношението им към това дете точно за 50 секунди ми събра акъла Whistling
Добре ,че това "разкарай се " го повтори няколко пъти ,че ако беше само един път нямаше да повярвам на ушите си .
Пуснах темата не само за да се възмутя ,ами може и това отношение да е нормално за някой . Чудно ми е дали някой приказва още така или ще го оправдае .

# 19
  • София
  • Мнения: 9 517
и очакваш, че ако някой говори така на детето си, ще си признае в бг мама - където ще бъде линчуван вербално  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 6
Може да има и такива екземпляри и подразнени от моето удивление да ми обяснят , че всъщност грешката е в моите възприятия   Laughing И нЕма нищо чак толкова неприемливо . Whistling
Чакам с интерес такъв обект  Flutter
Имайки в предвид неписаното правило  ,че когато пуснеш тема почти първото мнение  ще е точно с обратния знак на твоето възмущение, а второто ще е въпрос що аджеба си пуснал тема .  hahaha
Как да не очаква човек  Sunglasses

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
Може да има и такива екземпляри и подразнени от моето удивление да ми обяснят , че всъщност грешката е в моите възприятия   Laughing И нЕма нищо чак толкова неприемливо . Whistling
Чакам с интерес такъв обект  Flutter
Имайки в предвид неписаното правило  ,че когато пуснеш тема почти първото мнение  ще е точно с обратния знак на твоето възмущение, а второто ще е въпрос що аджеба си пуснал тема .  hahaha
Как да не очаква човек  Sunglasses
да, ама темата ти не беше зададена правилно - пробвай с нова  Peace

ПП Трябва да е нещо от сорта - Възмутена съм, родител крещи на детето си "Разкарай се"

И за да се удовлетвориш - по някога аз казвам на моя син "Изчезни" - когато ми е седнал на компютъра, не че си няма негов де  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 12 664
Ама разбира се, ние казваме - Много те моля, скъпо детенце , би ли се разкарал за малко. Особено на 8мия път, когато го повтаряш,а ефектът е нулев.   

# 23
  • София
  • Мнения: 38 498
Натали. ти деца имаш ли?
Сигурно се възмущаваш и от "Махай се".
А какво да кажеш на дете, което се завира в опасна ситуация и трябва да се махне веднага?
Ако седна да се възмущавам кой какво прави по градинките все възмутена ще си ходя.
Сигурно някой и мен ме обсъжда как изкрещях "Престани", след като половин километър дъщеря ми ми пили нервите.
А иначе всички са едни големи бели феи, които гледат едни розови кротки бебенца...
Айде стига де!

# 24
  • Мнения: 10 547
Натали. ти деца имаш ли?
Сигурно се възмущаваш и от "Махай се".
А какво да кажеш на дете, което се завира в опасна ситуация и трябва да се махне веднага?
Ако седна да се възмущавам кой какво прави по градинките все възмутена ще си ходя.
Сигурно някой и мен ме обсъжда как изкрещях "Престани", след като половин километър дъщеря ми ми пили нервите.
А иначе всички са едни големи бели феи, които гледат едни розови кротки бебенца...
Айде стига де!

Нищо не му казваш, а:
а/не го поставяш в опасна ситуация;
б/ немедлено и без приказки го изваждаш от нея;

Стига, да. Има родители със слаби нерви /аз съм от тях, признавам си без бой/, но има и невероятно спокойни люде. За вторите аз съм странна и неприемлива, за мен те в определени моменти.

# 25
  • Мнения: 3 961
 L'Agent, на собствените си деца може и да им се поскараме, ако сме ядосани. В случая, доколкото разбрах, става дума за непознато дете. Бабата можеше и да му каже да се пази от кучето или нещо в този дух.

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Детето е внуче на възрастната двойка, която е с куче без каишка, първо казваха 'разкарай се' на внучето, в последните мнения го и препляскаха и така.

# 27
  • Мнения: 2 216
Може да има и такива екземпляри и подразнени от моето удивление да ми обяснят , че всъщност грешката е в моите възприятия   Laughing И нЕма нищо чак толкова неприемливо . Whistling
Чакам с интерес такъв обект  Flutter
ССФ не говори така на детето си, нито на чуждите деца. В този смисъл има да чакаш някоя да си признае тук, че говори ежедневно така на детето си, че го бие и пуши/ люпи семки на детската площадка
..........
А и да се появи, какво ще последва? Спор, колко е неприемливо поведението и, колко ти си бяла и добра, а тя лоша

# 28
  • Мнения: 12 664
L'Agent, на собствените си деца може и да им се поскараме, ако сме ядосани. В случая, доколкото разбрах, става дума за непознато дете. Бабата можеше и да му каже да се пази от кучето или нещо в този дух.

И няма начин то да не я послуша.

# 29
  • Мнения: 1 786
Абе то понякога , в моменти, когато виждаме опасност, много не си подбираме думите, стига да окажат желаният ефект, в случая да спрат детето да се бута при кучетата . Не че оправдавам грубостта, но може да е просто случайно стечение на обстоятелствата в стресова ситуация .

Общи условия

Активация на акаунт