Кога казахте на таткото, че ще става татко?

  • 8 401
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, като напиша това в гугл, ми излизат статии само за това КАК жените казват на мъжете си и на други хора, но не и кога.

Въпросът ми е, колко дълго след като разбрахте, че сте бременна, казахте на бащата на детето, било той съпруг, приятел, др.

Аз разбрах на 1 юли и още не съм казала на никого, вкл и на него. Не е от суеверие, не мога да го обясня. Ние не сме женени, но сме заедно от повече от година и половина. Говорили сме за това, но повече на шега. От самото начало е твърдял, че по принцип иска семейство и деца, но се страхувам всичко да не се окаже само на думи. Мисля, че ще поеме отговорност, не от това се страхувам точно, а може би искам да знам най-напред, че ме обича заради мен самата, а не да остане с мен "заради детето". Кажете ми странно ли звуча или нормално. На 29 години съм, скоро ще стана на 30.

Освен това, колкото и глупаво да звучи, не искам да казва на колегите си от работата (и аз там работех преди). Никаква конкретна причина, просто не е тяхна работа. Мисля, че това е нещо много лично и интимно и искам поне за известно време да си остане нещо специално между нас двамата, а му нямам доверие, че няма да каже на никого. Някакви съвети?

# 1
  • Мнения: 991
Веднага му казах, все пак и той е участвал и ми се струва, че има право да знае.  Mr. Green

Единственият начин да разбереш реакцията му е да му кажеш.  Peace

# 2
  • Мнения: 40
Аз също веднага му казах Heart Eyes а колкото до другите хора и аз предпочитам кръгът от знаещи да е по малък  Mr. Green Успех в споделянето на новината и леко бременеене preggo

# 3
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Веднага щом видях положителния тест му казах.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Предвид това, че и двамата бяхме в достатъчно зряла възраст и детето не се появи случайно, казах веднага.
Ако темата не е обсъждана сериозно, бих казала веднага, за да видя каква ще е реакцията. И да, за мен са странни всичките условности, като се има предвид, че сте от 1.5 год. заедно и не сте на по 20.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 289
Веднага му казах, много мило реагира - разрева се от щастие.

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За да разбереш каква ще е реакцията му трябва да му кажеш. На мен също ми е някак странно как не си сигурна в чувства а сте от толкова време заедно.
Аз нямаше нужда да казвам, сам се досети като го помолих да ми купи конкретна марка тест какво ми се върти в главата. Вечерта заедно чакахме резултата  Grinning

# 7
  • Мнения: 27
Разбира се, че веднага му казах. Дори по телефона. Прибра се скорострелно и ми вика почвай да стягаш сватбата  Hug  Бяхме доста малки, но се стегнахме в кръста и работихме здраво, отгледахме си детето заедно , постоихме си дом, купихме си кола и сега си чакаме 2ро бебче, за което в интерес на истината ми каза той  hahaha Вика ми много си нервна нещо я си направи един тест Simple Smile Какво ме гледаш така отпаднала и се чудиш за какво да се заядеш  Crazy И теста се оказа положителен.  Peace


 Той има право да знае точно колкото теб и ако не му казваш не е много мило от твоя страна.
Той вече си те обича заради теб самата и ако имате дете ще има още една причина. Още повече си на 29 години жена, не си на 19. След като не го познаваш достатъчно добре този човек как ще реагира и т.н. къде сте тръгнали заедно? Ти май изобщо му нямаш вяра- като не искаш да знаят бившите ти колеги помоли го да не им казва.  Peace

# 8
  • Мнения: 40
Направих си теста на обяд, и вечерта го посрещнах на летището с новината Simple Smile Беше толкова щастлив, че се разплаках от гледката Two Hearts

# 9
  • Мнения: 285
Все сме били заедно ...Аз такова нещо така или иначе повече от две минути не мога да сдържа в себе си .
Малко ме съмняваш на къде биеш с това обяснение , че не му казваш , защото искаш да знаеш , че е с теб заради теб самата а не заради бременността.... А я си представи , когато му кажеш и той те попита кога разбра , и ти му отговориш - ами преди две-три седмици , дали няма да му стане гадно или да се зачуди защо толкова време си крила този факт .  Thinking 

# 10
  • Мнения: 42
Той разбра официално преди мен  Laughing Закъсняваше ми само със седмица,но усещах тялото си много странно:изострено обоняние,напрежение в гърдите и едно странно чувство в корема,което не мога да обясня  Rolling EyesКазах му,че сигурно съм бременна и да спре до някоя аптека за тест,но той не ме взе на сериозно(и преди се е случвало да ми закъснее доста време). Така прекарахме още два дена в спор:той не ми вярва и мисли,че си въобразявам,а аз с рогата напред,да му докажа,че съм права  Mr. GreenНакрая взех тест,направих го и му го оставих той да го засича:" за да видиш,че съм права!" Twisted Evil Седнах да си чета книжка,а той поглежда теста и пита какво трябва да види. Обясних за рекламата с щъркелите и "Жоро е невинен",а моя възлюбен само го погледна и ми го връчи с думите "Честито!" А аз в цялата си сигурност бях    #Crazy Милия,много ми се смя на "сигурната" физиономия  Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 1 977
За сина ни правихме теста заедно,в смисъл излязох от банята с препикания тест и заедно дръпнахме капачето и видяхме,че ще ставаме родители,беше уникално изживяване.
За принцесата бяхме на гости на техните вечерта и в същата онази баня препиках набързо едно тестче,видях втората чертичка и изтичах и му казах тайно,че чакаме бебе,само ме пита сигурна ли съм  Mr. Green  Не можах да изчакам дори да се усамотим вечерта,такава новина не се крие все пак детето е колкото мое толкова и негово.Кажи му веднага смело!

# 12
  • Мнения: 1 466
На третия ден от закъснението му казах, че може и да има нещо.
По стечение на обстоятелствата, тест направихме доста по-късно, но той от емоция го отвори по-рано и не показа нито една, нито две черти.  Laughing Заведе ме на лекар и двамата видяхме точицата.

Съгласна съм със sealover, ако бях на мястото на половинката ти, хич нямаше да ми стане приятно, ако разбера, че 3 седмици си се чудила дали да ми кажеш, че ще имаме бебе.
Трябва да му споделиш.. кой знае, може реакцията му да те изненада и новината да го направи мнооого щастлив.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 410
Той беше в командировка, предната вечер си направих теста, на другия ден отидох на лекар и веднага след това му казах - не можах да се стърпя  Laughing

# 14
  • Мнения: 5 513
Закъсняваше ми.Тогава се съмнявах ,ама не му казах.Като направих тест му казах вечерта.Знаеш ли че много бащи подскачат от радост ,защото знаят че се "подскача" при тази новина.А имам комшии дето децата на 4 години а таткото никога не извежда на разходка.От какво ли е "подскачал"?Така   че гледай след новината какво става особенно като се роди бебчето.Кажи си му когато ти искаш.Твое право е.А негово право е да те пита и да си прави изводи и взема решения.

Общи условия

Активация на акаунт