Търся електронна книга - тема 4

  • 123 092
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте! Може ли и на мен някой да ми прати "Опиянена от теб" на Силвия Дей на български на s_vileto@abv.bg
Имаш я!

`FSS` хич не ми тежи на мен да следя темата! И аз имах нужда да ми бъде пратена книга която има,но не успях да си я изтегля - хайде сега публично да ме изядете.
п.п. Просто не сме на едно мнение по темата! Всичко добро ти пожелавам!   bouquet

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 796
Бих искала да прочета книгите на Токораз Исто. Ще се радвам ако някой ги има и ми ги заеме. Wink


iliana.raeva.a@abv.bg

Търся ги от доста време, но май ги няма в ел. вариант.

# 722
  • Мнения: 2 453

`FSS` хич не ми тежи на мен да следя темата! И аз имах нужда да ми бъде пратена книга която има,но не успях да си я изтегля - хайде сега публично да ме изядете.
п.п. Просто не сме на едно мнение по темата! Всичко добро ти пожелавам!   bouquet

Едно е да има проблем с книгата и да я поискаш, друго е да те мързи да потърсиш.
Хубаво, че на теб не ти тежи, но на маса хора да. Колко оплаквания имаше с Нюансите, след това и с книгите на Силвия Дей. Не е приятно, когато в 8 от 10 поста се иска едно и също или съответно се благодари за получаването му.

# 723
  • Мнения: 0
Здравейте! Може ли и на мен някой да ми прати "Опиянена от теб" на Силвия Дей на български на s_vileto@abv.bg
Имаш я!

`FSS` хич не ми тежи на мен да следя темата! И аз имах нужда да ми бъде пратена книга която има,но не успях да си я изтегля - хайде сега публично да ме изядете.
п.п. Просто не сме на едно мнение по темата! Всичко добро ти пожелавам!   bouquet

Много ти благодаря!!!!!!!!! Simple Smile

# 724
  • Варна
  • Мнения: 712
Свиле, не благодари за изпратената книга,  кукундрелка не ти направи услуга. Нали знаеш израза: "Не ми давай риба, а ме научи как да си я ловя". Бъди сигурна, че когато започнеш сама да се ровиш във виртуалните библиотеки, ще намериш и много други книги, които ще ти харесат.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 796
Хора, помагайте! Търся "Любов на разсъмване" - книга втора от поредицата на Лайза Клейпас "Хатауей". Прати ми я някой от чети.ме, обаче качеството на сканиране е толкова лошо, че не се вижда на компютъра, да не говорим за четеца. Съгласна съм да я закупя, но не можах да я намеря в ел.вариант, а хартиена не ми се чака. До сега не съм чела този жанр и яко се зарибих. Изчетох другите части въпреки че са необработени във Флибуста и ми остана само тази  Sad
Мейла ми е ataklena@abv.bg

# 726
  • Мнения: 0
здравейте,

търся книгата на Bear Grylls - Mud, Sweat, and Tears: на български или английски didakov@abv.bg

благодаря

Последна редакция: чт, 08 авг 2013, 07:45 от Leni Small

# 727
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 299
Лилянa. Читанка всеки уважаващ себе си читател си я е свалил и си я обновява. Няма какво да ти товари, това не е програма, а сборник от книги, които да си четеш - около 28000 книги (заемат по малко от 6 ГБ).


Извинявай, но явно не разбирам нещо или не го правя както трябва. Аз се опитах да сваля виртуалната библиотека на читанка и се точи маса време. В момента съм го прекъснала временно, утре ще го подновя.

 Но в обясненията буквално пишеше "Мястото, което виртуалната машина заема след разархивиране на архива, е 13 GB"  Притеснява ме разминаването в твоите числа и техните. Да не би да свалям нещо друго?

# 728
  • София
  • Мнения: 28 640
Да не би да търсиш архива на Читанка? - http://forum.chitanka.info/topic3415.html

# 729
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Виртуалната машина би трябвало да е различно от архива.
Аз доколкото четох си има софтуер който първо се тегли и се разпъва на локалната машина след което се добавя архива.

