БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-28

  • 19 999
  • 785
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 992
Блонди, благодаря и за твоето мнение! Simple Smile
Да разбирам, че мога сега да дам и граха (навършени 8 мес.) и да започвам с глутеновите? Паралелно с глутеновите каши мога ли да захранвам бавно и с месо или по-добре да отложа? Има ли правило за месо след стартиралото захранване, както четох за 3 месеца след старта?

# 31
  • Мнения: 27 524
Можеш, да.  Simple Smile
А за правилото - горе-долу нещо такова се получава  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 497
Блонди, а ти кога даде на твоето момиченце глутен, на колко месеца? И преди или след месото? Месото кога го даде?

# 33
  • София
  • Мнения: 23 165
а грах как се бели  Shocked

# 34
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
аз не успях да обеля грах, по-скоро го смлях много ситно с блендера, така че люспата да стане незабележима. мисля така да процедирам и с царевицата.

колко време се обезсолява сирене? 24 часа ок ли е?

# 35
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Мерси Блонди..)))И аз ще пробвам по нататък..)))Аз много малко плодово пюре давам ,синя слива,банан,манго с банан,круша..)))Какъв друг плод мога да дам на седем месеца и половина сме.. newsm78)))От готовите пюрета питам,пресни плодове засега няма да давам освен пъпещ и банан след седмица,две..))  bouquet

# 36
  • Мнения: 4 292
rasigeorgieva мерси за инфото за пащърнака.
Съгласна съм с Beeps за кашите и плодовете. Ние сме към 9-10 зеленчуково пюре, следобед каша. Кашата с нищо не я смесвам, тя е ужасно сладка при това. Ние сме с гръцки и бг педиатър по стечения на обстоятелствата. Гръцкият казва кашата е самостоятелно ядене не се смесва, предполагам понеже си е достатъчно натоварена ( ядем едни гръцки), бг-то не взима отношения -С каквото искаш с такова го храни! ха ха. Олях се сори, мисля да спирам готовите и да ви ползвам съветите за домашни.  bouquet

# 37
  • Мнения: 27 524
Блонди, а ти кога даде на твоето момиченце глутен, на колко месеца? И преди или след месото? Месото кога го даде?

Когато навърши 7  Simple Smile Преди месото  Simple Smile Месото когато навърши 8  Simple Smile

Граха сварен като стисна зърното и люспата ми остава в ръцете. Но това е за захранване само, не беля за по-големи порции  Crazy А иначе купувам сушен, който е без люспа  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 497
Мерси Блонди..)))И аз ще пробвам по нататък..)))Аз много малко плодово пюре давам ,синя слива,банан,манго с банан,круша..)))Какъв друг плод мога да дам на седем месеца и половина сме.. newsm78)))От готовите пюрета питам,пресни плодове засега няма да давам освен пъпещ и банан след седмица,две..))  bouquet

1.   Сурови плодове - банан, ябълка, манго, пъпеш/папая, круша, авокадо - това се дава на 6 навършени месеца.На 7 навършени може да има и още  Peace

# 39
  • Мнения: 27 524
... и грозде  Simple Smile

# 40
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Да да ябълка абсурддд сурова,от тази ябълка на пюре беше даже така раздразни стомахчето на малката,че ужас..)))гастрото каза около годинката сурова ,преди товане..)))иначе за другите съм съгласна ще дам авокадо скоро,но не намирам читаво или презлели или сурови..)))Ами това грозде ,нали има семки,люспа..)))Може и праскова на пюре май   newsm78 Пък и в едно от пюретата на Гербер супа със заек и зеленчуци пише,че има сок от грозде а тя това пюре и е любимо и доста яде от него ,така че и грозде сме опитали..)))Днес и дадох да си посмуче пъпеш,не го харееса като банана..))) Laughing

# 41
  • Мнения: 455
Кога да дам сокче за пръв път?

# 42
  • Мнения: 27 524
Ами това грозде ,нали има семки,люспа..)))

Е, то и черешите имат костилка например, ама нали я махаш?  hahaha Чисти се гроздето, разбира се, не сметнах за нужно да го упоменавам, то се подразбира  Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 7 992
Кога да дам сокче за пръв път?

След 10-12 месец, разреден с вода.

# 44
  • Мнения: 27 524
Симона, преди 4-5 дни вече ти писахме за сокчетата. Отговорът остава все същият. Ако си забравила, то Милинка по-горе го е казала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт