"Разкарай се "

  • 2 618
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • BG
  • Мнения: 2 458
Абе то понякога , в моменти, когато виждаме опасност, много не си подбираме думите, стига да окажат желаният ефект, в случая да спрат детето да се бута при кучетата . Не че оправдавам грубостта, но може да е просто случайно стечение на обстоятелствата в стресова ситуация .

+1  Peace

# 31
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Представете си как вземате малкия ангел от градина след един нормален работен ден.
Мислите си как ще си проветрите мозъка и ще се успокоите заедно с любимото дете на път за в къщи, минавайки през парка. Дотук добре, обаче...... още с излизането от градината, и се започва с "искам!". Сладолед, сок, червей - желиран, пак сладолед.......... Вижда познато дете , че нещо яде , и пак рев. Идилия.
Познато ли ви е?
На мен по 2, айде по едно и половина, щото едното беше по-скромно в исканията.
И в този момент преминава куче, колело, има стъпала, абе някаква опасност.
Никой не се замисля как да реагира, реакцията е спонтанна, обикновено зверско дръпване за ръката, думи, дето не се знае как ти попадат точно сега на езика, но целта детето да не пострада е постигната.
Обаче си най-лошата майка в очите на тези, които в момента не водят деца, а висят по пейките.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 503
И да не искат червеи, само като едното ме задърпа в една посока, а другото се нацупи, че иска да върви на другата, само ми трябва още един допълнителен стрес фактор като пуснато куче, за да ми се чуе гласа! И хич ни мъ е срам!

# 33
  • Мнения: 3 961
Крас...Ива... , права си, така е. И на мен ми се е случвало да реагирам така, когато детето се затича към улицата с коли. Хората сигурно гледат странно, но детето се спира, и опасността е избегната. В случая с кучета не знам как ще е, покрай нас няма пуснати от собственик, не сме засичали, а към уличните не се затичва изобщо. Влекат я повече котките. Но все пак разказаната случка ми се струва странна.

Общи условия

Активация на акаунт