# 730
  • Мнения: 5
Хора, помагайте! Търся "Любов на разсъмване" - книга втора от поредицата на Лайза Клейпас "Хатауей". Прати ми я някой от чети.ме, обаче качеството на сканиране е толкова лошо, че не се вижда на компютъра, да не говорим за четеца. Съгласна съм да я закупя, но не можах да я намеря в ел.вариант, а хартиена не ми се чака. До сега не съм чела този жанр и яко се зарибих. Изчетох другите части въпреки че са необработени във Флибуста и ми остана само тази  Sad
Мейла ми е ataklena@abv.bg


И аз имам същия проблем, ако наистина някой може да помогне ще съм много благодарна...

# 731
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 299
Да не би да търсиш архива на Читанка? - http://forum.chitanka.info/topic3415.html


milenaka , благодаря ти.

 Всъщност не търся архива, защото ми се струва много трудно да обновявам и да ровя по папките.
В една друга тема написах, какво направих и го препоръчвам на всички, които нямат собствено копие на Читанка. Голям кеф, всичко е достъпно и се самоактуализира.  Но да не разводнявам тази тема. Който иска може да прочете това
 

# 732
  • Мнения: 60
В. Аз недоумявам защо е необходима тази нова интерпретация с Читанката. Не съм я пробвал, но ако разбирам правилно идеята, то тя е да получиш на екрана сайта на Читанка, с неговата система за търсене, обновяване и т.н., т.е. това, с което вече си свикнала. Затова ти трябва виртуална машина, разбирай инсталиране на Линукс-базирана виртуална машина, което изисква специфични знания. Цялата аритметика е простичка - Читанката заема под 6 ГБ, останалото място е за виртуалната машина (ако някой не знае какво е виртуална машина, ще се опитам да го поясня - работя с Windows 7, но имам една иконка, която ми стартира Windows XP в прозорец и с него си работя като с истински Windows XP, само че в прозорец - ето това му е виртуалното (дано съм бил ясен)).

Нормалният архив на Читанката съдържа папки с първите букви от азбуката, във всяка такава папка авторите са наредени по азбучен ред, вътре в папката на автора - произведенията му, които освен това могат да са разпределени в отделни папки, например "Романи", "Новели", "Разкази" и т.н. Единственото на пръв поглед неудобно нещо е търсенето по име на произведение - тук трябва да се използва вградената система на Windows за търсене - става много бързо, ако човек знае как или пък потренира малко. Аз от години си чета книги от Читанката и на лаптоп без мрежова връзка - просто всички книги са в него и каквото ми трябва си го отварям и си го чета. Няма браузери, няма офлайн четене. Какво значат тук някакви си 6 ГБ, за да държиш на компютъра си над 28000 произведения...

Просто трябва да се намери читав архив на Читанката, да се свали на компютъра, да се разархивира и... четеш на воля... Аз имам такъв архив, с валидност на книгите в него към 01.07.2013 г., който би трябвало да съдържа и премахнатите книги (по моите аритметики са над 200). Ако има много желаещи, ще го кача временно в DOX (не знам каква е версията в Замунда, нито колко е актуална).

B. Самоактулизирането не е особено добра идея във времена като днешните. Както махнаха куп книги от Читанката при самоактулизирането ще изчезнат и при теб (не знам дали е наистина така, защото не съм го пробвал, но е близко до ума). Ръчното актуализиране на Читанката не е трудно, но също изисква известни познания, затова за известно време мога да поддържам актуален архив в DOX и който иска, да си го тегли оттам - хубавото е: разархивираш, избираш, четеш... Имам известни идеи за книгите от Читанката, но нека най-напред станат другите неща...

# 733
  • Мнения: 43
PanJoro, аз бих желала да сваля архива ти на читанка, ако ти е удобно.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 3
... Затова ти трябва виртуална машина, разбирай инсталиране на Линукс-базирана виртуална машина, което изисква специфични знания...
Доколкото разбрах от обясненията във форума на Читанка, виртуалната машина я има за всяка операционна система - Уиндоус, Линукс, та дори и Мак. Така че не би трябвало да е проблем за всеки средно грамотен компютърно потребител да се справи с инсталирането и...

Друго, което забелязах вчера, е че вече има 2 огледални сайта на Читанка - та дори и да затворят официалната, винаги ще има нейни копия на други сървъри, до които НСБОП, ФБР и прочие ченгета не могат да се доберат. Всички помним при предишното спиране на Читанка колко време беше нужно, за да се вдигнат нейни копия в инет-пространството - за няколко часа и вече Читанка се беше клонирала като триглав змей  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт