БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-28

  • 19 997
  • 785
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Ясно, благодаря ви за мненията! Ще разкарам кашата от зеленчуковите и ще я прехвърля в плодовото, което ще го изтегля малко по-късно. Simple Smile
Иначе за обяда Beeps е права - май наистина се получава ужасно протяжен обяд.  Rolling Eyes

# 16
  • Русе
  • Мнения: 178
Anntoaneta, пащърнак има по големите кооперативни пазари , не в кварталните, доста е скъп, при нас е 5 лв/кг., , може би наистина е по удобно в случая от купено пюре... И в Кауфланд съм виждала, но много рядко.

# 17
  • Мнения: X
Милинка,
Моята мома е пет месеца и десетина дни. От миналата седица захранвам със зеленчук и режима и е следния
8:00 мляко/смятам след време да яде попара тук/
9:45 в края на месеца ще и въведа плод
11:30 в момента въвеждам зеленчук, давам и мляко колкото иска
След това спи
15:00 мляко
16:45 ще давам плод, когато му дойде времето
18:30 мляко, ще давам каша когато дойде времето
22:00 мляко и нощен сън

# 18
  • София
  • Мнения: 7 992
Ралица, моят юнак е на 8 навършени, но карам с много бавни темпове на захранване заради кожни проблеми. Поради това и не бързам да замествам хранения и всъщност до момента има едно на обяд (на плодовото още му търся мястото  Laughing). Все още съм на фазата на въвеждане на основни плодове и зеленчуци, глутеновите не съм започвала.
На педиатърката й нямам грам вяра за захранването, защото в петък пак обясняваше да му давам бульон от месо, а в края на месеца пържола на пара със зеленчуци. Пържолата да бъдела от пуйка, заешко, телешко или дръжте се да не паднете - конско! А като почнел да си хапва пържолките, да съм започвала с пъдпъдъчи яйца.

# 19
  • Мнения: X
Реално са пет, за петмесечно бебе мисля е са добре. Плодовете не са хранене, а десерт или междинно хранене



Ралица, моят юнак е на 8 навършени, но карам с много бавни темпове на захранване заради кожни проблеми. Поради това и не бързам да замествам хранения и всъщност до момента има едно на обяд (на плодовото още му търся мястото  Laughing). Все още съм на фазата на въвеждане на основни плодове и зеленчуци, глутеновите не съм започвала.
На педиатърката й нямам грам вяра за захранването, защото в петък пак обясняваше да му давам бульон от месо, а в края на месеца пържола на пара със зеленчуци. Пържолата да бъдела от пуйка, заешко, телешко или дръжте се да не паднете - конско! А като почнел да си хапва пържолките, да съм започвала с пъдпъдъчи яйца.
Моето е пет и тепърва започвам захранване

Последна редакция: ср, 17 юли 2013, 03:21 от Анонимен

# 20
  • на земята
  • Мнения: 4 094
5 са си ок  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 709
Ралица, понеже доста от храненията започват с "ще" виж детето как ще реагира, пък тогава състави режима. Нашият се е променял бая пъти..
Милинка, аз докато издирвах само заек на бурканчета, ми казаха, че конското също се препоръчвало като чисто месо. За телешкото, от гледна точка белтък, аз поне ще зачакам още бая време..

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 7 992
Beeps, конско ми е трудно да го възприема за храна. Педиатърката говореше за нещо, което чувах като канина. И се блещех и маех, защото го свързвам с canine и мислех, че говори за кучешко. Shocked Като си тръгна, питах половинката, та той каза, че било кОнина, което е конско.  Laughing
Тази седмица остана да дам грах и започвам с глутена. Месата са далече в програмата, защото четох, че е хубаво да се дават след около 3 месеца от стартиралото захранване. Твоят младеж как прие месата, имаше ли кожни или други реакции?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 709
Само заек яде все още; съвсем скоро и пуешко ще предложа. Нямаше нищо подозрително никъде-кожи, стомаси, всичко е на 6 Mr. Green Може би f(x) да каже, но за тези бобовите/грах нямаше ли нещо за протеина в тях?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 992
Граха го оставих последен. Морков не съм давала, но е отложен. Освен да изчакам и f(x) да каже, ако е подозрителен зеленчук, че и него да го пращам при моркова. Заради това питам и за месото, че с протеините не знам как ще мине.

# 26
  • Мнения: 27 524
1. Как давате кашите - като самостоятелно хранене или като пълнеж на пюре? Аз ги използвам като пълнеж. Педиатърката настоява, че кашите са изключително ценни (все пак за руснаците кашата е култ) и задължително трябва да закусва с нея. Аз на закуска давам мляко, грешка ли е?
2. Как давате плодовите пюрета: аз ги давам самостоятелно, без никакви прибавки, но Андрей ужасно им се мръщи, все едно давам лимони. Зеленчуковите ги изяжда без проблем, но в тях слагам мляко и каша. Възможно ли е това да е причината да отказва да ги яде?
3. Разрешавате ли да бърка детето в храната, да се маже с нея?

1. И двете. Когато пюрето е рядко (моите, домашните значи), сгъстявам по малко с каша. Иначе ги давам самостоятелно, винаги млечни.

2. Плодовите пюрета не ги броя за пресен плод, тогава им прибавям АМ и става млечна закуска, броя го за такава  Simple Smile

3. Не, никога. Освен, ако не се практикува ЗВБ, за мен не е правилно. Храната не е забавление и играчка.  Stop

Рали, не си прави сметки и точни часове (чак и с 15 минути  hahaha) толкова отрано. Бебето може да те изненада с друго мнение  Wink

Сутрешното и вечерното мляко не бих ги заменила дори и на 3 годинки, а гледам ти отсега й се точиш на попарата  hahaha

Грах (белен) и оранжева леща може след 8-ми  Peace

Последна редакция: вт, 16 юли 2013, 16:15 от Блонди

# 27
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Блонди,млечна закуска към колко часа даваш и към плодовото пюре колко мляко слагаш(как го правиш)?  bouquet Аз грах дадох,и царевица,гастрото каза,че може на седем навършени месеца бяхме  Peace граха ни стана любим и броколито,но царевицата яде я,но не с охота  Peace

# 28
  • Мнения: X
Блонди аз отсега незнам как ще давам плодово пюре между храненията. Педито каза така. А моето дете пие мляко в осем сутринта и в 11:30 си иска следващото папане. Не ми е ясно как ще стане, но ще чакам съвет.
 
Още един еъпрос: имахте ли проблем с моркова.. В неделя смятам да дам, но майка ми ми каза, че като ме е захранвала с морков съм станала оранжева.

# 29
  • Мнения: 27 524
Оранжеви стават бебетата не от захранване с морков, а от прекляване и даване на много сок от морков  Wink Не е проблем по принцип.  Simple Smile

Много го мислиш и искаш да го нагласиш предварително. Недей. Режимите се изменят, бебето едно харесва, друго - не, така че карай поетапно и не слагай рибата преди тигана  Hug

Лаленце, Камелия пие нощем мляко и според зависи дали е било в 4 или 5 или 6, след около 5 часа давам и млечната закуска - може да е в 8, може и към 10. Тя има през деня три хранения, ранния следобяд е зеленчуково-месното и вечер е пак мляко.

В 30мл топла вода добавям 4 или 5 мерителни лъжички АМ, разбърквам, става гъста кашичка и добавям в плодовото.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт